Jak pozbyć się trądziku? :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 20:51   #1
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Unhappy

Jak pozbyć się trądziku? :/


Witam, przepraszam za kolejny taki temat ale już poprostu nie mam siły szukać.
Jestem 15-letnim chłopakiem który ma ogromny problem z pryszczami/trądzikiem na twarzy(czoło, policzka, podbródek. Walcze już z nim pare dobrych miesięcy ale już nie daje rady. Poprostu nie moge przechodzić koło lustra, brzydze sie tej twarzy ;/ Zrezygnowałem z tłuszczów, ostrych rzeczy, słodyczy i staram sie unikać soli. Miałem już w cholere leków, które prawie w ogóle nie pomagały(Benzacne, Epiduo, Brevoxyl). Wszystkie polecił mi "dermatolog" który w 2 minuty potrafił stwierdzić co mi jest i przepisać te jakże cudowne leki. Aktualnie jestem aktywny fizycznie. Codziennie myje twarz, a po myciu rano i wieczorem stosuje płyn cetaphil, mimo że nie pomaga. Już naprawde nie wiem co mam ze sobą zrobić, chce wreszcie wyglądać normalnie : /
Prosze o waszą pomoc, zbliżają sie wakacje, nie chce przez to siedzieć cały czas w domu : / Z góry dziękuje za wszystko.
Prosiłbym o jak najszybsze sposoby usuniecia go, mimo że wiem iż za wiele takich nie ma ;/
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 23:34   #2
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

co do sposobu żywienia.. może gluten jest przyczyną, produkty mleczne? warto zrobić wymaz z antybiogramem, przyczyną tego świństwa może być nawet gronkowiec.
przejdź się do innego dermatologa, swoją drogą
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 09:49   #3
leokadiaananas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 21
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

ja zlikwidowałam trądzik na twarzy kremem nawilżającym zaskakujące nie ?! dobry krem do twarzy potrafi zdziałać cuda. Byłam po kilku terapiach u dermatologa i moja skóra była bardzo wysuszona, teraz wszystko wróciło do normy
leokadiaananas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 11:51   #4
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Według mnie szybkiego sposobu na pozbycie się trądziku nie ma (zależy też ile czasu to dla Ciebie szybko). To co Ci mogę poradzić to oczyszczanie twarzy kosmetykami przeznaczonymi do cery z trądzikiem,ale takimi które nie zawierają alkoholu,bo ten przesusza i sprawia,że trądzik leczy się dłużej. Używaj także kremu nawilżającego.
Możesz wybrać się także do apteki po tabletki/ herbatkę z bratkiem.
Co do diety : zrezygnuj z ostrych potraw, a także słodyczy, jeśli palisz to powinieneś ograniczyć (jeszcze lepiej przestać).
Ważne jest też to,żeby nie dotykać co chwila twarzy, na rękach mamy dużo bakterii,które nie pomagają. Na pewno też nie wyciskać, drapać krostek.
Polecam też wycierać twarz osobnym ręcznikiem niż dłonie i reszta ciała.

powodzenia i cierpliwości. Kosmetyki czy leki potrzebują czasu żeby zacząć działać, czasem nawet kilka tygodni.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 12:44   #5
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Może nie myj buzi żelem rano i wieczorem tak jak to robisz, tylko spróbuj ją myć żelem tylko wieczorem, a rano używaj np. tylko toniku. Jak będziesz ją za mocno katował, to skutek może być odwrotny do zamierzonego. I powtórzę za całą resztą- nawilżaj! Suplementy diety na skórę też mogą pomóc w oczyszczaniu i szybszej regeneracji. W ogóle to aktywność fizyczna może powodować nasilenie trądziku, zwróć uwagę, czy te problemy nie zaczęły się nasilać, kiedy zacząłeś uprawiać sport. Trądziku nie da się pozbyć szybko i to nie jest tak, że jak go wyleczysz, to możesz sobie odpuścić. Taka cera zawsze będzie wymagać uwagi i przemyślanej pielęgnacji.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 15:46   #6
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Cytat:
Napisane przez Panna_Isa Pokaż wiadomość
Może nie myj buzi żelem rano i wieczorem tak jak to robisz, tylko spróbuj ją myć żelem tylko wieczorem, a rano używaj np. tylko toniku. Jak będziesz ją za mocno katował, to skutek może być odwrotny do zamierzonego. I powtórzę za całą resztą- nawilżaj! Suplementy diety na skórę też mogą pomóc w oczyszczaniu i szybszej regeneracji. W ogóle to aktywność fizyczna może powodować nasilenie trądziku, zwróć uwagę, czy te problemy nie zaczęły się nasilać, kiedy zacząłeś uprawiać sport. Trądziku nie da się pozbyć szybko i to nie jest tak, że jak go wyleczysz, to możesz sobie odpuścić. Taka cera zawsze będzie wymagać uwagi i przemyślanej pielęgnacji.
Jakiego toniku?

Dziekuje za powyższe odpowiedzi. Mam nadzieje że niektóre pomogą
Narazie mam zamiar używać tylko i wyłącznie Cetaphilu. Czy jeżeli zaczne pić mleko z drożdzami(ktoś wie może jak to sie uzywa?), smarować się normalnym kremem(tylko ile razy dziennie?) i użyać tego Cetaphilu ale tylko w nocy, to czy istnieje szansa że pryszcze zaczną znikać? Z góry dziekuje.
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 17:24   #7
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

kremem powinieneś smarować się po każdorazowym oczyszczaniu skóry (czyli za każdym razem umyjesz twarz), pamiętaj że krem powinien być dostosowany do typu skóry,więc najlepiej poradzić się ekspedientki w sklepie kosmetycznym lub w aptece. Nie wiem czy mycie twarzy raz dziennie żelem coś pomoże, ja zawsze myłam rano i wieczorem,a w czasie upałów także w ciągu dnia.
Nie wiem czy mleko z drożdżami pomaga, nie słyszałam o takim sposobie na trądzik.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 08:12   #8
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

-3 razy dziennie ketaphil
-krem do twarzy po każdym umyciu
-mleko z drożdzami

Jeszcze macie jakies pomysły które moge stosować? z góry dziekuje
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 08:47   #9
krakowianka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 70
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

a nie myślałeś o kuracji np izotekiem? dermatolog nic Ci nie wspominał? jeśli naprawdę jest źle na twarzy to może warto pomyśleć nad tym lekiem. ja jestem po 2 miesiącach kuracji i widzę jakąś tam poprawę,a tez już było tak,ze miałam cysty na pół policzka i płakałam gdy nakładałam krem bo tak bolało....
krakowianka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 09:09   #10
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Cytat:
Napisane przez krakowianka1991 Pokaż wiadomość
a nie myślałeś o kuracji np izotekiem? dermatolog nic Ci nie wspominał? jeśli naprawdę jest źle na twarzy to może warto pomyśleć nad tym lekiem. ja jestem po 2 miesiącach kuracji i widzę jakąś tam poprawę,a tez już było tak,ze miałam cysty na pół policzka i płakałam gdy nakładałam krem bo tak bolało....
Mój dermatolog najwidoczniej chce sie na mnie tylko wzbogacić Nie wspominał mi o tym leku nic. Narazie bede próbował powyższych sposobów, jezeli juz mi nic nie wyjdzie to sprobuje coś z tym izotekiem.
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 09:10   #11
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

A nie planujesz odwiedzić innego dermatologa?
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-23, 12:31   #12
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

W mojej okolicy żadnego innego nie znajde A na publicznego dermatologa trzeba czekac po 1-3 miesiace.
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 14:39   #13
Siryn
Raczkowanie
 
Avatar Siryn
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 86
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Jesteś chyba za młody na Izotek. Myślę, że warto zrobić sobie badania- wymaz, antybiogram, hormony, bo nie ma sensu w ciemno katować organizmu. Co do Cetaphilu, (jeśli to EM) to on nie oczyszcza zbyt dokładnie, jest za delikatny moim zdaniem i powinieneś po nim stosować tonik, żeby przywrócić naturalne pH skóry. Nie ma też sensu zbyć często myć skóry, bo zdziera się jej naturalną barierę.

Jakiego kremu używasz? Uważaj ze składem, żeby sobie zbytnio nie zaszkodzić jeszcze.

Ja piłam drożdże z wodą- na cerę nie pomogły, ale bardzo wzmocniły mi paznokcie. Trzeba najpierw zabić te drożdże przez zalanie wrzątkiem. Ohydne w smaku, jak dla mnie.
Siryn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 12:02   #14
Wealthy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 35
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

hmm proponuje tak ja tak robie i jest duzo lepiej
rano i wieczorem myjesz cetaphilem potem ew tonik ogórkowy i przed spaniem po myciu krem nawilzajacy cetaphil da ultra
+ biore witaminy a+e , visaxinum , oraz wit c
i widze duża poprawe czasem jak nic nie wycisne nie rozdrapie małych krostek nie widocznych i nie ma ran to twarz jest czysta nie ma nic , a tak to bylo roznie
ps
czasem stosuje takze brevoxyl małe ilości mi także bardzo pomógł lecz tobie pisałeś ze nie

Edytowane przez Wealthy
Czas edycji: 2014-05-24 o 12:07
Wealthy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:01   #15
Panna_Isa
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Isa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 44
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Co wy z tym izotekiem wszyscy?! Izotek to bardzo silny lek na trądzik, który nie reaguje na inne leczenie. Skutki uboczne są tragiczne, bo lek to nic innego jak chemioterapia. Jak się już zaczniesz leczyć tym świństwem, to Twój trądzik na nic innego nie zareaguje, nie mówiąc o tym, że się po prostu zwyczajnie zatrujesz. Więc powinno się po niego sięgać w ostateczności, a nie traktować jak cudowny lek na wszystkie problemy!
Spróbuj najpierw zmienić sposób pielęgnacji, pobrać trochę suplementów, tak jak Ci wszyscy radzimy. Jeżeli chodzi o tonik, to szczerze mówiąc nie mogę Ci żadnego polecić, bo ja sama przemywam rano twarz płynem micelarnym, a ostatnio wieczorem po umyciu żelem, psikam się wodą termalną z la rocha i mnie to pasuje.
Jeżeli chodzi o to mycie żelem raz dziennie, to chodzi mi głównie o to, żebyś dał odpocząć skórze. Jak już napisałam, katowanie może dać skutek odwrotny do zamierzonego, a Twoja skóra z tego co rozumiem potrzebuje teraz przede wszystkim nawilżania, bo wcześniej tego nie robiłeś.
Panna_Isa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 10:58   #16
blackess1
Przyczajenie
 
Avatar blackess1
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 18
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Znajdź dobrego dermatologa, może poszukaj prywatnie. Odstaw produkty mleczne.. mi dermatolog zabroniła mi jeść filet z kurczaka ze zwykłych sklepow... po za tym nie katuj sie wieloma kosmetykami '' zwalczającymy tradzik " bo ona powodują tylko nasilenie. Mi pomógł Oxycort, normaclin, duac... ale to indywidualna sprawa. Po prostu idź do innego dermatologa...
blackess1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 08:35   #17
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Zacząłem przemywać twarz 3 razy dziennie mydłem w płynie, 2 razy dziennie Cetaphilem, twarz wycieram tylko i wyłącznie ręcznikiem papierowym. Wydaje mi się że powoli znikają, ale za to mam kolejny problem. Na twarzy mam też większość takich czerwonych plamek, wydaje mi się że zostały ono po pryszczach. Da się z nimi coś zrobić? I przy okazji, wiekszosc pryszczów na mojej twarzy jest już sucha. Teraz chce zwalczyć również te plamki jak i te suche pryszcze. Prosze o rady.
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 11:36   #18
krakowianka1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 70
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

do czerwonych plamek to trzeba przede wszystkim czasu czasu i jeszcze raz czasu....niektórzy polecają np krem Cepan, ale to na same blizny zmian trądzikowych "aktywnych" się nim nie smaruje..
krakowianka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 14:54   #19
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Cytat:
Napisane przez Viperking Pokaż wiadomość
Zacząłem przemywać twarz 3 razy dziennie mydłem w płynie, 2 razy dziennie Cetaphilem, twarz wycieram tylko i wyłącznie ręcznikiem papierowym. Wydaje mi się że powoli znikają, ale za to mam kolejny problem. Na twarzy mam też większość takich czerwonych plamek, wydaje mi się że zostały ono po pryszczach. Da się z nimi coś zrobić? I przy okazji, wiekszosc pryszczów na mojej twarzy jest już sucha. Teraz chce zwalczyć również te plamki jak i te suche pryszcze. Prosze o rady.
Te "plamki" to prawdopodobnie blizny. Wiele osób poleca na nie krem z dodatkiem śluzu jakiś ślimaków i podobno działa to cuda. Możesz popytać w sklepie. Ewentualnie możesz poczekać,a z czasem same znikną.
Nie zapominaj o regularnym stosowaniu kremu nawilżającego na dzień i na noc,żeby skóra nie była przesuszona.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 17:31   #20
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

A nie ma jakiejś maści która działa i na pryszcze, i na plamy? Bo nie chce żadnej maści załóżmy na te plamy, po której mnie znowu wypryszczy ;/ Sytuacja poprawiła się i naprawde mam mniej, zostały prawie same suche pryszcze i te plamy.
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 18:39   #21
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Po maści na blizny nie pojawi się trądzik. O preparat na te 2 przypadłości spytaj w aptece, sklepie kosmetycznym
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 10:48   #22
Viperking
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jak pozbyć się trądziku? :/

Słońca nie ma to i pryszcze zaczęły się pojawiać :< Na dodatek choroba, przez co uniemożliwiła mi ćwiczenia i pobyt na świeżym powietrzu ;/

Musze udać się wreszcie do tej apteki i zapytać o te maści. Słyszałem że jedzenie główki czosnku pomaga, gdyż zabija bakterie, próbował ktoś?
Viperking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-01 11:48:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:01.