BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-20, 13:55   #1
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Exclamation

BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec


witam. jakie znacie domowe sposoby na szybki powrót do zdrowia?(od razu napiszcie ile trwa wasza kuracja).
dolega mi ból i pieczenie gardła, stan podgorączkowy, katar i kicham co chwile a no i połamało mnie cala.
BŁAGAM POMÓŻCIE

został mi katar i ból głowy... macie jakieś pomysły jeszcze?
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''

Edytowane przez kamilaalimak
Czas edycji: 2015-10-20 o 17:13
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:21   #2
nattania
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 184
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Ostatnio odkryłam taki nietypowy specyfik, ale całkiem smaczny - zielona herbata z miodem, cytryną i czosnkiem. Czosnek siekasz i dajesz z herbatą i cytryną do dzbanka, zalewasz wrzątkiem i parzysz 10 minut. Jak trochę ostygnie dodajesz miód i pijesz cały dzień.
Mnie postawiło na nogi, ale z tego co piszesz przyda Ci się po prostu jakiś lek z paracetamolem lub aspiryną.
nattania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:33   #3
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Cytat:
Napisane przez nattania Pokaż wiadomość
Ostatnio odkryłam taki nietypowy specyfik, ale całkiem smaczny - zielona herbata z miodem, cytryną i czosnkiem. Czosnek siekasz i dajesz z herbatą i cytryną do dzbanka, zalewasz wrzątkiem i parzysz 10 minut. Jak trochę ostygnie dodajesz miód i pijesz cały dzień.
Mnie postawiło na nogi, ale z tego co piszesz przyda Ci się po prostu jakiś lek z paracetamolem lub aspiryną.
a ile twoja kuracja trwa? wiesz leków za bardzo brać nie chce bo dopiero co jestem po 3 tygodniowym braniu innych. brałam co 4h przeciwbólowe, 2 tyg brałam antybiotyk, dwa razy dziennie inne przeciwbólowe i przeciwzapalne- wiec chyba sama rozumiesz ze jakoś nie chce brać następnych.
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:54   #4
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Jeśli nie masz problemów z nerkami - polecam witaminę c w proszku (na allegro dostępna, kosztuje ok 35pln za kilogram - uwaga, musi być spożywcza).

Ja się nią futruję całą jesień i zimę, biorę profilaktycznie, a jak tylko czuję że coś nie gra - więcej. Dobrym sposobem jest czosnek w dużych ilościach przez kilka dni - jeśli możesz sobie na to pozwolić w pracy (przy pracy z klientami raczej odpada), i nie masz problemów z wątrobą.

A skoro niedawno chorowałaś - warto by się przebadać, żeby sprawdzić, co się dzieje, takie choróbska nawracające mogą czymś spowodowane.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 14:57   #5
kamilaalimak
nana123321
 
Avatar kamilaalimak
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 22
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz problemów z nerkami - polecam witaminę c w proszku (na allegro dostępna, kosztuje ok 35pln za kilogram - uwaga, musi być spożywcza).

Ja się nią futruję całą jesień i zimę, biorę profilaktycznie, a jak tylko czuję że coś nie gra - więcej. Dobrym sposobem jest czosnek w dużych ilościach przez kilka dni - jeśli możesz sobie na to pozwolić w pracy (przy pracy z klientami raczej odpada), i nie masz problemów z wątrobą.

A skoro niedawno chorowałaś - warto by się przebadać, żeby sprawdzić, co się dzieje, takie choróbska nawracające mogą czymś spowodowane.
moje branie leków było wywołane zabiegiem. a co do twojej podpowiedzi to trochę mi nie pasuje bo raz pisałam domowe sposoby a dwa szybkie a czosnek dobry pomysł ale biorę już
__________________
,,Chodzi o całość, a całość jest zawsze bezkształtna''

Edytowane przez kamilaalimak
Czas edycji: 2015-10-20 o 14:59
kamilaalimak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 18:58   #6
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Starte pół korzenia imbiru+2-3 cytryny wyciśnięte+3-4 łyżki miodu, żeby szło przełknąć tę mieszankę
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-20, 23:08   #7
mali876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Ze swoich doświadczeń polecam wypić na ciepło Teraflu, a potem wygrzać się porządnie w łóżku. Ogólnie w tym czasie pić dużo ciepłych napojów najlepiej słodzonych miodem (świetnie zadziała na gardło). Ewentualnie herbatę z dużą ilością cytryny. Moja babcia zawsze polecała na przeziębienie rozgrzewanie się alkoholem, ale nie wiem czy by ci to pasowało. Nie mówię zaraz o wódce z pieprzem, ale np. takie grzane wino może szybko postawić na nogi. A na katar z domowych sposobów u mnie jest popularny czosnek - albo wdychanie jakiś naparów na bazie czosnku, albo rzekomo lepsza metoda czyli przekrojony wsadzić do nosa. Osobiście nie korzystam z tej metody, ale wiele osób w mojej rodzinie tak się leczy. Na ból gardła dodatkowo dla mnie najlepiej działa Cholinex z tabletek Życzę zdrowia.

Edytowane przez mali876
Czas edycji: 2015-11-24 o 11:24
mali876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-21, 11:11   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

ogranicz do minimum wyjścia z domu, kup sobie tran. pij herbatę z dużą ilością cytryny i miodu. możesz też pić herbatę z czystka.
co do kataru i bólu głowy to może zwyczajnie masz zawalone zatoki i jednak coś z leków by się przydało na to. na katar możesz sobie robić inhalacje z olejkiem miętowym.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 19:17   #9
kolorchabrow
Raczkowanie
 
Avatar kolorchabrow
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 359
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

-herbata z imbiru,soku z cytryny i miodu
-coś z czosnkiem: np sos czosnkowy z chlebem
-nalewka propolisowa na cukier i ssać (obrzydliwe ale pomaga)
Stosuję taką kurację zawsze kiedy jestem chora, trwa zazwyczaj 3dni.
kolorchabrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 22:38   #10
dareekn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 112
Dot.: BŁAGAM POMÓŻCIE muszę szybko wyzdrowiec

Babcine sposoby sa czasami bardzo skuteczne w czasie przeziebienia. Co poradzic tylko z tym katarem bo nie daje rady. Musze normalnie funkcjonowac a on mi uniemozliwia. Jakies macie dobre i sprawdzone krople?
dareekn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 23:38:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.