Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 13:52   #61
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
czy ktoś może powiedzieć ile mniej więcej kakao bądź bułki tartej daje do szarlotki? bo ja ostatnio chyba dałam mało a wydawało mi się że dużo i ciasto pływa..
Zależy w jakiej formie robisz szarlotkę. Ostatnio robiłam szarlotkę w tortownicy o średnicy 24 cm i kruche ciasto posypałam 3-4 czubatymi łyżkami bułki tartej. Na to wyłożyłam jabłka. Czasami robię też szarlotkę z przepisu mamy i wtedy bułkę tartą mieszam z jabłkami - też kilka dużych łyżek. Często sypię na oko. Zawsze wychodzi Z kakaem nie robiłam.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 13:55   #62
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

ja zazwyczaj robię w tortownicy, hmmm buu ale łyżki nie łyżeczki, tak?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 14:40   #63
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
ja zazwyczaj robię w tortownicy, hmmm buu ale łyżki nie łyżeczki, tak?
Tak, używam dużych łyżek. Bułki tartej nie wyczuwam w cieście.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 19:37   #64
Krystyna911
Rozeznanie
 
Avatar Krystyna911
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 706
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

ja też zawsze pod jabłka sypię bułkę tartą. Bułki się nie wyczuwa a ciasto nie nasiaka sokiem z jabłek
Krystyna911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 10:38   #65
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Ja do szarlotki jeśli piekę w okrągłej tortownicy dodaję 6-7 łyżek bułki tartej, mieszam ją z jabłkami, posypuję też ciasto.
Bułki nie wyczuwa się w cieście, ciasto nie jest zakalcowate, nie jest mokre.
Dodaję do jabłek cynamon. Nie słyszałam aby ktoś dodawał kakao, nie widziałam dodatku kakao w żadnym z przepisów na szarlotki.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 10:48   #66
kikanl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Limburgia, Holandia
Wiadomości: 2
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Podziele sie moimi znanymi trikami:
-nie kazdy lubi zapach pozostajacy na dloni po obieraniu,siekaniu czosnku. Prosty sposob: po siekniu czosnku, metalowa lyzke najlepiej z dziurkami wymyc z odrobina plynu. Zapach czosnku znika z doni.
- zamaiast curry do ryzu mozna dodac szczypte kurkumy lub szafranu by uzyskac piekny kolor ( curry dodaje za bardzo orientalnego smaku,nie do wszystkiego pasuje)
- by uzyskac ciekawy smak risotto dodaje do niego wywaru z grzybów ( moze byc z kostki)
- smazac pieczarki lub jakiekolwiek warzywa nie dodaje na poczatku soli,puszczaja sok. Tuz przed koncem smażenia dodaje sol. Pieprz mozna dodac w kazdym momencie. To samo robie z mięsem smażonym,sole je tuz przed podaniem.
- robiąc gulasz lub curry przez chwile podsmażam przyprawy ( w przypadku gulaszu mielona paprykę ), dodają głębszego smaku a aromat jest niepowtarzalny.
kikanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 12:49   #67
kikanl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Limburgia, Holandia
Wiadomości: 2
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Ja do szarlotki jeśli piekę w okrągłej tortownicy dodaję 6-7 łyżek bułki tartej, mieszam ją z jabłkami, posypuję też ciasto.
Bułki nie wyczuwa się w cieście, ciasto nie jest zakalcowate, nie jest mokre.
Dodaję do jabłek cynamon. Nie słyszałam aby ktoś dodawał kakao, nie widziałam dodatku kakao w żadnym z przepisów na szarlotki.
Naszym tajemnym rodzinnym składnikiem do szarlotki prócz cynamonu była łyżeczka maki ziemniaczanej,szarlotka nie namakała sokiem a jabłka miały fajna konsystencje. Teraz moja Mama zamiast maki ziemniaczanej dodaje galaretkę o smaku cytrynowym lub pomarańczowym. Jabłka maja lekko kwaskowy posmak. Robie dokładnie to samo, nawet jabłka do naleśników sa z dodatkiem galaretki. Mysle,ze niewielka ilość żelatyny lub pektyny dodanych do jabłek rozwiąże problem nasiąkniętej sokiem szarlotki.
kikanl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 12:57   #68
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

macie jakieś rady co do bigosu xd?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 14:09   #69
Kreaturka30
Raczkowanie
 
Avatar Kreaturka30
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 306
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

drabineczka,
Do bigosu moja mama zawsze daje przede wszystkim golonkę, często gotuje jeszcze rosół na kurczaku, wrzuca oczywiście mięso do bigosu, rosół też wlewa oprócz tego przyprawia go tradycyjnie, czasami ewentualnie przyprawą do bigosu ( zależy) i oczywiście dosypuje koperek. Pycha. )
__________________
Kreaturka30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 17:42   #70
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Bigosu nie powinno gotować się pod przykryciem, pokrywką.
Kapusta tak gotowana ma brzydki zapach i dziwny smak.Zarówno ta kiszona jak i słodka, niekiszona.
Do ugotowanej kapusty dodaję podduszone mięsiwa różne, podsmażoną kiełbasę, resztki wędlin. Podlewam, czerwonym winem, dodaję suszone śliwki, powidła śliwkowe, przyprawy, koncentrat pomidorowy.
Moja teściowa dodaje jeszcze zasmażkę z mąki i podsmażona cebulę, kminek cały.

Edytowane przez przylaszczka50
Czas edycji: 2014-08-27 o 17:50
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 18:07   #71
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

jak znudzą się Wam tradycyjne mielone to pokrójcie kolorową paprykę w drobną kostkę i dodajcie ją do mięsa mielonego (plus normalnie jajko, bułka itp). Kotlety wyjdą ładne kolorowe i smaczne Można je robić jako smażone lub gotowane ala pulpety
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 18:09   #72
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Bigosu nie powinno gotować się pod przykryciem, pokrywką.
Kapusta tak gotowana ma brzydki zapach i dziwny smak.Zarówno ta kiszona jak i słodka, niekiszona.
Do ugotowanej kapusty dodaję podduszone mięsiwa różne, podsmażoną kiełbasę, resztki wędlin. Podlewam, czerwonym winem, dodaję suszone śliwki, powidła śliwkowe, przyprawy, koncentrat pomidorowy.
Moja teściowa dodaje jeszcze zasmażkę z mąki i podsmażona cebulę, kminek cały.
Taki bigos u nas nie przechodzi. nikt w rodzinie nie lubi z akcentami śliwek czy pomidorów bo jest za mdły. a zasmażkę robimy do słodkiej kapusty głównie po to, żeby nabrała ładniejszego koloru
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:04   #73
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Taki bigos u nas nie przechodzi. nikt w rodzinie nie lubi z akcentami śliwek czy pomidorów bo jest za mdły. a zasmażkę robimy do słodkiej kapusty głównie po to, żeby nabrała ładniejszego koloru
Wierzę. A u mnie akurat odwrotnie , jesteśmy smakoszami suszonych śliwek i dodajemy je gdzie tylko można.Schab, ciasta, nadzienie naleśników, śledzie zawijane nawet.
Pomidory i przeciery też lubimy.
Są różne gusta smakowe. Miejsce zamieszkania, tradycje kulinarne danego regionu też mają wpływ Ja np. nie zjadłabym placków ziemniaczanych z tartych surowych ziemniaków posypanych cukrem pudrem.
A mój teść tylko takie jadał.

Podaj swój przepis na bigos jeśli to nie problem.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:06   #74
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

o ja bigos musi mieć przecier pomidorowy!: D ale śliwek nie lubię
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:13   #75
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
o ja bigos musi mieć przecier pomidorowy!: D ale śliwek nie lubię
A z jakiej kapusty masz zamiar gotować ten bigos? z kiszonej?

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Jak można nie lubić suszonych śliwek?
A śliwka w czekoladzie z "solidarności" nałęczowska to też nie?
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:14   #76
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

już ugotowałam : ) z kiszonej
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:37   #77
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
A z jakiej kapusty masz zamiar gotować ten bigos? z kiszonej?
Jesli jest bardzo kwaśna to trzeba dodac świeżej a jesli w sam raz to jedynie Z takiej. Zawsze dodaje troszkę czerwonego wytrawnego wina ńo i śliwki suszone. Co ciekawe nie znoszę śliwek suszonych z daniami na słodko a jedynie na słono. Czyli wszystkie bigosy, pieczenie, kurczaki z piekarnika itd. Śliwki w czekoladzie sa . No i sekret dobrego bigosu to gotowanie go kilka dobrych godzin . Wtedy ma prawdziwy polski smak . Ale bez żadnej zasmażki ale za to z grzybami suszonymi . A przecier pomidorowy zupełnie zmienia smak bigosu to juz nie bigos a raczej kapusta pomidorowa .
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:40   #78
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez przylaszczka50 Pokaż wiadomość
Wierzę. A u mnie akurat odwrotnie , jesteśmy smakoszami suszonych śliwek i dodajemy je gdzie tylko można.Schab, ciasta, nadzienie naleśników, śledzie zawijane nawet.
Pomidory i przeciery też lubimy.
Są różne gusta smakowe. Miejsce zamieszkania, tradycje kulinarne danego regionu też mają wpływ Ja np. nie zjadłabym placków ziemniaczanych z tartych surowych ziemniaków posypanych cukrem pudrem.
A mój teść tylko takie jadał.

Podaj swój przepis na bigos jeśli to nie problem.
Musiałabym zadzwonić do mamy albo babci więc może jutro a może za kilka dni ale podam, obiecuję
i u mnie też się robi z kapusty kiszonej.
A przeciery ze śliwek, powidła też uwielbiamy
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 19:59   #79
Giko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 118
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Robiąc naleśniki ubijam osobno białka i dodaję na sam koniec, lekko mieszając Ważne też żeby ciasto na naleśniki odstało około pół godziny przed smażeniem. Tak samo ciasto na pierogi, po zagnieceniu leżakuje sobie pod miską Podpatrzone u babci
Giko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-27, 20:41   #80
malenka92_
Wtajemniczenie
 
Avatar malenka92_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Tam i tu, tu i tam. Okolice Warszawy
Wiadomości: 2 279
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

bigos najlepszy jest jak przemarznie, tj jak gotuje się na Boże Narodzenie to robi się go dzień wcześniej i wystawia na dwór/piwnicy i na następny dzień jest pyyycha
malenka92_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 20:56   #81
Krystyna911
Rozeznanie
 
Avatar Krystyna911
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 706
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jesli jest bardzo kwaśna to trzeba dodac świeżej a jesli w sam raz to jedynie Z takiej. Zawsze dodaje troszkę czerwonego wytrawnego wina ńo i śliwki suszone.
No i sekret dobrego bigosu to gotowanie go kilka dobrych godzin . Wtedy ma prawdziwy polski smak . Ale bez żadnej zasmażki ale za to z grzybami suszonymi . A przecier pomidorowy zupełnie zmienia smak bigosu to juz nie bigos a raczej kapusta pomidorowa .
w mojej rodzinie nigdy nie dodawało się słodkiej kapusty do bigosu. Jeżeli kapusta zbyt kwaśna, to po krótkim obgotowaniu wodę się wylewa a wlewa drugą wodę. Jeżeli dodaję śliwki to nie suszone a wędzone. Ani zasmażki (na cholerę ona ?) ani koncentratu nie dodajemy. Za to zawsze oprócz mięsa (różnorodne mięso) jest kawałek kiełbasy jałowcowej. No i oczywiście suszone grzyby muszą być. Żadnych pieczarek tylko najprawdziwsze prawdziwki, wymoczone wcześniej w małej ilości wody (wodę też wlewamy)
Krystyna911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 22:30   #82
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Krystyna911 Pokaż wiadomość
w mojej rodzinie nigdy nie dodawało się słodkiej kapusty do bigosu. Jeżeli kapusta zbyt kwaśna, to po krótkim obgotowaniu wodę się wylewa a wlewa drugą wodę. Jeżeli dodaję śliwki to nie suszone a wędzone. Ani zasmażki (na cholerę ona ?) ani koncentratu nie dodajemy. Za to zawsze oprócz mięsa (różnorodne mięso) jest kawałek kiełbasy jałowcowej. No i oczywiście suszone grzyby muszą być. Żadnych pieczarek tylko najprawdziwsze prawdziwki, wymoczone wcześniej w małej ilości wody (wodę też wlewamy)
U mnie robi się bardzo podobnie, podstawą jest kapusta "sandomierska" ,prawdziwki i dobra kiełbasa. Na koniec mój Tata zapieka bigos w piekarniku przez około godzinę. My lubimy taki bardziej "suchy", nienawidzę zupy bigosowej W ogóle to jest takie danie które w każdym domu robi się inaczej i przez to u każdego smakuje inaczej.
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:37   #83
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Krystyna911 Pokaż wiadomość
w mojej rodzinie nigdy nie dodawało się słodkiej kapusty do bigosu. Jeżeli kapusta zbyt kwaśna, to po krótkim obgotowaniu wodę się wylewa a wlewa drugą wodę. Jeżeli dodaję śliwki to nie suszone a wędzone. Ani zasmażki (na cholerę ona ?) ani koncentratu nie dodajemy. Za to zawsze oprócz mięsa (różnorodne mięso) jest kawałek kiełbasy jałowcowej. No i oczywiście suszone grzyby muszą być. Żadnych pieczarek tylko najprawdziwsze prawdziwki, wymoczone wcześniej w małej ilości wody (wodę też wlewamy)
Nie jadłaś nigdy bigosu ze słodkiej kapusty? nie mówię o kwaśnej zmieszanej ze słodką a zasmażka po to żeby kolor był ładniejszy(w słodkiej kapuście, nie kwaśnej).
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 12:46   #84
przylaszczka50
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 009
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Zasmażkę do bigosu, kapusty/mąka z tłuszczem, najczęściej ze smalcem/ dodawało się kiedyś w celu zwiększenia kaloryczności, aby była pożywniejsza dla pracujących ciężko mężczyzn. Tak twierdziła moja teściowa gdy zobaczyła jak ja gotuję bez zasmażki, bez tłustego mięsa, bez smalcu.
Bigosem nazywano tylko i wyłącznie danie z kiszonej kapusty a z białej kapusty mimo, że zrobione tak samo to była "kapusta".
A potem to już tylko starsze gospodynie tak rozróżniały, dla młodych kapusta obojętnie jaka z mięsem na gęsto to był bigos.
Najdziwniejszy bigos jadłam w okolicach Świecia nad Wisłą. W rodzinie męża, jego kuzynka zaproponowała "bigos", chętnie skorzystałam z zaproszenia mając w wyobraźni to co bigosem powinno być
ale gdy zobaczyłam to coś dziwnego na talerzu apetyt mi odebrało.
Jednak zjadłam bo nie wypadało odmówić gdy już podała.
Była to ugotowana, posiekana biała kapusta wymieszana z rozdrobnioną kaszanką.

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

* Jeśli patelnia, brytfanka po smażeniu ryb ma brzydki zapach to zagotowujemy w niej fusy z herbaty zalane wodą.

*Jeśli chcemy mieć dobry rosół to mięso wrzucamy do zimnej wody i gotujemy na maleńkim ogniu.Rosół będzie aromatyczniejszy.

*Jeśli chcemy mieć dobre mięso gotowane to wrzucamy je do wrzątku a nawet można wcześniej obsmażyć na gorącym tłuszczu ze wszystkich stron aby ścięte białko na powierzchni uniemożliwiło przejście aromatu do wywaru.

*Do ciasta pierogowego dobrze jest dodać łyżkę oleju lub topionego masła. Ciasto jest wtedy delikatne, pierożki rozpływają się w ustach.

*Czosnek dodawany do smażonych , duszonych potraw dodajemy pod sam koniec gotowania.Danie będzie aromatyczniejsze, czosnek nie będzie gorzki.

*Aby w pojemnikach z kaszą, ryżem, mąką nie zagnieździły się insekty trzeba do nich włożyć suszone liście laurowe.

*Jabłka na zimę można przechowywać w suchych trocinach wtedy nie mają pomarszczonej skórki. Co jakiś czas trzeba jednak robić przegląd czy jakieś nie gnije.
przylaszczka50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 13:10   #85
Krystyna911
Rozeznanie
 
Avatar Krystyna911
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 706
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie jadłaś nigdy bigosu ze słodkiej kapusty? nie mówię o kwaśnej zmieszanej ze słodką a zasmażka po to żeby kolor był ładniejszy(w słodkiej kapuście, nie kwaśnej).
dla mnie bigos to jest tylko i jedynie z kiszonej kapusty. A kapusta słodka to po prostu kapusta. I też nie daję zasmażki. Czasami dorzucę świeżych pomidorów, które dają mi kolor. I fajny, kwaskowy posmak
Krystyna911 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 16:27   #86
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Kiedy robię ciasto na pierogi, do mąki wlewam wrzącą wodę (czasem z dodatkiem mleka, ale ono nie jest konieczne; proporcje płynu i mąki mniej więcej 1:4) i odstawiam do ostygnięcia pod przykryciem. Potem dolewam trochę oleju i oczywiście dodaję sól. Trzeba zagniatać, lekko podsypując, aż będzie miękkie i elastyczne. Nieraz słyszałam pochwały, bo ciasto takie miękkie i delikatne
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 09:51   #87
onlyREDlips
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 102
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Ja wiem jedno, gdy gotujecie brukselkę, cynamon potrafi zdziałać cuda! Aby brukselka miała łagodniejszy smak, podczas gotowania dodaj do niej szczyptę cynamonu. Cynamon likwiduje zapach gotowanej brukselki.
onlyREDlips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:07   #88
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

by brokuł miał ładny kolor oprocz soli dla smaku, dodaję szczyptę cukru i nieprzykrywam go.

im więcej cukru dodamy do piany z białek, tym po upieczeniu będzie sztywniejsza i nie opadnie.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:49   #89
Loriette
Zakorzenienie
 
Avatar Loriette
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 042
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Do gotującej się fasolki szparagowej warto wsypać łyżeczkę cukru - warzywo zyska nowego, lekko słodkiego smaku
__________________
BLOG KULINARNY Z NACISKIEM NA WYPIEKI
Piekarnik Laury

Zapraszam do miejsca, gdzie objawia się prawdziwa miłość do kuchni.
Loriette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:07   #90
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Kulinarne tips and tricks - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Loriette Pokaż wiadomość
Do gotującej się fasolki szparagowej warto wsypać łyżeczkę cukru - warzywo zyska nowego, lekko słodkiego smaku
Ja dosypuję łyżeczkę soli i łyżeczkę cukru, wychodzi idealna
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-19 09:39:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.