BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi - ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-06, 18:10   #481
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

O kurczaczek, kochana , teraz widzę, ile kosmetyków zrecenzowałaś na KWC- muszę znaleśc chwilkę by to wszystko obczaic;D widzę większe doświadczenie się kłania;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 18:29   #482
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

malamaluczka87 - jakie kremy z filtrami stosujesz?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:10   #483
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Bioderma Fhotoderm(tak się to pisze?;D) AKN 40 a na to podkład z filtrami 30;-) a jakies jeszcze proponujecie? To pierwszy krem z filtrem który mi odpowiada bo wszystkie inne są dla mnie za tłuste...
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:14   #484
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja polecam LRP Anthelios Fliude Extreme 50+ Nie jest tłusty, szybko się wchłania (wrażliwe buzie może podrażniać).
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:23   #485
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

zgadzam się z azzis - Anthelios jest fajny

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6815
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:27   #486
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

ok, spróbuję i dam znac;-) dziękuję bardzo. a on jest kosmetykiem typu dwa w jednym czyli od razu wyrównuje koloryt czy na to podkład? Ja bez niczego w jasnym świetle nie wyjde;/ mój obecny podkład uwielbiam za konsystencje i kolor- ładny dosc mocno jasny
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 20:29   #487
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

myślałam o tym pudrze perłowym na to. Co myślicie?

http://www.www.naturalne-piekno.pl/i...&Itemid=100002
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-06, 20:35   #488
azzis
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 725
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
ok, spróbuję i dam znac;-) dziękuję bardzo. a on jest kosmetykiem typu dwa w jednym czyli od razu wyrównuje koloryt czy na to podkład? Ja bez niczego w jasnym świetle nie wyjde;/ mój obecny podkład uwielbiam za konsystencje i kolor- ładny dosc mocno jasny
To jest biały filtr (ale na szczęście nie bieli) , nie nadaje kolorytu cerze.
__________________

azzis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 00:25   #489
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
myślałam o tym pudrze perłowym na to. Co myślicie?

http://www.www.naturalne-piekno.pl/i...&Itemid=100002
nie znam tego cuda będę czekać na Twoje relacje
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 02:22   #490
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

macie racje ja tez wole Avene od LP
u mnie jak do tej pory kazdy kosmetyk z A spradzil sie w 100% , a to rzadkosc cenie je tez za wydajnosc super

co do podkladu uzywam EL duble wear ......pisalam , ze beznadziejny jest po pierwszych stosowaniach moze dwoch , ale teraz wiem , ze bede do niego wracac jest swietny i az milo patrzec w lustro na siebie do tego naprawd mega trwaly juz nie musze ciagle poprawiac makijazu .....ogolnie polecam aaa i co dziwne nie tworzy mask pomimo , ze kolor mam ciut ciemniejszy niz cera i potrafie solidnie go nalozyc np. dwie warstwy to nie ma maski i ne widac go , a dodam , ze na tym punkcie jestem przewrazliwiona

sama nie wiem jaki bedzie moj nastepny krok w pielegnacji......zastanaw iam sie czy nie dokupic Diacnelaru Avenki?? ( chyba tak to sie pisze ) ........moze macie z nim doswiadczenie?? wiem , ze jest duzo silniejszy od Efeklar K
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 07:40   #491
dodek89
Zadomowienie
 
Avatar dodek89
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 193
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asionek31 Pokaż wiadomość
ogolnie przezucialam sie na kosmetyki apteczne i mam zamiar zostac przy nich bo dobrze dobrane dzialaja super
Ja też to ostatnio stwierdziłam
__________________

Dorota !

dodek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-13, 09:26   #492
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

asionek31 a jak ten pokład ma się do powierzchni skóry, ładnie ją wyrównuje? Ja chciałam zrezygnować całkiem z podkładów i przerzuciłam się na puder 'mineralny' Loreala. Wszystko byłoby ok, bo matuje fajnie, jest delikatny i prawie nie czuć go na twarzy, delikatnie wyrównuje koloryt ale na policzkach i nosie mam wielkie rozszerzone pory, z którymi teraz walcze i mam wrażenie, że on je jeszcze bardziej podkreśla. Marzy mi się jakiś delikatny puder wygładzający Ten perłowy ciekawie wygląda, zastanawia mnie jakby zachowywał się na twarzy w sensie czy mocno rozjaśniał by koloryt, czy może pozostaje bezbarwny...Zawsze można by go było oprószyć jakimś innym jakby się miało ceręjuż taką super wygładzoną.
Sama niedawno zaczęłam używać Diacneal. Mam porównanie z Lysanel Active jedynie i według mnie Avene jest dużo od niego słabszy. Po L kilkakrotnie szczypała mnie skóra, nawet dość mocno, było zaczerwienienie, nawet teraz czasem mi się to zdarza a stosuję go już około miesiąc. Po Diacnealu może raz miałam lekki dyskomfort a teraz już nic. Użyłam go dopiero kilka razy ale już wiem, że będzie dla mnie super. Zwęził pory, skóra jest po nim taka wygładzona również jeżeli chodzi o koloryt (mam kilka czerwonych plamek po krostkach). Podobny efekt zauważyłam po Hydracid C (on też gdzieś ma w składzie retinol)- wyrównana, rozświetlona twarz. L jedynie lepiej radzi sobie z zaskórnikami, ale i tak zaierzam zamienić go na Effaclar.
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 00:24   #493
asionek31
Rozeznanie
 
Avatar asionek31
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Montpellier
Wiadomości: 511
GG do asionek31
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez balitagscarlet Pokaż wiadomość
asionek31 a jak ten pokład ma się do powierzchni skóry, ładnie ją wyrównuje? Ja chciałam zrezygnować całkiem z podkładów i przerzuciłam się na puder 'mineralny' Loreala. Wszystko byłoby ok, bo matuje fajnie, jest delikatny i prawie nie czuć go na twarzy, delikatnie wyrównuje koloryt ale na policzkach i nosie mam wielkie rozszerzone pory, z którymi teraz walcze i mam wrażenie, że on je jeszcze bardziej podkreśla. Marzy mi się jakiś delikatny puder wygładzający Ten perłowy ciekawie wygląda, zastanawia mnie jakby zachowywał się na twarzy w sensie czy mocno rozjaśniał by koloryt, czy może pozostaje bezbarwny...Zawsze można by go było oprószyć jakimś innym jakby się miało ceręjuż taką super wygładzoną.
Sama niedawno zaczęłam używać Diacneal. Mam porównanie z Lysanel Active jedynie i według mnie Avene jest dużo od niego słabszy. Po L kilkakrotnie szczypała mnie skóra, nawet dość mocno, było zaczerwienienie, nawet teraz czasem mi się to zdarza a stosuję go już około miesiąc. Po Diacnealu może raz miałam lekki dyskomfort a teraz już nic. Użyłam go dopiero kilka razy ale już wiem, że będzie dla mnie super. Zwęził pory, skóra jest po nim taka wygładzona również jeżeli chodzi o koloryt (mam kilka czerwonych plamek po krostkach). Podobny efekt zauważyłam po Hydracid C (on też gdzieś ma w składzie retinol)- wyrównana, rozświetlona twarz. L jedynie lepiej radzi sobie z zaskórnikami, ale i tak zaierzam zamienić go na Effaclar.
ja wlasnie ze wzgledu na moje pory go kupilam bo syfkow od dawna nie mam no moze jaka mini krostteczka raz na jakis czas sie pojawi
powiem tak ja moze i bede probowac innyc podkladow , ale tyko dlatego , ze lubie ale wiem jedno , ze zawsze juz musze miec w domu EL czasami przez te pory wygladam koszmarnie i bez makijazu nie wyszlabym z domu do tego przy nosie po obu stronach zrobilo mi sie od Effeklaru zaczerwienienie i lekko luszczy sie skorka......i podklad radzi sobie super z tym i co mnie zaskakuje , ze pomimo , ze jest tresciwy i matujacy mam wrazenie , ze maskuje te skorki i nie widac ich
ogolnie jak zrobie nim makijaz nie musze sie wstydzic wyjsc na ulice i cera ladnie sie prezentuje ( na ile to mozliwe przy moich porach i bliznach ) ale jestem pierwszy raz w zyciu zadowolona z uzyskanego efektu sam puder wiem ,ze niestety nie dla mnie .......no chyba , ze w lato jak jestem opalona w tedy dobrze wygladam i z samym pudrem i bez ale w zime bladzich ze mnie a to podkresla jeszcze bardziej niedoskonalosci niestety sa bardziej widoczne

fajnie , ze jestes zadowolona z Diacnealu ja sie pomalu tez chyba przymieze do jego zakupu ogolnie dziewczyny pisza , ze dobrze laczyc te dwa kwasy ......ale to juz musze sam sie przekonac na wlasnej skorze
asionek31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 09:46   #494
balitagscarlet
Raczkowanie
 
Avatar balitagscarlet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 445
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja się właśnie ostatnio dowiedziałam, że nie jest on polecany dla cer naczynkowych (a mam takie skłonności niestety). Narazie zużyję go na miejsca bez rozszerzonych naczynek, a potem chyba znów muszę szukać dalej
balitagscarlet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 18:44   #495
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Drogie koleżanki co mi pomoże na blizny/dziurki po trądziku + przebarwienia w tych miejscach gdzie występują blizny.

http://images24.fotosik.pl/298/30a253f1ebc8c0b1.jpg


chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 22:03   #496
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
Drogie koleżanki co mi pomoże na blizny/dziurki po trądziku + przebarwienia w tych miejscach gdzie występują blizny.

http://images24.fotosik.pl/298/30a253f1ebc8c0b1.jpg



Najlepiej to chyba wydębić od lekarza receptę na Atrederm.
Ten to jest kiler, codziennie się łuszczę,
już nie wiem nawet ile warstw ze mnie zlazło odkąd go stosuję
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 22:12   #497
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

W jakim celu go używasz? W celu zaleczenia blizn? czy stosujesz go na syfki?
Silnie Cię podrażnia?
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 23:09   #498
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Witam.

Ja z pytankiem, ale najpierw przedstawię sytuację (mam nadzieję, że przeczytacie, choć post może wyjść długi - mimo to proszę o przeczytanie i pomoc).

Otóż cierpię na trądzik od 6 lat (mam 20). Dokładnie trądzik hormonalny będący objawem pco. Najprawdopodobniej nigdy nie uda mi się wyleczyć, ale próbuję. Obecnie zaczęłam brać kolejne tabletki hormonalne i cera troszkę się uspokoiła - nie mam codziennie po 10 nowych niespodzianek.
W związku z tym postanowiłam powalczyć z bliznami. A jest ich niestety pełno i to różnorodnego rodzaju. Nie mogę iść na żaden zabieg do kosmetyczki/lekarza, bo mam jednak ciągle nowe stany zapalne.

Postanowiłam więc podziałać jakimiś smarowidłami.
Jestem racjonalistką, zdaję sobie sprawę z tego, że żadna maść/krem cudów nie zdziała na mojej podrapanej twarzy, liczę jednak na choć minimalną poprawę w obrębie niektórych blizn.
Używałam przez 2 tygodnie (regularnie 2 razy dziennie) No-scar i nieliczne blizenki (ale jednak!) zaczęły blednąć.
Niestety okazało się, że ten krem mnie zapycha (własna obserwacja i na dodatek dokopałam się do analizy na wizażu, stwierdzającej, że dla cery "aktywnej" trądzikowo krem jest za ciężki).

Pomyślałam więc, że może cepan pomógłby odrobinkę?
Ale czy ma on skłonność do zapychania? Jeśli tak to gra niewarta świeczki.
Macie doświadczenie, więc mogłybyście podzielić się nim? Nigdzie nie mogę znaleźć jego dokładnego składu, a zresztą i tak rozpoznaję tylko najpopularniejsze zapychacze.

Stosuję aktualnie naprzemiennie (tzn. każdego dnia co innego i tak w kółko) locacid, brevoxyl i skinoren - nakładam po południu, po powrocie z uczelni, w nocy nawilżam cerę --> skóra nie jest wysuszona i nie łuszczy się (może minimalnie czasem).
Mieszanka podejrzewam, że zabójcza i wypada cierpliwie czekać na efekty, ale ja oczywiście chciałabym wszystko już tu i teraz...

Eh. Przydało by sie atredermem podziałać (kiedyś próbowałam), ale po nim wręcz linieję. W końcu o to chodzi, ale żyję w społeczeństwie, z mieszkania muszę wychodzić, a nie wyobrażam sobie jak miałabym to robic po atredermie. Nie chcę ludzi straszyć...
Zbieram się jednak by zacząć nim kurację, ale najpierw muszę wykończyć to co przepisał derm, więc jak coś to atrederm pójdzie w ruch od świąt (wtedy troszkę polinieć będę mogła).

Mhm... podsumowując: czy w ogóle warto zawracać sobie głowę (twarz) cepanem? (czy on właściwie na pewno potencjalnie nie zapycha?)

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 13:59   #499
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Talking Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chuda89 Pokaż wiadomość
W jakim celu go używasz? W celu zaleczenia blizn? czy stosujesz go na syfki?
Silnie Cię podrażnia?

O tak, mam liczne blizny i przebarwienia. Atre też rewelacyjnie oczyszcza pory i mocno je zwęża, nie mam żadnych niespodzianek na twarzy, ale jest to specyfik właśnie na trądzik, więc na pewno go zwalcza i wysusza. Ale przygotuj się na maksymalną wylinkę, ja ciągle się łuszczę, ale o taki efekt mi właśnie chodzi. Czasem mam buraka, bo stosuję go codziennie, ale nic mnie nie szczypie, choć są osoby na które bardzo mocno działa i żre w paszczę

Olu Cepan to raczej na świeże blizny, ale raczej nie robiłabym sobie nadziei bo to słabiak i śmierdzi koszmarnie cebulką
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.

Edytowane przez trojka
Czas edycji: 2008-11-24 o 14:01
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 15:57   #500
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Witam.

Ja z pytankiem, ale najpierw przedstawię sytuację (mam nadzieję, że przeczytacie, choć post może wyjść długi - mimo to proszę o przeczytanie i pomoc).

Otóż cierpię na trądzik od 6 lat (mam 20). Dokładnie trądzik hormonalny będący objawem pco. Najprawdopodobniej nigdy nie uda mi się wyleczyć, ale próbuję. Obecnie zaczęłam brać kolejne tabletki hormonalne i cera troszkę się uspokoiła - nie mam codziennie po 10 nowych niespodzianek.
W związku z tym postanowiłam powalczyć z bliznami. A jest ich niestety pełno i to różnorodnego rodzaju. Nie mogę iść na żaden zabieg do kosmetyczki/lekarza, bo mam jednak ciągle nowe stany zapalne.

Postanowiłam więc podziałać jakimiś smarowidłami.
Jestem racjonalistką, zdaję sobie sprawę z tego, że żadna maść/krem cudów nie zdziała na mojej podrapanej twarzy, liczę jednak na choć minimalną poprawę w obrębie niektórych blizn.
Używałam przez 2 tygodnie (regularnie 2 razy dziennie) No-scar i nieliczne blizenki (ale jednak!) zaczęły blednąć.
Niestety okazało się, że ten krem mnie zapycha (własna obserwacja i na dodatek dokopałam się do analizy na wizażu, stwierdzającej, że dla cery "aktywnej" trądzikowo krem jest za ciężki).

Pomyślałam więc, że może cepan pomógłby odrobinkę?
Ale czy ma on skłonność do zapychania? Jeśli tak to gra niewarta świeczki.
Macie doświadczenie, więc mogłybyście podzielić się nim? Nigdzie nie mogę znaleźć jego dokładnego składu, a zresztą i tak rozpoznaję tylko najpopularniejsze zapychacze.

Stosuję aktualnie naprzemiennie (tzn. każdego dnia co innego i tak w kółko) locacid, brevoxyl i skinoren - nakładam po południu, po powrocie z uczelni, w nocy nawilżam cerę --> skóra nie jest wysuszona i nie łuszczy się (może minimalnie czasem).
Mieszanka podejrzewam, że zabójcza i wypada cierpliwie czekać na efekty, ale ja oczywiście chciałabym wszystko już tu i teraz...

Eh. Przydało by sie atredermem podziałać (kiedyś próbowałam), ale po nim wręcz linieję. W końcu o to chodzi, ale żyję w społeczeństwie, z mieszkania muszę wychodzić, a nie wyobrażam sobie jak miałabym to robic po atredermie. Nie chcę ludzi straszyć...
Zbieram się jednak by zacząć nim kurację, ale najpierw muszę wykończyć to co przepisał derm, więc jak coś to atrederm pójdzie w ruch od świąt (wtedy troszkę polinieć będę mogła).

Mhm... podsumowując: czy w ogóle warto zawracać sobie głowę (twarz) cepanem? (czy on właściwie na pewno potencjalnie nie zapycha?)

Z góry dziękuję za pomoc.

Bez przesady z tym straszeniem..... Ja stosuję Atrederm raz w tygodniu, najczesciej w środę a wylinkę mam mniej więcej sobota - niedziela i to tez wcale źle nie wygląda . Pomagam wylinieć skórze za pomocą oliwki HIPP . Dodam, że stosuję ten najsłabszy Atre
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:26   #501
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Chyba rzeczywiście nie ma sensu kupować cepanu... Pomyślałam po prostu, że skoro no-scar troszkę podziałał to może cepan też by pomógł, ale nie zapychając porów.

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Bez przesady z tym straszeniem..... Ja stosuję Atrederm raz w tygodniu, najczesciej w środę a wylinkę mam mniej więcej sobota - niedziela i to tez wcale źle nie wygląda . Pomagam wylinieć skórze za pomocą oliwki HIPP . Dodam, że stosuję ten najsłabszy Atre
Zacznę atrederm, bo trzeba w końcu próbować walczyć do krwi ostatniej. Ale na razie muszę wykorzystać dostępne mi farmaceutyki. Chyba w pewnym stopniu mnie przygotują.

Atrederm działał na mnie bardzo mocno, co bardzo mnie dziwiło, bo mazałam się tysiącem specyfików i nigdy nie widziałam czegoś takiego, a do wrażliwych raczej nie należę. Po prostu schodziło mi pół twarzy i wyglądałam jakbym miałam buraczaną maskę nałożoną.

Rozumiem, że podczas kuracji atredermem nie stosuje się nic innego tylko atrederm i nawilżacz? Żadnych innych maści czy czegoś podobnego nie powinno się?
Zacznę od stosowania raz w tygodniu.
Aha. Skoro poruszyłaś kwestię oliwki - czy ona na bank nie zapycha?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2008-11-24 o 17:31
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:44   #502
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Chyba rzeczywiście nie ma sensu kupować cepanu... Pomyślałam po prostu, że skoro no-scar troszkę podziałał to może cepan też by pomógł, ale nie zapychając porów.



Zacznę atrederm, bo trzeba w końcu próbować walczyć do krwi ostatniej. Ale na razie muszę wykorzystać dostępne mi farmaceutyki. Chyba w pewnym stopniu mnie przygotują.

Atrederm działał na mnie bardzo mocno, co bardzo mnie dziwiło, bo mazałam się tysiącem specyfików i nigdy nie widziałam czegoś takiego, a do wrażliwych raczej nie należę. Po prostu schodziło mi pół twarzy i wyglądałam jakbym miałam buraczaną maskę nałożoną.

Rozumiem, że podczas kuracji atredermem nie stosuje się nic innego tylko atrederm i nawilżacz? Żadnych innych maści czy czegoś podobnego nie powinno się?
Zacznę od stosowania raz w tygodniu.
Aha. Skoro poruszyłaś kwestię oliwki - czy ona na bank nie zapycha?

Oliwka HIPP mie nie zapycha, ale wiadomo, co skóra to inny efekt..... (mam teraz cerę mieszaną, wcześniej tłustą - i nigdy mnie nie zapchała )
Naprawdę oliwka fajnie roluje skórki
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 17:51   #503
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Dziewczyny, a próbowałyście maści Elocom? Wg. mnie jest fantastyczna, jak się kiedyś wyryłam i pół twarzy miałam zdartej to po codziennym stosowaniu nie została mi nawet najmniejsza blizneczka! A tak się bałam, że będę zbliznowana na pół twarzy....na uczulenia też pomaga - przetestowałam !
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 20:22   #504
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a próbowałyście maści Elocom? Wg. mnie jest fantastyczna, jak się kiedyś wyryłam i pół twarzy miałam zdartej to po codziennym stosowaniu nie została mi nawet najmniejsza blizneczka! A tak się bałam, że będę zbliznowana na pół twarzy....na uczulenia też pomaga - przetestowałam !

To ciekawe, nigdy nie słyszałam o tej maści jednak na stronie jest napisane. http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=777

"Maści nie wolno stosować na twarz, pod pachami oraz w innych miejscach, gdzie skóra styka się ze skórą. Elocomu nie wolno stosować na otwarte rany lub na zainfekowane powierzchnie. Unikać zetknięcia maści z błonami śluzowymi, zwłaszcza oczu"

chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 21:07   #505
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Zaszokowałaś mnie - ja to mam od lekarza! I wydaje mi się , że na receptę, ale nie jestem pewna.

Aaa....tam jest "gdzie skóra styka się ze skórą - czyli się ociera o nią (bo może podrażniać) i chyba wsyztsko jasne ;p
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."

Edytowane przez greenaurie
Czas edycji: 2008-11-24 o 21:09 Powód: dopisek
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 22:53   #506
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez greenaurie Pokaż wiadomość
Zaszokowałaś mnie - ja to mam od lekarza! I wydaje mi się , że na receptę, ale nie jestem pewna.

Aaa....tam jest "gdzie skóra styka się ze skórą - czyli się ociera o nią (bo może podrażniać) i chyba wsyztsko jasne ;p

nom musisz mieć racje :P chyba że jakiś lekarz sadysta Ci się trafił :P
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 00:50   #507
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Ja Elocomu nie wspominam dobrze... mimo stosowania filtrów w czasie i po kuracji- jeszcze ponad rok po odstawieniu - miałam dziwne, jasniejsze plamy na buzi - ktore - kiedy slonce uparlo sie mnie lekko dotknac - pozostawaly biale...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 06:14   #508
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Naprawdę?! Dobrze, że już mi się rana zagoiła - już bym roztaczała wizję siebie z ogromną białą plamą na twarzy....
Ciekawe dlaczego tak się stało
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 14:49   #509
asika1979
Przyczajenie
 
Avatar asika1979
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Hejka dziewczyny, maleńkie pytanko
Czy Atrederm działa podobnie jak Glyco A?
Czytam przeróżne watki od kilku dni i mam ztraszny mętlik w głowie co lepsze.....atre,glyco a może kwas migdałowy
asika1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 17:15   #510
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: BLIZNY: potrądzikowe i inne, redukcja przez kosmetyki, zabiegi- ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez asika1979 Pokaż wiadomość
Hejka dziewczyny, maleńkie pytanko
Czy Atrederm działa podobnie jak Glyco A?
Czytam przeróżne watki od kilku dni i mam ztraszny mętlik w głowie co lepsze.....atre,glyco a może kwas migdałowy
to zalezy z czym walczysz

Atrederm jest retinoidem, Glyco A ma w składzie kwas glikolowy.

zajrzyj tutaj:
Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=19665
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 03:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.