Popsucie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-05-22, 11:32   #1
WdwK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2

Popsucie


Witam! Mam dwa pytania:
Pierwsze wygląda następująco: juz od półtora roku masuję Panią mojego zycia. Nigdy nie skarzyla sie na nic - przeciwnie - jest zadowolona. Chcialbym jednak sie zapytac, czy moge jakos niechcacy zrobic Jej krzywde - nawet jesli wszystko zdaje sie byc wspaniale. Na co nalezy uwazac???
Drugie pytanie. Mój wujek, który jest masażystą mówił mi, ze dobry masaz nie powinien trwać dluzej niz 20 minut. Ja jednak często przekraczam ten czas masując - nawet do godziny. Czy dobrze robię? Jesli nie - czemu czas masazu powinien byc az tak krótki.
Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam.
WdwK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-22, 18:30   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: Popsucie

Witam! Myslę że rekomendacje sam pan sobie wystawił, pół roku i ciągle zadowolenie. Brawo. Podczas wykonywania masażu w celach rozluznienia mięśni, odprężenia osobie która nie ma problemów ze zdrowiem, trudno jest jakos szczególnie zaszkodzić, chyba że zrobiłby Pan silniejszy masaż w okolicach szyi, zbyt głałtownie czy chaotycznie. Uważać trzeba też podczas masażu powłok brzusznych.
Pewnie ma Pan dobre poczucie dotyku i tyle. Jesli chodzi o osobę z problemami zdrowotnymi to już inna historia.

2. Ograniczenie masazu do 20 minut dotyczy jedynie masażu leczniczego klasycznego i takiego który wykonujemy jako częściowy. Masaż klasyczny grzbietu, czy np. kończyn dolnych nie powinien trwać dłużej, chodzi tu min o fizjologię i obciążenie układu krążenia.

Są inne masaże, np specjalistyczne opracownia twarzy gdzie masaż trwa nawet około godziny, a np Polinezyjski Masaż - sesja sięga czasem półtorej godziny, Masaż Bodywork podobnie.

Masaże krótkie około 20 minut. wykonuje sie ze wzgledu na silniejsze bodzce. Ostatnimi laty często wykonuje się masaże dłużej i łagodniej, odchodzi sie także od bolesnych masaży.

Powodzenia.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-24, 09:52   #3
WdwK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2
Re: Popsucie

Dziekuje bardzo za odpowiedz Pozdrawiam.
WdwK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:50.