Ktoś tutaj uczy się hiszpańskiego ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 08:37   #31
rudzia_bb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 175
Dot.: Ktoś tutaj uczy się hiszpańskiego ?

Cytat:
Napisane przez claudiaxx Pokaż wiadomość
rudzia_bb: Mogłabyś troszkę opowiedzieć jak wyglądają studia hiszpańskiego na ATH ? jaki jest poziom języka, jaka atmosfera no i czy warto wybrać się tam? Z góry dziękuje za odpowiedź :-*
Hej Co do ATH to w moim przypadku trudno ocenić, bo nie wiem jak jest teraz, mogę co najwyżej powiedzieć co było Zaczynałam tam studia jakieś 8 lat temu, na roku ok. 100 osób/ przy nauce języka dzielili na 3 grupy żeby nas jakoś strasznie dużo nie było. Pierwszy rok to głównie gramatyka i słownictwo. Kolejne lata to było szlifowanie tego czego nauczyłaś się na 1 roku. Na 2 roku zdarzały się wykłady po hiszpańsku. Jak to na studiach było też trochę zapychaczy i obowiązkowej teorii - tutaj jakoś specjalnie nic mnie nie porywało (2 przyjezdnych wykładowców z UJ, polacy - do tłumaczeń i literatury, na krótko była też Hiszpanka od Literatury).

No ale skupmy się na nauce samego języka - 2 wykładowców godnych uwagi, Luz - Peruwianka, i Hugo - Argentyńczyk. Automatycznie uczysz się trochę bardziej południwoamrykańskiego akcentu czy delikatnych różnic w wymowie. Obaj wykładowcy mówią po polsku, więc na początku z podstawami nie było jakiegoś strasznego problemu, żeby się dogadać. Prawie wszyscy zaczynaliśmy od zera.

Z zajęć najbardziej pamiętam, że Luz kosiła nas z gramatyki, materiał szedł niesamowicie szybko, uczyliśmy się języka tradycyjnie jak w podstawówce - podręcznik i rozdział za rozdziałem i masa ćwiczeń i zadań domowych
Tyle, że w jeden semestr to 2 podręczniki w całości potrafiła przelecieć...tempo było...

Huga pamiętam za typowe lajtowe nastawianie do studentów, wymagał od ludzi myślenia i mówienia po hiszpańsku oczywiście, trzeba się było mocno przełamać, żeby mówić - ale im dalej w las tym te zajęcia tak naprawdę najwięcej dawały.

Ogólnie rzecz biorąc nie mam z czym porównać poziomu nauki, bo nie wiem jak jest gdzie indziej, ale jak chcesz się nauczyć języka to się nauczysz.

+ ATH - łatwiej się dostać, łatwiej pojechać na Erasmusa (za mojego rocznika)

- jak planujesz mgr, to lepiej idź od razu tam gdzie masz też magistra,

Z ogólnych info to po tym jak skończyłam, wiem że rocznik po nas zaczął coś działać z kołem naukowym - nie wiem czy jeszcze jest.

Trudno ocenić uczelnie z perspektywy czasu - z mojego prywatnego porównania ( z UJ - tam kończyłam inny kierunek) to był bardziej różnorodny, były jakieś konferencje, coś się działo poza samą nauką dla humanistów, może dlatego, że większa uczelnia. Na ATH takie rzeczy są bardziej skierowane w stronę techniczną, więc jeżeli sami sobie czegoś nie zorganizowaliśmy to nie było nic.

Co do atmosfery na studiach to zależy na kogo trafisz z ludzi na roku a nie z wykładowców. Jak zbierzecie fajną ekipę to na każdej uczelni jesteście w stanie sporo podziałać
__________________
"In vino veritas..."
rudzia_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 20:28   #32
nikkyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 319
Dot.: Ktoś tutaj uczy się hiszpańskiego ?

Cytat:
Napisane przez Lotta_ Pokaż wiadomość
Nie dziwię się że się zakochałaś, hiszpański jest przepiękny
Możesz polecić któryś z tych kursów, z których się uczysz?
Uczę się głównie na stronie busuu.com a gramatyki na różnych stronach i trochę podpytuję znajomych, którzy też się uczą hiszpańskiego
__________________
www.magdalenelondon.com- prowadzę bloga o studiowaniu w Wielkiej Brytanii i emigracji

https://www.instagram.com/clfrparadise/
nikkyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:04   #33
Lotta_
Raczkowanie
 
Avatar Lotta_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 109
Dot.: Ktoś tutaj uczy się hiszpańskiego ?

Cytat:
Napisane przez nikkyyy Pokaż wiadomość
Uczę się głównie na stronie busuu.com a gramatyki na różnych stronach i trochę podpytuję znajomych, którzy też się uczą hiszpańskiego
Dzięki, zerknę na busuu.com, bo nie spotkałam się z nią wcześniej.
Lotta_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-26 21:04:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.