Jak dostać się na psychologię? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 21:14   #1
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36

Jak dostać się na psychologię?


Witam!
obecnie jestem w 2 liceum, ale wiadomo, że juz czas sie powoli ukierunkować więc pomyślałam o psychologii (specjalizacja psychologia kliniczna). Interesują mnie dwie szkoły UW i SWPS. 1) Czy jeśli zdałabym rozszerzony polski i angielski oraz podstawę z biologi i łaciny, to by wystarczyło, czy biologia musi być rozszerzona?
2) Która lepsza?
3) Na którą jest większe prawdopodobieństwo, że sie dostanę?
4) Jakie przedmioty powinnam zdawać na maturze? które powinny być rozszerzone a które nie koniecznie?
5) jeśli studiujesz/studiowałaś psychologię to możesz coś więcej powiedzieć? gdzie? jak to wszystko wygląda? jak z pracą?
będę bardzo wdzięczna

Edytowane przez Rosalind123
Czas edycji: 2012-09-14 o 21:18
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:35   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:45   #3
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

szukałam po stronach ale coś mało efektownie bo nic nie udało mi się sensownego wyszukać :/
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:56   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
szukałam po stronach ale coś mało efektownie bo nic nie udało mi się sensownego wyszukać :/
próbuj bardziej...
to taki pierwszy test, na studiach samemu trzeba sobie wszystko wyszukiwać, nie ma wychowawcy, który wybierze podręczniki.
a takie info na 100% jest.

a co do wrażeń ze studiów - jest zbiorczy wątek studentek psychologii, zajrzyj.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-09-14 o 21:59
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 04:17   #5
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Zapraszam do watku w moim podpisie
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:39   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
Witam!
obecnie jestem w 2 liceum, ale wiadomo, że juz czas sie powoli ukierunkować więc pomyślałam o psychologii (specjalizacja psychologia kliniczna). Interesują mnie dwie szkoły UW i SWPS. 1) Czy jeśli zdałabym rozszerzony polski i angielski oraz podstawę z biologi i łaciny, to by wystarczyło, czy biologia musi być rozszerzona?
2) Która lepsza?
3) Na którą jest większe prawdopodobieństwo, że sie dostanę?
4) Jakie przedmioty powinnam zdawać na maturze? które powinny być rozszerzone a które nie koniecznie?
5) jeśli studiujesz/studiowałaś psychologię to możesz coś więcej powiedzieć? gdzie? jak to wszystko wygląda? jak z pracą?
będę bardzo wdzięczna
Widać, że stron uczelni to Ty na oczy nawet nie widziałaś.
-Według rankingów lepsze jest UW(najlepsza psychologia w kraju od ponad 10 lat). Według mnie również. Według kogo innego może być lepsze SWPS... ile osob tyle opinii.
-Zdajesz sobie sprawe z tego, że SWPS jest uczelnią prywatną? Płatną? Na UW przedmioty maturalne musialabys napisać na min. 85%. Na SWPS wystarczyłoby po 40%. Chyba że pytałaś o UW wieczorowe, wtedy na jedną i na drugą się bez problemu dostaniesz.
-Jesli pytasz o wieczorowe na UW i jakiekolwiek na SWPS to wystarczy że zdasz na podstawach polski, angielski i matematyke. Jesli UW dzienne to rozszerzone, równiez biologia, bo podstawowa biologia nie jest nawet liczona w rekrutacji. A łacina nie jest Ci do niczego potrzebna. Chyba że łacine możesz napisać wyżej niż biologię - wtedy na UW nie ma różnicy który z tych przedmiotow wybierzesz.
-Natomiast co do spec. klinicznej, na UW takowej nie ma. Jest spec. psychoterapia, która zawiera w sobie elementy klinicznej. Ale bedac na dziennych studiach trudno się na nią dostać - wymagana jest odpowiednia średnia.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2012-09-15 o 08:44
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 12:45   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
szukałam po stronach ale coś mało efektownie bo nic nie udało mi się sensownego wyszukać :/
Mało efektywnie jak już.

I tak, szukałaś mało efektywnie skoro nic nie znalazłaś. Każda uczelnia ma zasady rekrutacji na swojej stronie.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 13:41   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
I tak, szukałaś mało efektywnie skoro nic nie znalazłaś. Każda uczelnia ma zasady rekrutacji na swojej stronie.

Miałam nie podawać ale co mi tam, pobawię się w Caritas:
UW - https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DM-PS
SWPS - http://www.swps.pl/warszawa/oferta-e...ia/psychologia
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:30   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość

Miałam nie podawać ale co mi tam, pobawię się w Caritas:
UW - https://irk.uw.edu.pl/katalog.php?op=info&id=DM-PS
SWPS - http://www.swps.pl/warszawa/oferta-e...ia/psychologia
Mam wrażenie, że teraz panuje jakaś moda na zakładanie wątków na wizażu o byle co.
Zamiast wejsc na stronę uczelni i sprawdzić to wszyscy czekają aż wizażanki podadzą wszystko jak na tacy.


Dziewczyno, jesteś w liceum, za jakiś czas idziesz na studia, nikt cię za rękę nie będzie prowadził. Musisz zacząć sama załatwiać swoje sprawy. Jak sama sobie niczego nie przypilnujesz, to nikt tego za ciebie nie zrobi. Nie masz pięciu lat, żeby latać przy mamusinej spódnicy.
Korzystanie z wyszukiwarki internetowej nie wymaga nadludzkich zdolności.

---------- Dopisano o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Moja rada:
Jeśli przerasta cię korzystanie z internetu w celu znalezienia informacji, nie idź na uw. Tam jest usos. Zasypiesz wizaż milionem wątków jak z niego korzystać. Oszczędź forum.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:41   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że teraz panuje jakaś moda na zakładanie wątków na wizażu o byle co.
Zamiast wejsc na stronę uczelni i sprawdzić to wszyscy czekają aż wizażanki podadzą wszystko jak na tacy.
Już na dobre ta moda zdążyła się zadomowić. Zwykle odsyłam do stron uczelni - bo na chłopski rozum, gdzie będą najdokładniejsze informacje jak nie tam? - ale że teraz chciałam się przekonać czy naprawdę tak trudno je znaleźć, to już wkleiłam to czego szukanie zajęło mi mniej niż minutę...

Też się zastanawiam nad tym, jak osoba, która nie potrafi znaleźć podstawowych informacji i tak szybko się poddaje poradzi sobie na studiach.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:53   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Już na dobre ta moda zdążyła się zadomowić. Zwykle odsyłam do stron uczelni - bo na chłopski rozum, gdzie będą najdokładniejsze informacje jak nie tam? - ale że teraz chciałam się przekonać czy naprawdę tak trudno je znaleźć, to już wkleiłam to czego szukanie zajęło mi mniej niż minutę...

Też się zastanawiam nad tym, jak osoba, która nie potrafi znaleźć podstawowych informacji i tak szybko się poddaje poradzi sobie na studiach.
Być może niektórzy korzystają z internetu tylko po to, żeby posiedzieć na portalach społecznościowych albo żeby pograć. Innego wytłumaczenia nie widzę. Na każdej stronie uczelni zawsze jak byk jest "rekrutacja", "zasady rekrutacji", "dla kandydatów" i tym podobne sformułowania.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 17:15   #12
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Być może niektórzy korzystają z internetu tylko po to, żeby posiedzieć na portalach społecznościowych albo żeby pograć. Innego wytłumaczenia nie widzę. Na każdej stronie uczelni zawsze jak byk jest "rekrutacja", "zasady rekrutacji", "dla kandydatów" i tym podobne sformułowania.
jesli ktos jest chociaz w minimalnym stopniu rozgarniety to znajdzie wyszukiwarke google, wpisze odpowiednia uczelnie i bedzie klikala na wszystko po kolei, zeby znalezc potrzebne informacje. chociaz w przypadku rekrutacji zawsze latwo znalezc zasady, bo uczelniom zalezy na latwosci obslugi wlasnej strony.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 21:55   #13
Rosalind123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 36
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

dzięki za liczne odpowiedzi... szkoda tylko że prawie nie na temat -.-
Rosalind123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 23:03   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
dzięki za liczne odpowiedzi... szkoda tylko że prawie nie na temat -.-
dostałaś na tacy linki do wymagań rekrutacyjnych, o które pytałaś - nie na temat?

ale trudno odpisać coś na zarzut nieumiejętności korzystania z googli, domyślam się
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 06:49   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jesli ktos jest chociaz w minimalnym stopniu rozgarniety to znajdzie wyszukiwarke google, wpisze odpowiednia uczelnie i bedzie klikala na wszystko po kolei, zeby znalezc potrzebne informacje. chociaz w przypadku rekrutacji zawsze latwo znalezc zasady, bo uczelniom zalezy na latwosci obslugi wlasnej strony.
Mnie się zdaje, że autorka wcale nie szukała tylko postanowiła wykorzystać wizaż. No chyba, że jest lekko ułomna
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 08:04   #16
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez Rosalind123 Pokaż wiadomość
dzięki za liczne odpowiedzi... szkoda tylko że prawie nie na temat -.-
Odpowiedzialam ci na wszystkie pytania, a dziewczyny podaly ci linki do stron uczelni i do tematu dla studentek psychologii gdzie mozesz sobie poczytac jak te studia wygladaja. Czego Ty jeszcze oczekujesz? O.o
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:54   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Odpowiedzialam ci na wszystkie pytania, a dziewczyny podaly ci linki do stron uczelni i do tematu dla studentek psychologii gdzie mozesz sobie poczytac jak te studia wygladaja. Czego Ty jeszcze oczekujesz? O.o
Pewnie wklejenia tekstu z linków do wątku, przykładowego policzenia punktów z matury i powtórzenia wszystkiego tego, co napisałyście w wątku zbiorczym studentek psychologii, bo kliknięcie samodzielne to zbyt duży wysiłek

Dla zainteresowanych, kolejny wątek gdzie wejście na stronę uczelni okazało się problemem: "Uniwersytet Medyczny w Białymstoku-progi punktowe"
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-09-16 o 11:05
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 13:14   #18
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: Jak dostać się na psychologię?

Ja mogę się wypowiedzieć jedynie w kwestii dostania się na psychologię na UWr ,choć nie sądzę żeby w innych placówkach państwowych było inaczej. O rekrutacji sama sobie przeczytasz, nie ma sensu więc tego wątku rozwijać, ale powiem Ci jedno. Dostanie się na psychologię graniczy z cudem. Na 1 miejsce jest 30 kandydatów jak nie więcej. Na UWr psychologia to najbardziej oblegany kierunek na całej uczelnii. Żeby się dostać musiałabyś na prawdę bardzo dobrze zdać maturę. Mówię tu o poziomach rozszerzonych z potrzebnych przedmiotów na minimum 80%.
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.