Shellac- rewolucyjna nowość - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-02, 18:48   #301
another1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

kobitki mam pytanie , czy używałyście już hybrydy od nsi , może macie jakieś opinie na ich temat, słyszałam że dobra firma ale o hybrydzie to nic nie słyszałam, pozdrawiam was.
another1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 19:15   #302
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Sieciunia Pokaż wiadomość
jasisi a zrobilas z matowieniem czy bez?
Ja mam w połowie płytkę zdartą po zdjeciu zelu, takze na tym obszarze jest dość porządnie zmatowiona, ale przymatowiłam też resztę, zdrowej płytki która odrosła, tylko ze bardzo delikatnie, minimalnie, takim tępym bloczkiem.

Ja akurat nie mam się aż tak bardzo przeciwko delikatnemu matowieniu płytki.
Nawet zwykły lakier do paznokci na naturalnym paznokciu trzyma sie lepiej gdy się ją ciut zmatowi.
Ale ogólnie shelaca można używać bez matowienia, tak mówiłą maniciurzystka.

A powiedzcie mi bo nie wiem czy dobrze zapamietałam, primera do shellaca nie trzeba używać?? ja nie używałam.
Oraz czy przecieramy alkoholem tylko ostatnią warstwe czyli top?
jak robiłam to nie pamiętalam i jak wyjęlam z lampy bazę , to byla lepka wiec przetarłam cleanerem, ale potemm koloru już nie przecierałąm, bo jak spróbowałam na jednym paznokciu, to przy tym przecieraniu z adużo koloru się ścierało, więc dalej już nie przecierałam, tylko na tą lepą warstwę kładłam drugą warstwę koloru, a potem top.
Ogólnie mam cleaner z Perfect Nails i błyszczą się ładnie

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
Bardzo proszę.
Co do hurtowni z Gelac-kiem IBD to nie wiem czy mnie nie pogonią za linkowanie firm, chociaż nie powiem kupuję tam czasami.
http://www.google.pl/search?sourceid...lac+59+z%C5%82
u mnie się wyświetla na przedostatnim miejscu na dole
Na allegro za shellakiem nie patrzyłam, wzięłam cenę z Ekert Nails, kiedyś jak używałam to na allegro nie było.
Pewnie chodzi o ten link, tu jest Gelac za 59 zł:
http://www.udanezakupy.com.pl/-c-21_22_343.html
a czy Gelac to to samo co Gelish?
tzn czy jest tak samo dobry, a przedewszystkim tak samo dobry jak CND?

---------- Dopisano o 20:00 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Dziweczyny, mam też pytanie jak usuwacie, jak wam trochę tej hybrydy wyjdzie poza płytkę, tzn zabrudzi skórki?
Czytałam właśnie instrukcję nakładania Gelac, no i tam piszą żeby używać do tego cleansera i patyczka z drzewa pomarańczowego.
Czy to znaczy ze mam patyczek umoczyć w cleanerze i wtedy usuwać?
Ja próbowałam tak ze wykałaczkę miałam z nainięta watką, i to moczyłam w zmywaczu zwykłym. Ale to jest ryzykowne bo watka ma pyłki, które mogą sie przylepić do jeszcze nie utwardzonej warstwy.
W innym miejscu znowu próbowałam usunąć już utwardzony shellac, wtedy tą wykałaczkę z watką umoczyłam w acetonie i przecierałam, ale to już musiałam dłuzej robić i zeszło.
Z lewą ręką ogólnie nie miałąm problemów , pomalowałam sobie łądnie i dokładnie, bez zabrudzenia skórek, gorzej jak sie robi samemu prawą rekę (gdy jest sie praworęcznym oczywiscie, wtedy już jakieś zabrudzenia skórek częściej się mogą zdarzyć.
Jak Wy to usuwacie? czy właśnie mocząc patyczek w cleanerze?

Mam jeszcze jedno pyt, tam w instrukcji Gelac napisali, ze kciuka trzeba robic zupełnie oddzielnie, bo lakier moze się zlewać z paznokcia.
Ja robiąc tym shellaciem od CND, robiłam wszystkie 5 palcy naraz i nie widziałam problemu, nic się nie zlewało z kciuka.
Czy robiąc Gelaciem, nie można własnie zrobić wszystkich 5 równocześnie?

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Oglądałam film instruktażowy do tego Gelaca,
czy nie uważacie że oni przesadzają, aby do każdego placa używać oddzielnego wacika bezpyłowego i oddzielnie nasączać go cleanerem? i to jeszcez jaką dużą iloscią!
Ja tam do jednej dłoni użyłam jednego wacika, jednokrotnie zasączonego i paznokcie zabłysły ładnie bezproblemowo.

PS. przepraszam że tak szeroko się rozpisuję...
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 13:58   #303
annik75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 17
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Czy ktoś wie, czy kolor pink wink z Gellac jest kryjący czy raczej przezroczysty? jak Romantic z Shellac?
annik75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 17:47   #304
natia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

hejka co do tego koloru z gelac to nie miałam, też właśnie zamawiam i jest polecany do frencza więc myślę że raczej nie kryjący ;-))
natia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 12:28   #305
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny, a jak myślicie jak shellac ma się do matu?
teraz w tym sezonie podobno mat najmodniejszy,
a przecież przy hybrydowym, to specjalnie kładziemy top i przecietramy alkoholem aby uzyskać ładny błysk.
To jak ma się do tego mat???
Sama nie wiem czy on mi się właściwie podoba, ale może niedługo będzie obciachowo mieć błyszczące paznokcie
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 14:41   #306
kalista007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Witam! Jestem nowa na forum i od razu z nurtujacym mnie pytaniem. Jak robicie frencza to biały pasek dajecie na końcu po różu czy najpierw pasek biały a później wypełniacie różem?? Ujażmiam gelac ibd, ale jeszcze frencha nie robiłam A kolorowy gelac dopiero po kilku próbach zaczyna mi wychodzić i to po przeczytaniu Waszych rad na tym forum także, dziękuję Wam bardzo
kalista007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 15:13   #307
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Mam pytanie czy top shelac CND utwardza się 1 min czy dłuzej?
ogólnie robiłam tak:
baza 1 min,
kolor 2 min,
druga warstwa kolor 2 min
top 1 min
No i nie wiem czy dobrze, a nie mogę znaleźć takiego filmiku instruktażowego od CND, żeby dokładnie pokazali ile min ktora warstwa.
A w filmiku Gelaca znowu każą utwardzać top chyba aż 3 min!!!

Bo mam mały problem, na jednym paznokciu miałam odprysk po 2 dnaich, zrobiłam go jeszcze raz i też na drugi dzień odprysk, choć mniejszy (moze dzieki temu że go skróciłam)
Napewno powodem nie est lampa, bo mam nową tą indukcyjną z wiatraczkiem.
Pozatym pozostałe paznokcie trzymają się ok.
Myślę że problemem moze być to że ten 1 paznokieć jest najbardziej zniszczony, nawet odżywka z niego zaraz odpryskiwala (zanim jeszcze miałam shellac)
Albo może nie utwardzałam odpowiedniej ilosci min.
Bardzo proszę o odp, ostatnio niestety wiecej nas pytających niż tych którzy mogą coś podpowiedzieć.
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-06, 15:56   #308
annik75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 17
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez natia Pokaż wiadomość
hejka co do tego koloru z gelac to nie miałam, też właśnie zamawiam i jest polecany do frencza więc myślę że raczej nie kryjący ;-))
A możesz dać znać czy faktycznie nie kryje jak dostaniesz przesyłkę?

A shellac top trzymamy w lampie 2 minuty
annik75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 19:26   #309
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez annik75 Pokaż wiadomość
A możesz dać znać czy faktycznie nie kryje jak dostaniesz przesyłkę?

A shellac top trzymamy w lampie 2 minuty
Dzięki
czyli rozumiem że tylko top trzymałam za krótko?
a pozostałe: baza i kolor - dobrze?

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Chcę sobie teraz zamówić kolor wiśniowo-bordowy,
i już nie wiem czy lepiej zamóiwć Gelish czy Gelac?? które lepsze??
czy możecie podpowiedzieć który odcień z tych firm będzie takim kolorem?

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Chcę sobie teraz zamówić kolor wiśniowo-bordowy,
i już nie wiem czy lepiej zamóiwć Gelish czy Gelac?? które lepsze??
czy możecie podpowiedzieć który odcień z tych firm będzie takim kolorem?

---------- Dopisano o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:21 ----------

A czy znacie kolor Tigger Blossom z Gelish?
czy jest to moze podobny kolor do Tropix z CND?
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 07:37   #310
kalista007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

A czy ktoś łączył gelac z shellac?? Czytałam na forum wcześniej że tak i fajnie się trzyma, ale czy kolor był gelac, a baza shellac czy na odwrót?? nie wiem co juz robie źle, ale te gelac ibd robie jak należy i w kilku paznokciach jak przecieram ostatnia warstwe po topie specjalnym płynem z ibd to mam prześwity naturalnej płytki, schodzi kolor i jakoś super wybłyszczone nie są... Wymieniłam żarówki i dalej to samo.. A muszę mieć w salonie ten hybrydowy i nie wiem czy mam kupić nowy zestaw z shellac (tak go zachwalacie i długo się trzyma na pazurkach) z drugiej strony nie uśmiecha mi się wydawać znowu pieniadze na nową firmę.... Czy ktoś uzywa gelac i mógłby mi doradzić jak okiełznać tą firmę?? Zaczełam malutko nakładać bazy tak jak ktos tu doradził, a top też mało czy więcej żeby dokładnie przykrył kolor?? Z góry dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Aha chciałam jeszcze dodać, że mam pink wink z ibd i nie jest kryjący. W sam raz do frencha
kalista007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 09:14   #311
justaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 589
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez jasisi Pokaż wiadomość
justaa, a moze Ty użyłaś zmywacza acetonowego? a nie czystego acetonu kosmetycznego?!
jeżeli tak, to mas zodp,
nie chcę wierzyć że nie schodziło czystym acetonem,
w moim przypadku po 10 min kompresu z wacika i acetonu, schodziło jakby naklejka odklejała się od paznokci
Nie mam w domu zmywacza acetonowego bo używam bez i poleciałam do drogerii w moim mieście która ma dużo chemii (bo w żadnej innej nie boył!) i tam znalazłam czysty aceton kosmetyczny i nim tarłam, moczyłam i nic
__________________
justaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 10:30   #312
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez kalista007 Pokaż wiadomość
A czy ktoś łączył gelac z shellac?? Czytałam na forum wcześniej że tak i fajnie się trzyma, ale czy kolor był gelac, a baza shellac czy na odwrót?? nie wiem co juz robie źle, ale te gelac ibd robie jak należy i w kilku paznokciach jak przecieram ostatnia warstwe po topie specjalnym płynem z ibd to mam prześwity naturalnej płytki, schodzi kolor i jakoś super wybłyszczone nie są... Wymieniłam żarówki i dalej to samo.. A muszę mieć w salonie ten hybrydowy i nie wiem czy mam kupić nowy zestaw z shellac (tak go zachwalacie i długo się trzyma na pazurkach) z drugiej strony nie uśmiecha mi się wydawać znowu pieniadze na nową firmę.... Czy ktoś uzywa gelac i mógłby mi doradzić jak okiełznać tą firmę?? Zaczełam malutko nakładać bazy tak jak ktos tu doradził, a top też mało czy więcej żeby dokładnie przykrył kolor?? Z góry dziękuję za pomoc

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

Aha chciałam jeszcze dodać, że mam pink wink z ibd i nie jest kryjący. W sam raz do frencha
a może do tego co już masz spróbuj dołączyć tylko top z CND,
ładnie nabłyszcza, i ja nie zauważyłam takiego problemu jak Ty, żeby przecierając utwardzony top, ścierało mi kolor który jest pod spodem, przecież, dziwne dla mnie trochę,
ale ja używałam kompletu shellaca, oprócz cleanera bo ten był akurat z Perfrct Nail.
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 10:55   #313
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Znalazłam stronkę na której dziewczyna testuje Gelish Harmony,
są zdjecia dzień po dniu, no i w dniu 9-tym ma odprysk
http://cloverbeautyinn.blogspot.com/...stand-out.html
opisy rozumiem tak w 2/3 bo str jest po angielsku,
ona jakoś wyjaśnia przyczynę tego odprysku lae do końca nie rozumiem...
ps. swoją drogą bardzo ładny wiśniowo-bordowy kolorek "stand out"
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 11:44   #314
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cześć dziewczyny i ja chciałabym się zaopatrzyć w zestaw do manicure hybrydowego, ale nie do końca wiem co muszę kupić na początku obowiązkowo:
- lampa UV (jaką wybrać?na czym skupić się przy wyborze?)
- baza shellac?
- 1 lakier shellac na początek
- jakiś zmywacz? pisałyście o 100% acetonie

Czy to wszystko? czy ktoraś z Was może mi dokładnie napisać co muszę mieć na samym początku i gdzie najlepiej to kupić?
Widziałam zestaw shellac na allegro

http://allegro.pl/zestaw-startowy-ma...542776679.html

bez lampy

ale coś podejrzenie tani mi się ten zestaw wydaje, bo sam lakier kosztować powinien ok 90zł..?
Warto kupić taki zestaw z allegro? Któraś z Was już taki kupowała? A jeśli tak to czy jest faktycznie dobry?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc w wyborze!
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 17:46   #315
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Widziałam zestaw shellac na allegro

http://allegro.pl/zestaw-startowy-ma...542776679.html

bez lampy

ale coś podejrzenie tani mi się ten zestaw wydaje, bo sam lakier kosztować powinien ok 90zł..?


Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc w wyborze!

Cóż Ci mogę doradzić, żele czy jak tam je chcesz nazwać lakiery w tych samych czarnych buteleczkach ze ściętą nakrętką, to to samo u stu sprzedawców. Kilka miesięcy temu kupiłam to coś. Powiem tak, te żele hybrydy to kolorowe żele jakieś takie rzadkie, nie rozpuszczają się w płynach do usuwania żeli hybrydowych a sam aceton się nie nadaje do tego bo to silny środek chemiczny (dżisas że ktoś jeszcze sprzedaje sam aceton). Nie wierzę w każdym razie, ze to przypadek co do butelek, wszędzie to samo z Silcare pod wieloma różnymi nazwami. Za dobry lakier soak off nie musisz wybulić 90 zł ale za 19 zł jak na allegro, to lepiej uważać. Poza tym shellac a to to dwie różne rzeczy.
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 20:35   #316
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez metamorfoza Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny i ja chciałabym się zaopatrzyć w zestaw do manicure hybrydowego, ale nie do końca wiem co muszę kupić na początku obowiązkowo:
- lampa UV (jaką wybrać?na czym skupić się przy wyborze?)
- baza shellac?
- 1 lakier shellac na początek
- jakiś zmywacz? pisałyście o 100% acetonie

Czy to wszystko? czy ktoraś z Was może mi dokładnie napisać co muszę mieć na samym początku i gdzie najlepiej to kupić?
Widziałam zestaw shellac na allegro

http://allegro.pl/zestaw-startowy-ma...542776679.html

bez lampy

ale coś podejrzenie tani mi się ten zestaw wydaje, bo sam lakier kosztować powinien ok 90zł..?
Warto kupić taki zestaw z allegro? Któraś z Was już taki kupowała? A jeśli tak to czy jest faktycznie dobry?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc w wyborze!
oprócz tego co wymieniłaś musisz mieć alkohol izopropylowy do przemycia ostatniej warstwy, aby nie była lepka i ładnie się błyszczała,
mozesz też kupić Cleaner bo to jedno i to samo.
Lampa jest bdb ta indukcyjna o której pisałam wyzej, na tej str, dałam też link,
działa bez zarzutu, dobrze utwardza shellac.
Ja do tej pory używałam shellaca z CND, teraz chcę spróbować gelish.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Cleaner ten można użyc też do odtłuszczania płytki przed położeniem bazy. bo właśnie musisz jeszcze coś mnieć do tego celu.

---------- Dopisano o 21:35 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
Cóż Ci mogę doradzić, żele czy jak tam je chcesz nazwać lakiery w tych samych czarnych buteleczkach ze ściętą nakrętką, to to samo u stu sprzedawców. Kilka miesięcy temu kupiłam to coś. Powiem tak, te żele hybrydy to kolorowe żele jakieś takie rzadkie, nie rozpuszczają się w płynach do usuwania żeli hybrydowych a sam aceton się nie nadaje do tego bo to silny środek chemiczny (dżisas że ktoś jeszcze sprzedaje sam aceton). Nie wierzę w każdym razie, ze to przypadek co do butelek, wszędzie to samo z Silcare pod wieloma różnymi nazwami. Za dobry lakier soak off nie musisz wybulić 90 zł ale za 19 zł jak na allegro, to lepiej uważać. Poza tym shellac a to to dwie różne rzeczy.
no właśnie,shellac a żel soak-off, to co innego,
takze więc czy Gelish (który ma w nazwie soak-off) nie bedzie też tym czymś innym?
nurtuje mnie to
ale w wątku pisały dziweczyny, że Gelish jest tak samo dobry jak shellac z cND
jakoś nie mogę się przekonać ale pewnie dopóki nie wypróbuję na swoich włąsnych pazurkach, to się nie przekonam

Czy jest ktoś kto miał doswiadczenie i z jednym i drugim i zauważył że Gelish nie jest aż tak dobry jak shellac???
Byłabym wdzieczna za odp.

Do metamorfoza: te żele z linku, który wkleiłaś, wg mnie nie będą tak dobre jak shellac.
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 08:08   #317
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez jasisi Pokaż wiadomość


Cleaner ten można użyc też do odtłuszczania płytki przed położeniem bazy. bo właśnie musisz jeszcze coś mnieć do tego celu.

no właśnie,shellac a żel soak-off, to co innego,
takze więc czy Gelish (który ma w nazwie soak-off) nie bedzie też tym czymś innym?
nurtuje mnie to
ale w wątku pisały dziweczyny, że Gelish jest tak samo dobry jak shellac z cND
jakoś nie mogę się przekonać ale pewnie dopóki nie wypróbuję na swoich włąsnych pazurkach, to się nie przekonam

Czy jest ktoś kto miał doswiadczenie i z jednym i drugim i zauważył że Gelish nie jest aż tak dobry jak shellac???
Byłabym wdzieczna za odp.

Do metamorfoza: te żele z linku, który wkleiłaś, wg mnie nie będą tak dobre jak shellac.
mogę odpowiedzieć tylko za siebie ... to tak, gelac, shellac a gelish to dwa różne produkty te pierwsze to lakiery z żelem ten drugi to żel soak off tylko rzadszy także nie mozesz porównywać ich jakości do siebie bo to dwa różne produkty.
Jak na gelish 79 zł za buteleczkę to jak dla mnie także wygórowana cena. Firma która to sprzedaje też jest znana z kosmicznych cen, więc jak dobrze poszukasz to znajdziesz takie produkt za odpowiednie pieniądze. Pamiętam jak 4 lata temu sprzedawali IBD żel 56g za 369 zł a dzisiaj za 160 tylko dltego, że weszła konkurencja. Teraz na razie ciągną ile się da dla tych co byli na targach czy przeczytali reklamy i się napalili a nie sprawdzili co w trawie piszczy.
Co do cleanera to uważaj, mocny cleaner (chyba że ktoś go ochrzcił wodą) zdejmie Ci takie produkty jak gelac czy shellac, trzeba rozcieńczać zeby przemywać, natomiast gelish mozesz przemywać, to żel wiec nic się nie dzieje.
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:52   #318
kalista007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

"Co do cleanera to uważaj, mocny cleaner (chyba że ktoś go ochrzcił wodą) zdejmie Ci takie produkty jak gelac czy shellac, trzeba rozcieńczać zeby przemywać, natomiast gelish mozesz przemywać, to żel wiec nic się nie dzieje."

Czyli żeby przemywać gelac ibd zwykłym cleanerem(a nie drogim z ibd) to wystarczy go rozcieńczyć?? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Zastanawiam się też czy alkoholem izopropylowym dobrze przecierałoby sie warstwe ostatnią ibd gelac??
kalista007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:35   #319
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez kalista007 Pokaż wiadomość
"Co do cleanera to uważaj, mocny cleaner (chyba że ktoś go ochrzcił wodą) zdejmie Ci takie produkty jak gelac czy shellac, trzeba rozcieńczać zeby przemywać, natomiast gelish mozesz przemywać, to żel wiec nic się nie dzieje."

Czyli żeby przemywać gelac ibd zwykłym cleanerem(a nie drogim z ibd) to wystarczy go rozcieńczyć?? bo nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Zastanawiam się też czy alkoholem izopropylowym dobrze przecierałoby sie warstwe ostatnią ibd gelac??
........
ale to to samo,musiałabyś też alkohol rozcieńczyć...o ile teoria o clenerze jest prawdziwa.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-11, 18:52   #320
kk15s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 45
GG do kk15s
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

złamanie zakazu handlu

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-04-12 o 09:47
kk15s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 20:44   #321
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
ale to to samo,musiałabyś też alkohol rozcieńczyć...o ile teoria o clenerze jest prawdziwa.
ja shellac CND przemywam cleanerem z perfrct nail i jest bez zarzutu,
kosztował jakieś 6 zł za 100 ml
w składzie produktu są 2 składniki: Izopropanol, Aqua
ale nie ma proporcji alkoholu do wody.
Można też zakupić kosmetyczny alkohol izopropylowy, np na allegro są.
W filmikach istruktażowych CND, zalecają użyć 99% alkohol izopropylowy.

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
mogę odpowiedzieć tylko za siebie ... to tak, gelac, shellac a gelish to dwa różne produkty te pierwsze to lakiery z żelem ten drugi to żel soak off tylko rzadszy także nie mozesz porównywać ich jakości do siebie bo to dwa różne produkty.
Jak na gelish 79 zł za buteleczkę to jak dla mnie także wygórowana cena. Firma która to sprzedaje też jest znana z kosmicznych cen, więc jak dobrze poszukasz to znajdziesz takie produkt za odpowiednie pieniądze. Pamiętam jak 4 lata temu sprzedawali IBD żel 56g za 369 zł a dzisiaj za 160 tylko dltego, że weszła konkurencja. Teraz na razie ciągną ile się da dla tych co byli na targach czy przeczytali reklamy i się napalili a nie sprawdzili co w trawie piszczy.
Co do cleanera to uważaj, mocny cleaner (chyba że ktoś go ochrzcił wodą) zdejmie Ci takie produkty jak gelac czy shellac, trzeba rozcieńczać zeby przemywać, natomiast gelish mozesz przemywać, to żel wiec nic się nie dzieje.
Dziękuję za radę,
czyli mam rozumieć że tańszą alternatywą Shellaca jest Gelac?
Nie Gelish?
Dzięki za podpwiedź, bo już miałam zamówić gelish, a teraz już wiem ze lepiej dobrać coś w gelacu.
Tylko szkoda, bo już miałam taki fajny wiśniowy na oku kolorek "stand out"
A możecie podpowiedzieć, który kolor w Gelacu będzie właśnie taki wiśniowo-bordowy?

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:18 ----------

A zobaczcie znalazłam jakiś chyba nowszy Gelac,
http://www.udanezakupy.com.pl/-c-21_22_343_348.html
nazywa się : Magic Gel-Laq kolor 8 ml w cenie 29 zł
czy to to samo co Gelac lakiero-żel 14 ml 59 zł ?

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

a, już wiem , ten pierwszy to żel soak-off a ten drugi to odpowiednik shellaca
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 07:48   #322
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez jasisi Pokaż wiadomość
czyli mam rozumieć że tańszą alternatywą Shellaca jest Gelac?
Nie Gelish?
Dokładnie
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 18:47   #323
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
Dokładnie
Dzięki
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 20:41   #324
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
........
ale to to samo,musiałabyś też alkohol rozcieńczyć...o ile teoria o clenerze jest prawdziwa.
Nie ma jak sprawdzić samemu. Zamiast wydać 45 zł na 1/4 litra cleansera, wystarczy cleaner, płyn do przemywania masy. Jak kupisz w porządnej firmie to alkohol w nim jest na poziomie 90% a jak byle gdzie to nie ma 50%, więc już rozcieńczać nie trzeba. Sama sprawdź, ja już mam nauczkę gdy robiłam to za pierwszym razem i siedziałam z klientką jak głupia 2 godziny bo mi Top Gelacka zlazł od płynu do masy, rozcieńczyłam i jest ok.
Ahaa dobry płyn do masy musi w palcach "trzeszczeć", inaczej to sama woda.

Edytowane przez joojoo
Czas edycji: 2011-04-12 o 20:42
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:39   #325
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Joojoo, am pytanie: jak pracujesz na Gelacu, to kciuki robisz oddzielnie czy razem?
Bo jak ja robię sobie sama, to i tak pracę muszę podzielić na dwa etapy, najpierw całą do końca jedną rękę, potem drugą. A jeżeli jeszcez mialabym robić oddzielnie kciuki, odrazu praca dzieli mi się na 4 etapy i już chyba lepiej kupić shellac, przy którym nie muszę kciuków robić oddzielnie.
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:12   #326
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Jak Ci napiszą, ze nie musisz robić kciuków oddzielnie to dlatego kupisz produkt? To wszystko zalezy od Twojej wprawy i szybkości pracy. Jak dasz radę nałożyć tak szybko, że nic Ci nie spłynie, to rób wszystkie 5 palcy. Wystarczy kciuk nałożyć na samym końcu tuż przed włożeniem do lampy. Ja robię lampą ledową soak offy, więc po zrobieniu 5 palcy lakier przycina się w kilka sekund ale pod zwykła lampą nie zawsze wychodziło zwłaszcza z lakiero-żelami. Z Gelac i Shellac już zrezygnowałam, jak dla mnie ciut za drogie, może to dobre dla pań w domu, w gabinecie wolę soak offy ledowe. Błyskawicznie się nakłada i klientki zadowolone, nic się z pazurami nie dzieje.

Edytowane przez joojoo
Czas edycji: 2011-04-13 o 20:14
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:05   #327
maaartuniazg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 14
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
Jak Ci napiszą, ze nie musisz robić kciuków oddzielnie to dlatego kupisz produkt? To wszystko zalezy od Twojej wprawy i szybkości pracy. Jak dasz radę nałożyć tak szybko, że nic Ci nie spłynie, to rób wszystkie 5 palcy. Wystarczy kciuk nałożyć na samym końcu tuż przed włożeniem do lampy. Ja robię lampą ledową soak offy, więc po zrobieniu 5 palcy lakier przycina się w kilka sekund ale pod zwykła lampą nie zawsze wychodziło zwłaszcza z lakiero-żelami. Z Gelac i Shellac już zrezygnowałam, jak dla mnie ciut za drogie, może to dobre dla pań w domu, w gabinecie wolę soak offy ledowe. Błyskawicznie się nakłada i klientki zadowolone, nic się z pazurami nie dzieje.
Joojoo, a na jakich soak offach pracujesz?
maaartuniazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:15   #328
jasisi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 40
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez joojoo Pokaż wiadomość
Jak Ci napiszą, ze nie musisz robić kciuków oddzielnie to dlatego kupisz produkt? To wszystko zalezy od Twojej wprawy i szybkości pracy. Jak dasz radę nałożyć tak szybko, że nic Ci nie spłynie, to rób wszystkie 5 palcy. Wystarczy kciuk nałożyć na samym końcu tuż przed włożeniem do lampy. Ja robię lampą ledową soak offy, więc po zrobieniu 5 palcy lakier przycina się w kilka sekund ale pod zwykła lampą nie zawsze wychodziło zwłaszcza z lakiero-żelami. Z Gelac i Shellac już zrezygnowałam, jak dla mnie ciut za drogie, może to dobre dla pań w domu, w gabinecie wolę soak offy ledowe. Błyskawicznie się nakłada i klientki zadowolone, nic się z pazurami nie dzieje.
Dzięki, napewno nie jestem tak doswiadczona jak Ty, dlatego dopytuję tu o różne rzeczy. A że robiłam do tej pory tylko shellaciem, dlatego po tym mogę stwierdzić że nie potrzebuję robić kciuków oddzielnie, nic mi nie spływało. No ale też przy shellacu, nie było nigdzie inf żeby robić kciuki oddzielnie, a przy Gelac jest takie zalecenie. Stąd pojawiła się moja wątpliwość.
jasisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:30   #329
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

nie zrozum mnie źle, nie chciałam Cię urazić. Nie sądzę abyś nie dała rady z innymi jak z tym dawałaś.
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:21   #330
metamorfoza
Rozeznanie
 
Avatar metamorfoza
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 607
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ale już sama nie wiem co i gdzie kupić muszę obejrzeć filmiki na YouTube być może one rozwieją moje wątpliwości..Pozdrawiam
__________________
Wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=360376

metamorfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 07:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:53.