Mamusie od dr. Przybycienia - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 12:57   #31
onaZielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Witajcie dziewczyny na nowym wątku Melduje się i u mnie leci 13 tc. Termin porodu 25.06.2016r. Byłam u nowego ginekologa i mam zrobić badania prenatalne. Miała któraś z Was takie badania? Mam się jutro bać Jakie witaminy bierzecie od 12-13 tc? Jakie dawki magnezu bierzecie? Mi nowy gin kazał odstawić magnez, ale ja będę brała bo dr Przybycień mówił że można brać całą ciążę tylko nie wiem ile razy dziennie ten Asmag forte brać
onaZielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 13:56   #32
Magdzinska85
Rozeznanie
 
Avatar Magdzinska85
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 998
Smile Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny na nowym wątku Melduje się i u mnie leci 13 tc. Termin porodu 25.06.2016r. Byłam u nowego ginekologa i mam zrobić badania prenatalne. Miała któraś z Was takie badania? Mam się jutro bać Jakie witaminy bierzecie od 12-13 tc? Jakie dawki magnezu bierzecie? Mi nowy gin kazał odstawić magnez, ale ja będę brała bo dr Przybycień mówił że można brać całą ciążę tylko nie wiem ile razy dziennie ten Asmag forte brać
To już teraz będzie Ci szybko leciało I usg genetyczne praktycznie każda z dziewczyn miała, bo Pan Dr Przybycień sprawdzał dokładnie dzieciątka ale tez praktycznie za każdym razem odsyłała do speców w tej dziedzinie. Ja byłam na I usg u Dr Wiechecia w Krk, natomiast II i III usg robiłam u pani Dr Nocuń. Tych lekarzy poleca Pan Dr, plus Pani Dr Knafel. Nie bój się tego badania, bo to normalne usg, trwa koło 30 min i wszystko dokładnie będziesz miała zbadane i lekarz na pewno dokładnie Ci powie.

Jak będziesz się denerwowała to macica będzie się kurczyła i nie będzie dobrze widać, więc podejdź do tego badania na luzie.

Co do witamin ja od samego początku biorę PregnePLUS 1x1, jakoś koło 9-10 tc zaczęłam brac PregnęDHA 1x1, do tego cały czas biorę mg w postaci AsmagFORTE 3x2. Mg jest ważny ponieważ zapobiega skurczom macicy które bardzo często są niewyczuwalne przez nas. Do tego jak czuję że mi brzuch twardnieje wezmę 1-2 nospy. A teraz ciśnienie mi coś podskocyzło do góry i do tego doszedł Acard 1/2 tabl.
Mam nadzieję że choć trochę pomogłam

Edytowane przez Magdzinska85
Czas edycji: 2015-12-21 o 13:57
Magdzinska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 14:29   #33
Ecia25
Rozeznanie
 
Avatar Ecia25
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 504
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

witajcie dziewczynki na nowym wątku bardzo się cieszę bo widzę że niektóre dołączyły których sama śledziłam losy . nie martwcie się że na początku nic wam nie jest bo każda inaczej przechodzi ciąże i wiem sama po sobie a jak koleżanki opowiadały , ja teraz mam niestety bóle pleców a raczej krzyże mnie bolą . I od soboty córcia jak mi przyłoży to mnie boli i to w części łonowej nie wiem czy to normalne bo to naprawdę boli i trwa przez chwilę . ? dziś byłam na krzywej cukrowej i szczerze było ok wcisnełam pół cytryny ale było naprawdę ok w porównaniu do tej mikstury w Dębicy GGI miała rację wyniki już mam ale wielkie g***no z tego wiem oprócz tego że cześć jest na czerwono więc podejrzewam że podwyższone . Idę trochę poleżeć bo cały dzień pranie , zakupy i obiad mnie wykończyły zaglądne wieczorem
__________________
leczenie u dr od luty do czerwca 2015 , Nikola 20.03.2016 ,
2017 3 nieudane IUI
Ecia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:06   #34
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
Masz taki są termin jak ja miałam! 😉 27.04.2015, córka była niecierpliwa i szybciej pojawiła się na świecie 😉


Droga założycielko wątku!
Może zrobimy listę mamuś na stronie tytułowej? 😉
oooo jak fajnie ja też mam nadzieję że sie pospieszy choć po cichu liczę na CC

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny na nowym wątku Melduje się i u mnie leci 13 tc. Termin porodu 25.06.2016r. Byłam u nowego ginekologa i mam zrobić badania prenatalne. Miała któraś z Was takie badania? Mam się jutro bać Jakie witaminy bierzecie od 12-13 tc? Jakie dawki magnezu bierzecie? Mi nowy gin kazał odstawić magnez, ale ja będę brała bo dr Przybycień mówił że można brać całą ciążę tylko nie wiem ile razy dziennie ten Asmag forte brać
Tak genetyczne miałą każda z nas mi robił Dr P i jeszcze dodatkowo ze względu na IVF dostałam skierowanie do specjalisty wybrałam Dr Czekańskiego Tuchów na tym skierowaniu miałam 2 badanie genetyczne 12-14 tc i 18-24 tc wszystko na NFZ oczywiście w Krk Nocuń Knafel również zachwalane ale terminy odległe.
[B]Witaminy[/B
Od początku ciąży brałam Femibion Natal 1 do 13 tyg. później Femibion natal Plus i Pregna DHA jak zaczęlo się twardnienei brzucha lekarz przepisał mi Asmag (magnez i potas) oczywiscie lekarz prowadzący kazał odstawić wszystkie witaminy oprócz DHA bo morfologia ok Na własną rękę postanowiłam brać po konsultacji z DR P. powiedział że bardzo dobrze robie że biorę i żebym brała do końca ciąży Po 1 że nie przedawkuje witamin i również DHA bo z mężem duzi jesteśmy
po 2 że zima i nie dostarcza sie tych witamin
wiec nadal biorę i nie narzekam
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:32   #35
trzydziestka1
Raczkowanie
 
Avatar trzydziestka1
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 259
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Witajcie
Melduję się i ja 24 tydz i dziś też byłam na krzywej cukrowej, przeżyłam, ale szału nie było, płyn ohyda, aż drapał w gardło od słodyczy, dobrze, że mały kubeczek, a nie 1,5 l jak przed zabiegiem w Dębicy wyniki jutro, mam nadzieję, że ok i coś się skubnie pyszności w święta
Co do witamin, to biorę chelamag b6 2x1, żelazo z kwasem foliowym 1x1, potas 2x1, vitamama 2, pregna dha i femisept uro, ale to na poprawę wyników z moczu, bo miewam kiepskie. Mój obecny gin też kazał mi poodstawiać, ale trzymam się zaleceń od Dr P i biorę na własną rękę...
Super, że "nasz" wątek stał się faktem
trzydziestka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:35   #36
Fifcia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 161
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

I ja się melduję według dzisiejszego usg 9w 3d. Jak na razie pozostałam u Dr Kabzińskiej-Turek. Dostałam rozpiskę badania genetycznego. Mam takie pytanko czy je robił Wam Dr P czy odsyłał do innych lekarzy w Tarnowie? Czy robiłyście test podwójny (ocena wolnej podjednostki beta HCG i PAPPA A)? Jaki to koszt? Czy całościowo 450 zł? Jestem przerażona tymi kosztami, dzisiaj w aptece pozostawiłam 650 zł a od początku ciąży to już nie wspomnę...
Fifcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 17:53   #37
trzydziestka1
Raczkowanie
 
Avatar trzydziestka1
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 259
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez nika077 Pokaż wiadomość
Melduję się, mi jutro minie 26 tydzień Rzadko się udzielam, ale często zaglądam, bo ciężko się z wami rozstać

Mam takie pytanie, jak to jest z tą refundacją? Po czerwcu nie będzie już w ogóle refundacji? Nawet dla tych osób, które już się zakwalifikowały i mają zamrożone zarodki? Wiecie może jaki jest koszt samego transferu?

Kamfora trzymam kciuki!
A ja się zastanawiam, jak będzie z lekami do in vitro, tzn do stymulacji, bo ja miałam prywatnie, więc płaciłam za wszystko, no ale leki miałam nie za 4000 zł jak płaciły dziewczyny np. po 40r.ż. tylko za około 700-800zł, że niby mi przysługiwały tańsze, a bez tego to ciężko będzie się zdecydować na drugi raz, a fajnie by było, żeby mój Bąbel miał rodzeństwo. Mrozaczków niestety brak No i jakim prawem refunacja zakończy się w czerwcu 2016, skoro ustępujący minister przewidując, co się święci podpisał w ostatnich dniach "kadencji", że program ma być przedłużony do 2019r.? Czy mi się coś pomieszało czy w tym obecnym "cyrku" ?

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Fifcia1 Pokaż wiadomość
I ja się melduję według dzisiejszego usg 9w 3d. Jak na razie pozostałam u Dr Kabzińskiej-Turek. Dostałam rozpiskę badania genetycznego. Mam takie pytanko czy je robił Wam Dr P czy odsyłał do innych lekarzy w Tarnowie? Czy robiłyście test podwójny (ocena wolnej podjednostki beta HCG i PAPPA A)? Jaki to koszt? Czy całościowo 450 zł? Jestem przerażona tymi kosztami, dzisiaj w aptece pozostawiłam 650 zł a od początku ciąży to już nie wspomnę...
Mi robił Dr P, bo akurat tak mi wypadła wizyta, zapłaciłam chyba 100zł, prawie jak za wizytę nie robiłam PAPPA bo usg wyszło ok. Czytałam przed moim badaniem genetycznym, że jakby wyszło coś nie tak, to wtedy test dodatkowo z krwi. A Ty masz zrobić od razu obydwa?
trzydziestka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 17:57   #38
Magdzinska85
Rozeznanie
 
Avatar Magdzinska85
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 998
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez Fifcia1 Pokaż wiadomość
I ja się melduję według dzisiejszego usg 9w 3d. Jak na razie pozostałam u Dr Kabzińskiej-Turek. Dostałam rozpiskę badania genetycznego. Mam takie pytanko czy je robił Wam Dr P czy odsyłał do innych lekarzy w Tarnowie? Czy robiłyście test podwójny (ocena wolnej podjednostki beta HCG i PAPPA A)? Jaki to koszt? Czy całościowo 450 zł? Jestem przerażona tymi kosztami, dzisiaj w aptece pozostawiłam 650 zł a od początku ciąży to już nie wspomnę...
Fifcia na ostatniej wizycie Pan Dr sprawdzał wszystko ale i tak odesłał do innych lekarzy. Ja, Lula i jeszcze kilka dziewczyn byłyśmy u jednego z lekarzy których polecił, czyli Dr Wiecheć, Dr Nocuń i Dr Knafel. W Tarnowie takie badania wykonuje np. Dr Baryła. Ja robiłam ten podwójny test bo Dr Wiecheć to badanie chce od pacjentek to koszt 200 zł plus wizyta np. I i II usg genetycznym to 300 zł, natomiast III były tańsze.

Jeśli chodzi o koszty, wszystko kosztuje ale to i tak jest pestka przy tym co wcześniej leczenie kosztowało.

Teraz też cały czas trzeba jakieś badania powtarzać i się uzbiera.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Trzydziestka a jak u Ciebie? Bierzesz FemiseptURO? coś się poprawiło?

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

GGI kiedy masz kolejna wizytę? I już wiesz czy prawidłowy jest Twój wynik krzywej?

Edytowane przez Magdzinska85
Czas edycji: 2015-12-21 o 17:55
Magdzinska85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:03   #39
bibi031982
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 63
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Witajcie kochane dziewczyny
Chyba będę tu "najmłodsza "ciążowo. Do tej pory jeszcze niedowierzam...
dziś jest 13 dpt- a moja kolejna beta 1358
Cieszę się ogromnie że mogę tu być razem z Wami..w gronie przyszłych mam dzięki naszemu dr.
bibi031982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:17   #40
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny na nowym wątku Melduje się i u mnie leci 13 tc. Termin porodu 25.06.2016r. Byłam u nowego ginekologa i mam zrobić badania prenatalne. Miała któraś z Was takie badania? Mam się jutro bać Jakie witaminy bierzecie od 12-13 tc? Jakie dawki magnezu bierzecie? Mi nowy gin kazał odstawić magnez, ale ja będę brała bo dr Przybycień mówił że można brać całą ciążę tylko nie wiem ile razy dziennie ten Asmag forte brać
Ja miałam 2 x potas i 3 x magnez, potasu nie biore od jakiegoś czasu. Magnez łykam jedna: chela mag b6. Nic mi nie jest, wiec biorę tylko ten magnez, bo czasem mi się zdarza wypić słaba kawę. Ostatnio nie było pregny plus w aptece, wzięłam falvit mama + pragna dha.

Na pierwszym genetycznym poznałam płeć, fajne badanie

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Fifcia1 Pokaż wiadomość
I ja się melduję według dzisiejszego usg 9w 3d. Jak na razie pozostałam u Dr Kabzińskiej-Turek. Dostałam rozpiskę badania genetycznego. Mam takie pytanko czy je robił Wam Dr P czy odsyłał do innych lekarzy w Tarnowie? Czy robiłyście test podwójny (ocena wolnej podjednostki beta HCG i PAPPA A)? Jaki to koszt? Czy całościowo 450 zł? Jestem przerażona tymi kosztami, dzisiaj w aptece pozostawiłam 650 zł a od początku ciąży to już nie wspomnę...
Mi pierwsze robił Przybycien oraz dr Knafel. Test podwojny jeśli nie ma wskazań, nie potrzebny. U doktor Knafel płaciłam 300 zł, u doktora 100 zł, a to genetyczne to tak przy okazji wizyty jeszcze raz mi zrobił
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."

Edytowane przez gingerbre
Czas edycji: 2015-12-21 o 18:13
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:19   #41
BeataAmelka
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataAmelka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 880
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez bibi031982 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane dziewczyny
Chyba będę tu "najmłodsza "ciążowo. Do tej pory jeszcze niedowierzam...
dziś jest 13 dpt- a moja kolejna beta 1358
Cieszę się ogromnie że mogę tu być razem z Wami..w gronie przyszłych mam dzięki naszemu dr.
Witaj bibi
Czekałam aż dołączysz
__________________
15.11.
11.12. serduszko synek
7.02. ostatnia wizyta u dr P.
TP: 28.07. Oliwierek
cudzie trwaj
BeataAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 18:19   #42
Fifcia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 161
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez trzydziestka1 Pokaż wiadomość
Mi robił Dr P, bo akurat tak mi wypadła wizyta, zapłaciłam chyba 100zł, prawie jak za wizytę nie robiłam PAPPA bo usg wyszło ok. Czytałam przed moim badaniem genetycznym, że jakby wyszło coś nie tak, to wtedy test dodatkowo z krwi. A Ty masz zrobić od razu obydwa?
Dostałam karteczkę, że USG pomiędzy 11-17 tc, a test podwójny pomiędzy 10-11 tc. Ja pamiętam jak pisałyście o tym badaniu ale odniosłam wrażenie, że to zalecane badanie po in vitro. Ja jestem po inseminacji. Myślicie, że jakbym poszła do Dr P to by mi zrobił to badanie i ewentualnie zlecił ten test jako dodatkowy gdyby coś wyszło nie tak?

Pisałyście też, że przyjmują już zapisy na styczeń - ja niestety nie mam tego szczęścia cały czas słyszę dzwonić po 10 :/

Edytowane przez Fifcia1
Czas edycji: 2015-12-21 o 18:23
Fifcia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:21   #43
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez trzydziestka1 Pokaż wiadomość
A ja się zastanawiam, jak będzie z lekami do in vitro, tzn do stymulacji, bo ja miałam prywatnie, więc płaciłam za wszystko, no ale leki miałam nie za 4000 zł jak płaciły dziewczyny np. po 40r.ż. tylko za około 700-800zł, że niby mi przysługiwały tańsze, a bez tego to ciężko będzie się zdecydować na drugi raz, a fajnie by było, żeby mój Bąbel miał rodzeństwo. Mrozaczków niestety brak No i jakim prawem refunacja zakończy się w czerwcu 2016, skoro ustępujący minister przewidując, co się święci podpisał w ostatnich dniach "kadencji", że program ma być przedłużony do 2019r.? Czy mi się coś pomieszało czy w tym obecnym "cyrku" ?
Mogą olać wyrok trybunału konsytucyjnego, to tym bardziej mogą wstrzymać refundację I ktoś im coś zrobi? Masakra jakaś z ta polityka.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi031982 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane dziewczyny
Chyba będę tu "najmłodsza "ciążowo. Do tej pory jeszcze niedowierzam...
dziś jest 13 dpt- a moja kolejna beta 1358
Cieszę się ogromnie że mogę tu być razem z Wami..w gronie przyszłych mam dzięki naszemu dr.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:22   #44
Ecia25
Rozeznanie
 
Avatar Ecia25
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 504
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

bibio Gratulacje jeśli znacie osoby które zaciążyły dzięki naszemu DR to zapraszajcie . Któraś dała pomysł aby zrobić listę nie ma problemu tylko muszę obczaić jak zrobić chyba że któraś może podać wskazówki to w pryw. wiadomości proszę i zaraz się zrobi aby był taki nasz
Trzydziestka to masz podobnie jak ja tyle ze ja mam z usg 25 tygodni bo z OM nigdy dr nie brał pod uwagę ze względu na to że dziecko jest takie duże że się nie zgadza z OM .
__________________
leczenie u dr od luty do czerwca 2015 , Nikola 20.03.2016 ,
2017 3 nieudane IUI
Ecia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:24   #45
BeataAmelka
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataAmelka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 880
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
oooo jak fajnie ja też mam nadzieję że sie pospieszy choć po cichu liczę na CC

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------



Tak genetyczne miałą każda z nas mi robił Dr P i jeszcze dodatkowo ze względu na IVF dostałam skierowanie do specjalisty wybrałam Dr Czekańskiego Tuchów na tym skierowaniu miałam 2 badanie genetyczne 12-14 tc i 18-24 tc wszystko na NFZ oczywiście w Krk Nocuń Knafel również zachwalane ale terminy odległe.
[B]Witaminy[/B
Od początku ciąży brałam Femibion Natal 1 do 13 tyg. później Femibion natal Plus i Pregna DHA jak zaczęlo się twardnienei brzucha lekarz przepisał mi Asmag (magnez i potas) oczywiscie lekarz prowadzący kazał odstawić wszystkie witaminy oprócz DHA bo morfologia ok Na własną rękę postanowiłam brać po konsultacji z DR P. powiedział że bardzo dobrze robie że biorę i żebym brała do końca ciąży Po 1 że nie przedawkuje witamin i również DHA bo z mężem duzi jesteśmy
po 2 że zima i nie dostarcza sie tych witamin
wiec nadal biorę i nie narzekam
Ggi a od kogo dostałaś skierowanie na genetyczne z NFZ?
Ja jutro mam wizytę u dr, który będzie najprawdopodobniej prowadził ciążę.
__________________
15.11.
11.12. serduszko synek
7.02. ostatnia wizyta u dr P.
TP: 28.07. Oliwierek
cudzie trwaj
BeataAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:24   #46
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez Fifcia1 Pokaż wiadomość
Dostałam karteczkę, że USG pomiędzy 11-17 tc, a test podwójny pomiędzy 10-11 tc. Ja pamiętam jak pisałyście o tym badaniu ale odniosłam wrażenie, że to zalecane badanie po in vitro. Ja jestem po inseminacji. Myślicie, że jakbym poszła do Dr P to by mi zrobił to badanie i ewentualnie zlecił ten test jako dodatkowy gdyby coś wyszło nie tak?
Doktor pewnie Ci zrobi, ale i tak odesle do kogoś, kto ma większe doświadczenie i odpowiednie certyfikaty. Wydaje mi się, że prędzej odesle Cie do kogoś innego, niż sam skieruje na test podwójny, jak coś wyjdzie nie tak.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:25   #47
onaZielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

GGI mi tez nowy gin kazał odstawić wszystkie witaminy (Pregna Plus, Femibion Natal 1) i mam sobie kupić Dha witaminy. Ale stwierdziłam ze bede brała witaminy kupie chyba Femibion Natal 2 i Dha mama. Oprocz tego bede dalej brala Asmag forte i potas. Jutro ide na badania prenatalne. GGI my z mężem też zaliczamy się do dużych w sensie wysokich osób
onaZielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:27   #48
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
GGI mi tez nowy gin kazał odstawić wszystkie witaminy (Pregna Plus, Femibion Natal 1) i mam sobie kupić Dha witaminy. Ale stwierdziłam ze bede brała witaminy kupie chyba Femibion Natal 2 i Dha mama. Oprocz tego bede dalej brala Asmag forte i potas. Jutro ide na badania prenatalne. GGI my z mężem też zaliczamy się do dużych w sensie wysokich osób
A dlaczego kazał odstawić? Mi lekarz tylko kazał odstawić potas, albo jak juz chce brać, to kontrolować jego poziom.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:27   #49
BeataAmelka
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataAmelka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 880
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
GGI mi tez nowy gin kazał odstawić wszystkie witaminy (Pregna Plus, Femibion Natal 1) i mam sobie kupić Dha witaminy. Ale stwierdziłam ze bede brała witaminy kupie chyba Femibion Natal 2 i Dha mama. Oprocz tego bede dalej brala Asmag forte i potas. Jutro ide na badania prenatalne. GGI my z mężem też zaliczamy się do dużych w sensie wysokich osób
Trzymam kciuki :-*
__________________
15.11.
11.12. serduszko synek
7.02. ostatnia wizyta u dr P.
TP: 28.07. Oliwierek
cudzie trwaj
BeataAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-21, 18:28   #50
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez BeataAmelka Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki :-*
Ja również Ale nie może być inaczej niż dobrze
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:39   #51
onaZielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez bibi031982 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane dziewczyny
Chyba będę tu "najmłodsza "ciążowo. Do tej pory jeszcze niedowierzam...
dziś jest 13 dpt- a moja kolejna beta 1358
Cieszę się ogromnie że mogę tu być razem z Wami..w gronie przyszłych mam dzięki naszemu dr.
Super nowa mamusiu

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Ginger nie wiem czemu kazał odstawić potas, Ty też bierzesz dalej Kaldyum ten potas bo chyba kiedys o tym gadałyśmy. Ja mysle dalej brać potas 1x1.
onaZielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:42   #52
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez Fifcia1 Pokaż wiadomość
I ja się melduję według dzisiejszego usg 9w 3d. Jak na razie pozostałam u Dr Kabzińskiej-Turek. Dostałam rozpiskę badania genetycznego. Mam takie pytanko czy je robił Wam Dr P czy odsyłał do innych lekarzy w Tarnowie? Czy robiłyście test podwójny (ocena wolnej podjednostki beta HCG i PAPPA A)? Jaki to koszt? Czy całościowo 450 zł? Jestem przerażona tymi kosztami, dzisiaj w aptece pozostawiłam 650 zł a od początku ciąży to już nie wspomnę...
Ja miałam robione USG get+test PAPPA na NFZ należy Ci się jeśłi jesteś po 35 roku życia i IVF prywatnie około 500zł.
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:43   #53
BeataAmelka
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataAmelka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 2 880
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Ja miałam robione USG get+test PAPPA na NFZ należy Ci się jeśłi jesteś po 35 roku życia i IVF prywatnie około 500zł.
Ggi a od kogo miałaś skierowanie? Robilas w Tarnowie te badania? Czy w Krakowie?
__________________
15.11.
11.12. serduszko synek
7.02. ostatnia wizyta u dr P.
TP: 28.07. Oliwierek
cudzie trwaj
BeataAmelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:45   #54
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
Super nowa mamusiu

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:29 ----------

Ginger nie wiem czemu kazał odstawić potas, Ty też bierzesz dalej Kaldyum ten potas bo chyba kiedys o tym gadałyśmy. Ja mysle dalej brać potas 1x1.
Nie biore. Przestraszylam się tego, że nadmiar jest groźny, a nic mi nie jest. Żadnych skurczy, serce tez normalnie bije.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:48   #55
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez Magdzinska85 Pokaż wiadomość
[B]
[/COLOR]GGI kiedy masz kolejna wizytę? I już wiesz czy prawidłowy jest Twój wynik krzywej?

wizytę mam 30 grudnia ale konsultowałam wynik z lekarzem rodzinnym i twierdzi że to nie wielkie przekroczenie ponad norme i nie ma potrzeby dalszej diagnozy u diabetolog choć powiem szczerze że jakoś mnie nie przekonała....

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:46 ----------

Cytat:
Napisane przez bibi031982 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane dziewczyny
Chyba będę tu "najmłodsza "ciążowo. Do tej pory jeszcze niedowierzam...
dziś jest 13 dpt- a moja kolejna beta 1358
Cieszę się ogromnie że mogę tu być razem z Wami..w gronie przyszłych mam dzięki naszemu dr.
Uwielbiam takie nowiny
3-mamy kciukasy i ślemy mega dużą ilość feromonów ciążowych
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 18:56   #56
onaZielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

GGI czyli badanie genetyczne nalezy się na NFZ po 35 roku zycia i z in vitro prywatnego?? A kiedy są wyniki tych badań? Długo sie czeka?
onaZielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 19:03   #57
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez onaZielona Pokaż wiadomość
GGI czyli badanie genetyczne nalezy się na NFZ po 35 roku zycia i z in vitro prywatnego?? A kiedy są wyniki tych badań? Długo sie czeka?
Tak. Tylko lekarz musi wypisać skierowanie, Ja miałąm badanie w piątek a wynik do odebrania we wtorek.
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 19:34   #58
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
oooo jak fajnie ja też mam nadzieję że sie pospieszy choć po cichu liczę na CC[COLOR="Silver"]
Moja córa pospieszyła się aż za bardzo, urodziła się miesiąc wcześniej 😉 i przez cc.

Teraz w święta skończy 9 miesięcy 😍 i juz powoli uczy się chodzić 😉
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 19:42   #59
GGI
Zakorzenienie
 
Avatar GGI
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 205
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
Melduje się
Cytat:
Napisane przez kana158 Pokaż wiadomość
Moja córa pospieszyła się aż za bardzo, urodziła się miesiąc wcześniej 😉 i przez cc.

Teraz w święta skończy 9 miesięcy 😍 i juz powoli uczy się chodzić 😉
o jaaa ale supcio no już zaczyna chodzić to bańki z choinki pujdą w ruch a pospieszyła się sporo... ale ważne ze cała i zdrowa
__________________
Nasz wielki cud Termin kwiecień 2016
GGI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:51   #60
kana158
Zakorzenienie
 
Avatar kana158
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie od dr. Przybycienia

Cytat:
Napisane przez Ecia25 Pokaż wiadomość
bibio Gratulacje jeśli znacie osoby które zaciążyły dzięki naszemu DR to zapraszajcie . Któraś dała pomysł aby zrobić listę nie ma problemu tylko muszę obczaić jak zrobić chyba że któraś może podać wskazówki to w pryw. wiadomości proszę i zaraz się zrobi aby był taki nasz
Trzydziestka to masz podobnie jak ja tyle ze ja mam z usg 25 tygodni bo z OM nigdy dr nie brał pod uwagę ze względu na to że dziecko jest takie duże że się nie zgadza z OM .
Ewcia, musisz chyba pozbierać dane do dziewczyn i wklejasz je w pierwszym poście. Tzn. w pw trzeba powysylac krótkie info, coś w stylu listy jakie są przy wątkach w poczekalni 😉 zerknij sobie 😉

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Cytat:
Napisane przez GGI Pokaż wiadomość
o jaaa ale supcio no już zaczyna chodzić to bańki z choinki pujdą w ruch a pospieszyła się sporo... ale ważne ze cała i zdrowa
Ani się obejrzysz, a też będziesz za córą biegać! 😉 Pamiętam jak rok temu liczyłam ile to mój maluch będzie miał miesięcy w święta (myślałam, że dopiero 8 ;p) a tu ani się nie obejrzałam, a to wszystko tak szybko zlecialo!

Dziewczyny, byle do porodu! 😉

Oj, powiem Ci, że choinka w tym roku to wyzwanie! Wszystkie bombki zamieniamy na plastiki 😜😜 dziś tatuś przywiózł i nie mogła od drzewka się oderwać 😉
kana158 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-20 21:05:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:17.