wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-07, 06:58   #1
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62

wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne


witam, na moje jedynki muszę założyć korony pełnoceramiczne gdyż są w tak okropnym stanie ( estetycznym ) że innego wyjscia nie mam ,jednak zanim zaloze koronki to chcialabym swój uśmiech miec bielszy czyli wybielić zabki i potem pod ich kolor zalozyc korony. i wiem tez to że wybielanie nie jest wieczne, będę musiala powtarzac co pewien czas, jednak czy jest jakas mozliowsc zebym podczas kolejnego wybielania moje zeby wybielily sie tak jak poprzednio ? tak jak moje korony maja odcien ??
boje sie ze albo za mało chwyci albo za mocno sie wybieli i korony beda sie odznaczały a przeciez co roku koron wymieniac nie bede.
moze pani dr cos innego radzi?
mam kolor a2 na górze i a1 na dole .
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 13:08   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Proszę się nie obawiać. W Pani wypadku można zastosować wybielanie wybiórcze, uznając jeden łuk za wzór kolorystyczny względem drugiego. Czyli wybielamy górę, dopasowując ją do koloru dołu, a nastepnie czekamy około miesiąca na ustabilizowanie koloru. Dopiero po tym czasie umawiamy się na zaprojketowanie licówek. Oczywiście posiadacze uzupełnień protetycznych lub licówek powinni posiadać w domu szyny do wybielania, tak by panować nad barwą zębów. Zachęcamy pacjentów, by co pół roki zgłaszali się na kontrolę, w czaie której oceniamy kondycję licówek, sprawdzamy stan zębów i decydujemy, jak i kiedy będziemy je ponownie wybielać. Na pewno efekt wybielenia będzie zawsze podobny, zęby mają zapisaną własną podatność na wybielenie i jest ona niezmienna. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-17, 16:04   #3
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

ja z kolei rowniez intensywnie mysle o wybielaniu, aczkolwiek mam na dole z przodu koronke, 3 zeby.
Nie wyobrazam sobie znowu przechodzic przez wymiane tej koronki, a generalnie chcialabym zeby wybielic.
Oczywiscie mam swiadomosc, ze koronka sie na wybielanie nie zalapie.

Czy jest jakis inny sposob, aby dopasowac ich odcien do reszty zebow? Czy konieczna jest wymiana koronki? Dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez soczewka
Czas edycji: 2012-12-17 o 16:05 Powód: literowka
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-30, 20:46   #4
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Niestety najpierw wybiela się zęby, czeka na ustabilizowanie koloru, a dopiero potem dobiera się kolor korony do reszty uzębienia. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-04, 21:28   #5
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Proszę się nie obawiać. W Pani wypadku można zastosować wybielanie wybiórcze, uznając jeden łuk za wzór kolorystyczny względem drugiego. Czyli wybielamy górę, dopasowując ją do koloru dołu, a nastepnie czekamy około miesiąca na ustabilizowanie koloru. Dopiero po tym czasie umawiamy się na zaprojketowanie licówek. Oczywiście posiadacze uzupełnień protetycznych lub licówek powinni posiadać w domu szyny do wybielania, tak by panować nad barwą zębów. Zachęcamy pacjentów, by co pół roki zgłaszali się na kontrolę, w czaie której oceniamy kondycję licówek, sprawdzamy stan zębów i decydujemy, jak i kiedy będziemy je ponownie wybielać. Na pewno efekt wybielenia będzie zawsze podobny, zęby mają zapisaną własną podatność na wybielenie i jest ona niezmienna. Pozdrawiam
byłoby super gdyby tak bylo bo nie balabym sie że jak bede wybielala zeby za np pół roku to nie wybiela sie mocniej niz poprzednio bo wtedy musialabym korony wymieniac .
mam jeszczcze problem czysto estetyczny, bo jak wiadomo najpierw wybielanie potem korony i od wybielania musze czekac 2 tygodnie az kolor ustabilizuje sie i tu mam problem bo moje martwe jedynki ktore sa teraz okropne beda sie bardzo odznaczac jak wybiele zeby a te jedynki martwe przeciez sie nie wybiela i bede muslala tak dwa tygodnie z takim usmiechem chodzic??
nie mozna odrazu po wybielaniu opilowac moich zebow i zalozyc tymczasowych koron a kolor pobrac dopiero jak sie ustabilizuje kolor ??
najlepiej na 2 tygodnie zaszyłabym się w domu ale nie moge.

ps. czy beyond polus jest dobrym systemem wybielania czy to taka reklama tylko?? na nakladki sobie tymbardziej nie moge pozwolic bo chodzi o czas, co innego jakby miala zeby wszystkie zdrowe i żywe.

Edytowane przez Pussy22
Czas edycji: 2013-01-04 o 21:29
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:41   #6
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Zęby martwe można wybielać wewnątrzkoronowo, ale nie we wszystkich przypadkach. O zastosowaniu tej metody decyduje lekarz. Alternatywą jest ich okoronowanie. Można oczywiście do czasu ustabilizowania sie koloru okoronować zęby tymczasowo, czyli oszlifować je i wykonać korony tymczasowe. Po ustabilizowaniu się koloru, ale także po wygojeniu dziąseł (ważne, by nie doszło do recesji dziąsła korony tymczasowe powinny być dodziasłowe a nawet nadddziasłowe) można ostatecznie przygotować korony docelowe. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 23:29   #7
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

...

Edytowane przez niemodnaPOLKA
Czas edycji: 2013-01-10 o 00:21
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 16:09   #8
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne



---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Zęby martwe można wybielać wewnątrzkoronowo, ale nie we wszystkich przypadkach. O zastosowaniu tej metody decyduje lekarz. Alternatywą jest ich okoronowanie. Można oczywiście do czasu ustabilizowania sie koloru okoronować zęby tymczasowo, czyli oszlifować je i wykonać korony tymczasowe. Po ustabilizowaniu się koloru, ale także po wygojeniu dziąseł (ważne, by nie doszło do recesji dziąsła korony tymczasowe powinny być dodziasłowe a nawet nadddziasłowe) można ostatecznie przygotować korony docelowe. Pozdrawiam
dziekuje za odpowiedz. myslalam że jak opiłowywuje się zęby pod korony to już wtedy trzeba pobrac kolor, a można dopiero z tego co rozumiem , pobrac kolor jak już mi się po tych ok. dwóch tygodniach ustabilizuje kolor po wybielaniu ?

Edytowane przez Pussy22
Czas edycji: 2013-01-10 o 16:11
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 22:42   #9
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Oczywiście, dobiera się kolor do tych zębów, które zostają nieoszlifowane, a jedynki przed szlifowaniem fotografuje się, co pomaga przy wykonywaniu późniejszej pracy protetycznej. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-11, 22:30   #10
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Oczywiście, dobiera się kolor do tych zębów, które zostają nieoszlifowane, a jedynki przed szlifowaniem fotografuje się, co pomaga przy wykonywaniu późniejszej pracy protetycznej. Pozdrawiam
wiem , że kolor dobiero się do tych zębów nieoszlifowanych ale chodzi mi o to że : czy mogę np jutro iśc zeby wybielić ( beyond czyli jedna wizyta ) i od razu na tej wizycie te jedynki na które bede korony robic oszlifowac i załozyc tymczasówki, a kolor do koron pobrać dopiero za dwa tygodnie, jak kolor wybielania się ustabilizuje?? '
btw jak to w ogole wygląda?? kolor dobiero się wg skali "na oko " czy jakimś przyrządem np jak sie plomby wymienia i kolor robi pod kolor zębów ?
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-13, 19:04   #11
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: wybielanie a następnie korony pełnoceramiczne

Wszystko zależy od praktyki stomatologa, można wybielić zęby i od razu oszlifować martwe jedynki pod koronki oraz założyć tymczasówki. Po ustabilizowaniu barwy wybielonych zębów kolor koron ustala się na podstawie zębów sąsiednich w oparciu o kolornik VITA. Można zastosować skaner Spectro Shade sąsiednich zębów i w oparciu o jego odczyt zaprojektować strukturę barwną jedynek. Powodzenia.
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.