Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 12:56   #1
KateShinoda
Przyczajenie
 
Avatar KateShinoda
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 7

Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?


Witam!

Od kilku dni zastanawiam się nad przefarbowaniem włosów... I to nie na jakiś "normalny" kolor - mam zachciankę na fioletowo-czarny

Co do typu urody to wiem, że fiolet i czerń będą do mnie pasować, ponieważ jestem zimą (poinformowała mnie o tym koleżanka studiująca kosmetologię, ponieważ sama się na tym nie znam) i doradziła, jakie kolory do mnie pasują.

Dlatego, chciałabym zrobić coś mniej więcej tego typu, jak przedstawione zostało na poniższych zdjęciach (z wyróżnieniem trzeciego od góry). Bardzo podoba mi się czerń u dołu i fiolet u góry. Jak wytłumaczyć siostrze, by zrozumiała, o co mi chodzi? (Siostra jest fryzjerką, więc nie boję się o włosy ). Sądzicie, że będzie mi pasować?
Załączam również zdjęcia mojej twarzy, no i włosów

Z góry dziękuję za każdą poradę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f1b674bde0eda440d210726.jpg (22,6 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg violet_hair__by_nice_revan-d3kgjla_large.jpg (21,4 KB, 167 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0853_3ded_600.jpg (43,6 KB, 147 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 270620121092.jpg (109,6 KB, 145 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 270620121094.jpg (109,7 KB, 205 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 389667_383359081709439_185849732_n.jpg (29,9 KB, 154 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 282116_221415664570449_3859702_n.jpg (41,8 KB, 170 załadowań)
KateShinoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 13:49   #2
poesia
Przyczajenie
 
Avatar poesia
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 5
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Fajny kolor i pomysł , myśle że to będzie fajnie wyglądać .. ale lepiej użyj szamponetki ...
zanim zdecydujesz sie na farbę

pozdrawiam
__________________
więcej muzyki
więcej książek
więcej zachodów słońca
więcej długich spacerów


poesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 16:00   #3
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

z fioletowa szamponetka moze byc ciezko... Mysle ze by Ci pasowalo, w razie co mozesz przefarbowac

Dodam ze z czerni potem nie wyjdziesz przez hohoh.
__________________
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 19:16   #4
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Moim skromnym zdaniem to nie jest dobry pomysł. Fajne to może być na tydzień, dwa, miesiąc, ale wątpię aby na stałe i jakoś nie wyobrażam sobie "schodzenia" z fioletu bez drastycznego ścięcia włosów albo niszczącej dekoloryzacji, która i tak często wychodzi "jak chce."
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:07   #5
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 235
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

A może kupisz fioletowe pasemka i doczepisz je po prostu? Zobaczysz, ocenisz.
6291cc2e5cca5cd6ab177e5efe4c5e0758342977 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:10   #6
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Pomysł z fioletowymi włosami jest fajny, niestety muszę Cię zmartwić - żeby zafarbować włosy na taki kolor, musisz je najpierw totalnie odbarwić do białości, a to niestety bardzo je wysusza i niszczy... a kolor spłukuje się po tygodniu i trzeba go regularnie odnawiać. Moim zdaniem może faktycznie pasemka byłyby na początek lepsze, jak radzi koleżanka wyżej?
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 11:52   #7
Rajni
Zadomowienie
 
Avatar Rajni
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 351
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Fajny pomysł. Dopóki jesteś młoda możesz szaleć z wyglądem.
Mniej drastyczna wersja to ciemne włosy plus fioletowe końcówki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 67a6aed882b0e8f92e37140b98c3f7fc8586024f.jpg (97,5 KB, 118 załadowań)
Rajni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 20:54   #8
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

lepiej kup sobie fioletową bluzkę...
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 13:51   #9
KateShinoda
Przyczajenie
 
Avatar KateShinoda
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 7
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Dziękuję Wam za szczere opinie na ten temat

Jestem coraz bardziej zdecydowana na tę przemianę - właśnie dlatego, że jestem młoda i w końcu pragnę poszaleć z wyglądem (czego jeszcze nigdy nie robiłam) i nawet jeśli mam pożałować, to wolę spróbować Co do włosów i ich niszczenia - wiem, że narażam je na uszkodzenie, ale odrosną zdrowe i silne po dłuugim czasie

Jestem umówiona z moją siostrą - zobaczymy, co wyjdzie o odczuciach wobec fryzury podzielę się z Wami na forum

Holly, prawie wszystkie ciuchy mam koloru fioletowego
KateShinoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 13:59   #10
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Szalej, potem nie będzie kiedy, zacznie się praca i trzeba będzie poważnie wyglądać Masz fajny typ urody, powinien ci pasować. Załuję ze sama kiedyś bardziej nie szalałam z włosami
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 14:15   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Może być fajnie.
Nie wiem tylko czy nie szkoda twoich naturalnych włosów bo masz je piękne i bardzo zdrowe. Farbowanie na fiolet pewnie zmusi cię potem do radykalnego cięcia.
Ciekawy masz typ urody, przypominasz mi trochę Rachel Weisz.
Ładnie ci w stylizacjach typu pin up.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 23:30   #12
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Cytat:
Napisane przez KateShinoda Pokaż wiadomość
Witam!

Od kilku dni zastanawiam się nad przefarbowaniem włosów... I to nie na jakiś "normalny" kolor - mam zachciankę na fioletowo-czarny

Co do typu urody to wiem, że fiolet i czerń będą do mnie pasować, ponieważ jestem zimą (poinformowała mnie o tym koleżanka studiująca kosmetologię, ponieważ sama się na tym nie znam) i doradziła, jakie kolory do mnie pasują.

Dlatego, chciałabym zrobić coś mniej więcej tego typu, jak przedstawione zostało na poniższych zdjęciach (z wyróżnieniem trzeciego od góry). Bardzo podoba mi się czerń u dołu i fiolet u góry. Jak wytłumaczyć siostrze, by zrozumiała, o co mi chodzi? (Siostra jest fryzjerką, więc nie boję się o włosy ). Sądzicie, że będzie mi pasować?
Załączam również zdjęcia mojej twarzy, no i włosów

Z góry dziękuję za każdą poradę
Hm, z własnych doświadczeń powiem, że zawsze uważałam, że fiolet wygląda dobrze na osobach o chłodnej lub neutralnej, najlepiej jasnej karnacji. Na moich koleżankach o ciepłej, ciemniejszej karnacji fioletowawe odcienie włosów wyglądały koszmarnie, bo podkreślały ciepłe tony i cera wyglądała jak pomarańczowa.
Na twoim miejscu nie opierałabym się na opinii koleżanki, szczególnie, że zimy moga mieć różne odcienie karnacji, o ile pamiętam. Weź swoje fioletowe ubrania i zasłoń nimi włosy, zobacz jak to wygląda przy twarzy.


Co do kolorów to takie jak na tych zdjęciach faktycznie wychodzą po mocnym rozjaśnieniu, ale mogłabyś spróbować innych odcieni fioletu. Siostra już zaproponowała jakiś produkt?

Ja akurat farbowałam włosy na fioletowe odcienie, ale takie bardziej purpurowe, przy pomocy farb tradycyjnych, kiedyś były takie fajne odcienie w Ferii L'Oreala, ale tez najlepiej wypadały na rozjaśnianych uprzednio włosach. Próbowałam też innych farb sklepowych w podobnych odcieniach i musze powiedziec, że niestety fioletowe pigmenty się błyskawicznie wypłukują, przynajmniej z moich włosów, a że te farby zawierają też na ogół brązowe pigmenty to paru myciach włosy blakną na mahoń, a po paru farbowaniach ciemnieją. Lepiej robi podtrzymywanie koloru przy pomocy oberżynowych itp. szamponetek albo farby na bazie henny. Ogólnie było to dość pracochłonne, więc się zwykle poddawałam po jakimś czasie, albo robiłam na zmianę z czerwonym. Szamponetkami można sięcąłkiem fajnie bawić, łacząc kolory np fioletowa góra, czerwone końce itp. Oczywiście zawsze jest ryzyko, że szamponetka się do końca nie spłucze, ale to raczej jest problemem jak się chce mieć potem jasne.
Niekóre trwałe kupne farby wychodzą prawie zupełnie brązowe, chociaż na pudełku sa piękne, czyste fioletowe kolory >

A te dziewczyny na zdjęciach to raczej mają włosy mocno rozjaśnione i zafarbowane tonerami, które dają piękne kolory, ale nietrwałe, poza tym sporo kosztują, no i sporo zdjęć w internecie to magia fotoszopa.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 18:48   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Ja też byłabym skłonna do pasemek, myślę, że to fajny pomysł. Ale jeśli jesteś zdecydowana na fiolet to zrób to Ja do niedawna też szara myszka, ale coś się we mnie zmieniło i z blondu przeszłam na rudy, później na czerwień. Bardzo fajnie się w tym czuję (tak, wiem, że pełno teraz czerwieni na głowach ). Podziel się zdjęciami, jak się zdecydujesz
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 11:06   #14
trufle
Zadomowienie
 
Avatar trufle
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 152
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Na Twoim miejscu zrobiłabym fioletowe końcówki - jeśli coś nie wyjdzie będzie mniej bolało
trufle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 13:51   #15
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Radykalna zmiana koloru włosów na fiolet - odpowiednia?

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
lepiej kup sobie fioletową bluzkę...
Zgadzam sie z ta wypowiedzia...
I chodzi mi tu o jej przeslanie a nie o doslowne kupowanie bluzki - jesli chesz szalec to szalej: wyjedz na zagle albo kup sobie hulajnoge ale... zeby sobie chciec zrobic cos takiego! Nie rozumiem co ma byc fajnego w tym, zeby zniszczyc piekne, zadbane i zdrowe wlosy po to tylko, zeby latami czekac, az odrosna.
To nie szalenie to... glupota? Tym bardziej, ze jak kolezanka wyzej stwierdzila - wlosy trzeba odbarwic do bialosci, bo polozenie fioletu na ciemne wlosy spowoduje co najwyzej polysk widoczny w sloncu i nic poza tym.
Odradzam.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.