Jak to jest z tymi podkładami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-30, 22:16   #1
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115

Kolor podkładu


Od zawsze mam problem z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu. Mam bardzo jasną cerę, brązowe oczy i czarne włosy. Jestem typem "zimy". Jakie są więc chłodne odcienie podkładu? Różowawe? Czy często spotykany odcień "PORCELANOWY" jest odpowiedni? No bo chyba raczej powinnam unikać IVORY-jest za "żółty"??? A z beżami to już totalnie odpadam, no bo który z nich to ciepły odcień, a który chłodny?
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 09:23   #2
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
kolor podkładu

Od zawsze mam problem z dobraniem odpowiedniego koloru podkładu. Mam bardzo jasną cerę, brązowe oczy i czarne włosy. Jestem typem "zimy". Jakie więc są chłodne odcienie podkładu? Różowawe?? Czy często spotykany odcień "PORCELANOWY" jest odpowiedni? No bo chyba powinnam unikać "IVORY"-jest za "żółty"? A z beżami to już totalnie odpadam, no bo który z nich to ciepły odcień , a który chłodny ??
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 09:31   #3
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: kolor podkładu

Nie sugeruj się nazwami odcieni - często nawet w ramach tej samej marki rózne rodzaje podkładów o odcieniach np. Ivory mają rózne kolory.
Powiedz lepiej czego dotychczas używałaś i czy było za ciemne/za jasne, za żółte/za różowe, itp.
Wtedy może dziewczyny coś ci doradzą.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 11:27   #4
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: kolor podkładu

Jestem początkującą wizażanką a już widzę że jesteście wspaniałe dziewczyny! Ponieważ miewam mniejsze lub większe problemy ze skórą ostatnio używałam Unifiance LRP ten najjaśniejszy kolor 11 beż champaigne, ale kontrast jest zbyt duży, wyglądam tak jakoś "trupio". Latem używałam czegoś lżejszego tj Avonu "Calmings effect" kolor porcelain beige. Już było lepiej..ale kosztem świecenia buzi. A jeszcze w zamierzchłych czasach (kilka lat temu) miałam fluid Diora (nazwy nie pamiętam ) i on miał taki różowawy odcień. Wyglądałam świetnie.Zdrowo i nie za ciemno. Może wrócić do tej marki? Poszukuję podkładu dla tłustej skóry, nie wiem czy oni taki mają?
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 11:52   #5
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: kolor podkładu

Też jestem nieszczęśliwą posiadaczką cery tłustej , tyle, że dla mnie unifiance jest za ciemny

Najlepszym podkładem dla tłustej cery jaki wypróbowałam i podobne jest zdanie wielu wizażanek - jest colorstay revlona:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...tails&itemid=3
Paleta kolorów jest przebogata. Kolor Ivory jak jest trochę różowy, drugi buff wpada w żółć. Ciemniejszych nie próbowałam, ale są też różowawe i żółtawe, także masz szansę coś dobrać.
Jest też lżejsza wersja:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=3286

Jeśli chcesz coś innego, to zwaracaj uwagę, aby podkład był beztłuszczowy.
Co do diorów, to jest ich kilka na KW, nie wiem którego mogłaś używać, ale są też wersje do cery tłustej. Poczytaj opinie dziewczyn.

diory:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2159
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=424
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=155
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2434

superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:00   #6
KARINCIA
Raczkowanie
 
Avatar KARINCIA
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 335
GG do KARINCIA
Re: Kolor podkładu

Monalea
Najlepiej jak poprosisz panią ekspedientkę żeby pomogła Ci dobrac odpowiedni kolor podkładu.
Mi się wydaje że beże byłyby jak najbardziej dobre, tylko odcienie chłodne, ziemiste , a nie ciepłe, opalone czyli takie wpadające w odcień pomarańczu.

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:07   #7
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Kolor podkładu

ja tez zawsze mamproblem z dobraniem odcienia. Mam bardzo jasną cerę a okropnie czuję sie we wszelkich "różach" czuję sie jak zawstydzona świnka, nie pasuje do mnie taki odcień, zwłaszcza do mojej bladej szyi, kontrast zbyt wyraźny w ogóle źle czuję sie w podkładach z odcieniem różowym, sama jestem ciekawa, czy ktoś jakieś chłodniejsze odcienie zaproponuje?
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-10-01, 12:08   #8
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: Kolor podkładu

Mam lekka awersję do pań sprzedawczyń w drogeriach (nawet tych markowych). Jeszcze ŻADNEJ z nich nie udało mi się pomóc w tym względzie. Więc pozostaje metoda prób i błędów... Chyba że umówię się w Sephorze z wizażystką. Podobno są tam bezpłatne porady? Wiecie coś na ten temat?
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:21   #9
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: kolor podkładu

Czytałam gdzieś kiedyś ale oczywiście nie pamiętam gdzie a teraz w związku z tym wątkiem mi się przypomniało. Chodziło mniej więcej to, że podobno większość Polek (bodajze 90%) ma zimny typ urody (albo ciepły ) i, że powinny bezwzględnie używać podkładó i pudrów w odcieniach - znów nie pamiętam- różowych lub żółtych, zwłaszcza zimą, bo przy źle dobranym odcieniu (właśnie żółtym albo różowym) wyglądają upiornie. Proszę Agnieszkę albo Sam o ustosunkowanie się do tego Mam nadzieję, że przedstwiłam to w sposób zrozumiały
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:22   #10
diorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 296
Re: Kolor podkładu

ja mam prawie czarne włosy i jasną porcelanową cerę ( opalam się tylko w wakacje i to skromnie ) .
Szczerze nie polecam żadnych odcieni z delikatnym różem miałam kiedyś taki podklad Diora i wyglądałam po paru godzinach jak świnka piggy .
W tej chwili mam odcień bezowy bardzo jasny - Beige Albatre z Lancome i najjaśniejszy Ivory z Sisleya .
Firma firmie nierówna i nie radzę zwracać uwagi na nazwy IVORY , Beige ponieważ każda firma ma inne odcienie w Ivory czy Beige . Ivory z Diora może byc ciemniejszy od Ivory z Lancoma . Zdażyło mi się to już chyba ze sto razy .
Nie radzę kupować podkładu po obejrzeniu go na nadgarstku w Sephorze bo mają straszne światło . Najlepiej wyjść na światło dzienne i zobaczyć jak naprawdę wygląda odcień - ja robię tak zawsze kiedy nie dostaję próbki . Ale zdarza się to rzadko bo nie wyobrażam sobie kupienia podkładu bez przetestowania .
diorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:27   #11
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: kolor podkładu

Superka, jesteś super ka-bita! Dzięki za pomoc , jestem początkującą wizażanką, ale już się czuje " w klanie " i dobrze mi z tym.Gdzie są te ikonki, żeby wkleić je do listu??
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-01, 12:31   #12
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: Kolor podkładu

Dziewczyny jesteście niezastąpione!
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 12:35   #13
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: kolor podkładu-do AGI Z albo SAM

Tak też się przyłączam do tej prośby o informację.

Do MonyLei:
http://www.wizaz.pl/w-agora/help/pl/smilies.htm
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 20:38   #14
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Podkład a starzenie skóry

hej.. no wiec ostatnio moja mama mi powiedziała ze nie mam tak uzywac tych pudrow bo potem szybciej mi sie skora zestarzeje ( dodam ze uzywam pudru brazujacego w kulkach Avon Bronze, codziennie...) co o tym sadzicie.. cyz to prawda? z gory ddzieki :P
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 20:59   #15
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: kolor podkładu-do AGI Z albo SAM

podciągam wątek
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 21:10   #16
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 1 253
Re: ah i znowu troska o przyszłosc ;)

Co Ty, od pudru skóra się nie starzeje...Powinnaś chronić twarz filtrami i dbać o nią ale jeśli chcesz „uszlachetnić” twarz to nie musisz unikać makijazu, on nie wpływa na starzenie się skóry ani jej nie niszczy.
youare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-01, 22:29   #17
malvina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 26
Re: kolor podkładu

hej dziouszki. większość Polek jest "zimna" z karnacji i lepiej nam - szczgólnie zimą i przy sztucznym świetle - w ró-żo-wych od-cie-niach mniam mniam mniam
malvina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 08:08   #18
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: kolor podkładu

Hej Laseczki
Tak to prawda, większość Polek reprezentuje zdecydownie typ chłodny. Na szczęście jest sporo podkładów, które mają ładną chłodną kolorystykę.

Unikajcie podkładów o bardzo żółtym zabarwieniu. Najlepsze są chłodne beże lub beże z odcieniem różowym - dla kobiet, których karnacja ma właśnie taki koloryt.

Bardzo ładne chłodne beże mają firmy: Revlon, Chanel, Isa Dora, Clinique i Estee Lauder ( choć również można się naciąć na bardzo żółty) i Guerlain.

W odcienich różowawych widziałam podkłady u: Shiseido, Guerlaina, Diora ( chyba najwięcej );

Oczywiście tak jak pisałyście wcześniej firma może miec zarówno kolory różowe jak i beżowe. I nie należy się sugerować nazewnictwem czy numeracją.

Najlepszym sposobem dobrania podkładu są próby na podstawie próbek. Najlepiej na całej twarzy i w świetle dziennym. Na pewno każda z Was sama zobaczy czy kolor i jego natężenie są odpowiednie.

Gorąco pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 08:13   #19
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: kolor podkładu

Dzięki, Aga
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-10-02, 08:16   #20
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: kolor podkładu

Dziękujemy za odpowiedź
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 12:01   #21
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: kolor podkładu

Dziękujemy za pomoc
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 12:22   #22
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: kolor podkładu

najlepszym sposobem - jeżeli już znajdziesz kolor, który wyda Ci si odpowiedni jest poproszenie o próbkę - dlatego polecam Sephorę. nastepnego dnia - w dziennym swietle nanies sobie ten podkład na cała buzię (możesz to sprawdzić stajac przy oknie lub wychodząc na dwór). Dzieki próbce sprawdzić czy dany odcień Ci odpowiada, a także to jak dany podkład trzyma sie na buzi (czy nie waży się, czy ładnie Ci kryje wszelkie przebarwienia itp.)
I jeszcze jedna ważna rzecz - sprawdzając kolor podkładu nie nakładaj go na wewnętrzną stronę nadgarstka (bo ma on zupełnie inny kolor niż twarz). Najlepiej by było gdybyś sprawdzała dany odcień na twarzy (tylko nie maluj się wcześniej).
A co do zimnych odcieni to raczej nie będziesz miała z problemem w doborze. Szukaj tych z lekkim odcieniem rózu, a unikaj (tak jak radza wizażanki) żółtych i wpadających w pomarańcz.

Pozdrawiam i owocnych poszukiwań
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-02, 13:30   #23
monalea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 115
Re: kolor podkładu

Dziękuję za pomoc No to wyruszam na poszukiwanie idealnego koloru. O wynikach powiadomię Moje Drogie Pudernico-Wizażanki.
monalea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 13:59   #24
monis25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 22
Jaki podkład?

Z przerażeniem obserwując moją do tej pory nieskazitelnie gładką buźkę doszłam do wniosku, że potrzebuję podkładu.Jednak niewprawiona w takich zakupach zwracam się z prośbą o pomoc.Mam suche(mimi intensywnego nawilżania kremem) policzki oraz ostanio strasznie tłuste czoło.Poza tym w okresie zimowym mam "malinowy" nos.Wobec czego potrzebuję czegoś dobrze kryjącego.Chciałabym również aby był trwały i nie pozostawiał zbyt dużo śladów na przytulanych osobacz.Czy jest coś, co spełni te moje wymagania?Aha:dodam,że mam dosyć wrażliwą cerę skłonną do uczuleń. Czekam na rady
monis25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-09, 21:59   #25
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jaki podkład?

Powinnaś chyba przejrzec dokładnie KW - jest tam dużo różnych tego typu podkładów... osobiście uzywam lekkich i raczej transparentnych na codzień, ale z trwałych i kryjących dziewczyny polecają Revlon Colorstay i Lasting Performance Maxa Factora. Moja znajoma bardzo chwali Superfit Clinique (nie znoszę osobiście tego podkładu ale kazdem,u pasuje co innego). Clinique jest teoretycznie hypolaergiczny, a na pewno nie uczulają podkłady La Roche Posay i są one mocno kryjace, ale na mojej mieszanej twarzy spłynął po jakimś czasie (zrobiłam test na brodzie ). Musisz się przejsć do perfumerii i wypróbować sama, najlepiej poprosic o próbki konkretnych podkładów.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-13, 17:53   #26
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Jak to jest z tymi podkładami?

Jeśli któraś z Was ma ten sam dylemat, napiszcie proszę, czy znalazłyście idealny podkład.
Mam bardzo jasną cerę, ale to bardzo, na dodatek z lekkim żółtawym odcieniem, brązowe oczy i ciemne włosy.
Większość najjaśniejszych odcieni make-upów, które mialam, była różowawa albo leciutko brzoskwiniowa, a przy tym moim "bledziactwie" wyglądam w nich "świnkowato".
Próbuję, próbuję i nie mogę znaleźć odpowiedniego.
Avon, Rimmel - zbyt brązowe, IsaDora - potęgowała jeszcze wrażenie żółtości, próbki Air Wear L`Oreala i Privi też nie wypadły dobrze.
Dawno temu Maybelline miał podkład "Great Wear" i odcień (chyba)"ivory" był the best. No ale już go nie produkują
Wiadomo, że w sklepie trudno rozpoznać dobry kolorek.
Przy tym wszystkim, fajnie byłoby, gdyby nie wysuszał, dobrze krył, ale bez efektu maski, miał jakiś filtr.
To co? Czekam na spostrzeżenia.
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-13, 18:02   #27
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Jak to jest z tymi podkładami?

Swego czasu zaczęłam tu wątek o jasnych podkładach
Ja mam różowawą cerę i ostatecznie zdecydowałam się na super jasny MaxFactor Facefinity 002. Ale numer 003 jest też jasny (choć nie tak bardzo), ale dla mnie był żótawy, więc może dla ciebie dobry? Też buff colorstay - miałam podobne objawy: jasny, ale za żółty. Co do reszty właściwości tych podkładów to poczytaj KW.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-13, 18:10   #28
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Jak to jest z tymi podkładami?

przez żólte - rozumiem za żóte dla mnie, a nie żółte same w sobie
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-13, 22:27   #29
cathy22C
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 130
podkład dla mamy

Moja mama ma 46 lat, cerę mieszaną i do tej pory używała podkładu do cery mieszanej ale teraz zastanawia się czy nie powinna używac podkładów typowych do cery dojrzałej. Jak to jest bo zazwyczaj używała tych co ja (mamy ten sam rodzaj cery) czyli np. Loreal Ideal Balance. Czy te podkłady są odpowiednie do jej cery a może są takie matujące a przy tym liftujace (chyba tak to się nazywa).
Dziękuję za odpowiedzi
cathy22C jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-14, 08:13   #30
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: podkład dla mamy

Droga Cathy
Na dojrzałych cerach lepiej sprawdzają się podkłady liftingujące. Loreal ma również taki podkład Używa go moja mama i bardzo go sobie chwali. Ale jeśli te podkłady, których Ty używasz dobrze się sprawdzają na jej skórze, to z powodzeniem Twoja mama może ich używać.

Serdecznie pozdrawiam

AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.