Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :( [BIEGUNKA, WYMIOTY] - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-23, 12:10   #1
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112

Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :( [BIEGUNKA, WYMIOTY]


Za nami dwie wizyty u weta i dwa bolesne zastrzyki - niby było już lepiej, ale chyba znowu wszystko wraca
W czwartek Kicia nic nie jadła, prawie nie piła. Po południu zwymiotowała tylko jakimś zjedzonym kłaczkiem (od miotły chyba - no cóż, kota nie upilnujesz do końca).
W piątek po południu zastałam paskudną biegunkę w kuwecie (zieloną z krwią) i wymioty na podłodze. Kota ładowała się nam na kolana i spała tylko w kłębek - znaczy się, że brzuch bolał i widać było, że cierpi, więc w te pędy do lekarza.
Stwierdził, że to robaki i władował zastrzyk. Po tym zwymiotowała dwa okazy. Następnego dnia (czyli wczoraj) znowu zastrzyk i Pratel na odrobaczenie. Oczywiście parę razy dziennie wymioty (bez robaków i całkiem ładne) i rozwolnienie (tylko jedno z martwymi robalami, których było tylko kilka).

Dziś powinno być już ok, niestety nadal wymiotuje, ma biegunkę - znowu zielonkawą i z krwią. Trochę powariowała i śpi w kłębek, nie je nadal. Wciskam jej do pysia strzykawką wodę i jedzenie (Kleik ryżowy, rozmoczone suche Royal, trochę naturalnego jogurtu).

Dziś jeszcze poczekamy, co będzie, a jutro do weta, pewnie przebada krew i qpalka. Nie wiem, ale po odrobaczeniu powinno być już chyba ok? A nie powtórka z rozrywki
Jestem cała w panice, bo Kita nie była szczepiona na panleukopenię.
Pisałam też na forum miau.pl, ale z niewielkim odzewem.
Wiem, ze do weta to podstawa, ale może miałyście, Kociary kochane, podobne doświadczenia?
Mi też się przyda wsparcie, bo psycha mi już siada. W dodatku bardzo miziasta zawsze Kita teraz wręcz nie schodzi z nas.
Lecę kupić jej to papu dla dzieci w słoiczkach, może zje
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:21   #2
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(


Nie doradzę nic fachowo bo mimo, że kociarą jestem z krwii i kości, nie znam się na tych lekach ani tego typu chorobie.
Ale strasznie Ci współczuję bo znam uczucie kiedy kotek cierpi, a ja nie wiem jak mu pomóc.
Ostatnio moja sąsiadka miała problemy ze swoją kicią, która ciągle wymiotowała, nie załatwiała się w ogóle, słabła.
Weterynarz już postawił na niej kreseczkę, powiedział, że jest stara i to będzie pewnie koniec. Ale mimo to leczyli ją i wszystko przeszło. Teraz kicia emerytka cieszy się znowu życiem.
Myślę, że na pewno weterynarz sobie poradzi z chorobą u Twojego kotka. Życzę jej dużo, dużo zdrówka i szybkiego powrotu do super formy.
A Ciebie ściskam . Trzymaj się i zobaczysz, że wszystko będzie dobrze.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:22   #3
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Ojej Bardzo, bardzo mi przykro. Nie ma nic gorszego niż patrzenie jak ktoś Nam bliski cierpi.
A co weterynarz mówił? Czy on w ogóle wie co jest Twojemu Kotkowi??
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:27   #4
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Beauty, a co dolegało tamtej kici?? Dziękuję za słowa otuchy

Biricchina - wet jej nawet nie obejrzał, z góry stwierdził, że to robaki. Nawet nie powiedział mi, jaki zastrzyk jej daje. Nieco to pomogło, robaki faktycznie były, ale dziś chyba wróciła do punktu wyjścia
Lecę po to papu, chyba na siłę wcisnę, albo na palcu podam, bo tak jeszcze zliże
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:35   #5
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Moim zdaniem powinnaś pójść do innego weterynarza. To nie do pomyślenia strzelanie że to robaki. Być może jeszcze coś niedobrego się dzieje...
zerknę zaraz do książki o kotach, może coś uda mi się wyczytać...
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:46   #6
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Są różne rodzaje pasozytów wewnętrznych.

*Obleńce - objawiają się biegunką lub zaparciem, anemia, rozdęciem brzucha, złym stanem zdrowia.

*Włosogłówki i owsiki - biegunka, spadek wagi, anemia.

*Tęgoryjce - Biegunka, często z krwią, osłabienie, anemia.

*Przywry - zaburzenia trawienia, żółtaczka, biegunka, anemia.

Inne pasozyty - organizm kota może zostać zaatakowany przez mikroskopijne żyjątka z rodziny pierwotaniaków: amebę, rzęsistka, kokcydię i lambię. Objawem zakażenia bywa najczęściej biegunka i inne zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Znacznie groźniejszym pierwotniakiem jest toksoplazma, atakująca różne tkanki kociego organizmu, w tym także i jelita. Do zakażenia dochodzi najczęściej w wyniku spożycia surowego mięsa. Czasem choroba ma przebieg ostry, dając objawy mylone z innymi schorzeniami. Najczęściej kończy się wówczas śmiercią. Zdarza się jednak i przewlekła postać toksoplazmy. W obu przypadkach częśtym objawem bywa biegunka.

z książki "Ty i Tój kot" D. Taylor

Laura a czy weterynarz zlecił oddanie kupki do badania? Moja kotka jak miała podejrzenie robaków to trzeba było oddać jej kupki z 3 dni chyba do laboratorium żeby przebadali...
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 12:53   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Laura, idź do innego lekarza! Najlepiej znajdź takiego, jaki się faktycznie przejmie i zaintersuje kociakiem, przeprowadzi badania... Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, bo sama bym Ci poleciła...

Poszukaj może na kocim forum, może było coś o wetach?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 12:55   #8
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

acha i jeszcze jesli kot nie je, to powinni go zatrzymac, odzywiac dozylnie, a nie zostawiac oslabionego...
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:14   #9
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Ojojoj... Tak mi przykro Bo uwielbiam koteczki i sama mam w domu 2... Bidulka nieźle zarobaczona była, a lekarz chyba podał zbyt silny lek, skoro kicia nadal wymiotowała, ale nie miała czym, doprowadziło to na pewno do odwodnienia, więc musisz ją poić wodą ze strzykawki ile się da, albo mleczkiem. I rzeczywiście chyba zasięgnąć porady innego weterynarza...

Nie martw się, Twoja Kicia na pewno się z tego wyliże Drugi weterynarz powinien jej pomóc...
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:27   #10
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Hmm, tylko moja mieścinka jest mała, gdzieś jeszcze jeden wet przyjmuje (nawet nie wiem dokładnie, gdzie), będę musiała się tam wybrać.
Dostaje wodę ze strzykawki, sama trochę też popija, właśnie zjadła trochę Gerbera. Wiem oczywiście, że powinni zbadać kupkę i krew, jestem wściekła, że wet okazał się taki obojętny. Pamiętam, że kiedyś inaczej się tam zajęli moim psem, zlewają koty czy co, wrrrrr!! Teraz był tam jakiś inny facet, pewnie na zastępstwie, a tamten lata zapewne po wsiach i sprawdza, czy kury zamknięte :/

Myślicie, że to może być panleukopenia, skoro kot nie wychodzi?? Mam schizę, że przywlekliśmy to skądś na butach. Chyba za dużo się o tym naczytałam.

Znowu śpi w kucki na telewizorze, a nigdy tam nie śpi...

Dzięki za rady i słowa otuchy, z Wami to zawsze raźniej, mogę się chociaż wygadać, bo nerwy mi siadają
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 13:42   #11
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Najlepiej pójdź do weterynarza z kimś dorosłym, kto będzie potrafił wyegzekwować swoje prawa. Obowiązkiem lekarza jest należyte zajęcie sie pacjentem. Walcz o to i nie daj się spławić.
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-23, 14:13   #12
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Beauty, a co dolegało tamtej kici?? Dziękuję za słowa otuchy
Weterynarz stwierdził, że "zatkała" się własną sierścią tzn. tą, którą zlizywała z siebie przy okazji mycia. Potem doszło do tego przekonanie, że się czymś podtruła albo ma jakieś robaki.
Sam lekarz nie umiał jej zdiagnozować.
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 14:16   #13
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Niestety, nie znam się na kocich chorobach, ale z całego serca życzę Ci by kicia jak najszybciej wyzdrowiała, trzymam za nią kciuki
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 15:29   #14
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

o mamo jako ona ciudna!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!! na pewno bedzie dobrze! Kochana! Badz przy niej jak tylko mozesz ona Cie teraz bardzo potrzebuje
Ale pamietaj... Bedzie ok! to tak jak u nas... czyms sie zatrujemy i meczymy sie kilka dni
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 16:32   #15
CinnaMoon
Rozeznanie
 
Avatar CinnaMoon
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 815
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Zastanawiam się - jeśli miała robalki, mogła się po zastrzykach troszku nimi przypchać i stąd te sensacje żołądkowe?
Może struła się jakimś kwiatkiem, nie wiem, co trzymasz w domu.
Na pewno powinna dostać kroplówkę, bo jest odwodniona.

Jeśli śpi w miejscu, które zazwyczaj olewa, zwinięta w kłębek to jest to po prostu oznaka złego samopoczucia, ale nie musi świadczyć o tym, że jest gorzej, może być wynikiem zastrzyków i biegunki. Moja kota po szczepieniach potrafi tydzień chodzić tyłem i czuje się niewyraźnie.
Trzeba zbadać krew i qupala.
Trzymam kciuki, żeby to nie była panleukopenia.

I jeszcze - może warto później rozejrzeć się za karmą dla żołądkowych oferm, weterynaryjną. Nie podrażnia żołądka.

I proszę - podbij temat na miau, tam wszystko szybko spada a na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie miał coś na ten temat do powiedzenia, choćby i o tym, co możesz zwierzakowi zapodać, żeby go trochę wzmocnić
__________________
- Nie warto się wysilać. Niech diabli porwą ich wszystkich - powiedział. - Do kabaretu wstąp. Wypijemy po parę piw i popatrzymy, jak ten facet maluje.

(R. Zelazny, Książę Chaosu)
CinnaMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 17:46   #16
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Biricchina, hehe, no myślałam że jestem dorosła, jak mam 23 lata, ale widać niektóre rzeczy mnie przerastają Ostatnio byłam u weta jako szkrab, z pieskiem, a towarzyszyła nam siostra... Pewnie przez brak doświadczenia zawierzyłam facetowi bez gadania

Kicia dostała obiadek dla dzieci Gerbera i co jakiś czas podaję jej wodę ze strzykawki, na razie żadnych sensacji nie było i spała ze mną normalnie.
Do tej pory jadła sobie dobrze - RC, Hills i Groumet, żadnych śmieci, ale widać może coś jej jednak nie podeszło... Żeby znalazła i zjadła coś paskudnego - raczej nie, ale kto ją tam wie...

Czekam na telefon od kumpla, którego znajoma zna ponoć fajną panią weterynarz.
Dziękujemy wszystkim za życzenia zdrowia
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 17:53   #17
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Łatwo pisać, ciężej zrobić. Też mam 23 lata i ostatnio jak w sosie do pizzy zauważyłam coś dziwnego to nawet słówkiem nie pisnęłam a przecież powinnam zwrócić uwagę że coś jest nie halo...
Ech może z wiekiem mi to przyjdzie...:/

A za Kotka trzymam kciuki.

Moja Kicia, mam ją od 1,5 m-ca robi rzadkie kupki z krwią. Miała już badanie na obecność pasożytów, zmienialiśmy jej pokarm ze 3 razy już, po leku przepisanym niewiele się zmieniło. Może to jej długa sierść coś jej tam podrażnia.... Nie wiem sama
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 18:01   #18
kamaO
Wtajemniczenie
 
Avatar kamaO
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 157
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Trzymam kciuki za koteczka!!! Pisz koniecznie o postępach w leczeniu.
__________________
Psy mają właścicieli - koty mają służących
kamaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-23, 19:42   #19
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Wyszłam na mały spacer i... natknęłam się przy jednym z domów na małą tabliczkę "Weterynarz"! Co za zbieg okoliczności! Jutro się wybierzemy, może to ta miła pani, o której mówił kumpel.
Trochę mnie pocieszyłyście, że to może mieć lżejszy kaliber niż panleukopenia, bardzo Wam jestem wdzięczna
Zobaczymy, co będzie do jutra na kleiku i Gerberkach, na razie nadal ok, nawet się w końcu myje Ale słabiutka jest bardzo.
Prawdopodobnie będę też miała nowe fotki
wszystkim!!
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-24, 00:10   #20
nacioszek
Raczkowanie
 
Avatar nacioszek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 121
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

trzymaj się, i buzi dla kociaczki wyzdrowieje pod dobra opieką na pewno
p.s. a oto piosenka dla ludzkich zwierzolubów: "wszystkie zwierzaki nasze są..." ;-)
nacioszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:20   #21
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
Wyszłam na mały spacer i... natknęłam się przy jednym z domów na małą tabliczkę "Weterynarz"! Co za zbieg okoliczności! Jutro się wybierzemy, może to ta miła pani, o której mówił kumpel.
Trochę mnie pocieszyłyście, że to może mieć lżejszy kaliber niż panleukopenia, bardzo Wam jestem wdzięczna
Zobaczymy, co będzie do jutra na kleiku i Gerberkach, na razie nadal ok, nawet się w końcu myje Ale słabiutka jest bardzo.
Prawdopodobnie będę też miała nowe fotki
wszystkim!!
No i?
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:40   #22
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Dziś jest dużo weselsza i zaczęła podjadać nawet suche Na razie od wczorajszego popołudnia nie miała żadnych sensacji, ale wciąż wygląda mi na osłabioną. Przed chwilą zjadła jednak sporo puchy (oby jej jeszcze nie zaszkodziło) i ładnie się rano bawiła.
Znaleziony wczoraj weterynarz otwiera o 16, więc jeśli jeśli do tego czasu jej się nie pogorszy, to będę ją na razie chyba obserwować. Może to faktycznie było przez robaki, ale wizyta i tak jej wkrótce pewnie nie ominie.

Znowu drzemka w kucki na TV, obym się nie pospieszyła z tą puszką :/ A może to jakiś jej nowy zwyczaj...
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:42   #23
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

jesli kicia w kuckach spi, to znaczy ze cos ja boli, pobolewa badz zle sie czuje, koty cierpiac ida tam gdzie jest cieplo, proponuje jednak wizyte u lekarza. Mimo ze stan jej zdrowia sie poprawia.
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 09:53   #24
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Już gania za złotookiem Ale pucha ląduje w kibelku, idę upichcić kleik
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:10   #25
Biricchina
Zadomowienie
 
Avatar Biricchina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 166
GG do Biricchina
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Będzie dobrze
Biricchina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:12   #26
vilandra
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 813
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Wizyta u lekarz konieczna!! na siłe nie wciskaj jedzenie, mała głodówka jej nie zaszkodzi. Dbaj o to, żeby piła bo kotki b.szybko sie odwadniją a jak nie chce pić to konieczna jest kroplówka.
Co to za paskudztwo sie przyplątała Kitce nie mam pojęcia.Trzymam kciuki,zeby jak najszybciej doszła do siebie.
Mój kocur tez ostatnio chorował, zapalnie gardła a u kota tak to strasznie wygląda. Pysio cały czas otwrty bo cięzko oddychać, cięzki oddech, nie jadł nie pił, ale na szczęścire u nas jes b.dobra klinika dla zwierzaków. Pysio dostał 5 zastrzków z antybiotykiem i jest OK. Trzymam kciuki za twoja kicie
vilandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 10:45   #27
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Trochę gania, a trochę odpoczywa, napiła się też sama wody.
TŻ właśnie dzwonił, nie wie, czy zdąży do 15 wrócić z pracy i w tym cały szkopuł, bo pieszo z nią nie pójdę przecież. Wystarczy, że wyjdę z bloku, a obok na ulicy akurat przemknie samochód i kot się wyrywa jak oszalały :/
Cieszę się, że już nie wymiotuje i nie ma biegunki, ledwo coś zje...
Jak dziś zdążymy, to pójdziemy. W sobotę TŻ się zwalniał, żebyśmy dotarli na zastrzyk. Wszyscy sobie niby robili z niego żarty, ale co chwilę dopytują, jak tam z kotem

A czy kotu można podać jakieś zioła na brzuszek? Gdzieś coś czytałam o koprze włoskim, ale sama nie jestem pewna

Jak jej powiedziałam: "Trzeba Ci uszka i sierść wyczyścić", to zwiała z garnka pod szafę Rozumna besta, hehe Taki ma swój stary garnek, w którym lubi chwilę posiedzieć dla draki, może mi się uda zrobić jej później taką fotkę Teraz mi leży na boczku na kolanach
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:16   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Daleko masz do tego weta?
A może dałoby się pożyczyć od kogoś koszyk, taki zamykany? Twoja kicia chyba nie jest taka strasznie duża jeszcze?
Można ją też zawinąć w coś dość szczelnie, w koc jakiś...

Ale na razie czekaj na TŻ
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:33   #29
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Cytat:
Napisane przez Laura2112
A czy kotu można podać jakieś zioła na brzuszek? Gdzieś coś czytałam o koprze włoskim, ale sama nie jestem pewna
Nie kombinuj i nie baw się w "małego weterynarza", bo jej jeszcze pogorszysz (koper to na wzdęcia). Najważniejsze przy biegunce, to żeby się nie odwodniła, niech pije wodę. A zmierzyłaś jej temperaturę? Jeśli ma podwyższoną, to do veta, chocby taxówką.
Taka reakcja może wystąpić po truciu robali, ale kot jest małym stworzeniem, ma szybką przemiane materii, szybko chudnie i opada z sił (o wiele szybciej niż człowiek), więc jeśli coś Cię niepokoi lepiej pokazać futrzaka vetowi.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-24, 11:48   #30
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Kociary - POMOCY! Źle z moją Kicią :(

Na razie wszystko jest dobrze, zrobiła sioo, poszalała i nadszedł czas popołudniowego wylegiwania się. Chyba przychodzi do siebie, jeśli tak długo nie miała biegunki, je i pije. Temp. ok. Po oczkach nie widać, żeby cierpiała, nie to, co ostatnimi dniami. Zobaczymy, jaką zrobi qpkę. Ale ze wględu na ww. chyba nie muszę pędzić na gwałt do weta, jeśli TŻ się nie wyrobi Nie wiem, jaki zastrzyk dostała od tamtego, na wypadek gdyby teraz coś jej chcieli dać, więc skoro przychodzi do siebie, to będę czekać, jeszcze mi się znowu struje niepotrzebnie.
Powiedzmy, że wszystko zależy od następnej qpy, jeśli będzie brzydka, to lecę do weta bez gadania
Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:11.