Nie wiem czego chcą :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-30, 13:52   #1
igafigaa
Przyczajenie
 
Avatar igafigaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Farncombe
Wiadomości: 7

Nie wiem czego chcą :-(


Cześć . Mam straszny problem z włosami, a mianowicie rozdwajają mi się końcówki. Mam długie włosy, dbam o nie jak mogę. Myje tylko głowę, odżywka na końcówki, nie susze, na noc zaplatam warkocza, nie prostuje i nie farbuje. Czego one ode mnie chcą?! Nie wiem jak poradzić sobie z rozdwajaniem, bardzo łatwo się też kołtunią. jakieś porady?
igafigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:02   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Cytat:
Napisane przez igafigaa Pokaż wiadomość
Cześć . Mam straszny problem z włosami, a mianowicie rozdwajają mi się końcówki. Mam długie włosy, dbam o nie jak mogę. Myje tylko głowę, odżywka na końcówki, nie susze, na noc zaplatam warkocza, nie prostuje i nie farbuje. Czego one ode mnie chcą?! Nie wiem jak poradzić sobie z rozdwajaniem, bardzo łatwo się też kołtunią. jakieś porady?
Jakie produkty stosujesz?
Używasz serum/jedwabiu/olejku do zabezpieczania końcówek? Jeśli tak, to jakiego.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:04   #3
mirka1025
Raczkowanie
 
Avatar mirka1025
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 108
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

a jak często podcinasz końcówki?
chodzisz do profesjonalnego fryzjera, który używa profesjonalnych nożyczek czy robisz to sama?
ja będę ciągle powtarzać, że najlepsza jest szczotka tangle teezer.
miesiąc czesania się nią po kilka minut dziennie i włosy odżywają.
mirka1025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:15   #4
igafigaa
Przyczajenie
 
Avatar igafigaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Farncombe
Wiadomości: 7
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Szampon i odżywka to Dovez serii Repair Therapy. Nie mam nic do zabezpieczania końcówek. Co jakiś czas robię olejowanie, nie powiem dokładnie jak często bo nie wiem. A jeśli chodzi o podcinania to sama to robie, mieszkam w Anglii i nie ufam tutejszym fryzjera, a Ci profesjonalni są niestety poza moim zasięgiem finansowym jak na tę chwilę.
igafigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:25   #5
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Na kondycję włosów, skóry, paznokci wpływa przede wszystkim DIETA
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:30   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Cytat:
Napisane przez igafigaa Pokaż wiadomość
Szampon i odżywka to Dovez serii Repair Therapy. Nie mam nic do zabezpieczania końcówek. Co jakiś czas robię olejowanie, nie powiem dokładnie jak często bo nie wiem. A jeśli chodzi o podcinania to sama to robie, mieszkam w Anglii i nie ufam tutejszym fryzjera, a Ci profesjonalni są niestety poza moim zasięgiem finansowym jak na tę chwilę.
No to odpada przeproteinowanie, więc mogłabyś spróbować te proteiny włączyć do pielęgnacji.
Końcówki zabezpieczaj serum/olejkiem silikonowym i najlepiej żeby weszło Ci to w nawyk, a nie że zrobisz raz na miesiąc. U mnie wystarczy odstawić serum i po 3 tygodniach już mam widocznie więcej rozdwojonych włosków.
Co do kołtunienia, to trudno się dziwić, napisałaś, że odżywkę nakładasz tylko na końce, przydałoby się ją kłaść na całą długość (pomijając skórę głowy, jeśli masz skłonność do przetłuszczania).

No i jeszcze kwestia nożyczek - być może najważniejsza rzecz. Co to są za nożyczki?

Cytat:
Napisane przez Agamtb Pokaż wiadomość
Na kondycję włosów, skóry, paznokci wpływa przede wszystkim DIETA
Tylko w przypadku włosów, które dopiero wyrosną. Z nimi autorka ma problem, więc dietą ich nie naprawi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 14:36   #7
igafigaa
Przyczajenie
 
Avatar igafigaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Farncombe
Wiadomości: 7
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Chimay, o odżywce chodziło mi o to, ze nakładam właśnie na całą długość, oprócz głowy bo zaczęłyby się przetluszczać. Nożyczki zwykle z marketu ale są ostre więc dobrze tną. I jakie serum polecasz?
igafigaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 14:39   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Nie wiem czego chcą :-(

Cytat:
Napisane przez igafigaa Pokaż wiadomość
Chimay, o odżywce chodziło mi o to, ze nakładam właśnie na całą długość, oprócz głowy bo zaczęłyby się przetluszczać. Nożyczki zwykle z marketu ale są ostre więc dobrze tną. I jakie serum polecasz?
W takim razie źle zrozumiałam. Po wszystkich odżywkach masz problem z rozczesaniem , czy tylko po tej? Bo jak po wszystkich, to trzeba zainwestować w coś specjalnego do czesania plączących się włosów, najlepiej chyba Tangle Teezer. Jak tylko po tej, to zmienić odżywkę..
Serum - skoro nie używasz to jakiekolwiek tak naprawdę, jakiś Gliss Kur, Dove, Syoss.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-30 15:39:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.