Londyn- przyszła przeprowadzka! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-12, 12:12   #1
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Talking

Londyn- przyszła przeprowadzka!


Drogie wizazanki!
Moje losy potoczyly sie nieco inaczej niz zaplanowalam ( http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=przeprowadzka )
I zamiast do Niemiec przeprowadzam sie do Londynu... wyjezdzam 29.09 i wtedy wlasnie dolacze do grona londynskich emigrantek.
Mam w zwiazku z tym pare pytanek...zwlaszcza do wizazanek z Londynu.

Po pierwsze jakie dokumenty warto przetlumaczyc, zeby normalnie funkcjonowac? Jak na razie mam tylko odpis dyplomu po angielsku...

Po drugie - jakich dzielnic unikac, jakie miejsca sa niezbyt bezpieczne. Podobno mam zamieszkac gdzies w South Ealing (czy ktoras z emigrantek tam mieszka??).

Szczerze powiedziawszy troche sie obawiam tej przeprowadzki,ale podobno do odwaznych swiat nalezy. Angielski znam bardzo dobrze, wiec mam nadzieje, ze sobie poradze. Jednak obawiam sie,ze moge na poczatku miec problemy ze znalezieniem pracy. A teraz taka mala prywata: jesli ktoras z wizazanek ma jakas ciekawa oferte pracy, to niech da znac na PW

Bede wam wdzieczna za wszelkie porady i sugestie. Mam nadzieje,ze odezwa sie przede wszystkim wizazanki z Londynu. Na szczescie co nieco juz wiem o zyciu w Anglii, bo zapoznalam sie z waszymi radami w pozostalych watkach. Niemniej jednak chcialabym sie dowiedziec jak konkretnie wyglada zycie w Londynie. I jak to teraz z praca wyglada- czy sa jeszcze studenci w Londynie, czy juz wyjechali i jest wiecej stanowisk do objecia??
Czekam z niecierpliwoscia na wskazowki i wsparcie Poczatki chyba zawsze bywaja trudne?
__________________
Od 29.09.2006 London

Chwilowo odcięta od internetu.
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 15:08   #2
Tonja_18
Przyczajenie
 
Avatar Tonja_18
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Londyn
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

Jeśli chodzi o znalezienie pracy to nie powinno być żadnych trudności! Z łatwością cos znajdziesz! Jeśli chodzi o konkurencję to nią mogą być Londyńscy studenci, którzy zaczynają rok akademicki 25/09 i wiele z nich szuka dorywczej pracy. Mimo wszystko i tak większość z nich pracuje w weekendy a ty zapewne chcesz pracowac tylko w czasie working days więc na pewno nie będzie problemu!

I jeszcze jedno ! Od znajomych Anglików wiem, że nie warto wysyłać swojego podana przez internet! Trzeba przyjść do firmy, osoby oferującej pracę i osobiście poprosić o application form! Wtedy mamy największe szanse na odzew! Bo zdarają się i takie sytuacje (tu przytoczę kolegę). Pracował w jednym z większych sklepów i kiedyś przyszło listownie parę podań. Zapytał swojego szefa co ma z nimi zrobić, czy on chce je przejrzeć, na co on: Wyrzuć je, nie mam czasu na bzdety! Koleś się do tej pory cieszy, że to była tylko praca wakacyjna!
Tonja_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-18, 20:57   #3
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

Cytat:
Napisane przez Tonja_18 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno ! Od znajomych Anglików wiem, że nie warto wysyłać swojego podana przez internet!
Tonja_18 dziekuje za odzew
No tak a ja jak glupia sle codziennie oferty przez internet liczac na to,ze ktos sie odezwie. Niestety nie posiadam jeszcze angielskiej komorki, bo wciaz siedze tutaj no i podejrzewam,ze zadnemu z potencjalnych pracodawcow nie chce sie dzwonic do Polski- zwlaszcza jak maja podania od osob, ktore juz tam sa.
Z praca nie ma problemu- tez tak slyszalam. Ale podobno jest to praca fizyczna typu kelner albo cos takiego. A ja bym chciala gdzies do biura albo recepcji. A tak swoja droga...na co mi byla ta polonistyka

Kurcze coraz blizej mojego wyjazdu i coraz bardziej sie boje. Najbardziej chyba tego,ze jak ktos zobaczy w CV narodowosc polska, to od razu na wstepie odrzuci podanie- bo tylu jest tam tych naszych Polakow

A tak swoja droga zupelnie nie pomyslalam o londynskich studentach faktycznie nasi wyjechali, a oni wrocili...

Ponawiam pytanie- jakich dzielnic unikac? czy w South Ealing jest bezpiecznie?
__________________
Od 29.09.2006 London

Chwilowo odcięta od internetu.
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-20, 20:05   #4
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

Z tego co slysze i widze to z praca jest coraz gorzej.Programy telewizyjne w Anglii o tym ze za duzo przyjechalo Polakow i jest juz gorzej sa teraz prawie codziennoscia.Jak to w praktyce wyglada to niewiem ale spotkalam juz kilka osob ktore z Londynu ucieklo bo pracy brak.Mam tez znajoma ktorej siostra ubiegala sie o prace w biurze ale jak narazie to jej nieznalazla bo jak twierdzi przez ze jest polka to tej pracy nie chca jej dac.Wiadomo jednemu sie uda drugiemu nie.W kazdym razie zycze Ci powodzenia i mam nadzieje ,ze spelnia sie Twoje marzenia i znajdziesz dobra prace!
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 10:33   #5
Lady_Elektra
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Elektra
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 77
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

Dziekuje Traci
Z tego, co widze i slysze to powinnam sie juz zaczac bac. Mialam takie optymistyczne nastawienie, a wszyscy mi mowia,ze jest zle... no i szczerze powiedziawszy wyjezdzam pelna obaw. Chyba moge sobie pomarzyc o pracy biurowej...
__________________
Od 29.09.2006 London

Chwilowo odcięta od internetu.
Lady_Elektra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-21, 11:12   #6
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

oj , nie nie boj sie!!!!!!!Nie mozesz z gory zakladac ze Ci sie nie uda!!!!Jednak mimo wszystko sa ludzie ktorym sie udalo.W kazdym razie jesli przyjedziesz do Anglii i bedzie Ci zle to zawsze masz gdzie wrocic, a jesli bedziesz miec pytania to pisz do mnie.Pozdrowienia.
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-30, 14:54   #7
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

odswiezam watek bo mam pytania...

za rok czeka mnie prawdopodobnie (o ile sie uda, ale raczej sa duze szanse) przeprowadzka do Londynu

wiem ze to jeszcze duzo czasu ale ja lubie byc obcykana a nie wyjezdzac zielona

sytuacja:

ja zamierzam zaczac studia w Londynie w przyszlym roku tj od pazdziernika 2009 ale juz w czerwcu chce wyjechac, uporzadkowac sobie zycie tam na miejscu,angelski znam bardzo dobrze,na start bede miala okolo 25 tysiecy zlotych (zobaczymy z czasem jak sie zmieni kurs funta)

moj tz: niestety zero angielskiego,wyksztalceni e srednie - technikum,chetny do pracy

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
pytania:

-w jakiej dzielnicy szukac mieszkania zeby bylo w miare tanio ale tez nie najniebezpieczniej (wole doplacic za odrobine drozszy wynajem)?

-interesuje mnie mieszkanko (pokoj,pokoj oddzielony barem od kuchni,lazienka - cos takiego) - czy to dobry pomysl?moze jednak zwykle studio albo wieksze np 2 pokoje?

-teraz co po kolei robic - jak to pozalatwiac?:

*wynajem
*meldunek
*kupno komputera (laptop?zwykly?)
*podlaczenie telefonu i internetu jezeli ich nie ma
*moje ubezpieczenie - jak to tam wyglada?
*majac meldunek moge juz ubiegac sie na studiach o kredyt studencki i inne dofinansowania
*jak z lekarzami,dentystami itd
*konto w banku - jakim najlepiej?

no i o jaka prace warto mi zabiegac? znam angielski,jezeli mi sie uda to bede na bardzo dobrym uniwersytecie i nie chcialabym do garow,ale z drugiej strony co ja moge bez doswiadczenia?

to by bylo na tyle narazie - z gory dziekuje za wszystke odpowiedzi!
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 00:36   #8
miss natasha
Zadomowienie
 
Avatar miss natasha
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 712
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

podbijam parę moich wątpliwości pokrywa się z pytaniami 1stLaDy
__________________


Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 12:17   #9
myszka3009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 289
GG do myszka3009 Send a message via Skype™ to myszka3009
Dot.: Londyn- przyszła przeprowadzka!

Witam!

Ja wyjeżdżam do Londynu 23 czerwca i dostałam propozycje pracy w salonie kosmetycznym....to jest moje marzenie. Jednak Pani zaproponowala mi 30 % od zysku....ona dopiero 15 czerwca otwiera salon i nie wiem wlasnie czy przyjac ofert,bo nie wiem jakie bd miec zarobki...a trzeba oplacic mieszkanie i zyc. Będę mieszkać na Houndslow west a salon jest na polnocy Londynu. Jestem po szkole kosmetycznej (studium) i angielski znam na poziomie komunikatywnym. Stylizacja paznokci zajmuje sie od 3 lat...co o tym myslicie????
myszka3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.