ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-29, 13:49   #4171
Rozena
Raczkowanie
 
Avatar Rozena
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 228
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Szkoda że dopiero teraz tu zajrzałam. Nie wiedziałam że Soraya ma taki krem i że ma takie dobre opinie. Kupiłam inny z bardzo złymi opiniami, ale zobaczę jak się będzie u mnie sprawdzał.
__________________
Rozena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 13:52   #4172
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Rozena Pokaż wiadomość
Szkoda że dopiero teraz tu zajrzałam. Nie wiedziałam że Soraya ma taki krem i że ma takie dobre opinie. Kupiłam inny z bardzo złymi opiniami, ale zobaczę jak się będzie u mnie sprawdzał.
Tak na przyszłość, to polecam soraya spf 45, bo ten 30 faktycznie podrażnia oczy!! 45 tego nie robi, a konsystencja właściwe ta sama i na + wyższy spf
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 13:59   #4173
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A nie zapycha ta Soraya? Swiecisz sie po nim jak po innych filtrach? Ja jestem bardzo zadowolona z BB od Cliniqua z 30 SPF (chociaz nie lubie kosmetykow Cliniqua ten produkt stosuje codzinnie juz od 3 tygodni i jest git).
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 14:06   #4174
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Nie zapycha, w ogóle nie bieli, bardzo dobrze się wchłania, jeśli się trochę odczeka, świecenie jest w o wiele mniejszym stopniu niż po filtrach aptecznych typu Vichy, Bioderma, LRP, bardzo dobrze współpracuje z kolorówką, dobra cena, pompka, 100 ml... czego chcieć więcej Mam! lepsza dostępność
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 14:20   #4175
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Nie zapycha, w ogóle nie bieli, bardzo dobrze się wchłania, jeśli się trochę odczeka, świecenie jest w o wiele mniejszym stopniu niż po filtrach aptecznych typu Vichy, Bioderma, LRP, bardzo dobrze współpracuje z kolorówką, dobra cena, pompka, 100 ml... czego chcieć więcej Mam! lepsza dostępność
No no, w takim razie trzeba bedzie wyprobowac! Przy filtrach zawsze boje sie zapychania bo tak sie zawsze dzialo w przypadku aptecznych filtrow w moim przypadku (ot skore mam super wybredna).
dziekuje za rade
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 14:43   #4176
kiiicik
Zakorzenienie
 
Avatar kiiicik
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4 530
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
No no, w takim razie trzeba bedzie wyprobowac! Przy filtrach zawsze boje sie zapychania bo tak sie zawsze dzialo w przypadku aptecznych filtrow w moim przypadku (ot skore mam super wybredna).
dziekuje za rade
Proszę Właśnie dodałam recenzję https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-623717
koniec off topu, bo wątek o AD
__________________


Ćwiczę
Dążę do wyznaczonych celów i zawsze je osiągam, to tylko kwestia czasu

kiiicik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 18:45   #4177
evasaint
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 33
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A u mnie znowu ten sam problem, skóra czerwona najbardziej na policzkach i suuucha jak wiór. Więc u mnie chyba znowu przerwa
evasaint jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 19:28   #4178
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez kiiicik Pokaż wiadomość
Proszę Właśnie dodałam recenzję https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-623717
koniec off topu, bo wątek o AD
tak tak, zdecydowanie koniec offtopu chcialam tylko dodac na koniec, ze drazni mnie ten alkohol z skladzie

Cytat:
Napisane przez evasaint Pokaż wiadomość
A u mnie znowu ten sam problem, skóra czerwona najbardziej na policzkach i suuucha jak wiór. Więc u mnie chyba znowu przerwa
podlecz skore, tak niestety zawsze jest z aptecznymi lekami, czasem robia wiecej szkody i przesujasza nadmiernie nasza skore. Jezeli juz masz wior to odstaw, podlecz a potem wprowadz cieniutka warstewke tylko co 2 dni, albo tylko 2x w tyg.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 19:52   #4179
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Używam acne derm od ponad roku,na prawdę bardzo mi pomógł.
miałam uciążliwe i trudno gojące się pryszcze na brodzie i na liniach żuchwy. Stosowałam go także na zaskórniki które znacznie rozjaśnił. Trochę przesuszył mi cerę, mimo używania kremów nawilżających, jednak jestem bardzo zadowolona. Teraz stosuje niewielką ilość punktowo na drobne niedoskonałości, mam jeszcze kilka przebarwień, ale jest już o niebo lepiej Podczas całej kuracji, nie używałam żadnych kremów z wysokim filtrem, i słońce mi w żadnym wypadku nie zaszkodziło, myślę że przesadzacie z tą paniką o wysokie fotostabilne filtry.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-29, 21:45   #4180
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Assathra Pokaż wiadomość
Używam acne derm od ponad roku,na prawdę bardzo mi pomógł.
miałam uciążliwe i trudno gojące się pryszcze na brodzie i na liniach żuchwy. Stosowałam go także na zaskórniki które znacznie rozjaśnił. Trochę przesuszył mi cerę, mimo używania kremów nawilżających, jednak jestem bardzo zadowolona. Teraz stosuje niewielką ilość punktowo na drobne niedoskonałości, mam jeszcze kilka przebarwień, ale jest już o niebo lepiej Podczas całej kuracji, nie używałam żadnych kremów z wysokim filtrem, i słońce mi w żadnym wypadku nie zaszkodziło, myślę że przesadzacie z tą paniką o wysokie fotostabilne filtry.
Sorki wszystkim fankom filtrów, ale ja też tak uważam. Ja się nie opalam, wiec nie bd stosować filtrów na twarz. Zwłaszcza, że zazwyczaj zapychają. Jak mam wpaść w błędne koło smarowania się acne -> smarowania filtrem -> wyskoków gól -> znów leczenia, to ja dziękuję.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 07:39   #4181
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Sorki wszystkim fankom filtrów, ale ja też tak uważam. Ja się nie opalam, wiec nie bd stosować filtrów na twarz. Zwłaszcza, że zazwyczaj zapychają. Jak mam wpaść w błędne koło smarowania się acne -> smarowania filtrem -> wyskoków gól -> znów leczenia, to ja dziękuję.
Coś mi się wydaje, że właśnie wpadłam z takie koło... AD używam od ponad półtora miesiąca - sprawuje się dobrze, zalecza dziadostwo, które się pojawia, no i rozjaśnił nieco przebarwienia na skroniach i policzkach. Na początku marca zaczęłam używać filtrów. Wcześniej się nie filtrowałam . Próbowałam avene 50, avene z dzieciaczkiem 50, biodermy - wszystko jednorazowo, bo każdy mnie zapchał i to w ciągu jednego dnia. Zakupiłam tak wychwalaną sorayę 45. Na początku stosowania cud-miód, ale po dwóch tygodniach mnie zapchała, pojawiły się zaskórniki zamknięte i czerwone, bolące gulki. Więc odstawiłam zupełnie filtry i jestem zrozpaczona - WSZYSTKO MNIE ZAPYCHA.
I co AD naprawi w noc, to jakiś filtr pozapycha w dzień... No i co ja mam zrobić?
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-30, 09:04   #4182
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dziewczyny,
ja mysle, ze to kwestia dopasowania dobrego filtra, ja tez nie jestem fanka tlusciochow z apteki, zawsze mnie zapychaly ale tez codzinnie uzywam filtrow albo w podkladzie albo w BB kremie. Sa o wiele bardziej przyjaze i nie tluszcza tak skory. Wiec jezeli juz nie nakladacie samego filtra to chociaz uzywajcie kremow na dzien z filtrem lub podkladu z filtrem.
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 09:18   #4183
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaje, że właśnie wpadłam z takie koło... AD używam od ponad półtora miesiąca - sprawuje się dobrze, zalecza dziadostwo, które się pojawia, no i rozjaśnił nieco przebarwienia na skroniach i policzkach. Na początku marca zaczęłam używać filtrów. Wcześniej się nie filtrowałam . Próbowałam avene 50, avene z dzieciaczkiem 50, biodermy - wszystko jednorazowo, bo każdy mnie zapchał i to w ciągu jednego dnia. Zakupiłam tak wychwalaną sorayę 45. Na początku stosowania cud-miód, ale po dwóch tygodniach mnie zapchała, pojawiły się zaskórniki zamknięte i czerwone, bolące gulki. Więc odstawiłam zupełnie filtry i jestem zrozpaczona - WSZYSTKO MNIE ZAPYCHA.
I co AD naprawi w noc, to jakiś filtr pozapycha w dzień... No i co ja mam zrobić?
Piszesz, że używasz AD od półtora miesiąca, może to nie wina tych filtrów, ale po prostu cera teraz się oczyszcza
AD po jakimś czasie u niektórych powoduje wysyp
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 22:30   #4184
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Piszesz, że używasz AD od półtora miesiąca, może to nie wina tych filtrów, ale po prostu cera teraz się oczyszcza
AD po jakimś czasie u niektórych powoduje wysyp
Zapychanie zauważyłam właśnie zmywając co wieczór makijaż (filtr+minerały). Po nocy (sam AD) cera jest jakby uspokojona... Stąd moje podejrzenie padło na filtry. Czuję, że skóra mi się pod nimi dusi, do tego mam strasznie tłustą strefę T
Może rzeczywiście cera jeszcze się oczyszcza... Oby. Ale ile to może jeszcze potrwać?
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-30, 22:52   #4185
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Zapychanie zauważyłam właśnie zmywając co wieczór makijaż (filtr+minerały). Po nocy (sam AD) cera jest jakby uspokojona... Stąd moje podejrzenie padło na filtry. Czuję, że skóra mi się pod nimi dusi, do tego mam strasznie tłustą strefę T
Może rzeczywiście cera jeszcze się oczyszcza... Oby. Ale ile to może jeszcze potrwać?
Ile to trwa Ciężko powiedzieć, bo u jednych kilka dni u innych ponad miesiąc

Bardzo możliwe też, że jednak Ci nie służy dany filtr. Daj swojej cerze jeszcze trochę czasu, ale obserwuj ją uważnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 10:21   #4186
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Zapychanie zauważyłam właśnie zmywając co wieczór makijaż (filtr+minerały). Po nocy (sam AD) cera jest jakby uspokojona... Stąd moje podejrzenie padło na filtry. Czuję, że skóra mi się pod nimi dusi, do tego mam strasznie tłustą strefę T
Może rzeczywiście cera jeszcze się oczyszcza... Oby. Ale ile to może jeszcze potrwać?
Hej Yelen,
po nocy skora zawsze jest uspokojona, poniwaz wlasnie podczas snu najlepiej sie regeneruje. Moze zmien na jakies lzejsze filtry? te apteczne to sa z reguly straszne tlusciochy. Nie masz filtra w tych mineralach juz? z tego co wiem Bare Minerals juz sa z filtrem np.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 11:41   #4187
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

A ja mam jeszcze takie pytanie, z innej beczki, do wszystkich, którzy stosowali AD. Czy zauważyłyście, że jak stosujecie AD, to wiadomo wyskakują jakieś tam krostki, skóra się oczyszcza, no i ja sobie taka krostkę wycisnę, to bum, i od razu sie robi przebarwienie, które po posmarowaniu kilka razy AD znika. Więc moje pytanie, znikaja przebarwienia, ale jednocześnie skóra jest bardziej podatna na tworzenie nowych, po urazie mechanicznym, czyli np po wyciśnięciu? Czy tylko mi sie zdaje?
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-31, 18:04   #4188
pastelowa22
Rozeznanie
 
Avatar pastelowa22
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 538
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Zapychanie zauważyłam właśnie zmywając co wieczór makijaż (filtr+minerały). Po nocy (sam AD) cera jest jakby uspokojona... Stąd moje podejrzenie padło na filtry. Czuję, że skóra mi się pod nimi dusi, do tego mam strasznie tłustą strefę T
Może rzeczywiście cera jeszcze się oczyszcza... Oby. Ale ile to może jeszcze potrwać?
mam tak samo jak ty z nocy skóra jest najładniejsza, a wieczorem jak zmywam makijaż widzę że coś się już nowego wytworzyło na niej w ciągu dnia
pastelowa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 12:12   #4189
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze takie pytanie, z innej beczki, do wszystkich, którzy stosowali AD. Czy zauważyłyście, że jak stosujecie AD, to wiadomo wyskakują jakieś tam krostki, skóra się oczyszcza, no i ja sobie taka krostkę wycisnę, to bum, i od razu sie robi przebarwienie, które po posmarowaniu kilka razy AD znika. Więc moje pytanie, znikaja przebarwienia, ale jednocześnie skóra jest bardziej podatna na tworzenie nowych, po urazie mechanicznym, czyli np po wyciśnięciu? Czy tylko mi sie zdaje?
też to zauważyłam tylko u mnie tak szybko nie znika przebarwienie wcześniej jak nie używałam ad to nie miałam przebarwień i po tym jak coś wyciskałam ślad szybko znikał a teraz mam wrażenie, że trwa to wiecznie;/
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-01, 21:21   #4190
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez long_braid Pokaż wiadomość
też to zauważyłam tylko u mnie tak szybko nie znika przebarwienie wcześniej jak nie używałam ad to nie miałam przebarwień i po tym jak coś wyciskałam ślad szybko znikał a teraz mam wrażenie, że trwa to wiecznie;/
No to fajnie. Tylko jedna rada, nie wyciskać!
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-01, 22:54   #4191
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hej Yelen,
po nocy skora zawsze jest uspokojona, poniwaz wlasnie podczas snu najlepiej sie regeneruje. Moze zmien na jakies lzejsze filtry? te apteczne to sa z reguly straszne tlusciochy. Nie masz filtra w tych mineralach juz? z tego co wiem Bare Minerals juz sa z filtrem np.
Używam Lumiere z dwutlenkiem tytanu, który jest filtrem mineralnym, więc zawsze jakaś ochrona (podobno do 20SPF).
Od kilku dni nie używam żadnych dodatkowych filtrów na twarz... Zobaczę, czy cera się uspokoi. Z nieaptecznych próbowałam Soraya 45.
Coś mi się wydaje , że moja cera potrzebuje filtru, który nie ma w składzie ŻADNEGO zapychacza, żadnych silikonów, wosków, parafin, cocoglycerides, itd.itp. Nie wiem, czy taki w ogóle istnieje
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 10:27   #4192
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Używam Lumiere z dwutlenkiem tytanu, który jest filtrem mineralnym, więc zawsze jakaś ochrona (podobno do 20SPF).
Od kilku dni nie używam żadnych dodatkowych filtrów na twarz... Zobaczę, czy cera się uspokoi. Z nieaptecznych próbowałam Soraya 45.
Coś mi się wydaje , że moja cera potrzebuje filtru, który nie ma w składzie ŻADNEGO zapychacza, żadnych silikonów, wosków, parafin, cocoglycerides, itd.itp. Nie wiem, czy taki w ogóle istnieje
A skladowo ten Lumiere jest OK? przeswietl go tak jeszcze na wszelki wypadek. Ja obecne juz od miesiaca uzywam Clinique BB cream z SPF 30 i jest bardzo zadowolona mimo iz nie znosze Cliniqua. Jest to taki produkt wszystko w jednym: krem, regeneracja, ochrona SPF i przew wolnym rodnikom oraz kolorek wiec nie musisz dodatkowo nakladac podkladu na pyszczek.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 11:44   #4193
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
A skladowo ten Lumiere jest OK? przeswietl go tak jeszcze na wszelki wypadek. Ja obecne juz od miesiaca uzywam Clinique BB cream z SPF 30 i jest bardzo zadowolona mimo iz nie znosze Cliniqua. Jest to taki produkt wszystko w jednym: krem, regeneracja, ochrona SPF i przew wolnym rodnikom oraz kolorek wiec nie musisz dodatkowo nakladac podkladu na pyszczek.
Tak, Lumiere ma dość "ubogi" skład - nic nie powinno zapychać: Premium Grade Serecite (Colorless Mica), Titanium Dioxide, Avena Sativa, Zinc Oxide, Iron Oxide, Magnesium Stearate

Wcześniej uzywałam minerałów EDM, ale ze względu na potencjalnego zapychacza (Lauroyl Lysine) i marne krycie, zmieniłam na Lumiere. Lumiere bardzo sobie chwalę i odkąd przerzuciłam się na minerały, z moja cerą jest nieco lepiej - nie wyobrażam sobie powrotu do podkładów w płynie.

W Twoim BB kremie Clinique widzę dimethicone - zapycha mnie niestety:/ Poza tym ja niestety potrzebuję mocnego krycia, BB kremy kryją zbyt delikatnie.
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 13:42   #4194
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Tak, Lumiere ma dość "ubogi" skład - nic nie powinno zapychać: Premium Grade Serecite (Colorless Mica), Titanium Dioxide, Avena Sativa, Zinc Oxide, Iron Oxide, Magnesium Stearate

Wcześniej uzywałam minerałów EDM, ale ze względu na potencjalnego zapychacza (Lauroyl Lysine) i marne krycie, zmieniłam na Lumiere. Lumiere bardzo sobie chwalę i odkąd przerzuciłam się na minerały, z moja cerą jest nieco lepiej - nie wyobrażam sobie powrotu do podkładów w płynie.

W Twoim BB kremie Clinique widzę dimethicone - zapycha mnie niestety:/ Poza tym ja niestety potrzebuję mocnego krycia, BB kremy kryją zbyt delikatnie.
Hej,
no musze ci powiedziec, ze jak na BB to ten Clinikowski kryje calkiem niezle, ja tez mam blizny potradzikowe, ktore lubie czyms przymaskowac albo jezeli juz mam jakiegos wielkiego patalacha na buzi to maskuje go korektorem i tyle. Ten Lumiere wyglada skladowo dobrze i jezeli nie zauwazylas po nim zapychania to zostan przy nim, ale i tak na twoim miejscu zrezygnowala bym z tlustych aptecznych SPFow. Jezeli w tych twoich mineralach jest 20 to do pracy przeciez wystarczy, a jak idziesz na plaze to wtedy jakis silniejszy filtr. Duzo przebywasz na dworze w ciagu dnia?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 16:46   #4195
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Hej,
no musze ci powiedziec, ze jak na BB to ten Clinikowski kryje calkiem niezle, ja tez mam blizny potradzikowe, ktore lubie czyms przymaskowac albo jezeli juz mam jakiegos wielkiego patalacha na buzi to maskuje go korektorem i tyle. Ten Lumiere wyglada skladowo dobrze i jezeli nie zauwazylas po nim zapychania to zostan przy nim, ale i tak na twoim miejscu zrezygnowala bym z tlustych aptecznych SPFow. Jezeli w tych twoich mineralach jest 20 to do pracy przeciez wystarczy, a jak idziesz na plaze to wtedy jakis silniejszy filtr. Duzo przebywasz na dworze w ciagu dnia?
Nie przebywam dużo na zewnątrz, więc 20-tka póki co wystarczy... i musi wystarczyć. Z aptecznych filtrów zrezygnowałam po jednej próbie (mam próbki avene 50, avene 50 z dzieciaczkiem, biodermę 50), bo już po jednym dniu każdy mi pory pozaklejał:/

A filtr 30 Ci wystarcza, żeby nie nałapać przebarwień przy codziennej ekspozycji na zewnątrz?
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 17:16   #4196
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Dokladnie, te apteczne specyfiki to niezle klejuchy sa, lepiej je odstawic jak ktos ma tendencje do zapychania. 30 to tzw srednia ochrona ale wg mnie wystarczajaca, nawet teraz jak bylam pare dni na plazy to skora nadal biala jak u Eduarda ze zmierzchu wiec tym bardziej na codzien powinno wystarczyc
pozdrawiam
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 18:37   #4197
yelen
Przyczajenie
 
Avatar yelen
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 27
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Dokladnie, te apteczne specyfiki to niezle klejuchy sa, lepiej je odstawic jak ktos ma tendencje do zapychania. 30 to tzw srednia ochrona ale wg mnie wystarczajaca, nawet teraz jak bylam pare dni na plazy to skora nadal biala jak u Eduarda ze zmierzchu wiec tym bardziej na codzien powinno wystarczyc
pozdrawiam
Dziękuję za info. Do tej pory szukałam czegoś 40-50, ale skoro mówisz, że 30 wystarcza, to będę szukać czegoś w tym przedziale również
pozdrawiam!
yelen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 21:55   #4198
Boge
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Od około 3 tygodni stosuję acne-derm i postanowiłem podzielić się wrażeniami.
Na początku stosowałem go tylko na plecach gdzie zostało mi sporo blizn po ropnych pryszczach, ale gdy zauważyłem że nie mam jakiś negatywnych zmian (a wręcz skóra zaczęła stawać się coraz bielsza a przebarwienia coraz mniejsze) odważyłem się zastosować go na twarzy.

Początkowo mocno szczypało, twarz lekko czerwieniała, ale jest coraz lepiej - koloryt się wyrównuje, cera rozjaśnia (mam jasną więc to nie jest wielki problem) większych nowych niespodzianek nie mam (właściwie ostatnimi czasy też mało miałem pryszczy, chcę przede wszystkim pozbyć się przebarwień na policzkach oraz zaskórników z nosa i świecenia się strefy T). Póki co wysypu nie ma i mam nadzieję, że nie będzie.

AC stosuję tylko na noc na całą twarz, bo gdy stosowałem dwa razy dziennie to za bardzo wysuszał mi policzki (mam cerę mieszaną, z tendencją do suchych policzków). Teraz widzę, że lepiej nie nakładać go na skronie bo zbyt podrażnia a tam nie mam zmian.

Stosuję ten filtr, bo boję się przebarwień https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...la-dzieci.html Trochę się po nim świeci, ale skrobia kukurydziana załatwia skutecznie ten problem.

Aby nie przesuszyć zbytnio skóry co 2-3 dni robię jednodniową przerwę od AC. Do odbudowy skóry po kwasie używam zestawu Iwostin Lipidia - co prawda do skóry suchej, ale u mnie na razie dobrze się sprawdza - żel do mycia i krem.
Mam do Was pytanie - jakiego peelingu używać w czasie stosowania AC? Mam rozszerzone pory na nosie i policzkach przy nosie, z tendencją do zapychania, myślałem że to może przez ten filtr Vichy, ale nawet gdy siedziałem w domu i nie używałem filtra tylko sam AC to po paru godzinach miałem trochę zatkane pory...
Mam resztkę Garniera 3w1, ale taki mechaniczny peeling to chyba nienajlepszy pomysł...
Jeżeli macie też jakieś uwagi do stosowanych przeze mnie kosmetyków to chętnie przeczytam!
Pozdrawiam

Edytowane przez Boge
Czas edycji: 2012-04-02 o 21:57
Boge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-02, 22:04   #4199
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Boge jak chodzi o peelingi, to ja używam z powodzeniem tych mechanicznych przy stosowaniu AD.
Najlepiej chyba sprawdzić na sobie, bo każda skóra reaguje inaczej i u niektórych może być bardziej uwrażliwiona podczas kuracji AD

Co do zapychania, to może to tez być wina tego kremu nawilżającego, który używasz, ale to tylko takie przypuszczenia
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-03, 07:50   #4200
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ACNE-DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez yelen Pokaż wiadomość
Dziękuję za info. Do tej pory szukałam czegoś 40-50, ale skoro mówisz, że 30 wystarcza, to będę szukać czegoś w tym przedziale również
pozdrawiam!
Wychodze z zalozenia ze owsze, SPF trzeba uzywac ale skoro tluste 40 czy 50 nas zapychaja to nic na sile. 30 tez jest w miare wysoka ochrona wiec po co przesadzac jak i tak np wiekszosc dnia spedziamy w pomieszczeniach a nie na dworze.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.