S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-06-27, 09:03   #1
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 2 876
Talking

S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y


Witam

Kto nie lubi s³odyczy...Jedn i uwielbiaj±, inni mówi±, ¿e nie przepadaj±, ale tak naprawdê ograniczaj± z wiadomo jakich wzglêdów Tylko nielicznym czekolada po prostu nie smakuje

Moim zdaniem raz na jaki¶ czas mo¿na sobie pozwoliæ na co¶ wiêcej ni¿ gorzka czekolada i inne s³odycze zaliczane do w miarê zdrowych Ale czêsto pojawia siê pytanie - kiedy? Chcia³abym siê po prostu nagradzaæ s³odyczami Jednak... nie mam za bardzo pomys³ów jak...

* jako nagroda za dobr± ocenê/zaliczenie egzaminu itp, ale to niestety w wakacje odpada
* mo¿e jaki¶ dodatkowy wysi³ek fizyczny, na który siê zdobyli¶my, mimo ¿e zupe³nie nie mieli¶my chêci i ochoty...

I wiêcej pomys³ów nie mam... Mam nadziejê, ¿e podsuniecie mi jakie¶ ciekawe

Pozdrawiam
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 09:39   #2
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 5 172
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

nie uwa¿asz,¿e to jest trochê edkowe?
nagradzanie siê s³odyczem za wysi³ek fizyczny do którego siê zmusili¶my?wysi³ek fizyczny ma byæ przyjemno¶ci± a nie kar± za któr± w nagrodê dostaniemy batonika.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 09:45   #3
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomo¶ci: 16 988
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

to po co komu wysi³ek fizyczny jak zaraz zniwelujesz jego skutki s³odyczem w nagrodê ?!

to bez sensu
naæwiczysz siê np. tak, ¿e bêdzie mia³a 300 kcal na miniusie.. i w nagrodê zjesz batonika za 350
rewelacyjny plan

btw - nie traktuj slodyczy jako nagroda bo najbardziej to ludzie lubia dostawac nagrody i bedziesz miala mnostwo powodow zeby je dostawac
moim zdanie wytstarcyz np.
w ka¿d± niedzielê moge zjesc co¶ s³odkiego do 300 kcal - np.kawa³ek jab³ecznika, jednego batonika etc.
__________________
...

Prêdzej czy pó¼niej cmentarze s± pe³ne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 09:50   #4
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

te¿ mam niestety czasem takie my¶lenie, ¿e slodycze tylko wtedy, gdy na nie hm.. ''zas³u¿ê'' ? przed ostatnim egzaminem, obieca³am sobie, ¿e gdy bêdê mieæ ca³± sesjê za sob± i to bez ¿adnej poprawki to kupiê sobie wielki kawa³ tiramisu, które uwielbiam a odmawiam go sobie od ok. 4 miesiêcy. i co ? nie wiem jak bym siê czu³a wcinaj±c tyle kalorii :/ sesja zakoñczona sukcesem ju¿ za mn± a na obiecankach siê skoñczy³o : (
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 10:02   #5
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

No w³a¶nie, jedzenie s³odyczy jako nagrodê nie jest "normalne". A przecie¿ wszystkie do tego d±¿ymy. Nie przejadaj±c siê, mo¿na codziennie sobie na co¶ pozwoliæ - najwa¿niejszy jest bilans kalorii. A wiadomo, ¿e czasem zjemy wiêcej, przy jakiej¶ okazji, ale to mo¿na wyj¶æ na spacer, czy wybraæ siê z rodzin± na rower - je¶li koniecznie chcemy to odpokutowaæ.

eyo - ale osoba utrzymuj±ca wagê nie musi mieæ ujemnego bilansu, nie po to æwiczy, ¿eby spaliæ jedzenie tylko dla przyjemno¶ci (przynajmniej z za³o¿enia)

Phynn, PW
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 10:17   #6
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Cytat:
Napisane przez mircia14 Poka¿ wiadomo¶æ

Phynn, PW


Cytat:
eyo, ale osoba utrzymuj±ca wagê nie musi mieæ ujemnego bilansu, nie po to æwiczy, ¿eby spaliæ jedzenie tylko dla przyjemno¶ci (przynajmniej z za³o¿enia)

dok³adnie tak. to , ¿e kto¶ zje co¶ pysznego i s³odkiego a pó¼niej pójdzie na przeja¿d¿kê rowerem nie znaczy to, ¿e bêdzie mieæ ujemny bilans a zachowaniem swym ociera siê o ED. ale fakt, faktem s³odycz jako nagroda, to chyba niezbyt dobre rozwi±zanie, co nie oznacza, ¿e rzadko praktykowane
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience



Edytowane przez Phynn
Czas edycji: 2010-06-27 o 10:18
Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 11:08   #7
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: £ód¼
Wiadomo¶ci: 2 876
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

No to mi pomog³y¶cie....

Wydaje mi siê, nie sorry - jestem pewna, ¿e tylko dlatego kojarzy Wam siê to z ED, bo generalnie ca³y temat dietetyki i od¿ywaninia na Wiza¿u krêci siê wokó³ ED. Taka jest, niestety prawda.

I ca³kowicie siê z Wami nie zgadzam...
Przyk³ad: 2 kumpele: obie waga w normie, nigdy siê nie odchudza³y, nie zwracaj± za bardzo uwagi na od¿ywianie - najzupe³niej normalne, nie maj± z ED nic wspólnego.
Jedna z nich wypracowa³a sobie taki system, zeby siê zmobilizowaæ do nauki - po powrocie ze szko³y jad³a obiad i sz³a siê uczyæ z za³o¿eniem, ¿e zje sobie co¶ pysznego na podwieczorek, ale dopiero, jak siê wszystkiego nauczy.
Druga - by³o to ca³kiem niedawno - zda³a trudny egzamin na studiach i powiedzia³a "no to teraz w nagrodê idê sobie kupiæ czekoladê".

To raczej nie ¶wiadczy o tym, ¿e która¶ z nich jest edkowa.

Mam nadziejê, ¿e kto¶ tu ma jednak takie podej¶cie jak ja i podsunie mi jakie¶ pomys³y
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 11:19   #8
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 9 753
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Ja jem slodycze w niedziele w nagrode za to ze caly tydzien ladnie i zdrowo jadlam.
Czasem tez wpadnie jakas slodka bulka czy cos nieduzego w ciagu tyg,to juz bez nagrody
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 11:19   #9
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ¦l±sk ;)
Wiadomo¶ci: 8 817
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Ojj to ja ¼le zrozumia³am temat. My¶la³am, ¿e chodzi o jedzenie s³odyczy TYLKO wtedy, jak siê poæwiczy i TYLKO dlatego, ¿eby utrzymaæ wagê.

Nie no to ja sobie czêsto tak robi³am Szczególnie jak ta Twoja pierwsza kole¿anka - dosta³am czekoladê, ale zjem jak siê nauczê, inaczej nie ma czekolady (i tak jad³am, ale chêci by³y dobre ). A tak na serio, takie s³odko¶ci to s± super motywacj±, szczególnie ulubione.

Chêtnie poczytam jakie inne dziewczyny maj± pomys³y, bo na razie s³odycze s± dla mnie nagrod± za 4 miesi±ce bez nich
mircia14 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 11:49   #10
Phynn
Zakorzenienie
 
Avatar Phynn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomo¶ci: 11 440
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

ja równie¿ inaczej zrozumia³am temat, ale nic dziwnego bo troszkê niezbyt jasno napisa³a¶ ten pierwszy post :p poza tym ja nie wspomina³am nic, ¿e to ma zwi±zek z EDkiem, przepraszam ja Ciê bardzo kochana moja droga
__________________
feed me love


Rozsun±æ suwak, by
Zdj±æ skafander cia³a
Zapomnieæ
Wej¶æ w nowe ¿ycie
W zwiewnej sukience


Phynn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 12:44   #11
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 745
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

W ci±gu tygodnia kiedy æwiczê zdarzaj± mi siê jakie¶ ma³e s³odycze, ale ogólnie staram siê ich je¶æ niewiele... za to zwykle w niedzielê, kiedy mam dzieñ wolny od wszystkiego, kupujê sobie co¶ extra i zjadam tego wiêcej ni¿ zwykle... fajne jest to, ¿e np. wiem ¿e w tym tygodniu pyszne, zdrowe jedzonko i porz±dne æwiczenia da³y mi du¿o satysfakcji i korzy¶ci zdrowotnej, a dzi¶ "w nagrodê" zjadlam sobie co¶ co lubiê jeszcze bardziej Sprawia mi w sobotê przyjemno¶æ my¶l, ¿e np. po niedzielnym ¶niadaniu wypijê sobie pyszne s³odkie cappucino i zjem do tego ciasteczka
Kalakiria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 14:32   #12
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomo¶ci: 2 651
GG do Dekas
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

ogólnie slodycze kojarz± siê z nagrod±, dzieciaki po ciê¿kim dniu w szkole id± na ciacho, lody, po egzaminie gimnazjalnym zawsze wali³y t³umy do naszej ciastkarni ^^
Jak mama wraca po ca³ym dniu to w nagrodê ¿e dzieciak by³ grzeczny i przetrwa³ dostaje kinder niespodzianke ;P
faktycznie mo¿e to byæ motywacja do æwiczeñ, dzisiaj mam lenia nie chce mi siê, to sobie wpajam okej jak poæwiczysz zakujesz posprz±tasz za³atwisz wszystkie sprawy to sobie si±dziesz z kawci± i czekoladk±.

mo¿esz siê nagradzaæ za robienie rzeczy których nie lubisz, które s± obowi±zkiem, albo za rzeczy dobre dla innych, sprawi³a¶ komu¶ przyjemno¶æ to sobie te¿, przecie¿ gorsza nie jeste¶.

Nagradzaæ siê mo¿na za wszystko, pomijaj±c to ¿e s³odycze mo¿na potraktowaæ jako kare, ale to nie ten dzia³ ^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspania³± rzecz±, jest to czê¶æ przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by ¿yli ¿yciem, które akurat tobie wydaje siê najw³a¶ciwsze. To jest egoizm. ¯yæ swoim ¿yciem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Ciê ¿ycie!
Dekas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 15:02   #13
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 1 586
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Hmm zgadzam siê, ¿e to mo¿e byæ nagroda. Ostatnio sama mia³am tak± sytuacjê- po egzaminie obieca³am sobie wielkie cappuccino z cynamonem smakowa³o podwójnie!

Jednak pierwszy raz mi siê co¶ takiego zdarzy³o, wcze¶niej nigdy nie wpad³am na takie 'nagradzanie siê', w domu tez nie by³o takiego zwyczaju ;p dziwne to w sumie
__________________



Kto siê boi,

nie wiedz±c w³a¶ciwie czego,
podwójnie siê boi.
beaufyf00l jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-27, 23:34   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33 873
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Za nagrody ludzie sobie bior± zwykle przyjemno¶ci, a s³odycze, jako taka w³a¶nie przyjemno¶æ, mog± siê staæ nagrod±. Aczkolwiek nie wydaje mi siê, ¿eby to by³ dobry system, z kilku powodów.

1 - traktowanie jedzenia jako nagrody zmienia do tego jedzenia stosunek. Jedzenie traktowane jak nagroda to co innego ni¿ jedzenie traktowane jako ¼ród³o sk³adników od¿ywczych albo zwyk³a przyjemno¶æ, sprawiana sobie ot tak. Nawet w mediach mówi³o siê o tym jak niekorzystne dla dzieci jest to, ¿e matki daj± im s³odycze w nagrodê za co¶. Zamiast racjonalnie siê zastanowiæ co warto/chce siê zje¶æ - my¶li siê w kategoriach nagrody i kary.

2 - je¶li s³odycze s± nagrod±, ³atwo z nimi przesadziæ, szukaj±c sobie pretekstów do "wynagrodzenia".

Wydaje mi siê, ¿e czym innym jest pomy¶leæ sobie: "Mam dzi¶ tyle do zrobienia, nie chce mi siê, ale mus to mus. Za to po po³udniu usi±dê sobie z kubkiem kakao i siê zrelaksujê", a czym innym: "Jak zmuszê siê do przebiegniêcia 5 km, to w nagrodê dostanê czekoladê"...
Lexie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-06-28, 10:41   #15
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomo¶ci: 745
Dot.: S³odycze jako nagroda - nasze pomys³y

Wiadomo, ¿e przesada nie jest w niczym wskazana, ale co¶ pysznego (albo ogólnie co¶ co siê lubi, to mo¿e byæ gor±ca k±piel albo nowa bluzka jako taki wewnêtrzny system nagród, bo jest siê z siebie dumnym, to wg mnie co¶ zupe³nie w porz±dku
Kalakiria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.