OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-16, 20:16   #2731
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny uważajcie co piszecie, bo w sumie firma produkująca kujawski mogłaby was pozwać za te bajki o ulepszaczach i "syfie" w oleju kujawskim. Kujawski akurat jako spożywczy jest jednym z lepszej jakości olejów. Skład jest na butelce - 100% oleju.
I szczerze to nie wiem skąd się to wzięło osobie, która to napisała.
Nie wiem na ile do OCM się nada, bo jednak rafinowany jest, chociaż w sumie skoro OCM to oczyszczanie to może i nie byłby taki zły. Jako krem to już raczej nie
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 20:56   #2732
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Metoda na pewno nie dla kazdego, ale z pewnoscia dla mnie
miałam problem w oczyszczaniem sie twarzy, podskórne bolesne gule, które wyskakiwały przez 3 tygodnie. Obecnie cera gładka a jak mi wyskoczy jeden pryszcz to sie złoszcze, bo od niespodzianek zdarzyłam sie odzwyczaić.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 12:31   #2733
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej dziewczyny mam taką sprawę a mianowicie...
Chciałam sobie ostatnio kupić olej ze słonecznika ze strony Zrób sobie krem (ale stwierdziłam że nie bedę zamawiała jednego oleju bo mi się nie opłaca a na większe zamówienie chwilowo nie mam pieniążków) skończyła mi się moja mieszanka (oliwka BD fur mama+olej rycynowy) i chciałabym sobie zrobić teraz mieszankę właśnie z olejem ze słonecznika. Do rzeczy chodzi mi gdzie można by było kupić (nie zamawiać przez internet) olej ze słonecznika nadający się do OCM, ewentualnie jaki by się nadawał. Jeszcze jedno jeśli sama bym chciała zrobić sobie olejek hydrofilny do mycia twarzy muszę zamiast oleju bazowego czyli tego słonecznikowego również dodać emulgator, pytanie: gdzie można kupić emulgator może jakaś apteka?

Bardzo bym była wdzięczna za odpowiedz
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:07   #2734
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja wczoraj do mojej mieszanki dodałam 4 krople olejku z drzewa herbacianego, mieszanki było już nie wiele, więc jak by się nie sprawdziło to zawsze dam radę zużyć, żeby się nie zmarnowała Na razie było ok, no ale tylko jedno zastosowanie więc zobaczymy jak będzie dalej
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 13:41   #2735
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Stosuje juz 2 tygodnie i nie wiem juz sam co mam myslec. Z 1 strony jakas tam poprawa jest mniej sie robi a jak sie robia to takie hmmm "mokre syfy" nie wiem jak to nazwac takie biale glulki jak naciskam to wychodzi wlasnie ten "mokry syf", ale jest i 2 strona po OCM wyszło mi na buzi wiele czerwonych plam, zaskornikow czy jak to sie tam nazywa [jest ich tak z 5-8 w kolo siebie] i za nic w swiecie nei chce mi to zejsc. Robie OCM wieczorem na rano widze ze sa gotowe wiec naciskam zeby wyszly, wychodza te mokre ;D i ... tyle opuchlizna zostaje, czerwone zostaje nie znika mi to tylko od nowa na wieczor robie ocm i rano to samo oO czyli w kolo macieja. Nie wiem co mam z tymzrobic bo gdyby te czerwone poschodzily z tego miejsca i innych to nie było by tak zle. Nie wiem czy ocm nie jest dla mnie i mojej skory czy moze ja to zle robie ? za czesto nie scieram do konca tego oleju albo za duzo rycyny mam i tak to dziala ? Nie wiem moze ktos mi podpowie co moglbym zrobic.

A moze procz samego ocm warto zrobic jeszcze jakas inna kuracje jakies tabletki na tradzik, przebarwienia albo cos z Biochemii ? ;P
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 14:56   #2736
trzyemtim
Przyczajenie
 
Avatar trzyemtim
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mam pytanie odnosnie przechowywania, moze durackie... ale czy moge olej przechowywac w aluminiowej butelce z pompka? nie wplynie to jakos na jego wlasciwosci?
trzyemtim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 18:24   #2737
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie wyciskamyyyy niczeeegooo
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-17, 18:50   #2738
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam taką sprawę a mianowicie...
Chciałam sobie ostatnio kupić olej ze słonecznika ze strony Zrób sobie krem (ale stwierdziłam że nie bedę zamawiała jednego oleju bo mi się nie opłaca a na większe zamówienie chwilowo nie mam pieniążków) skończyła mi się moja mieszanka (oliwka BD fur mama+olej rycynowy) i chciałabym sobie zrobić teraz mieszankę właśnie z olejem ze słonecznika. Do rzeczy chodzi mi gdzie można by było kupić (nie zamawiać przez internet) olej ze słonecznika nadający się do OCM, ewentualnie jaki by się nadawał. Jeszcze jedno jeśli sama bym chciała zrobić sobie olejek hydrofilny do mycia twarzy muszę zamiast oleju bazowego czyli tego słonecznikowego również dodać emulgator, pytanie: gdzie można kupić emulgator może jakaś apteka?

Bardzo bym była wdzięczna za odpowiedz
Z tego co kojarzę to na wizażu są wspólne zamówienia z ZSK .
Olej słonecznikowy można kupić w jakimś wielkim markecie typu Carrefour czy tam Tesco .

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Stosuje juz 2 tygodnie i nie wiem juz sam co mam myslec. Z 1 strony jakas tam poprawa jest mniej sie robi a jak sie robia to takie hmmm "mokre syfy" nie wiem jak to nazwac takie biale glulki jak naciskam to wychodzi wlasnie ten "mokry syf", ale jest i 2 strona po OCM wyszło mi na buzi wiele czerwonych plam, zaskornikow czy jak to sie tam nazywa [jest ich tak z 5-8 w kolo siebie] i za nic w swiecie nei chce mi to zejsc. Robie OCM wieczorem na rano widze ze sa gotowe wiec naciskam zeby wyszly, wychodza te mokre ;D i ... tyle opuchlizna zostaje, czerwone zostaje nie znika mi to tylko od nowa na wieczor robie ocm i rano to samo oO czyli w kolo macieja. Nie wiem co mam z tymzrobic bo gdyby te czerwone poschodzily z tego miejsca i innych to nie było by tak zle. Nie wiem czy ocm nie jest dla mnie i mojej skory czy moze ja to zle robie ? za czesto nie scieram do konca tego oleju albo za duzo rycyny mam i tak to dziala ? Nie wiem moze ktos mi podpowie co moglbym zrobic.

A moze procz samego ocm warto zrobic jeszcze jakas inna kuracje jakies tabletki na tradzik, przebarwienia albo cos z Biochemii ? ;P
2 tygodnie to za krótko by stwierdzić czy ta metoda jest dla Ciebie czy nie. Daj sobie przynajmniej miesiąc. A ile dodajesz olejku rycynowego? Podstawą jest NIE WYCISKANIE. Bo to tylko pogarsza sprawę, wychodzą kolejne syfki i kolejne. Spróbuj się powstrzymać od tego .
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:09   #2739
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wrzucam fotkę ściereczki z mikrofibry z Biedrony, kosztowała 2,99PLN w opakowaniu 1 sztuka.

Była dostępna też inna chyba niebieska do łazienki, miała trochę inną fakturę i też kosztowała 2,99. Wybrałam tą ponieważ wydawała mi się że będzie delikatniejsza.
Szukałam i pytałam też o te ściereczki bambusowe o których ktoś wyżej pisał, ale ich nie było, szkoda bo bym też wypróbowała.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BIEDRONKA sciereczka 2.99PLN.jpg (93,0 KB, 39 załadowań)
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 20:44   #2740
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Wrzucam fotkę ściereczki z mikrofibry z Biedrony, kosztowała 2,99PLN w opakowaniu 1 sztuka.

Była dostępna też inna chyba niebieska do łazienki, miała trochę inną fakturę i też kosztowała 2,99. Wybrałam tą ponieważ wydawała mi się że będzie delikatniejsza.
Szukałam i pytałam też o te ściereczki bambusowe o których ktoś wyżej pisał, ale ich nie było, szkoda bo bym też wypróbowała.
Ta ściereczka dla mnie jest zbyt gładka, dlatego wolę tą niebieską .
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 08:54   #2741
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
"mokre syfy"
Na te paskudztwa polecam maść ichtiolową. Wyglada ohydnie, będzie jechało, jakby ci asfalt na buźce kładli, ale pomaga bardzo. Jedna nocka i syfy znikają.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Wrzucam fotkę ściereczki z mikrofibry z Biedrony, kosztowała 2,99PLN w opakowaniu 1 sztuka.

Była dostępna też inna chyba niebieska do łazienki, miała trochę inną fakturę i też kosztowała 2,99. Wybrałam tą ponieważ wydawała mi się że będzie delikatniejsza.
Szukałam i pytałam też o te ściereczki bambusowe o których ktoś wyżej pisał, ale ich nie było, szkoda bo bym też wypróbowała.
Ja mam właśnie tę łazienkową, i w porównaniu do np. ręcznika - jest świetna.
Tych bambusowych to chyba będzie się można spodziewać znów przy jakijś promocji "sprzątaczej".
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 11:23   #2742
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34765140]Ta ściereczka dla mnie jest zbyt gładka, dlatego wolę tą niebieską .[/QUOTE]

A u mnie jednak sprawdza się najlepiej szmatka z prześcieradła.
Ta żółta z Biedronki jest jednak za delikatna, chyba że ktoś ma naczynkową cerę to się może u niego sprawdzić


Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie tę łazienkową, i w porównaniu do np. ręcznika - jest świetna.
Tych bambusowych to chyba będzie się można spodziewać znów przy jakijś promocji "sprzątaczej".
Zgadzam się, min. dlatego że ręcznik jest za gruby i za ciężki.

Dziewczyny, a nie macie wrażenia że te ściereczki z mikrofibry trzymają mniej ciepła/zimna ?
bo ja właśnie odnoszę takie wrażenie.. dlatego lepiej mi się używa tej szmatki z prześcieradła, wydaje mi się że najlepiej trzyma zimną i gorącą wodę.
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 11:35   #2743
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Stosuje juz 2 tygodnie i nie wiem juz sam co mam myslec. Z 1 strony jakas tam poprawa jest mniej sie robi a jak sie robia to takie hmmm "mokre syfy" nie wiem jak to nazwac takie biale glulki jak naciskam to wychodzi wlasnie ten "mokry syf", ale jest i 2 strona po OCM wyszło mi na buzi wiele czerwonych plam, zaskornikow czy jak to sie tam nazywa [jest ich tak z 5-8 w kolo siebie] i za nic w swiecie nei chce mi to zejsc. Robie OCM wieczorem na rano widze ze sa gotowe wiec naciskam zeby wyszly, wychodza te mokre ;D i ... tyle opuchlizna zostaje, czerwone zostaje nie znika mi to tylko od nowa na wieczor robie ocm i rano to samo oO czyli w kolo macieja. Nie wiem co mam z tymzrobic bo gdyby te czerwone poschodzily z tego miejsca i innych to nie było by tak zle. Nie wiem czy ocm nie jest dla mnie i mojej skory czy moze ja to zle robie ? za czesto nie scieram do konca tego oleju albo za duzo rycyny mam i tak to dziala ? Nie wiem moze ktos mi podpowie co moglbym zrobic.

A moze procz samego ocm warto zrobic jeszcze jakas inna kuracje jakies tabletki na tradzik, przebarwienia albo cos z Biochemii ? ;P
Albo skoro tak w koło ci wyłażą to może warto spróbować też rano może skóra się oczyszcza? Ja robiłam jakiś czas i rano i wieczorem, ale na mnie OCM działa wysuszająco ...
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 13:33   #2744
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34762747]

2 tygodnie to za krótko by stwierdzić czy ta metoda jest dla Ciebie czy nie. Daj sobie przynajmniej miesiąc. A ile dodajesz olejku rycynowego? Podstawą jest NIE WYCISKANIE. Bo to tylko pogarsza sprawę, wychodzą kolejne syfki i kolejne. Spróbuj się powstrzymać od tego .[/QUOTE]

rycynowego dodałem 30 a z winogron 70 tak pisało że dla tłustej dodawać 30 a olei nie więcej niz 3. Ale chyba zmniejsze sobie tej rycyny o polowe albo i jeszcze mniej dodam.

Troche jest ciezko sie powstrzymac od wyciskania skoro widac takie biale czopy i ani to pudrem [no co to to nie 'P] ani czym zakamuflowac ;D

Tak jak ktos pisał jeszcze sproboje na noc posmarowac ichtiolowa, na szczescie w domu mam wiec o tyle lepiej ^^
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 07:44   #2745
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
rycynowego dodałem 30 a z winogron 70 tak pisało że dla tłustej dodawać 30 a olei nie więcej niz 3. Ale chyba zmniejsze sobie tej rycyny o polowe albo i jeszcze mniej dodam.
A zmywasz olej po OCM? Może to pomoże, może pozostawienie filmu z olejku na buźce działa niekorzystnie?

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a nie macie wrażenia że te ściereczki z mikrofibry trzymają mniej ciepła/zimna ?
bo ja właśnie odnoszę takie wrażenie.. dlatego lepiej mi się używa tej szmatki z prześcieradła, wydaje mi się że najlepiej trzyma zimną i gorącą wodę.
Mamy takie wrażenie.
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 16:19   #2746
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
A zmywasz olej po OCM? Może to pomoże, może pozostawienie filmu z olejku na buźce działa niekorzystnie?[COLOR="Silver"]



.
Robiłem i tak i tak i dalej to samo poczekam jeszcze trochę bo konczy mi sie ta 1 mieszanka zrobie ale dodam wtedy mniej rycyny może to podziała ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 22:59   #2747
sylwusiia1993
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 636
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ciągle czytam wątek,dopiero dotarłam do 29strony jeszcze troszkę przede mną
Mam pytanie,ponieważ od jutra chciałabym też stosować słynną metodę
Ale zastanawiam się czy to ma sens?Ponieważ co miesiąc chodzę na oczyszczanie do kosmetyczki,więc?Jak sądzicie?
__________________
kobiety są po to, by je kochać, a nie po to, by je rozumieć.
ZAPRASZAM!

Pieniądze szczęścia nie dają... dopiero zakupy!
sylwusiia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 14:36   #2748
kier
Raczkowanie
 
Avatar kier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny!
Naczytałam się, naczytałam i też chciałam zacząć, więc gdy Mama przed chwilą pojechała do apteki poprosiłam ją o parę rzeczy w tym o olejek rycynowy i olej z wiesiołka. Mama zadowolona, że wszystko dostała pokazuje mi zakupy, a tam olej z wiesiołka w kapsułkach.
Zgłupiałam całkowicie. Mogę te kapsułki jakoś przeciąć i tak wykorzystać ten olejek, czy do następnego zakupu lepiej zmieszać rycynę z oliwką z oliwek lub olejem kokosowym?

edit/ Mam jednak też już olej z wiesiołka ''normalny'', wciąż mnie jednak ciekawi, czy można używać tych tabletek po wcześniejszym rozkrojeniu
__________________
http://phantasmagor.blogspot.com/


''- Z tobą tak się rozmawia, mówisz ''mąka'', a myślisz ''Kocham Cię''.

- Mąka.
- Teraz na pewno pomyślałaś o czymś zupełnie innym. '' P.

Edytowane przez kier
Czas edycji: 2012-06-20 o 14:47
kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 16:10   #2749
XoXJuSsStYnKaXoX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 70
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny czym się różni olej ze słonecznika z ZSK od takiego oleju słonecznikowego ze sklepów (np. biedronkowy) ?
Czy taki olej słonecznikowy ze sklepu nadaje sie do OCM?
XoXJuSsStYnKaXoX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 19:52   #2750
madzioha
Rozeznanie
 
Avatar madzioha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do madzioha
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kier Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Naczytałam się, naczytałam i też chciałam zacząć, więc gdy Mama przed chwilą pojechała do apteki poprosiłam ją o parę rzeczy w tym o olejek rycynowy i olej z wiesiołka. Mama zadowolona, że wszystko dostała pokazuje mi zakupy, a tam olej z wiesiołka w kapsułkach.
Zgłupiałam całkowicie. Mogę te kapsułki jakoś przeciąć i tak wykorzystać ten olejek, czy do następnego zakupu lepiej zmieszać rycynę z oliwką z oliwek lub olejem kokosowym?

edit/ Mam jednak też już olej z wiesiołka ''normalny'', wciąż mnie jednak ciekawi, czy można używać tych tabletek po wcześniejszym rozkrojeniu
Ja do swoich mieszanek dodaje DERMOGAL A+E są to kaspułki w formie rybek (naturalny kosmetyk) maja oleistą konsystencję i jak najbardziej taka mieszkanka się u mnie sprawdza. Wiem, że wiele osób tak robi. Ja mieszam teraz 30% olejku rycynowego, 60% oliwy z oliwek i resztę to kapsułki DERMAGOL. Możesz znaleźć je w KWC tutaj na wizażu i poczytać co nieco na ich temat.
__________________
INSTAGRAM http://instagram.com/magdalena_madzioha ->
@magdalena_madzioha
FACEBOOK http://www.facebook.com/make.up.art.by.magda
Mój raczkujący BLOG http://makeupbymagdalena.blogspot.com/

*** Follow your dreams ***
madzioha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 20:02   #2751
kier
Raczkowanie
 
Avatar kier
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 65
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez madzioha Pokaż wiadomość
Ja do swoich mieszanek dodaje DERMOGAL A+E są to kaspułki w formie rybek (naturalny kosmetyk) maja oleistą konsystencję i jak najbardziej taka mieszkanka się u mnie sprawdza. Wiem, że wiele osób tak robi. Ja mieszam teraz 30% olejku rycynowego, 60% oliwy z oliwek i resztę to kapsułki DERMAGOL. Możesz znaleźć je w KWC tutaj na wizażu i poczytać co nieco na ich temat.

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Lecę więc czytać.
__________________
http://phantasmagor.blogspot.com/


''- Z tobą tak się rozmawia, mówisz ''mąka'', a myślisz ''Kocham Cię''.

- Mąka.
- Teraz na pewno pomyślałaś o czymś zupełnie innym. '' P.
kier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 09:30   #2752
mitasa
Raczkowanie
 
Avatar mitasa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 410
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam cerę tłustą na całej powierzchni, z widocznymi, rozszerzonymi porami i często mocno błyszcząca. Na szczęście nie mam problemu z niedoskonałościami.

Jaki olej będzie dla mojej cery najlepszy jako dodatek do rycynowego ?

Myślałam o sezamowym albo sojowym. Co możecie polecić ? Co uważacie, że się sprawdzi ?
__________________
Ślub: 24.09.2016.
Oczekiwanie na syna : 08.06.2017.
mitasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 13:13   #2753
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczynyyy, już nie mogę -.- Mam calutką zasyfioną twarz. Robią mi się malutkie ropne pryszcze, nie wyciskam, ocm rano i wieczorem. Olej z pestek wingron 75% i olejek rycynowy 25%. TAKI wysyp trwa tydzień. Odstawić? bo cholera, wyglądam okropnie ;(
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:05   #2754
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
dziewczynyyy, już nie mogę -.- Mam calutką zasyfioną twarz. Robią mi się malutkie ropne pryszcze, nie wyciskam, ocm rano i wieczorem. Olej z pestek wingron 75% i olejek rycynowy 25%. TAKI wysyp trwa tydzień. Odstawić? bo cholera, wyglądam okropnie ;(
Może stosujesz OCM za często? Ja stosowałam wyłącznie wieczorem, a i tak nie codziennie. Też mnie zaczęło bardziej syfić, myślałam że cera mi się oczyszcza, ale jednak zabrakło mi cierpliwości i wiary, że z czasem stan mojej cery się polepszy. Odstawiłam całkiem, a syfki ładnie i całkiem szybko się zagoiły
Metoda niestety nie jest odpowiednia dla wszystkich, nawet jeśli dobierze się odpowiednie oleje.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 19:15   #2755
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Za często? hm... to może rano zwykły żel, a ocm wieczorem?
bo w sumie pół godziny po ocm nakładam makijaż, (najpierw kilka razy płuczę zimną wodą twarz), więc może mnie tak cholernie zapycha.... bo to są takie małe syfki, czasem z malutkim białym czubkiem, ale na calutkiej twarzy.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:33   #2756
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Może nie od razu zwykły żel, ale jakiś płyn micelarny lub inny łagodny środek myjący powinien wystarczyć żeby nie zepsuć efektu OCM. Ja np. używam olejku myjącego z biochemii urody.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 20:50   #2757
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Może nie od razu zwykły żel, ale jakiś płyn micelarny lub inny łagodny środek myjący powinien wystarczyć żeby nie zepsuć efektu OCM. Ja np. używam olejku myjącego z biochemii urody.
Mam... jakąś ziaję do cery suchej "30+" i również z ziai remowy żel myjący do twarzy i ciała "ulga", chyba będzie za silne, co?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:19   #2758
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kupilam sobie olej ryzowy, będę testowac
Po winogronowym szalu nie ma.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:12   #2759
merci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 90
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez XoXJuSsStYnKaXoX Pokaż wiadomość
dziewczyny czym się różni olej ze słonecznika z ZSK od takiego oleju słonecznikowego ze sklepów (np. biedronkowy) ?
Czy taki olej słonecznikowy ze sklepu nadaje sie do OCM?
Nie wiem, czym konkretnie się różni, nie znam się na tym (chyba chodzi po prostu o rafinowanie?), ale teraz mam mieszankę z konopnego i słonecznikowego i różnica jest ogromna. Ja zamawiałam organiczny ze zrób-sobie-krem (był bardzo tani). Przede wszystkim uwagę zwraca jego zapach - pachnie ślicznie, kwiatem słonecznika, nie czuć w nim takiego typowego olejowego aromatu. Zauważyłam też, że ma nieco inną konstystencję - jest jakby mniej tłusty. Na pewno nie jest to ten sam olej, co kuchenny.
Przy okazji polecam i słonecznikowy, i konopny - miałam poprzednio rafinowany kokosowy (nie wiedziałam wcześniej, że to takie istone :/ ) i strasznie mnie zapchał, do tego nie bardzo cokolwiek chciało się goić :/ A po tej mieszance już na 2. dzień miałam "czystszą" cerę! Do tego momentalnie zaczęły schodzić wszystkie strupki i plamy

Edytowane przez merci
Czas edycji: 2012-06-25 o 16:15
merci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 16:57   #2760
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Mam... jakąś ziaję do cery suchej "30+" i również z ziai remowy żel myjący do twarzy i ciała "ulga", chyba będzie za silne, co?
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że dopóki produkt przeznaczony jest do skóry wrażliwej i ewentualnie suchej to powinien być odpowiedni, choć z tego co słyszałam dziewczyny preferują jednak płyn micelarny rano. Jednak każdy ma inne potrzeby
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.