Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-10, 13:01   #1
Jahstina88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 43

Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?


Przed pojawieniem się dziecka na świecie, rodzice kompletują wyprawkę, kupują rzeczy na potęgę, nie myśląc o tym, że dziecko lada moment z nich wyrośnie. Niestety (a może stety) dziecię rośnie w zastraszającym tempie, czasami nawet nie zdążając założyć wszystkich bodziaczków, sweterków i spodenek. Sama jestem matką, więc wiem jak to wygląda

No i tutaj rodzi się pytanie - czy warto kupować nowe ciuchy dla dziecka? Czy lepiej udać się do sh i wybrać co ładniejsze ubranka, potem je wyprać po swojemu, z korzyścią dla portfela i sumienia? Jak myślicie? Ciekawa jestem Waszej opinii. Jest to o tyle istotne, że na poważnie zaczynam myśleć o otworzeniu swojego sklepu z ubrankami dziecięcymi. Nie nowymi, tylko używanymi. Nie zniszczonymi, tylko nadającymi się do użycia. Rozumiecie co mam na myśli? Wiele osób chodzi do "dorosłych" sh w poszukiwaniu ubranek typowo dziecięcych, a dlaczego nie udać się do dziecięcego sh? W takich sklepach czasami można "wygrzebać" takie perełki, że szok.
Gwoli jasności - sklep miałby być stacjonarny i internetowy, a ubrania sprowadzane z zagranicy. Ewentualnie myślałam o wymianie ubrań - rodzic "oddaje stare ubranka" za niewielką opłatą, którą bierze lub dobiera sobie ubranka dla większego dziecka.


I tutaj chciałam Was prosić o radę. Co sądzicie o pomyśle sklepu z dziecięcą (i tylko dziecięcą) używaną odzieżą?Czy udałybyście się do takiego miejsca? Czy takie miejsce ma szanse na rozwój? A może ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? Z przyjemnością podyskutuję

Zapraszam też do ankiety w pasku bocznym na http://mtoto-wangu.blogspot.com/ Będzie to dla mnie bardzo pomocne
Jahstina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:05   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Wg mnie pomysł ok, pod warunkiem, że a) w dobrym miejscu (a nie na maleńkim osiedlu na skraju miasta), b) rzeczy będą w dobrym stanie.

U mnie taki był, splajtował, bo nie realizował tych punktów Sama (i wiele znanych mi mam) kupuję głównie w SH, jakieś 80%. Zwyczajnie nie stać mnie na całość nową, nowe: buty, majtki, skarpety, rajtki (chociaż chba 3 razy kupiłam skarpetki/rajtki z SH, ale nowe z metką). No i jeśli mi się coś nowego zwyczajnie bardzo spodoba i stać mnie na to, to kupię. Ale zazwyczaj najpierw idę do SH.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 13:11   #3
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

według mnie pomysł beznadziejny .. prawie w każdym sh są ubranka dla dzieci..
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:15   #4
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Pomysl fajny,tyle ze wlasnie duzo sh juz jest.Ceny musialyby byc konkurencyjne i dobra jakosc ubranek.A moze i inne rzeczy dzieciece zachecalyby do odwiedzania sklepu.Taki bardziej komis?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:48   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;37538236]Wg mnie pomysł ok, pod warunkiem, że a) w dobrym miejscu (a nie na maleńkim osiedlu na skraju miasta), b) rzeczy będą w dobrym stanie.
[/QUOTE]

W dobrym miejscu płaci się dobry czynsz za lokal, a to przekłada się na cenę ubrań. Mi się tam nie opłaca, wolę bazarek z ciuchami.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 14:57   #6
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Pomysł jest dobry ale... zależy od miejsca, czy w tym miejscu duzo jest takich sh? W moim kręgu mam tylko trzy kupują w sh, albo sie nie przyznają. Widac ze jednak ludzie sporo kasy wydają ( buty ecco itp)bo mają.
Dobry dojazd, miejsce gdzie przewala się duzo ludzi, miłe podejście do klienta, w przypadku dzieciowego sh nawet moga odpaść przebieralnie
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:31   #7
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Ja większość ciuchów kupuje dla Młodej w sh i widze po wątku mamusiowym i znajomych, ze sporo mam się zaopatruje. Z tym, ze tylko używane ciuchy to moim zdaniem mało. Wartałoby dodać coś w stylu komisu, ze można swoje ciuszki przenieść, jakieś zabawki itp.
Do tego jakiś kącik dla dzieci, zeby sie nie nudziły jak mama gmera
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 15:53   #8
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

ale jak to będzie na zasadzie mama przynosi ciuszki i może sobie zamienić np 5 body na 5 większych to co na tym zarobi autorka?
bez sensu..
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 16:37   #9
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez gazowane lody Pokaż wiadomość
ale jak to będzie na zasadzie mama przynosi ciuszki i może sobie zamienić np 5 body na 5 większych to co na tym zarobi autorka?
bez sensu..
Ja myślałam o komisie. Mama przynosi jakies ciuszki i wycenia je na 6 zł, a autorka sprzedaje za 8 zł np.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 17:55   #10
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

U mnie jeden jest.
Ceny z kosmosu.
Bluza jakaś "no name" 25 zł, spodnie 20 zł. Wole dołożyć i kupić nowe chociażby w Tesco/ Lidl/ Carrefour.
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 19:18   #11
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

U mnie w komisie też ceny z kosmosu. Ktoś przynosi i chce za bluzeczkę 10 zł, marża dla sprzedawcy 5 zł i już bluzeczka po 15, a w lumpku za 3 zł . Jeśli jest to duży komis, rzeczy dużo to i mniejszą marżę sprzedawca chce więc taniej, ale jak chce mały komis to żeby być na plusie w tym interesie to pewnie marże sprzedawca nałoży większą, ceny wzrosną i klienci pójdą do lumpeksów. Tak ja to widzę. A poza tym tak jak ktoś wyżej wspomniał niemal w każdym lumpeksie są działy dziecięce.

Edytowane przez houseofcolours
Czas edycji: 2012-11-10 o 19:19
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-10, 19:38   #12
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

No bluza znoszona u mnie 25 zł, marka nie znana.

Nowa bluzę śliczna kupiłam w lidlu wczoraj za 24,90 zł. Taka misiowa fioletowa. Więc co to za biznes
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 21:56   #13
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Drogie te lumpki macie.Jak w Pl mieszkalam to na wage kupowalam i z reguly forozej jak 2-3 zl ciuszki nie wychodzily i to te z ciezszych.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 04:06   #14
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Czy sh z dziecięcymi ubraniami to dobry pomysł na biznes?

Przy mojej ulicy jest sklep z odzieza dziecieca- pan sprzedaje pol na pol- rzeczy nowe mad in china i uzywane sprowadzane z anglii, ale tez nowe z koncowek kolekcji, outletowe
Jeden z niewielu sklepow ktore nie splajtowaly w ciagu kilku mcy, funkcjonuje juz ladnych pare lat
Centrum miasa 130-tysiecznego

Ubranka uzywane ma na pewno duzo drozej niz w zwyklym lumpku- sweterki ok 15 zl, bodziaki 6, spodenki dresowe 10, jeansy 20
osobiscie wole isc tam niz do innych lumpkow bo wszystko wyprane, pachnace, towar ma dobrej jakosci widac ze rzeczy uzywane malo albo wcale, w wiekszosci markowe- no i co dla mnie sie liczy i jeszcze raz podkresle, pachnace, wyprasowane, zadbane
Wszystko poukladane i porozwieszane przejrzyscie- oddzielnie bluze zki , spodenki, pajacyki, ubranka wierzchnie- na dodatek z jednej strony sklepu ubranka dla dziewczynek z drugiej dla chlopcow. Bodziaki i pajacyki ulozone mniej wiecej rozmiarami na takich szerokich polkach, nie ma ze rzeczy niemowlece sie mieszaja z takimi dla przedszkolakow
Mi cos takiego odpowiada, bo jakos nie umiem w zwyklych lumpkach nigdy nic wygrzebac a tu jak szkuam sweterka tood razu wiem gdzie- wiec mimo ze troche drozej wole kupic tam lub uzywane na allegro
Przy tej samej ulicy otworzono lumpek z rzeczami glownie dzieciecymi ale na wage, w koszach- miszmasz spodnie niemowlece razem z ciuchami dla nastolakow i mimo promocji- np czekolada gratis- sklep upadl ( hehe chyba dzieki takim klientom jak my- zakupy za 5zl a 3 chupachupsy gratis )
Komis tez jest przy tej samej ulicy ale oprocz ciuszkow sprzedaja wozki, foteliki i wszelkie inne akcesoria- ale same ubranka mega drogie jak na moj gust
No wiec mysle ze pomysl z komisem ubranek dzieciecych niekoniecznie - przy opcji wymiany na koszta mozesz nie zarobic
Uzywane dzieciece to lepszy pomysl ale sklep powinien byc fajnie zorganizowany
Byl kiedys watek o kupowaniu uzywanych ciuszkow na all czy w lumpkach i glosem za all bylo to ze nie trzeba sie nagrzebac zeby znalezc odpowiednie ubranko w odp rozmiarze- tak samo dziala ten sklepik kolo mnie i cos takiego bym wlasnie sugerowala
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2012-11-11 o 04:12
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.