Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-24, 14:14   #331
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Ano niestety finanse u mnie też kuleją, wczoraj jakby tego było mało kupiłam sobie w Ecospa masło Avokado i olejek różanyZ mazidłowej receptury zrobiłam sobie świetny krem do ryjka na zimę, leczniczy bo z tlenkiem cynku, który mi bardzo służy. I właśnie planuję podrasować go olejkiem różanym i stworzyć wersję de lux. Choć wersja "biedna" sprawdza się u mnie wyśmienicie już sama w sobie. A żeby tego było mało - Limaria planuje wrowadzić niedługo gotowe zestawy do mieszania podobnie jak ma BU, no i masz babo placek chyba się nie powstrzymam.

utrapienie czarne mydło masz w KWC, wraz z opiniami innych wizażanek
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:28   #332
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Z mazidłowej receptury zrobiłam sobie świetny krem do ryjka na zimę, leczniczy bo z tlenkiem cynku, który mi bardzo służy. I właśnie planuję podrasować go olejkiem różanym i stworzyć wersję de lux. Choć wersja "biedna" sprawdza się u mnie wyśmienicie już sama w sobie.
Proszę grzecznie o przepisik... może być w wersji de lux
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 14:32   #333
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Utrapienie, żeby wyrazić solidarność w naturalnej niedoli finansowej , pochwalę się/pożalę, że dziś nie umiałam się oprzeć pokusie Weledy - kremowi różanemu pod oczy, temu: [URL="http://www.aquavitae.com.pl/product-pol-9943-Weleda-Krem-pod-oczy-pielegnujacy-z-olejkiem-z-dzikiej-rozy-10-m.html [/quote"]http://www.aquavitae.com.pl/product-pol-9943-Weleda-Krem-pod-oczy-pielegnujacy-z-olejkiem-z-dzikiej-rozy-10-m.html
Łączę się w bólu tyle, że ja niestety za bardzo kremów pod oczy nie używam. Jakoś tak zawsze wychodziłam z założenia, że mają podobny skład jak mazidła do twarzy, więc delikatnie je właśnie wklepywałam w obszary pod i nad-oczne.

Cytat:
utrapienie czarne mydło masz w KWC, wraz z opiniami innych wizażanek
Dzięki, znalazłam.

W ogóle też muszę się skusić i zacząć produkować własne kremiki z mazideł, tyle, że przeraża mnie sam cykl produkcyjny. Już oczami wyobraźni widzę siebie jak zajmuję kuchnię na 2 godziny, na kuchence pyrkają małe tygielki ze zlewkami, coś tam paruje, coś wrze, a na samym końcu rozlega się wybuch, po którym wychodzę osmalona, ale dumna z 20 ml. pudełeczkiem kremu, który od razu wieczorem mnie uczula, bo pomyliłam proporcje.
Kiedyś w tak sposób zamiast 10 ml. serum z wit.C zrobiłam jej 0,5 l. Mogłam się oblewać i się oblewałam, żeby się nie zmarnowało

Chooomik, blondyna jest cudowna!!!
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 15:21   #334
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
W ogóle też muszę się skusić i zacząć produkować własne kremiki z mazideł, tyle, że przeraża mnie sam cykl produkcyjny. Już oczami wyobraźni widzę siebie jak zajmuję kuchnię na 2 godziny, na kuchence pyrkają małe tygielki ze zlewkami, coś tam paruje, coś wrze, a na samym końcu rozlega się wybuch, po którym wychodzę osmalona, ale dumna z 20 ml. pudełeczkiem kremu, który od razu wieczorem mnie uczula, bo pomyliłam proporcje.

Praktyka czyni mistrza To wcale nie jest takie trudne.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 11:07   #335
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Proszę grzecznie o przepisik... może być w wersji de lux
niezamienna - krem zrobiłam według tego przepisu:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=117&Itemid=2

tak jak napisalam w komentarzu pod przepisem, większości składników nie miałam, bo mi wyszły. W fazie olejowej dałam tylko masło karite z olejem nigelle (wersja kupna połączona) i dodatkowo tlenek cynku (na oko odmierzyłam łyżeczką miarową ok 1 ml, bardzo nieprofesjonalnie ). Z emulagtorów miałam tylko lecytyne 4. Faza wodna taka sama jak w przepisie. Powiem ci że miałam duże wątpliowaści że coś z tego wyjdzie, a tu taka niespodzianka.

Do wersji de lux zamierzam dodać olej z dzikej róży, olejek różany (zamiast tych wszystkich olejów z przepisu), oraz polysrobate i olejowy ekstrakt z rozmarynu. I już wiem, normalnie czuje to przez skórę, że mogłabym zacząć produkcję pod logo Dr CHomik i poszłoby mi lepiej niż hauschce z kremem różanym.

Krem "bieda" jest śmieszny, bo konststencję miał niestety podobną do masła karite (z braku olejów w składzie), ale na skórze zamieniał się jakby w wodę, po czym wsiąkał w twarz i czuć było takie MEGA nawilżenie. A tlenek cynku bardzo mi pomaga na wszystkie niespodzianki i wogóle go nie widac na twarzy (nie tak jak w kremach dla dzieci, gdzie człowiek jest bielszy niż 3 dniowe zwłoki).

Jest to krem zdecydowanie dla osób o suchej cerze tak jak ja - nie wiem jakby się spisywał u mieszańców czy tłuściochów.

utrapienie - miałam podobne wizje mieszania mazideł do Twoich na samym początku Nie jest tak źle, tylko to mycie zlewek

Blondynka dziękuje za komplement właśnie ma ciążę urojoną i łazi po domu, piszczy, wzdycha i szuka zielonego krokodylka, którgo jej zabrałam bo już się zabierała za karmienie go cycem

Pozdrawiam
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:18   #336
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
niezamienna - krem zrobiłam według tego przepisu:

http://mazidla.com/index.php?option=...d=117&Itemid=2

tak jak napisalam w komentarzu pod przepisem, większości składników nie miałam, bo mi wyszły. W fazie olejowej dałam tylko masło karite z olejem nigelle (wersja kupna połączona) i dodatkowo tlenek cynku (na oko odmierzyłam łyżeczką miarową ok 1 ml, bardzo nieprofesjonalnie ). Z emulagtorów miałam tylko lecytyne 4. Faza wodna taka sama jak w przepisie. Powiem ci że miałam duże wątpliowaści że coś z tego wyjdzie, a tu taka niespodzianka.

Do wersji de lux zamierzam dodać olej z dzikej róży, olejek różany (zamiast tych wszystkich olejów z przepisu), oraz polysrobate i olejowy ekstrakt z rozmarynu. I już wiem, normalnie czuje to przez skórę, że mogłabym zacząć produkcję pod logo Dr CHomik i poszłoby mi lepiej niż hauschce z kremem różanym.
Dzięki za przepis. Spróbowałabym, tylko skąd wziąć tlenek cynku?
Myślę (serio), że dr H. powinien już zacząć drżeć
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 22:27   #337
chooomik
Rozeznanie
 
Avatar chooomik
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: BB :)
Wiadomości: 776
GG do chooomik
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

niezamienna- ja kupiłam na all, ale jest też tu:

http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...7&sid=6bff1c67

i wbrew temu co tam jest napisane, mnie telenk nie wysusza w takim stężeniu jak dałam.

Z tym Hauschką to był trochę żart, ale faktycznie krem domowej roboty lepiej nawilża mnie niż różany Hauschki. A to wszystko dzieki jednej osobie
L I M A R I I
Bez jej pomocy bym w życiu zlewki nie tknęła palcem.

Ja dziś sobie wymaśliłam włosy karitką - efekt
__________________

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-25, 23:21   #338
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
niezamienna- ja kupiłam na all, ale jest też tu:

http://www.fitomed.pl/cgibin/shop?in...7&sid=6bff1c67

i wbrew temu co tam jest napisane, mnie telenk nie wysusza w takim stężeniu jak dałam.
Dzięki

Limaria jest niesamowita, to fakt Ja też właśnie Jej zawdzięczam zainteresowanie składami i chęć mieszania
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 04:13   #339
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Przepis jest bardzo prosty, w większości "na oko". Mniej więcej 40 gram masła karite (prawie całe opakowanie od Limarii) rozpuściłam w kapieli wodnej, dodałam do tego ok. 5 ml lecytyny sojowej (mam HLB 4 od Limarii), potem ok. 100 ml olejów roślinnych zimnotłoczonych (miałam akurat sporo, bo jestem maniaczką olejową, dodałam słonecznikowego, jojoby, morelowego i odrobinę wiesiołka). Kiedy wymieszana dokładnie mikstura trochę ostygła, wrzuciłam jeszcze niepełną łyżkę płynnego miodu, kapsułkę witaminy E i olejki eteryczne - cynamonowy i pomarańczowy. Z cynamonkiem trzeba uważać i dodawać go raczej skąpo, bo parzy (ja wlałam 3 krople). Całą mieszankę ubijałam w misce mikserem - kilka minut ubijania, potem na kilka minut do zamrażalnika i znowu ubijanie. Po 3-4 turach mieszanka trochę zgęstniała. Zostawiłam ja w lodówce i dziś jest cudna, choć oczywiście raczej tłusta, ale stosunkowo szybko się wchłania dzięki lecytynie. Przyda się na przesuszenia, po basenie i w ogóle w sezonie grzewczym. Jest baaaaaardzo wydajna, już widzę, że wystarczy odrobinka do posmarowania się od stóp do głów. Aha, jest też trwała, bo nie zawiera wody. Następnym razem dodam masła kakaowego i wosku pszczelego
O rany, już sobie wyobrażam ten zapach, jeszcze do tego goździki i jestem w niebie!!!

Mąż wyjechał służbowo a ja siedzę sobie już drugą noc i się dokształcam.
Bardzo mnie wciągnęła idea własnoręcznie robionych kosmetyków, choć początkowo zarzekałam się, że to nie dla mnie. Przeraża mnie jednak trochę cały ten "cyrk" z fazami/frakcjami... I pomyśleć, że mój tata był z wykształcenia chemikiem.
Ponieważ od dawna już poszukuję idealnego smarowidła na ciało postanowiłam zacząć właśnie od takowego - wygląda chyba najprościej. I tu pytanko: czy na podstawie przepisu z EcoSpa mogę tworzyć własne kompozycje masło/olejów? Czy są jakieś ograniczenia?
Mam suchą, naczynkową skórę, na nogach bardzo widoczną siatkę żył, na szczęście bez pęknięć i żylaków. Myślałam o dodaniu np. maceratu z kasztanowca, można?

I jeszcze jedno: któraś wspomniała coś o domowym balsamie Decleor`a - nęci mnie wersja różana. Czy zdradzicie przepis?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:35   #340
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Bardzo mnie wciągnęła idea własnoręcznie robionych kosmetyków, choć początkowo zarzekałam się, że to nie dla mnie. Przeraża mnie jednak trochę cały ten "cyrk" z fazami/frakcjami... I pomyśleć, że mój tata był z wykształcenia chemikiem.
Oj tak, mazianie wciąga... ale efekty są naprawdę świetne. Mnie już od jakiegoś czasu właściwie nie kuszą drogerie - wyjatek to tylko kosmetyki Weledy i Hauschki, ale od czasu do czasu...
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Ponieważ od dawna już poszukuję idealnego smarowidła na ciało postanowiłam zacząć właśnie od takowego - wygląda chyba najprościej. I tu pytanko: czy na podstawie przepisu z EcoSpa mogę tworzyć własne kompozycje masło/olejów? Czy są jakieś ograniczenia?
Oczywiście, że możesz poeksperymentować. Ograniczenia dotyczą proporcji składników, ale rozumiem, że masz zamiar w zarysach trzymać się przepisu, więc spij spokojnie. Oleje i masła można, a nwet należy dobierać w zależności od potrzeb i upodobań.
Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno: któraś wspomniała coś o domowym balsamie Decleor`a - nęci mnie wersja różana. Czy zdradzicie przepis?
To chyba m.in. ja pisałam o Decleorze, ale nie o balsamie, a o olejku ylang ylang. Przepis jest bardzo prosty: 10 ml oleju z orzechów laskowych (możesz dać inny olej dobry dla Twojej cery, w oryginalnym Decleorze są właśnie orzeszki), 1 kropla olejku eterycznego z geranium, 2 rozmarynu, 1 ylang ylang i 1 cytryny (zamiast olejku laurowego, który występuje w oryginale).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:39   #341
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Niezmienna... bardzo dziękuję. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko skomponować listę i złożyć zamówienie.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-11, 20:08   #342
Edyta_000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 9
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Ja także zamierzam zmienić kosmetyki na naturalne, narazie dopiero zaczynam i czytam wszystkie posty z tym związane Mam pytanie, co sądzicie o tej firmie Eco Cosmetics, jestem zainteresowana kupnem tego żelu http://www.marsylwia.pl/sklep,2801,,...,365480,0.html
Edyta_000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 10:04   #343
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez Edyta_000 Pokaż wiadomość
Ja także zamierzam zmienić kosmetyki na naturalne, narazie dopiero zaczynam i czytam wszystkie posty z tym związane Mam pytanie, co sądzicie o tej firmie Eco Cosmetics, jestem zainteresowana kupnem tego żelu http://www.marsylwia.pl/sklep,2801,,...,365480,0.html
Eco Cosmetics to dobra firma, naprawdę naturalna, z uznanymi certyfikatami. Nie miałam tego żelu, tylko żel pod prysznic i szampon, i byłam zadowolona - były bardzo łagodne, ale skuteczne. Skład żelu bardzo zachęcający
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 16:17   #344
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Wyciągam wątek - mogę to uczynić tylko pisząc posta pod postem, niestety (przepraszam).
Dziś zlałam swój macerat lawendowy (na oleju słonecznikowym) i muszę powiedzieć, że bardzo mi sie podoba. Ma piękny, intensywny lawendowy zapach. Posmarowałam nim właśnie twarz i nie mam tłustego filmu. Super. Zrobiłam go bardzo dużo, bo prawie 100 ml, więc kiedy go zużyję (za jakiś rok... może), planuję następny - nagietkowo-rumiankowy
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 18:53   #345
klaudia010288
Raczkowanie
 
Avatar klaudia010288
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 100
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Aha
klaudia010288 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 17:03   #346
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Witajcie dziewczyny, świetny wątek, zawsze uwielbiałam naturę i wszelkie maseczki w stylu płatki owsiane czy rozciapane porzeczki z ogrodu. niestety jesli chodzi o kosmetyki moja wiedza jest znikoma, i nie miałam pojęcia o składach

mam cerę tłustą raczej, obecnie jadę na hormonach (od tego też chce odejść, chociaz boje się wysypu bardzo) i nie wyobrażałam sobie nie myc buzi żelem a potem nie kremować

Właśnie przebrnęłam przez cały wątek (zamiast pisać prace mgr...), jestem pod ogromnym wrazeniem, robilam sobie notatki caly czas ale i tak mam mętlik w głowie

Tym bardziej ze mieszkam teraz we Francji i np na haslo rhea fr google mnie skierowało na jakąś organizację... Muszę sobie to wszystko potłumaczyć i jutro się wybieram na rundkę po sklepach i aptekach (juz znalazlam kilka ciekawych stronek).

kończy mi sie własnie zel do mycia buźki (garnier czysta skóra) i krem (nivea nawilżający z witaminami i hydraminą), miałam iść na zakupy, tylko że kurde teraz nie wiem co. myślę ze spróbuję poszukać mydełka z Alep (już znalazłam stronke żeby zamówić przez interent), będzie tez ocet jabłkowy.

a czym nawilżać? najchętniej bym postosowała te oleje ale nei wiem czy to znajdę tutaj...

pozdrawiam serdecznie
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 20:09   #347
marsylia
Wtajemniczenie
 
Avatar marsylia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 165
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

A ja mam takie pytanie, za co odpowiedzialne jest maslo shea, moge je sobie w czystej postaci nalozyc na buzke?

I jeszcze jedno o olejek brzoskwiniowy do czego mozna go wykorzystac.

Bardzo mnie korci naturalna pielegnacja ... choc po wejsciu na mazidla troche sie przerazilam
Zeby zaczac cos samodzielnie produkowac, jaki powinnam nabyc zestaw startowy jesli chodzi o akcesoria?
__________________
Franek - świt 26.04.2011czy można kochać bardziej ?

WYMIANKA
marsylia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 21:44   #348
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

dobra dziewczyny, orientuję się juz nieco lepiej, przynajmniej na tyle że obczaiłam w co chcę się zaopatrzyć. A więc

mydełko z Alep- z tym że znalazłam dwie wersje
Oliwa z oliwek, olej z liści alurowego, ten hudroxyd sodu i woda
i Oliwa z oliwek, olej z liści alurowego, Olej z pestek z oliwek, ten hudroxyd sodu i woda
Oczywiście to drugie jest droższe

poza tym chciałabym sobie postosowac czasami to serum z kwasu i olejku. Znalazłam fajowy sklep naturalny tutaj (jestem pod wrażeniem tych olejków wszystkich), ale z kwasem hialuronowym(jak wlasnie przeczytalam) trzeba to mieszać? mam dopiero 23 lata, a on jest chyba mocno przeciwzmarszczkowy?

No i do demakijażu- te płyny micelarne. Wiem o nich tylko tyle że są i że sa dobre

prosze prosze o odpowiedź

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2007-11-26 o 21:55 Powód: doczytałam trochę w międzyczasie:)
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 19:27   #349
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Pola_m, witaj w naturalnym wątku. Możesz spróbować nawilżać skórę olejami zimnotłoczonymi - do tłustej skóry dobry jest m.in. orzech włoski, konopie, nasiona czarnej porzeczki, olej słonecznikowy i krokoszowy. We Francji znajdziesz pewnie większy ich wybór niż w Polsce - poszukaj w sklepach z ekologiczną żywnością, tylko musi to być olej tłoczony na zimno. Takie ma np. francuska firma Vigean. Są też naturalne, ekologiczne kremy, np. Weledy, Hauschki czy Lavery.
Co do kwasu hialuronowego - on rzeczywiście jest przeciwzmarszczowy, ale nie zaszkodzi nawet tak młodej osobie jak Ty. Zresztą możesz stosować czyste oleje, bez domieszek.
Na pytanie o Alep odpowiedziała już Elisabeth.
Płynów micelarnych nie używam, zresztą one nie są naturalne.

Marsylio masło shea natłuszcza i nawilża skórę. Nożesz je nałożyc na twarz, choć osoby podatne na zapychanie powinny z tym uważać.
Olej z pestek brzoskwini (zimnotłoczony) możesz stosować do pielęgnacji twarzy i ciała, solo albo z dodatkami, np. z mazideł.
Do prostych, ekspresowych formulacji nie potrzeba w zasadzie żadnych akcesoriów. Jeśli chcesz kręcić coś bardziej zaawansowanego, przydadzą się łyżki miarowe i jakieś zlewki, choc te ostatnie można też zastąpić kieliszkami i szklankami. Pożyteczna jest bagietka borokrzemowa - wydatek niewielki, a nie trzeba się martwić o to, czy nie używasz jakiegoś niedozwolonego materiału, np. metalu. Zapraszam do wątku o mazidłach - tam jest wiele informacji o produkcji własnych kosmetyków.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-27, 20:45   #350
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

dzięki wielkie dziewczyny.no więc zamówiłam sobie tradycjonalne mydełko, bez tych pestek, chyba tam jest 20% tego laurowego olejku. Znalazlam tez takie z mięta np, ale uznałam ze najlepszy będzie klasyk.

No i też zamówiłam olejek aloesowy, wczytałam ze dobry do tłustej cery i ogólnie wyłagadza (w sumie aloes działa ok, więc olejek pewnie też). Jest też masa hydrolatów, ale troche drogawe

kwasu hialuronowego tu nie moge znaleźć, ale moze i lepiej, bo w tutejszych sklepach jest drożej (np olejki około 10euro). Ale za to jakie piekne butelki granatowe

niezmienna, czyli czym zmywasz makijaż?ja narazie jeszcze mam mleczko z tonikiem garniera, ni będe wyrzucać, ale tak na przyszłość

I jeszcze jedno pytanie odnosnie toniku- chciałam sobie zrobic octowy, w ramach oszczędności Ale cos nie moge znaleźć jabłkowego octu. Czy może byc ocet balsamiczny?

pozdrawiam
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 22:59   #351
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
No i też zamówiłam olejek aloesowy, wczytałam ze dobry do tłustej cery i ogólnie wyłagadza (w sumie aloes działa ok, więc olejek pewnie też).
Co to jest olejek aloesowy? Jak ma skład?

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
niezmienna, czyli czym zmywasz makijaż?ja narazie jeszcze mam mleczko z tonikiem garniera, ni będe wyrzucać, ale tak na przyszłość
Mój makijaż jest minimalistyczny - tylko korektor i puder Hauschki albo puder propolisowy. Zmywam to żelem (nienaturalnym niestety - wykańczam Calmę Ziai) albo naturalnym kremem peelingującym Lavery (nagietkowym), a czasem mleczkiem irysowym Weledy, jeśli mam zamiar jeszcze np. gdzieś wychodzić. Staram się myć twarz żelem tylko raz dziennie, wieczorem. Jeśli masz tłustą cerę i chcesz oszczędzić na zmywaczach, polecam do zmywania twarzy glinkę albo namoczone płatki owsiane.
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie odnosnie toniku- chciałam sobie zrobic octowy, w ramach oszczędności Ale cos nie moge znaleźć jabłkowego octu. Czy może byc ocet balsamiczny?
Tu nie pomogę, bo nie wiem. W toniku chodzi o zakwaszanie cery, więc niby... ale to chyba zależy od tego, jaki jest skład tego octu balsamicznego. Ostatecznie możesz zrobić ocet jabłkowy sama - wejdź na wątek o occie na BK, tam dziewczyny pisały, jak (ja nie mam takich doświadczeń, kupuję ocet w Rossmanie).
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 08:36   #352
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość

I jeszcze jedno pytanie odnosnie toniku- chciałam sobie zrobic octowy, w ramach oszczędności Ale cos nie moge znaleźć jabłkowego octu. Czy może byc ocet balsamiczny?

pozdrawiam
co prawda nie znam się na tonikach octowych ale o octach spożywczych akurat mogę co nieco powiedzieć:
balsamiczny na zazwyczaj 6%
jest produkowany z moszczu winogron leżakowanego bardzo długo w dębowych zazwyczaj beczkach
produkt końcowy to ciemnobrązowa, ciągnąca się maź
im ocet starszy tym lepszy i gęstszy i droższy - ceny są kosmiczne
to co można spotkać w marketach to młode octy barwione zwykle karmelem
reasumując, chyba nie zaryzykowałabym tego na skórę
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 09:26   #353
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

wygląda ten olejek. piszą, że[/COLOR][/SIZE][/FONT] ma właściwości odżywcze, rewitalizujące, nawilżające i wygładzające. Ten olejek stymuluje odbudowę komórkową, synteze kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i ułatwia gojenie. piszą też że wszystkie ich olejki są dziewicze (czyli tłoczone na zmno?) i że sa czyste i nie zawierają żadnych konserwwanót ani innych . jest to olejek roslinny uzyskany z roslin z upraw biologicznych. KOntrolowany i certyfikowany () przez Ecocert.(sorasy, tak troche łopatologicznie przetłumaczyłam) Zamieszczam zdjęcie (chociaz za wiele na nim nie widać)i podaję adres stronyhttp://www.aroma-zone.com/aroma/he_fra_vegetale.asp.

A co do octu to jednak poszukam jablkowego, nie będe ryzykować, bo ten mój niby fajnie wygląda nie był tani wcale i w ogóle z Modeny z fajowej firmy, ale w składzie niestety doczytałam o jakis barwnikach (tzn był ten moszcz cały i barwnik), więc nie będe ryzykować dzięki Ilona.

A co do makijażu mój nie jest taki minimalistyczny- (chociaz sie tez nie tapetuje jakoś strasznie)- ale tuszu do rzęs raczej nei zmyje płatkami, robia sie pandy tylko no ale trudno, jeszcze trochę pomyślę, dzieki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg HV_aloe_vera_fond_2.jpg (9,0 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2007-11-28 o 10:43
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 11:35   #354
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Pola_m, ten olejek aloesowy to naprawdę jakieś cudo. Jeśli ma certyfikat Ecocertu, to na pewno jest w 100% naturalny i tłoczony na zimno (=dziewiczy), bo to są najlepsze, najbardziej wymagające certyfikaty. Zastanawia mnie tylko jedno - aloes nie jest chyba rośliną oleistą. Podejrzewam, że to macerat. Jaki jest skład INCI?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 12:56   #355
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

nie ma za co
ale to dziwne, że we Francji nie możesz dostać octu jabłkowego, czyżby wszystkie jabłka przerobili na calvados?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 14:00   #356
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

tak?no to fajnie że cudo i wart swojej ceny w takim razie, jakoś sie trzeba bedzie spręzyć, pooszczędzac na serach i winach i sie zaopatrzyć, wybór jest niesamowity tych olejów, ze 40 rodzajów, wybrałam ten aloes ze względu na resztki moich blizn popryszczowych, ale inne też kuszą, juz się chyba totalnie wciągam w ta naturalna pielenację

a składu INCI nie moge znaleźć, ale piszą że faktycznie to macerat olejowy
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:13   #357
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość

a składu INCI nie moge znaleźć, ale piszą że faktycznie to macerat olejowy
To oczywiste, że macerat, ale w jakim oleju?
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-28, 15:42   #358
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
nie ma za co
ale to dziwne, że we Francji nie możesz dostać octu jabłkowego, czyżby wszystkie jabłka przerobili na calvados?
hihi, jest to mozliwe, popijamy z meżem chętnie ale poszukam jakos lepiej tego octu

niezamienna, dla mnie jeszcze nie oczywiste jestem jeszcze strasznie zielona w tej dziedzinie. o aloesowym nic nie ma, ale np macerat marchewkowy czy figowy są w oleju słonecznikowym

no, znalazlam ocet jablkowy z jakis ekologicznych plantacji

Edytowane przez pola_m
Czas edycji: 2007-11-28 o 19:35
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 22:30   #359
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
niezamienna, dla mnie jeszcze nie oczywiste jestem jeszcze strasznie zielona w tej dziedzinie. o aloesowym nic nie ma, ale np macerat marchewkowy czy figowy są w oleju słonecznikowym
Olej słonecznikowy jest dobry do maceratów, bo jest trwały i nie ma zapachu. Na dodatek nie zostawia tłustej powłoki, ma dośc lekką konsystencję
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 11:15   #360
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Naturalna Pielegnacja Wymagajacej Cery

no to super.przyszedl dzisiaj ten macerat aloesowy no i w skladzie jest ze helianthus annuus oil i aloe vera extract. czyli w słonecznikowym, nie? ten helianthus sie kojarzy ze słońcem więc pewnie tak

a zaraz sobie nakładam maseczkę z cebuli, juz mnie wzdraga na ten zapach, no ale coż. mam jeszcze trochę tych głupich blizn potrądzikowych, a podobno cebula fajnie działa.

tonik octowy śmierdzi, ale w sumie dosyć szybko wietrzeje i mam wrażenie (chyba że to autosugestia ) że jakaś ładniejsza jest buźka

pozdrowionka
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.