nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-13, 21:35   #1
scaredofrumours
Rozeznanie
 
Avatar scaredofrumours
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: hmm.
Wiadomości: 629
Unhappy

nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]


witajcie. otoz moj problem polega na tym, ze zawsze jak pamietam majac 13, 14, 15 lat mialam ladna buzie, owszem pojawialy sie pryszczyki ale wiadomo, dojrzewanie i te sprawy. same znikaly.
w ciagu ostatniego roku uzywalam duzo kosmetykow przeciw pryszczom podazajac za mediami, clean&clear, clearasil, nivea, garnier... niestety z czasem pryszczy bylo wiecej, twarz bolala, wszedzie czerwone opuchniete placki.
2 tygodnie temu odstawilam wszystko i zaczelam kuracje kosmetykami Bioderma.
krew aktywny na noc, nawilzajacy na dzien i zel myjacy rano i wieczorem.
w pierwszych dniach kuracji mialam wysyp malutkich guleczek z ropa - zeszly. teraz widze ze stan skory polepsza sie, ale z podskornikow zrobily sie pryszcze na zewnatrz, i pozostaja po nich blizny. mam cale policzka w czerwonych plamach.
pytanie: czekac na dalsze efekty czy zaryzykowac leczenie u dermatologa?
boje sie ze przez leki od niego bedzie jeszcze gorzej...
znacie jakies kremy na wybielenie blizn? jak mam sie pokazac chlopakowi z taka cera?

pomozcie, jestem zalamana
__________________


Take my hand, close your eyes.


When you're right here, I'm a rocketeer, let's fly...

scaredofrumours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 22:23   #2
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

Cytat:
Napisane przez scaredofrumours Pokaż wiadomość
witajcie. otoz moj problem polega na tym, ze zawsze jak pamietam majac 13, 14, 15 lat mialam ladna buzie, owszem pojawialy sie pryszczyki ale wiadomo, dojrzewanie i te sprawy. same znikaly.
w ciagu ostatniego roku uzywalam duzo kosmetykow przeciw pryszczom podazajac za mediami, clean&clear, clearasil, nivea, garnier... niestety z czasem pryszczy bylo wiecej, twarz bolala, wszedzie czerwone opuchniete placki.
2 tygodnie temu odstawilam wszystko i zaczelam kuracje kosmetykami Bioderma.
krew aktywny na noc, nawilzajacy na dzien i zel myjacy rano i wieczorem.
w pierwszych dniach kuracji mialam wysyp malutkich guleczek z ropa - zeszly. teraz widze ze stan skory polepsza sie, ale z podskornikow zrobily sie pryszcze na zewnatrz, i pozostaja po nich blizny. mam cale policzka w czerwonych plamach.
pytanie: czekac na dalsze efekty czy zaryzykowac leczenie u dermatologa?
boje sie ze przez leki od niego bedzie jeszcze gorzej...
znacie jakies kremy na wybielenie blizn? jak mam sie pokazac chlopakowi z taka cera?

pomozcie, jestem zalamana
Moze to wina ych kosmetykow ktore uzywalas. wcale bym sie nie zdziwila, chyba kazda skore mozna tymi komsetykami wkoncu zniszczyc
czemu ryzykowac wizyte u dermatologa?
ja rozumiem, jeśli się samamu zna lepiej na swojej skorze niz dermatolog to mozna bac sie isc, ale Ty sie dobrze nie znasz
i ta pielegnacja moze Ci tylko zaszkodzic, nie mozna leczyc tradziku samymi kosmetykami..
blizny masciami na blizny usuwasz PO wyleczeniu tradzika, nie mozes ich stoswac jak jeszcze masz stany zapalne

więc najlepsza rada- idz do dermatologa
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-13, 22:57   #3
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

Jak to ZARYZYKOWAĆ leczenie u dermatologa?! Chyba raczej to jest w tym momencie Twoje jedyne wyjście, chyba że chcesz żeby było jeszcze gorzej. Niestety jak byłam w Twoim wieku tez byłam taka głupiutka i do dermatologa poszłam zbyt późno ;]
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 11:55   #4
agacik91
Raczkowanie
 
Avatar agacik91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 364
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

Marsz do dermatologa! To pierwsza rzecz, którą powinna zrobić każda osoba z trądzikiem! Wiem o tym z własnego doświadczenia
agacik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:14   #5
Coccana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

Jak tylko zauważyłaś coś niepokojącego co trzymało się dłużej niż 2,3 dni powinnas od razu ić do dermatologa! To żadne ryzyko, tabletki dermatolog daje doopiero, jeśli kremy nie pomogą. Ja od 12 roku życia miałam niezły trądzik, nakładałam tapetę zeby to zamaskować i było gorzej, poszłam do dermatologa to cuda powyczyniał. Mam teraz 20 lat, trochę przebarwień no i czasem mi jakis większy pryszczyk wyskoczy, jak każdemu, ale jest już super! Więc już śmigaj do lekarza, bo on Ci da wszystko odpowiednie do Twojej skóry, sama lecząc możesz sobie wyżądzić krzywdę, jak moja koleżanka. No!
__________________
Miłość jest, albo jej nie ma.
Coccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:49   #6
Isabells
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 155
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

ZARYZYKOWAĆ DERMATOLOGA? Ryzykujesz to ty lecząc się tak dalej. Przecież nie chcesz, żeby blizny ci zostały na całe życie.
A tak w ogóle jak źle to wygląda to się wyposaż w dobry korektor i puder - najlepiej mineralne. Dermatolog mi to zalecił bo mam kilkanaście takich czerwonych plamek, a mówił, że takie kosmetyki wysuszają wręcz pryszcze. Mnie to na rękę, bo prawie ich nie widać
Isabells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 13:57   #7
Hefrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 400
Dot.: nie moge na siebie patrzec... [zmasakrowana cera nastolatki]

Też miałam kiedys podobny problem. Przed swoją 18, mimo że nigdy nie miałam większych problemów z cerą, przesadziłam z kosmetykami- tak samo garnier itd. I dostalam tak okropnego uczulenia że szok. I teraz staram się używać tylko kosmetyków z apteki. Po prostu takie zwyczajne żele itd zawierają mnóstwo chemii. Idż do dermatologa i on napewno znajdzie ci odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji buźki
Hefrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.