barwniki do ubrań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-28, 21:18   #1
mariib
Raczkowanie
 
Avatar mariib
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75

barwniki do ubrań


Kochane dziewczęta, gdzie można kupić barwniki do ubrań.Gdzie ich szukać w jakich rodzajach sklepów, może wiecie coś o takich sklepach w Krakowie.
mariib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-28, 22:10   #2
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez mariib
Kochane dziewczęta, gdzie można kupić barwniki do ubrań.Gdzie ich szukać w jakich rodzajach sklepów, może wiecie coś o takich sklepach w Krakowie.
Tam gdzie proszki do prania. Przynajmniej w Geancie widziałam w tej kategorii. W sklepach z "chemią gospodarczą" możesz popytać.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 07:00   #3
mariib
Raczkowanie
 
Avatar mariib
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 75
Dot.: barwniki do ubrań

Bardzo dziękuję, to mi bardzo pomogło.
mariib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 07:41   #4
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: barwniki do ubrań

w sklepach typu '1000 drobiazgów', grogerie, najlepiej jakies sklepy istniejace 100 lat typu Spolem
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 11:26   #5
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: barwniki do ubrań

I w sklepach z materiałami artystycznymi.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 12:51   #6
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: barwniki do ubrań

Ja co prawda z Warszawy jestem i niewiele Ci to pomoże, ale ja kupowałam na osiedlowym bazarku w budce z farbami i chemikaliami. Dość dawno temu to było, ale pamiętam, że takie farbowanie jest nieco upierdliwe (chodzi mi o takie gotowanie w garze). Na dodatek ja farbowałam spodnie (kiedyś były czarnymi jeansami, póżniej się powycierały a fajnie leżały na mnie i nie chciałam ich wyrzucać) no i te farbowanie barwnikami na wiele się nie zdało. Po 2, 3 praniach wszystko się wypłukało. Ale może teraz można kupić jakieś lepsze barwniki (ja farbowałam jakieś 6 lat temu)?
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 13:03   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez Beaux
Ja co prawda z Warszawy jestem i niewiele Ci to pomoże, ale ja kupowałam na osiedlowym bazarku w budce z farbami i chemikaliami. Dość dawno temu to było, ale pamiętam, że takie farbowanie jest nieco upierdliwe (chodzi mi o takie gotowanie w garze). Na dodatek ja farbowałam spodnie (kiedyś były czarnymi jeansami, póżniej się powycierały a fajnie leżały na mnie i nie chciałam ich wyrzucać) no i te farbowanie barwnikami na wiele się nie zdało. Po 2, 3 praniach wszystko się wypłukało. Ale może teraz można kupić jakieś lepsze barwniki (ja farbowałam jakieś 6 lat temu)?
Chyba wiele się zmieniło, bo z tego co wiem (głowy uciąć sobie nie dam) to te farbki w marketach nie na darmo leżą obok proszków do prania. Koleżanka mi mówiła, że wsypuje się je (czy wlewa nawet?) zamiast proszku do prania do szufladki pralkowej i pierze dzięki temu nie trzeba wciskać dżinsów do garnka mieszać i tak dalej... Istnieją oczywiście nadal te garnkowe barwniki.

Ale to wszystko "podobno" ja farbki tylko widziałam, na razie niczego nie farbuję, więc ich nie macałam za dokładnie
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 13:03   #8
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: barwniki do ubrań

ja to kupowalam zawsze na targu, tam gdzie proszki, lakiery itp. chemia jednym slowem
istotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 13:43   #9
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez sarenka
Chyba wiele się zmieniło, bo z tego co wiem (głowy uciąć sobie nie dam) to te farbki w marketach nie na darmo leżą obok proszków do prania. Koleżanka mi mówiła, że wsypuje się je (czy wlewa nawet?) zamiast proszku do prania do szufladki pralkowej i pierze dzięki temu nie trzeba wciskać dżinsów do garnka mieszać i tak dalej... Istnieją oczywiście nadal te garnkowe barwniki.

Ale to wszystko "podobno" ja farbki tylko widziałam, na razie niczego nie farbuję, więc ich nie macałam za dokładnie
To co ja wtedy kupowałam było w formie proszku. Na spodnie musiałam kupić chyba z 5 saszetek. Tanie, ale efekt też tani . Dawno niczego nie farbowałam, ciekawa jestem jakie efekty osiąga się tymi farbkami.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:10   #10
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: barwniki do ubrań

Ja jestem specjalistką od farbowania Farbuję ubrania od lat, wiele rzeczy i wiele kolorów się przez mój garnek przewinęło i efekt był zawsze świetny. Farby są bardzo trwałe, więc może coś nie tak zrobiłaś Beaux?
A na pomysł wsypania farby do pralki Sarenko, to szczerze mówiąc nigdy nie wpadłam. Hmm chyba, że jakieś inne farby się pojawiły; moje są tradycyjne i temp. musi sięgać 100 st. C i nie ma podanej innej możliwości farbowania. Bałabym się też o pralkę.
Kupuję je w tych miejsach, co już dziewczyny wymieniły; chemia gospodarcza, sklepy Społem itd.

Pozdrawiam i życzę kolorów tęczy i cierpliwości przy garnku
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 14:29   #11
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez kamilak
Ja jestem specjalistką od farbowania Farbuję ubrania od lat, wiele rzeczy i wiele kolorów się przez mój garnek przewinęło i efekt był zawsze świetny. Farby są bardzo trwałe, więc może coś nie tak zrobiłaś Beaux?
A na pomysł wsypania farby do pralki Sarenko, to szczerze mówiąc nigdy nie wpadłam. Hmm chyba, że jakieś inne farby się pojawiły; moje są tradycyjne i temp. musi sięgać 100 st. C i nie ma podanej innej możliwości farbowania. Bałabym się też o pralkę.
Kupuję je w tych miejsach, co już dziewczyny wymieniły; chemia gospodarcza, sklepy Społem itd.

Pozdrawiam i życzę kolorów tęczy i cierpliwości przy garnku
To są takie specjalne farby dopralkowe Na opakowaniu zalecają używanie ich w ten sposób. Z tradycyjnymi nie polecam tak postępować, bo się pralka popsuje i będzie na mnie
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-29, 15:50   #12
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez kamilak
Ja jestem specjalistką od farbowania Farbuję ubrania od lat, wiele rzeczy i wiele kolorów się przez mój garnek przewinęło i efekt był zawsze świetny. Farby są bardzo trwałe, więc może coś nie tak zrobiłaś Beaux?
A na pomysł wsypania farby do pralki Sarenko, to szczerze mówiąc nigdy nie wpadłam. Hmm chyba, że jakieś inne farby się pojawiły; moje są tradycyjne i temp. musi sięgać 100 st. C i nie ma podanej innej możliwości farbowania. Bałabym się też o pralkę.
Kupuję je w tych miejsach, co już dziewczyny wymieniły; chemia gospodarcza, sklepy Społem itd.

Pozdrawiam i życzę kolorów tęczy i cierpliwości przy garnku
Z tego co pamiętam to wszystko robiłam wg instrukcji, z resztą pod okiem rodzica ( a rodzice wychowani przeciez w tych strasznych czasach, gdy chciało się mieć coś oryginalnego to trzeba było to samameu sobie zrobić ). Pamiętam to jak przez mgłe, ale wydaję mi się że nawet ocet dodawaliśmy dla utrwalenia koloru a i tak wyszła z tego dupa.
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 15:14   #13
wrona666
Raczkowanie
 
Avatar wrona666
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: barwniki do ubrań

kurde.. mi tez kicha wyszla
chcialam pofarbowac dzinsy na czarno bo byly bardzo jasne a nie lubie takich no i kupilam w drogerii taki barwnik w saszetce
aa w pralce probowalam farbowac bo myslalam ze wtedy rowno sie zafarbuje
no i zonk
__________________
Wciąż jesteśmy tacy sami. Beznadziejni...

Zakładam płaszcz... Udaję, że jestem silna..
wrona666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 15:14   #14
wrona666
Raczkowanie
 
Avatar wrona666
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 122
Dot.: barwniki do ubrań

kurde.. mi tez kicha wyszla
chcialam pofarbowac dzinsy na czarno bo byly bardzo jasne a nie lubie takich no i kupilam w drogerii taki barwnik w saszetce
aa w pralce probowalam farbowac bo myslalam ze wtedy rowno sie zafarbuje
no i zonk
__________________
Wciąż jesteśmy tacy sami. Beznadziejni...

Zakładam płaszcz... Udaję, że jestem silna..
wrona666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 13:39   #15
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: barwniki do ubrań

Tak, ocet dodaje się przy farbowaniu stylonu, o ile dobrze pamiętam. Jednak ja zawsze farbuję takie tkaniny, że trzeba wsypać sól w połowie farbowania.
Przede wszystkim trzeba utrzymać wysoką temperaturę i regularnie mieszać. No i oczywiście nie każdy materiał się do farbowania nadaje, może dlatego miałyście problemy.

kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 17:44   #16
Vivien
Raczkowanie
 
Avatar Vivien
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 308
Dot.: barwniki do ubrań

I jeszcze nie trzeba oszczędzać z barwnikiem. Ja do jednych lekkich spodni zużyłam dwie saszetki barwnika, chociaż wg wskazówek na opakowaniu wystarczyłaby jedna -ale to wydatek rzędu 1,50zł, więc lepiej dać więcej.
__________________
Million-to-one chances crop up nine times out of ten.
Terry Pratchett
Vivien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 18:08   #17
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez kamilak
Tak, ocet dodaje się przy farbowaniu stylonu, o ile dobrze pamiętam. Jednak ja zawsze farbuję takie tkaniny, że trzeba wsypać sól w połowie farbowania.
Przede wszystkim trzeba utrzymać wysoką temperaturę i regularnie mieszać. No i oczywiście nie każdy materiał się do farbowania nadaje, może dlatego miałyście problemy.

No zgadza się, ale jeansy to chyba powinny się dobrze farbować, a w moim przypadku wcale tak się nie stało
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 13:36   #18
Vanilla Angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 45
Dot.: barwniki do ubrań

a ja mam białą bluzkę i chciałabym przefarbować ją na czarno. Sęk w tym ze mam pewne wątpliwości. Niewiem czy ten materiał z którego jest wykonana chwyci farbę. Na metce jest napisane że jest:
rękawy 100% polyester
reszta bluzki 85% polyester, 10% polyamid, i 5% elasthan...
i niewiem czy to chwyci...
Vanilla Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 14:35   #19
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez Vanilla Angel
a ja mam białą bluzkę i chciałabym przefarbować ją na czarno. Sęk w tym ze mam pewne wątpliwości. Niewiem czy ten materiał z którego jest wykonana chwyci farbę. Na metce jest napisane że jest:
rękawy 100% polyester
reszta bluzki 85% polyester, 10% polyamid, i 5% elasthan...
i niewiem czy to chwyci...
Hmmm- chyba powinno?
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-03, 16:04   #20
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez Vanilla Angel
rękawy 100% polyester
reszta bluzki 85% polyester, 10% polyamid, i 5% elasthan...
i niewiem czy to chwyci...
Tradycyjne farby "do gara" odradzam. Z tego co pamiętam to te farbki nadają się do materiałów raczej naturalnych, a Twoja bluzka jest jakby "plastikowa". Przykład: po farbowaniu na czarno niebieskich dżinsów nici zostały bez zmian. Kicha.
Zanim się zdecydujesz poczytaj co jest na opakowaniu.
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:20   #21
Vanilla Angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 45
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez ania1809
Tradycyjne farby "do gara" odradzam. Z tego co pamiętam to te farbki nadają się do materiałów raczej naturalnych, a Twoja bluzka jest jakby "plastikowa". Przykład: po farbowaniu na czarno niebieskich dżinsów nici zostały bez zmian. Kicha.
Zanim się zdecydujesz poczytaj co jest na opakowaniu.
no fakt ten materiał jest troche jakby sliski i w ogóle dziwny więc mam wątpliwości co do tego czy chwyci farbę...
no jak sie bluzka wcale nie pofarbuje to jeszcze nie taka tragedia. Gorzej jak sie pofarbuje "tu i ówdzie"
Vanilla Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-03, 17:41   #22
ania1809
Raczkowanie
 
Avatar ania1809
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 224
Dot.: barwniki do ubrań

No właśnie. Poszukaj farbek bardziej profesjonalnych (ale też poczytaj na opakowaniu czy barwią sztuczne materiały!). A może odpuść sobie farbowanie i coś przyszyj, doszyj, namaluj... . Chyba że nie szkoda Ci stracić tej bluzki.
Pozdrawiam i powodzenia.
ania1809 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-04, 10:28   #23
Vanilla Angel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 45
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez ania1809
No właśnie. Poszukaj farbek bardziej profesjonalnych (ale też poczytaj na opakowaniu czy barwią sztuczne materiały!). A może odpuść sobie farbowanie i coś przyszyj, doszyj, namaluj... . Chyba że nie szkoda Ci stracić tej bluzki.
Pozdrawiam i powodzenia.
bo ta bluzka ma bardzo fajny fason,ma takie powiewne długaśne rękawy i jest fajnie wiązana z przodu, ale jest biała i przez to wygląda tak bardzo galowo. Ja chciałabym żeby była czarna...bo doszywki do tej bluzki to raczej zły pomysł...
Vanilla Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-29, 22:05   #24
AsIa_16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 41
Dot.: barwniki do ubrań

Ja upralam Pasek mojej siostry byl taki ladny rozowy zamszowy i zafarbowal sie w praniu teraz jest taki blado fioletowy sa jakies barwniki zeby on bym znow rozowy ? gdzie je kupic ? jak sie tym posluzyc ? prosze o pomoc bo ona mnie chyba zabije jak sie dowie :P
AsIa_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-11, 21:20   #25
_SpEc_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: barwniki do ubrań

Witam, mam do was pytanko mam zamiar sobie wlasnie zrobic male farbowanie dzinsow i tak czytam to co piszecie i zastanawiam sie nad jedym, piszecie ze zeby kolor chwycil to musi byc gotowany w ok 100st.
to czy dzins nie zmieni rozmariu? Strasznie mnie to ciekawi.

Aha i jeszcze jedno macie moze jakies namiary na sklepy internetowe z farbami do ubran a typowo do dzinsu
Pozdrawiam
_SpEc_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 12:41   #26
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 511
Dot.: barwniki do ubrań

ja juz farbowalam jeansy pare razy i nigdy mi jeszcze nie zmeniły rozmiaru, a woda bulgotała nieźle.

Ja z kolei mam inne pytanie. Czy są może jakieś farbiarnie ubrań w Krakowie?
Bardzo proszę o pomoc.
91584e3a0ddee98d7bf35013566e27d0b839b1c7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 19:53   #27
gabcia20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Question Dot.: barwniki do ubrań

Witam wszystkich. Mam takie pytanie... Mam czarne spodnie ale po kilku praniach straciły kolor... czy ten barwnik pomoże przywrócić czarny kolor? Aha i czy w czasie tego farbowania one się nie skurczą? Bo to jednak sie gotuje... i jeszcze jedno czy ktoś może mi poradzić gdzie w Opolu można kupić taki barwnik?:confus ed:
gabcia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 13:49   #28
mmaghdalena
Przyczajenie
 
Avatar mmaghdalena
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4
Dot.: barwniki do ubrań

Witam.
Mam problem, gdyż kupiłam różową koszulkę z nadrukiem (bo chodziło o oryginalny nadruk). Jednak ten róż mi zupełnie nie odpowiada... Czy podczas farbowania na czarno nadruk bardzo by ucierpiał?
Jeśli tak, to czy można np. w jakiś sposób wybielić tą koszulkę? Tylko nie wiem czym... Zwykły wybielacz wystarczy?
mmaghdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 10:42   #29
aanitkaa
Zadomowienie
 
Avatar aanitkaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 488
Dot.: barwniki do ubrań

Cytat:
Napisane przez gabcia20 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam takie pytanie... Mam czarne spodnie ale po kilku praniach straciły kolor... czy ten barwnik pomoże przywrócić czarny kolor? Aha i czy w czasie tego farbowania one się nie skurczą? Bo to jednak sie gotuje... i jeszcze jedno czy ktoś może mi poradzić gdzie w Opolu można kupić taki barwnik?:confus ed:
ja ostatnio farbowałam troche nagumkowane czarne spodnie farbowałam je tak by woda niebyła cały czas goraca miała ok 40-50 stopni dało rade włozyc palucha jak przestygła znów ja podgrzewałam i tak przez godzine spodnie sa jak nowe a miały byc juz tylko do latania po domu

nieprawda ze żeby kolor chwycił musi woda bulgotac zalecana jest temp od 30 stopni wiec w takiej na pewno spodnie sie nie rozszerza ani nie skórczą
ja barwniki kupuje tam gdzie farby do ścian, albo poprostu w zielarskim no i tak ja napisała Vivien lepiej kupić barwnik wiecej żeby farbowanie było pewniejsze i kolor intensywniejszy

Cytat:
Napisane przez mmaghdalena Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem, gdyż kupiłam różową koszulkę z nadrukiem (bo chodziło o oryginalny nadruk). Jednak ten róż mi zupełnie nie odpowiada... Czy podczas farbowania na czarno nadruk bardzo by ucierpiał?
Jeśli tak, to czy można np. w jakiś sposób wybielić tą koszulkę? Tylko nie wiem czym... Zwykły wybielacz wystarczy?
mi wybielacz wystarczył tylko nieprzesadaj z iloscia bo popsujesz tkanine
__________________
Z czasem słowa stygną, więc odświeżaj je....




Edytowane przez aanitkaa
Czas edycji: 2009-06-02 o 10:49
aanitkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 16:54   #30
katarzynka-buziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 88
GG do katarzynka-buziaczek
Dot.: barwniki do ubrań

Barwniki do ubrań w Opolu można nabyć koło Ruskiego Rynku w pasmanterii

Edytowane przez katarzynka-buziaczek
Czas edycji: 2009-06-10 o 16:55
katarzynka-buziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 10:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:42.