czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 20:38   #1
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130

czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..


wczoraj nie wiem co mnie skusiło i po kilku miesięcznej diecie stanęłam na wadze...i się załamałam...wyszło na to, że przytyłam, i to dużo (z 63 na 67...)
cóż...moje wymiary się niewiele zmieniły, ale troszeczkę spadły.
dużo ćwiczyłam, trochę się wyrzeźbiłam, ale...bez przesady. nie jem ani więcej, ani mniej. po prostu inaczej. przede wszystkim baardzo ograniczyłam słodycze i pieczywo. za to zaczęłam używać dużo tłuszczu i chyba przesadziłam....
w sumie co ciekawe, mam 160 i nadal mieszczę się w 38, no, nie zawsze, ale z zasady.
nie wiem, mam się czym martwić?
nie mam mozliwości zważenia się na innej wadze, bo ja nie trzymam tego narzędzia tortur u siebie...może powinnam zmienić dietę jeszcze raz?

w sumie, w ostatnich tygodniach lekko zawalałam, bo miałam sesję, a ja jem, żeby uspokoić nerwy, ale to nie były żadne chipsy czy słodycze. generalnie zdrowe jedzenie

Edytowane przez kebula
Czas edycji: 2013-02-11 o 20:43 Powód: brak ważnej info
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:37   #2
madel89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 25
GG do madel89
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Z tego co wiem, to na początku diety organizm w pewien sposób się "broni" i wtedy można trochę przytyć... Jeśli Twoja dieta trwa długo i tyjesz , to może jest nie odpowiednia dla Twojego organizmu?
madel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:57   #3
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

cóż, właściwie postawiłam na takie trochę low carb, ale średnio mi to wychodzi, bo byłam w stresie i stawiałam na glukozę.
boję się tych wszystkich niskokalorycznych, bo się już naczytałam o ich efektach za kilka lat, no ale teraz to hm...jestem w lekkiej desperacji
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 15:42   #4
madel89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 25
GG do madel89
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Podczas wakacji przechodziłam trudny okres w swoim życiu... "popuściłam pasa " i przytyłam 10kg. Postawiłam się do pionu i szukałam dobrej diety. Jak się okazało żadna nie była idealna dla mnie. Ze swojego menu wyrzuciłam słodycze i produkty o wysokiej zawartości węglowodanów, zmniejszyłam porcję posiłków. Nie jadłam kolacji a do tego zaczęłam ćwiczyć. Na efekty czekałam 2 tygodnie i ubyło mi 12kg. Teraz nie jestem już na diecie, efekt jo-jo u mnie nie nastąpił. A waga się nie waha
madel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 21:01   #5
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
wczoraj nie wiem co mnie skusiło i po kilku miesięcznej diecie stanęłam na wadze...i się załamałam...wyszło na to, że przytyłam, i to dużo (z 63 na 67...)
cóż...moje wymiary się niewiele zmieniły, ale troszeczkę spadły.
dużo ćwiczyłam, trochę się wyrzeźbiłam, ale...bez przesady. nie jem ani więcej, ani mniej. po prostu inaczej. przede wszystkim baardzo ograniczyłam słodycze i pieczywo. za to zaczęłam używać dużo tłuszczu i chyba przesadziłam....
w sumie co ciekawe, mam 160 i nadal mieszczę się w 38, no, nie zawsze, ale z zasady.
nie wiem, mam się czym martwić?
nie mam mozliwości zważenia się na innej wadze, bo ja nie trzymam tego narzędzia tortur u siebie...może powinnam zmienić dietę jeszcze raz?

w sumie, w ostatnich tygodniach lekko zawalałam, bo miałam sesję, a ja jem, żeby uspokoić nerwy, ale to nie były żadne chipsy czy słodycze. generalnie zdrowe jedzenie
Skoro wymiary spadły no to w czym problem? Mięśnie ważą więcej od tłuszczu, a jak ćwiczysz to kompozycja ciała się zmienia. Nie patrz na wagę tylko na to jak wyglądasz
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 09:59   #6
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Cytat:
Napisane przez aam Pokaż wiadomość
Skoro wymiary spadły no to w czym problem? Mięśnie ważą więcej od tłuszczu, a jak ćwiczysz to kompozycja ciała się zmienia. Nie patrz na wagę tylko na to jak wyglądasz

no właśnie, wymiary spadły mi tylko o centymetr na każdą część. nie więcej, a męczę się już kilka miesięcy.
cóż, odstawienie słodyczy, ziemniaków i pieczywa nie każdemu wystarczają do schudnięcia
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 17:42   #7
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
no właśnie, wymiary spadły mi tylko o centymetr na każdą część. nie więcej, a męczę się już kilka miesięcy.
cóż, odstawienie słodyczy, ziemniaków i pieczywa nie każdemu wystarczają do schudnięcia
Wstaw swój przykładowy jadłospis (najlepiej to z kilku dni) to na pewno ktoś Ci doradzi co może być nie tak
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-14, 08:14   #8
klora
Rozeznanie
 
Avatar klora
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 975
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

Cytat:
Napisane przez kebula Pokaż wiadomość
wczoraj nie wiem co mnie skusiło i po kilku miesięcznej diecie stanęłam na wadze...i się załamałam...wyszło na to, że przytyłam, i to dużo (z 63 na 67...)
cóż...moje wymiary się niewiele zmieniły, ale troszeczkę spadły.
dużo ćwiczyłam, trochę się wyrzeźbiłam, ale...bez przesady. nie jem ani więcej, ani mniej. po prostu inaczej. przede wszystkim baardzo ograniczyłam słodycze i pieczywo. za to zaczęłam używać dużo tłuszczu i chyba przesadziłam....
w sumie co ciekawe, mam 160 i nadal mieszczę się w 38, no, nie zawsze, ale z zasady.
nie wiem, mam się czym martwić?
nie mam mozliwości zważenia się na innej wadze, bo ja nie trzymam tego narzędzia tortur u siebie...może powinnam zmienić dietę jeszcze raz?

w sumie, w ostatnich tygodniach lekko zawalałam, bo miałam sesję, a ja jem, żeby uspokoić nerwy, ale to nie były żadne chipsy czy słodycze. generalnie zdrowe jedzenie
wywal wage, do mierzenia uzyj zdjec lub centymeytru
waga naprawde niewiele mowi, bezczelnie wkleje zeby nie przepisywac:
http://tlustezycie.blogspot.com/2012/04/wagoholizm.html
http://tlustezycie.blogspot.com/2012...de-wazymy.html
moze to zmieni Twoje podejscie
__________________


klora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 12:39   #9
kebula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 130
Dot.: czy ta waga była zepsuta czy ja już mam tak zaburzony obraz..

hej, dzięki wielkie za podpowiedzi, ale po długiej edukacji doszłam do wniosku, co spieprzyłam- za dużo kalorii pochodzący w węglowodanów (praktycznie codziennie owsianka z owocami, ryż, kasza...a i nie raz nie dwa skusiłam się na pieczywko), plus owoce na noc, i to w dużych ilościach.

wiecie, niby się mówi "nie pacz na kilogramy", ale moje bmi wskazuje na nadwagę, chociaż nie wyglądam, ale źle czuję się z tą świadomością.

po pierwsze, zmienię dietę (ale to łatwe nie będzie, bo nie mam pojęcia, co jeść na kolację jeżeli nie kilka jabłuszek albo płatki). zobaczymy, co z tego wyjdzie
kebula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.