Wypadające włosy cz. IV - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 12:29   #5011
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Odp: Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez YourFashion Pokaż wiadomość
Laboratorium z rana i na czczo:
- morfologia z rozmazem.
- tsh (jeśli wyjdzie, że jest poza normą, to rób FT3 i FT4, możesz też od razu zrobić☠przeciwciała anty-TPO i anty-TG oraz usg tarczycy, to endokrynologowi będzie Cię łatwiej zdiagnozować i nie będziesz musiała płacić za to, że wypisze Ci skierowanie na te badania)
- ferrytyna
- poziom cynku, selenu, magnezu.
- testosteron, prolaktyna, aldosteron (niektórzy polecają też sobie zbadać DHEA i kortyzol)
- pasożyty, możesz też dodatkowo zbadać się na lambię.


Chętnie zrobię te badania, nawet płatne. Tylko jak pójdę z taka listą do rodzinnego to popatrzy na mnie z byka. Bo chyba do samego laboratorium nie można isc i powiedzieć że się chce to i tamto??
Moja rodzinna lekarka nie za bardzo chciała mi dać skierowania na jedno jedyne TSH ale prywatnie zrobisz bez problemów, ja zamawiałam prywatnie w mojej przychodni, mówiłam ze chce takie i takie badanie, pani podliczyła sumkę, zaplaciłam i było ok, w laboratorium powinno być podobnie
A na pasożyty sama zanosiłam materiał do badań, do szpitala, tez oczywiście prywatnie
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 12:48   #5012
YourFashion
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 96
Odp: Wypadające włosy cz. IV

Dziękuję Cata Za odp

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
YourFashion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 16:23   #5013
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez ignorethesmoke Pokaż wiadomość
Laboratorium z rana i na czczo:
- morfologia z rozmazem.
- tsh (jeśli wyjdzie, że jest poza normą, to rób FT3 i FT4, możesz też od razu zrobić☠przeciwciała anty-TPO i anty-TG oraz usg tarczycy, to endokrynologowi będzie Cię łatwiej zdiagnozować i nie będziesz musiała płacić za to, że wypisze Ci skierowanie na te badania)
- ferrytyna
- poziom cynku, selenu, magnezu.
- testosteron, prolaktyna, aldosteron (niektórzy polecają też sobie zbadać DHEA i kortyzol)
- pasożyty, możesz też dodatkowo zbadać się na lambię.
O to mi własnie chodziło. Dziękuję. Przepiszę sobie to i pójdę do lekarki, ciekawe czy coś z powyższych zawiera się w moim pakiecie opieki ambulatoryjnej


Ja dzisiaj policzyłam włosy, które straciłam przy delikatnym i ostrożnym porannym rozczesaniu włosów (wariactwo, bo ja je muskam szczotką byle nie pociągnąć, nie zahaczyć) - wyszło 100 kłaków - więc nawet nie chcę liczyć tych straconych przy myciu.
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 16:45   #5014
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez YourFashion Pokaż wiadomość
Bo chyba do samego laboratorium nie można isc i powiedzieć że się chce to i tamto??
Oczywiście, że można, przecież laboratoria działają na zasadzie oferowania normalnie usług jak fryzjer czy warsztat samochodowy.

Morfologie i tsh powinnaś jednak dostać od rodzinnego bez łaski, z resztą może być różnie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 18:41   #5015
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Jeśli masz anemię to nic nie pomoże, dopóki nie ustabilizujesz żelaza. Jak tu pisze s_pinka (poczytaj jej posty, same ważne informacje) - żelazo uzupełnić jest bardzo ciężko, bo źle się wchłania, stąd ten proces jest czasochłonny. Przy takim problemie powinnaś dostać jakieś żelazo dostępne na receptę - tymi w suplementach problemu nie wyleczysz. Najważniejsze, że wiesz, gdzie leży przyczyna Twojego wypadania i możesz z nią walczyć.
Tak, właśnie wczoraj byłam nawet na kontroli i... wyniki są lepsze, widać poprawę!!! Wykupię receptę i dalej będę łykać żelazo

Cytat:
Napisane przez ignorethesmoke Pokaż wiadomość
Badałaś TSH?
Ja miałam identyczne objawy i okazało się, że mam niedoczynność.
Nie badałam TSH, bo własnie miałam wrażenie, że lekarz mi nie da skierowania i stwierdzi, że to przez anemię po prostu :/
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 19:35   #5016
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Oczywiście, że można, przecież laboratoria działają na zasadzie oferowania normalnie usług jak fryzjer czy warsztat samochodowy.

Morfologie i tsh powinnaś jednak dostać od rodzinnego bez łaski, z resztą może być różnie.
Dokładnie, wszystko zależy od lekarza. Ja od swojej usłyszałam, że "żelazo sobie pani zapłaci, to tylko kilka złotych". Nawet nie miałam ochoty tłumaczyć, że właśnie wydałam ok.500zł na pełną diagnostykę hormonów... W każdym razie do tej pani już więcej nie pójdę.

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Tak, właśnie wczoraj byłam nawet na kontroli i... wyniki są lepsze, widać poprawę!!! Wykupię receptę i dalej będę łykać żelazo
To tylko się cieszyć. Powinno być teraz już tylko lepiej.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 06:31   #5017
Antuanetta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 556
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Żelazo po pól roku brania na czczo bioferu podskoczyło tylko o 4 jednostki, wiec malutko. Co lekarz ma na myśli, że badanie żelaza to kilka zł??? chyba nie badanie ferrytyny która jest wiarygodna.
Antuanetta jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-28, 07:06   #5018
twojmotyl
Raczkowanie
 
Avatar twojmotyl
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: EL
Wiadomości: 185
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Dlatego właśnie jak tylko słyszę słowo lekarz to mnie aż trzęsie.
Oczywiście przydałoby się zrobić badania skoro nie wiadomo dlaczego tracę włosy ale na samą myśl o procesie stania w kolejkach, upraszania o badania, oraz zazwyczaj wątpliwej diagnozy to mnie się odechciewa wszystkiego
twojmotyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 18:47   #5019
noemi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 173
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Załamka!!! 2 dni sie nie czesałam, chodziłam w warkoczyku i sie cieszyłam że więcej włosów na głowie zostanie ale dziś był dzień mycia więc po umyciu i rozczesaniu przeżyłam szok, całe długie pasma wychodziły, nawet nie dało rady tego policzyć...ja juz niemam siły, niemam pojęcia od czego to przecież juz biore suplementy, euthyrox, wcieraam jantar, pije pokrzywe, drożdze a tu zeroooo efektu
noemi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 19:28   #5020
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez Antuanetta Pokaż wiadomość
Żelazo po pól roku brania na czczo bioferu podskoczyło tylko o 4 jednostki, wiec malutko. Co lekarz ma na myśli, że badanie żelaza to kilka zł??? chyba nie badanie ferrytyny która jest wiarygodna.
To faktycznie ciężko z tym żelazem.
U mnie jest aż za dobre - dokładnie górna norma, ferrytyna 55 (norma do 150), czyli może bez szału, ale nie wiem, czy można ją podnieść inaczej niż przez podanie żelaza? A jego brać przy takim wyniku nie będę.

Robię sobie detoks. Odstawiam wszystko poza antykami i tabletkami na żyłki (jednak cały dzień w pracy na nogach robi swoje), włosów staram się nie liczyć. Teraz mam na głowie przeprowadzkę, szukanie nowej pracy, więc nie mam czasu na dodatkowe włosowe rewelacje.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 22:27   #5021
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Załamka!!! 2 dni sie nie czesałam, chodziłam w warkoczyku i sie cieszyłam że więcej włosów na głowie zostanie ale dziś był dzień mycia więc po umyciu i rozczesaniu przeżyłam szok, całe długie pasma wychodziły, nawet nie dało rady tego policzyć...ja juz niemam siły, niemam pojęcia od czego to przecież juz biore suplementy, euthyrox, wcieraam jantar, pije pokrzywe, drożdze a tu zeroooo efektu
Skoro nie ruszałaś włosów przez 2 dni, to wiadomo, że 3 wypadła ci trzykrotna ilość. Niestety tak to jest. A nie przetrzymywałaś przypadkiem trochę przetłuszczonych? Bo to jednak częsty błąd.

Od jak dawna bierzesz euthyrox? Jak obecnie wyglądają wyniki? Pisałam nie raz, że przy mojej niedoczynności włosy przestały bardzo lecieć dopiero, gdy tsh spadło poniżej 2 (norma do 4,9).

Z suplementów co bierzesz? Pokrzywa i drożdże od dawna?
Poziom żelaza sprawdzałaś?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-29, 08:14   #5022
noemi82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 173
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Skoro nie ruszałaś włosów przez 2 dni, to wiadomo, że 3 wypadła ci trzykrotna ilość. Niestety tak to jest. A nie przetrzymywałaś przypadkiem trochę przetłuszczonych? Bo to jednak częsty błąd.

Od jak dawna bierzesz euthyrox? Jak obecnie wyglądają wyniki? Pisałam nie raz, że przy mojej niedoczynności włosy przestały bardzo lecieć dopiero, gdy tsh spadło poniżej 2 (norma do 4,9).

Z suplementów co bierzesz? Pokrzywa i drożdże od dawna?
Poziom żelaza sprawdzałaś?
Miałam robioną morfologie i wyniki wyszły dobre, Pani doktor powiedziała że dla swiętego spokoju mogę sobie kupić żelazo i łykać, kupiłam chelaref i w poniedziałek będzie 2 tyg. jak je przyjmuje, TSH wyszło mi 2 ale wcześniej byławy momenty że wychodziło 4,2 czy 3,2 tak wiec skacze.
Euthyrox biore jakies 3-3,5 tyg. tak samo jak ha-pantoten.
Drożdze, pokrzywe pije juz ponad miesiąc...
Nie widzę zadnej poprawy, dziś wyczesałam 150 włosów nie liczącz tych zebranych po całym domu...
Jestem załamana, kitka już coraz cieńsza, przecież jak codziennie będe gubiła 150szt to za jakies 3 tyg. będe łysa.
Dodam że odrost mam, a co najlepsze wypadają mi włosy właśnie bez odrostó, tylko jasna biała cebulka i od razu farbowane czarne ( u mnie łatwo to odróżnić ponieważ odrost mam juz 2 cm więc pod światło doskonale widać)....to jakby włosy nagle przestały rosnąc i wypadają!!!! Te najdłuższe!!! Cytałam o wypadaniu telogenowym (czy jakoś tak) ale kurde nie 3/4 włosów od razu!!!!!
7 lipca jade z synkiem do CZMP do Łodzi i niewiem czy tak nie znajde jakiegoś dobrego endokrynologa i dermatologa bo mam nedaleko, a u mnie w mieście ani derma ani endo niema dobrego....
noemi82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 10:08   #5023
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
kupiłam chelaref i w poniedziałek będzie 2 tyg. jak je przyjmuje (...)
Euthyrox biore jakies 3-3,5 tyg. tak samo jak ha-pantoten.
Drożdze, pokrzywe pije juz ponad miesiąc...
Nie widzę zadnej poprawy, dziś wyczesałam 150 włosów nie liczącz tych zebranych po całym domu...
Nic dziwnego, że nie widzisz poprawy, to wszystko za krótko! Jesteś dopiero na samym początku, dziwne byłoby gdyby już jakaś poprawa nastąpiła.
Jeśli masz naprawdę niedobory żelaza, to Chela ferr niewiele pomoże, poza tym na unormowanie poziomu potrzeba co najmniej 3-6 miesięcy.
Ha-pantoten to samo - efekty jeśli już to po 3 miesiącach.
Najbardziej zainteresowałabym się tarczycą, miesiąc na euthyroxie to jest nic, musisz robić regularnie badania i zbić tsh. Mnie udało się unormować tarczycę po ponad roku.
Poza tym wypadaniem masz jakieś inne objawy niedoczynności?

Cytat:
Napisane przez noemi82 Pokaż wiadomość
Jestem załamana, kitka już coraz cieńsza, przecież jak codziennie będe gubiła 150szt to za jakies 3 tyg. będe łysa.
Zapewniam, że nie. W moim przypadku wypadało dużo więcej włosów niż 150 dziennie, przez ponad rok i jasne - objętość kucyka zmalała znacząco, ale wyłysieć nie wyłysiałam.

Znalezienie dobrego endokrynologa i dermatologa nie zaszkodzi, ale bierz pod uwagę fakt, że powstrzymanie wypadania to nie takie hop-siup. Na wszystko potrzeba czasu.

I jeszcze jedno, piszesz o synku - dawno rodziłaś?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-06-29 o 10:10
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 14:09   #5024
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Ja nie wiem czy się cieszyć (to za dużo powiedziane) czy płakać. Sytuacja jest taka, że w dzień mycia wyłazi ok 15o włosów, w dzień nie mycia ok 50, przy takim dość pozytywnym zalożeniu wychodzi 100 włosów dziennie. Fakt faktem, były momenty kiedy dziennie było ok 200 (było to jakoś miedzy kwietniem a majem) ale poza tym okresem, od marca cały czas sytuacja oscyluje w granicach 100-120/dzień. I to nie jest żadna norma Robie wszystko, łykam witaminy, piję zioła, i nic. W ciągu ostatnich lat lipiec był dla mnie zawsze początkiem najgorszego sezonu który trwał do listopada, czyzby w tym roku ten sezon zaczął się w marcu? i czy w ogóle sie skończy w listopadzie lub kiedykolwiek?
Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Robię sobie detoks. Odstawiam wszystko poza antykami i tabletkami na żyłki (jednak cały dzień w pracy na nogach robi swoje), włosów staram się nie liczyć. Teraz mam na głowie przeprowadzkę, szukanie nowej pracy, więc nie mam czasu na dodatkowe włosowe rewelacje.
Pod pewnym wzgledem to dobrze byc czymś zajętym w życiu, nie zwraca się tak wtedy uwagi na włosy. Ja w czwartek bronię licencjat i później właściwie nie będę miała się czym zająć (no może poza szukaniem pracy, ale to często ogranicza się do wysyłania cv) więc jeszcze wiecej uwagi skieruje na te nieszczęsne włosy
__________________
Naturalne włosy od 14.02.2013 
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 16:45   #5025
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wypadające włosy cz. IV

Zapraszam do nowej części wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=41560726
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:41.