UEK czy UP? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-13, 23:31   #1
Mycha222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7

UEK czy UP?


Hej

Jak widać w temacie jestem ,,rozdarta" pomiędzy tymi dwiema uczelniami

Dostałam się na analitykę gospodarczą na UEK oraz na administracje na UP i nie wiem co robić, jestem w kropce, bo nie spodziewałam się, że uda mi się dostać na obydwie uczelnie. Co byście mi radziły? Która uczelnia ma lepszą opinię/renomę? Która jest lepsza według was? I co sądzicie o kierunkach? Który jest bardziej przyszłościowy i po którym znajdzie się lepszą pracę?

Wiele osób uważa, że administracja jest już tak samo obleganym kierunkiem jak marketing i zarządzanie i już jest za dużo osób po administracji, żeby można było znaleźć pracę. A analityka to nowy kierunek, jeszcze za dobrze nieznany i nie wiem jak to będzie z pracą po takich studiach...

A jak wy sądzicie? Bardzo liczę na waszą pomoc, bo mam coraz mniej czasu do namysłu
Mycha222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-13, 23:36   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: UEK czy UP?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 00:44   #3
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: UEK czy UP?

Co to jest ta analityka gospodarcza? Różni się to czym od jakiejś ekonomii?
Wg mnie ta analityka gospodarcza brzmi lepiej niż administracja, przyszłościowo. Jednak wg mnie to dla pasjonatów - jeśli nie interesują Cię teorie gospodarcze, polityka gospodarcza, prawa rynku, jakieś umowy celne, waluty, analizy rynków, zależności gospodarki z wszystkim innym, - wynudzisz się (o ile dobrze teoretyzuję, co to za studia). Tym bardziej, że UEK to uczelnia ekonomiczna, więc pewnie będziecie bardziej od ekonomicznej niż społecznej strony na gospodarkę spoglądać.

A administracja... Mówią, że to kierunek dla tych, co się na prawo nie dostali. Choć znajomy skończył, na UP właśnie, na nic nie narzekał, bardzo mu się podobało, ciekawe, wiele się ponoć dowiedział.

Decyduj sama, co Cię bardziej interesuje, bo to jednak dość odmienne kierunki. Ja bym brała pewnie tę analitykę gospodarczą, bo lubię babranie w zależnościach i, przede wszystkim, rozumienie otaczającego świata. Ale ja studiów nie wybierałam pod kątem "po czym będzie kasa", a "czego chcę się nauczyć".
Idziesz na studia - naucz się podejmować decyzję. Serio to piszę, bez nieuprzejmości. To Ci naprawdę na dobre wyjdzie.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:20   #4
dilection
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 46
Dot.: UEK czy UP?

Sama składałam na administrację, jednak ostatecznie nie wybieram jej.
UP, czyli pedagogiczny, tak?
I chyba tez wybrałabym analitykę
dilection jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 12:58   #5
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: UEK czy UP?

Wybrałabym analitykę
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 19:34   #6
Mycha222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: UEK czy UP?

Wszystkim wam bardzo dziękuję

Ściągnęłam sobie plany studiów obu kierunków i zdecydowałam się jednak na analitykę gospodarczą, wydaje się ciekawym i interesującym kierunkiem. Poza tym wolę siedzieć nad zadaniami z maty, statystyki, logiki itp., niż wkuwać kodeksy prawne

Jutro jadę składać dokumenty ^^ Trzymajcie kciuki, żebym dała radę na studiach
Mycha222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.