Nie-apteczne filtry na plażę - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-10, 10:02   #631
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Dobra, sorayę mam świece się jak nie powiem co ale nakłada się znacznie więcej niż klorane
Och Justy, kusisz.... Dlaczego musiałaś mi to napisać WŁAŚNIE DZIŚ, kiedy się za chwile wybieram do decathlonu? :P
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 11:49   #632
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
załóżmy, że Twoje pytanie dotyczy 2mg/cm2 Soraya (ta fotostabilna) czy 1mg/cm2 Avene (z serii pomarańczowej).
moim zdaniem odpowiedź brzmi: Soraya nałożona w prawidlowej ilości chroni (znacznie) lepiej, niż o połowę mniejsza ilość Avene.


i jeszcze, żeby nie było off-topic:

kolejny tani i dobry kosmetyk z filtrem:
zawiera Tinosorb S i Uvinul A, nie zawiera Parsolu 1789

Aptonia, Spray solaire/Sun spray, spf30, Decathlon, 50ml za 6,99zł (bez promocji bodajże 13,99zł)

aqua, C12-15 alkyl benzoate, diethylhexyl maleate, ethylhexyl salicylate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, dimethicone, glycerin, polyceryl-3 methylglucose distearate, C18-36 acid glycol ester, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, butylene glycol, ethylhexyl trazone, acrylates/octylacrylamide copolymer, macadamia ternifolia seed oil, ethylhexylglycerin, butyrospermium parkii butter, pongamia glabra seed oil, tocophetyl acetate, retinyl palmitate, arachis hypogaea oil, tocopherol, stearyl glycyrrhetinate, acrylates/vinyl isodecanoate crosspolymer, disodium EDTA, trithanolamine, caprylyl glycol, chlorphenesin, parfum
Justy gdzie to mozna kupić?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 11:53   #633
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

w sklepach Decathlon
http://www.decathlon.com.pl/PL/
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:50   #634
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
w sklepach Decathlon
http://www.decathlon.com.pl/PL/

Niestety u mnie ich nie ma.
A czy orientujesz sie może czy filtry dostępne w drogeriach Schlecker są fotostabilne?
Niestety nie mam składów.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 12:59   #635
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

niestety nie. z kolei u mnie nie ma takich drogerii
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 13:03   #636
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
niestety nie. z kolei u mnie nie ma takich drogerii
Jak tylko zdobedę składy wkleję żebys je oceniła
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-11, 10:55   #637
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ja oglądałam wczoraj filtry Schleckera i wydaje mi się, że są fotostabilne Najwyższy faktor to spf 30 dla dzieci... Zamierzam go kupić (jest spray i mleczko) i wtedy postaram się przeskrobać skłąd
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-11, 11:50   #638
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
Ja oglądałam wczoraj filtry Schleckera i wydaje mi się, że są fotostabilne Najwyższy faktor to spf 30 dla dzieci... Zamierzam go kupić (jest spray i mleczko) i wtedy postaram się przeskrobać skłąd
Bardzo bym prosiła
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 08:12   #639
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

tutaj podawałam (post 598) skład melczka AS Schlecker SPF 15
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125024&page=20

najwyższe jest o faktorze 30, dla dzieci także i wszystkie miały filtry fotosatbilne.

Warto też zwrócić uwage na filtry CIEN LIDL - wczoraj oglądałam. Najwyższy faktor to 50
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 08:47   #640
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

rzeczywiście- AS Sonnenmilch SPF 15 SCHLECKER zawiera Tinosorb M, czyli stabilny filtr UVA.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 10:32   #641
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Amelianna Pokaż wiadomość
tutaj podawałam (post 598) skład melczka AS Schlecker SPF 15
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125024&page=20

najwyższe jest o faktorze 30, dla dzieci także i wszystkie miały filtry fotosatbilne.

Warto też zwrócić uwage na filtry CIEN LIDL - wczoraj oglądałam. Najwyższy faktor to 50
jestem właśnie bardzo ciekawa czy te lidlowskie filtry są coś warte (ta 50 szczególnie).

Ktos może coś wie?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-12, 11:09   #642
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Z tego co pamiętam te lidlowskie miały w składzie: Octocrylene
Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol i chyba jeszcze jakieś, ale nie jestem pewna.
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 15:30   #643
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cholera chyba zaraz pojadę do Lidla, przebadać co i jak
W decathlonie nie znalazłam a zatem nie kupiłam (w którym miejscu stoją, ktoś mi powie?)
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 20:32   #644
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

W decathlonie nie znalazłam a zatem nie kupiłam (w którym miejscu stoją, ktoś mi powie?)

w Markach widziałam je w alejce z odżywkami dla sportowców, odstraszaczami komarów i okularami przeciwsłonecznymi
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 08:16   #645
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Ok, dziękuję
Wczoraj zrobiłam rundkę do Lidla (przy okazji musiałam zabłądzić, chcąc sobie skrócić drogę XD) i moim zdaniem nie są warte uwagi.
Stabilne są jedynie 3 (z 7):

* SPF 50 (krem) 18 zł/150 ml
* SPORT SPF 30 (krem) 18 zł/150 ml
* SPRAY SPF 25 17 zł/250 ml
Wszystkie 3 zawierają Octocrylene, Parsol, Tlenek cynku i Tinsorob S. I alkohol an 2. miejscu w składzie.
Praktycznie za tą samą cenę wychodzą filtry z rossmanna, a zawierają jeszcze Tinosorb M (to znaczy NA PEWNO ten dla dzieci 50, nie wiem jak te z żółtej serii- dzisiaj dokładniej sprawdzę).
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 08:30   #646
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Fotostabilny jest filtr w emulsji Lirene 61+. Co prawda ja swój kupiłam w aptece, ale Lirene to producent sprzedający swoje produkty również w drogeriach i marketach.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 16:27   #647
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez azzis Pokaż wiadomość
Fotostabilny jest filtr w emulsji Lirene 61+.
raczej w 50+ ?

Oglądałam tegoroczną serię słoneczną Lirene i tylko jeden produkt, który widziałam zawierał fotostabilny filtr UVA- Tinosorb M: Lirene Family - Emulsja do opalania skóry wrażliwej SPF 50+ 100 ml.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Lirene-Family.jpg (8,8 KB, 23 załadowań)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:00   #648
Rozmaryna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Czy ktoś już używał tej Aptonii z Decathlonu? Na moje nieprawne oko skład ciekawy, bo nie ma parabenów i filtrów przenikających. Tylko czy nie jest to jakaś tłusta mazia?
Rozmaryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 12:25   #649
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

a ja kupiłam kilka dni temu soraye 45 i jestem bardzo zadowolona- jest dokładnie taka jak opisywałyście- super się wchłania, buzia gładka, nic się nie lepi.

Jak ją otworzyłam to się wystraszyłam zapachu, bo choć przyjemny dość to mocny (charakterystyczny dla sorayi), a z tych co mocnych zapachów w okloicach twarzy nie uznają, a okazało się ze po posmarowaniu nic go nie czuję

także ja też ze swojej subiektywnej strony polecam
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-14, 18:19   #650
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a ja kupiłam kilka dni temu soraye 45 i jestem bardzo zadowolona- jest dokładnie taka jak opisywałyście- super się wchłania, buzia gładka, nic się nie lepi.

Jak ją otworzyłam to się wystraszyłam zapachu, bo choć przyjemny dość to mocny (charakterystyczny dla sorayi), a z tych co mocnych zapachów w okloicach twarzy nie uznają, a okazało się ze po posmarowaniu nic go nie czuję

także ja też ze swojej subiektywnej strony polecam
ja jestem wrecz zachwycona

moja skora pokochala ten krem, moja porcja na twarz i szyje to jedno pelne wcisniecie(mierzylam- jest to prawie 2ml), chociaz czuje niedosyt i daje jeszcze troche, bo wchlania sie tak dobrze.

moja cera wyraznie sie poprawila, chyba faktycznie Klorane mi nie sluzyl, nie mam juz takiej kaszki na policzkach.

nic mnie nie podraznia i co najwazniejsze wygladam jak czlowiek, mysle, ze nikt nie wpadlby na to, ze mam na sobie filtr przeciwsloneczny

ochrona wiadomo, moglaby byc mocniejsza, szczegolnie przy takim mocnym sloncu, ale wychodze z zalozenia, ze lepszy troche slabszy filtr stosowany regularnie, w duzej ilosci, reaplikowany niz stosowanie wyzszego faktora i meczenie sie z nim, traktowanie jak zlo konieczne. tak czasem sie czulam z filtrami, niby czlowiek sie przyzwyczaja, ale przychodzi moment zwatpienia, gdy skora reaguje krostkami i zaskornikami.

szukac bede nadal swojego idealnego filtra z wyzszym wspolczynnikiem ochrony, ale nie juz tak desperacko, bo mam Soraye
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 18:34   #651
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja jestem wrecz zachwycona

moja skora pokochala ten krem, moja porcja na twarz i szyje to jedno pelne wcisniecie(mierzylam- jest to prawie 2ml), chociaz czuje niedosyt i daje jeszcze troche, bo wchlania sie tak dobrze.

moja cera wyraznie sie poprawila, chyba faktycznie Klorane mi nie sluzyl, nie mam juz takiej kaszki na policzkach.

nic mnie nie podraznia i co najwazniejsze wygladam jak czlowiek, mysle, ze nikt nie wpadlby na to, ze mam na sobie filtr przeciwsloneczny

ochrona wiadomo, moglaby byc mocniejsza, szczegolnie przy takim mocnym sloncu, ale wychodze z zalozenia, ze lepszy troche slabszy filtr stosowany regularnie, w duzej ilosci, reaplikowany niz stosowanie wyzszego faktora i meczenie sie z nim, traktowanie jak zlo konieczne. tak czasem sie czulam z filtrami, niby czlowiek sie przyzwyczaja, ale przychodzi moment zwatpienia, gdy skora reaguje krostkami i zaskornikami.

szukac bede nadal swojego idealnego filtra z wyzszym wspolczynnikiem ochrony, ale nie juz tak desperacko, bo mam Soraye
amen
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:04   #652
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
szukac bede nadal swojego idealnego filtra z wyzszym wspolczynnikiem ochrony, ale nie juz tak desperacko, bo mam Soraye
To może jednak rzeczywiście spróbujcie Sorayę SPF 60? Ja mam ją właśnie na twarzy, ale tym razem przyskrobiowaną, i też sprawuje się wyśmienicie. Lekko się po paru godzinach świeci, podobnie jak moja ukochana emulsja Iwostinu, no ale jest tańsza o jakieś 15 zł. A propos Iwostinu, to właśnie dlatego stosuję Sorayę na twarz że skończyła mi się emulsja SPF 40, a ma pojawić się nowa emulsja Iwostin SPF 50, którą mam zamiar kupić jak tylko zobaczę ją w sklepach (więcej info w wątku Iwostin Solecrin), dlatego zanim to nastąpi będę z powodzeniem stosować Sorayę

Cytat:
moja porcja na twarz i szyje to jedno pelne wcisniecie(mierzylam- jest to prawie 2ml), chociaz czuje niedosyt i daje jeszcze troche, bo wchlania sie tak dobrze.
No to mnie zdziwiło Ja w takim razie chyba jeszcze nie próbowałam jednego pełnego wyciśnięcia, bo zawsze wyciskam małe ilości, no ale w sumie nie wiem ile to jest to przepisowe 1,8 ml. Jutro spróbuję jednego wyciśnięcia do samego końca i ocenię w takim razie czy to więcej czy mniej niż ja zawsze używałam. Ale rzeczywiście, wchłania się wyśmienicie, bo smaruję i smaruję a ona się wchłania do matu
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-14, 20:16   #653
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
amen
ma jeszcze jedna zalete, chroni przed komarami

w niedziele posmarowalam twarz i dekolt, a reszta ciala zostala wrecz zmasakrowana przez te potwory, mimo, ze bylam ubrana.

moze nie lubia tego zapachu?

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
To może jednak rzeczywiście spróbujcie Sorayę SPF 60? Ja mam ją właśnie na twarzy, ale tym razem przyskrobiowaną, i też sprawuje się wyśmienicie. Lekko się po paru godzinach świeci, podobnie jak moja ukochana emulsja Iwostinu, no ale jest tańsza o jakieś 15 zł. A propos Iwostinu, to właśnie dlatego stosuję Sorayę na twarz że skończyła mi się emulsja SPF 40, a ma pojawić się nowa emulsja Iwostin SPF 50, którą mam zamiar kupić jak tylko zobaczę ją w sklepach (więcej info w wątku Iwostin Solecrin), dlatego zanim to nastąpi będę z powodzeniem stosować Sorayę
ja juz pisalam dlaczego od razu odrzucilam wersje spf 60- maslo shea i dwutlenek tytanu, lepiej chronia ale za zapychanie i bielenie podziekuje

skoro z powodzeniem stosujesz filtry Iwostinu to widocznie Twoja cera nie jest tak bardzo "zapychalska" moja reaguje na nie megawysypem.
moja skora nie jest w stanie wchlonac substancji mooocno nawilzajacych i natluszczajacych, buntuje sie, dlatego pozostane przy 45


Cytat:
No to mnie zdziwiło Ja w takim razie chyba jeszcze nie próbowałam jednego pełnego wyciśnięcia, bo zawsze wyciskam małe ilości, no ale w sumie nie wiem ile to jest to przepisowe 1,8 ml. Jutro spróbuję jednego wyciśnięcia do samego końca i ocenię w takim razie czy to więcej czy mniej niż ja zawsze używałam. Ale rzeczywiście, wchłania się wyśmienicie, bo smaruję i smaruję a ona się wchłania do matu
heh ja mierzylam tak:

wzielam strzykawke, odmierzylam 2 ml i wlalam do starej nakretki po jedwabiu Biosilk, mozna powiedziec, ze wypelnila sie cala woda. potem do nakretki wycisnelam Soraye- wypelnila ją prawie cala, na moje oko 1,8ml. ale na pewno nie mniej. ja jeszcze wiecej dociskam aby szyja nie czula sie niedopieszczona
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 16:44   #654
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja jestem wrecz zachwycona

moja skora pokochala ten krem, moja porcja na twarz i szyje to jedno pelne wcisniecie(mierzylam- jest to prawie 2ml), chociaz czuje niedosyt i daje jeszcze troche, bo wchlania sie tak dobrze.

moja cera wyraznie sie poprawila, chyba faktycznie Klorane mi nie sluzyl, nie mam juz takiej kaszki na policzkach.

nic mnie nie podraznia i co najwazniejsze wygladam jak czlowiek, mysle, ze nikt nie wpadlby na to, ze mam na sobie filtr przeciwsloneczny

ochrona wiadomo, moglaby byc mocniejsza, szczegolnie przy takim mocnym sloncu, ale wychodze z zalozenia, ze lepszy troche slabszy filtr stosowany regularnie, w duzej ilosci, reaplikowany niz stosowanie wyzszego faktora i meczenie sie z nim, traktowanie jak zlo konieczne. tak czasem sie czulam z filtrami, niby czlowiek sie przyzwyczaja, ale przychodzi moment zwatpienia, gdy skora reaguje krostkami i zaskornikami.

szukac bede nadal swojego idealnego filtra z wyzszym wspolczynnikiem ochrony, ale nie juz tak desperacko, bo mam Soraye
Czy używasz na Sorayę jakiś podkład?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 17:01   #655
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy używasz na Sorayę jakiś podkład?
zasadniczo nie uzywam w ogole podkladow, wystarczy mi korektor. ale w niedziele nalozylam podklad adaptacyjny oriflame i wygladalo calkiem niezle
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 18:44   #656
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
ja jestem wrecz zachwycona

moja skora pokochala ten krem, moja porcja na twarz i szyje to jedno pelne wcisniecie(mierzylam- jest to prawie 2ml), chociaz czuje niedosyt i daje jeszcze troche, bo wchlania sie tak dobrze.

moja cera wyraznie sie poprawila, chyba faktycznie Klorane mi nie sluzyl, nie mam juz takiej kaszki na policzkach.

nic mnie nie podraznia i co najwazniejsze wygladam jak czlowiek, mysle, ze nikt nie wpadlby na to, ze mam na sobie filtr przeciwsloneczny

ochrona wiadomo, moglaby byc mocniejsza, szczegolnie przy takim mocnym sloncu, ale wychodze z zalozenia, ze lepszy troche slabszy filtr stosowany regularnie, w duzej ilosci, reaplikowany niz stosowanie wyzszego faktora i meczenie sie z nim, traktowanie jak zlo konieczne. tak czasem sie czulam z filtrami, niby czlowiek sie przyzwyczaja, ale przychodzi moment zwatpienia, gdy skora reaguje krostkami i zaskornikami.

szukac bede nadal swojego idealnego filtra z wyzszym wspolczynnikiem ochrony, ale nie juz tak desperacko, bo mam Soraye
Uuu a u mnie chyba klorane się sprawdza lepiej... Ale cóż, ciężko mówić, dopierom po pierwszej sorai. A jeśli chodzi o wysokość ochrony- podobno nie jest ona tak ważna, ważniejsza jest obecność filtrów chroniących przed UVA a już NAJważniejsza jest przepisowa ilość, jak połączona z ludzkim wyglądem to do zniesienia.
Ale z tą przegródką w sorai przegięli mocno, dopiero w domu się zorientowałam- wcześniej się domyślałam jak to możliwe, 100ml a takie opakowanie? Boże, co poniektórzy nieświadomi pewnie będą zadowoleni że taka wielka tuba i tak tanio

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
zasadniczo nie uzywam w ogole podkladow, wystarczy mi korektor. ale w niedziele nalozylam podklad adaptacyjny oriflame i wygladalo calkiem niezle
Bez srobii?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 18:56   #657
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Uuu a u mnie chyba klorane się sprawdza lepiej... Ale cóż, ciężko mówić, dopierom po pierwszej sorai. A jeśli chodzi o wysokość ochrony- podobno nie jest ona tak ważna, ważniejsza jest obecność filtrów chroniących przed UVA a już NAJważniejsza jest przepisowa ilość, jak połączona z ludzkim wyglądem to do zniesienia.
Ale z tą przegródką w sorai przegięli mocno, dopiero w domu się zorientowałam- wcześniej się domyślałam jak to możliwe, 100ml a takie opakowanie? Boże, co poniektórzy nieświadomi pewnie będą zadowoleni że taka wielka tuba i tak tanio
Bez srobii?
bardziej chodzilo mi o wyzszy wspolczynnik ochrony przed UVA w tym filtry LRP sa chyba(?) bezkonkurencyjne, ale ich filtry na alkoholu mi nie sluza
ale czaje sie na Creme Foundante, bede musiala kiedys wyprobowac, na razie nie jestem przy kasie, a Sorayi na gwalt zmieniac nie trzeba

u mnie zmatowienie Soyai nie stanowi problemow, stosowalam juz rozne kombinacje

1) filtr+skrobia z jedwabiem
2)filtr+zwykly puder w kamieniu(lub sypki)
3)filtr+podklad+puder sypki

trwalosc zblizona, czyli bardzo dobra, nie wiem, moze dlatego, ze moja skora jest ostatnio troche przesuszona, dlatego krem wchlania sie super
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 17:46   #658
witch-17
Raczkowanie
 
Avatar witch-17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wągrowiec
Wiadomości: 230
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Witam Jeśli kogoś to interesuje:

Schlecker, As Suncare, Spray do opalania SPF 20

Ingredients: aqua, alcohol, octocrylene, dibutyl adipate, glycerin, butyl methoxydibenzoylmethane, dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, tocopheryl acetate, bis-ethylhexyloxy phenol mathoxyphenyl triazine, panthenol, microcrystalline cellulose, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trimethoxycaprylylsilane, cellulose gum, disodium edta, sodium hydroxide, tocopherol, linalool, limonene, benzyl salicylate, eugenol, citronellol, coumarin
__________________
Every passing minute is another chance to turn it all around! - Maria E. Andreu
witch-17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 19:47   #659
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
raczej w 50+ ?

Oglądałam tegoroczną serię słoneczną Lirene i tylko jeden produkt, który widziałam zawierał fotostabilny filtr UVA- Tinosorb M: Lirene Family - Emulsja do opalania skóry wrażliwej SPF 50+ 100 ml.
Ten produkt o którym mówiłam nie jest z tegorocznej serii tylko z zeszłego roku (bynajmniej ja go wtedy kupiłam).

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ecenzja=185030
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 08:33   #660
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: nie-apteczne filtry na plażę

według składu z KWC, nie zawiera porządnych filtrów UVA (żadnego tinosorbu, uvinulu; Parsol 1789 jest niestabilny, a dwutlenek tytanu nie chroni dobrze przed UVAII.)
czy emulsja, którą kupiłaś ma skład taki, jak podany w Twoim linku do KWC?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.