Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze mamy'' - Strona 169 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-08-26, 12:51   #5041
pstryczek84
Zakorzenienie
 
Avatar pstryczek84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 14 197
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
dobrze, że nie w sukienusi i z gołym dupskiem
nie, akurat o to bylabym spokojna. mialam na sobie i tak sukienke wiec nic by nie bylo widac.
mimo wszystko gorzej wygladalabym w tych pantofelkach. Kopciuszek za dyche, kutfa jego mac
__________________
21.12.2012 (57cm/3550g)
07.11.2016 (59cm/3500g)



pstryczek84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 12:57   #5042
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 2 926
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Twoja ciąża, Twoja sprawa.
Mi nawet przez głowę by nie przeszło żeby iść na spacer przy twardniejącym brzuchu.
Mi gin kazała ruszyć zadek, ale jak mi brzuch twardnieje, to mam natychmiast odpoczywać.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
to jeszcze opisze wam moj dzisiejszy bydynizm, sadze ze dlugo zadna mnie nie przebije

do badania przygotowalam sie jak zwykle, ubralam "sukienusie", kapcie ochronne i polecialam najpierw na samolot, potem do usg. koniec badania, dziekuje, do wiedzenia.
wyszlam przed gabinet do recepcji po zwolnienie a doktorka za mna, niemalze z krzykiem - Tylko niech Pani wychodzac od nas zdjemnie te kapciuszki!
Wyszlam sobie elegancko w tych bialych butach ochronnych!
czujecie co by bylo jakbym w tym wyszla z gabinetu na ulice, mega ruchliwa?! ja pierdziele!!!!!!!!!!!!!
zrobiłabyś furorę, może nawet na faszyn from raszyn by się Twoja fota znalazła

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Zingi Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim świeżo po badaniach extra wyników)) rośniemy w siłę

A nam przed chwilą kurier przywiózł zamówione łóżeczko dostawne-no to skręcamy i się przyzwyczajamy i przyzwyczajamy nasz zwierzyniec(2 kotki, 1 sunia)

Dziewczyny, średnio się jeszcze orientuję w cenach proszków, ale przyuważyłam, że będzie Lovela w promocji w Biedronie, zobaczcie http://www.biedronka.pl/pl/product,i...-lovela-1-8-kg

Warto?
Ja za jedną butlę Loveli w rossku zapłaciłam chyba 37 zł

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Piękności!!!!!
aleksandramaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:04   #5043
Anettt87
Zadomowienie
 
Avatar Anettt87
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 179
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Pokaż wiadomość
Mi gin kazała ruszyć zadek, ale jak mi brzuch twardnieje, to mam natychmiast odpoczywać.
Mój też mówił, że zaleca pacjentkom, którym dokuczają takie twardnienia, mniej ruchu, a zamiast spacerów posiedzenie na ławce itp.
Ja przy twardnieniu staram się położyć (lub chociaż siedzieć, zamiast chodzić) i wtedy dopiero mija.
Anettt87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:09   #5044
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Dzisiejsze zdobycze, plus te dotychczasowe (czapka i skarpety )
I to właściwie tyle więcej nie mamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przynajmniej masz mało prania i prasowania
słodziaczki
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:23   #5045
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Pokaż wiadomość
Mi gin kazała ruszyć zadek, ale jak mi brzuch twardnieje, to mam natychmiast odpoczywać.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------



zrobiłabyś furorę, może nawet na faszyn from raszyn by się Twoja fota znalazła

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------



Ja za jedną butlę Loveli w rossku zapłaciłam chyba 37 zł

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------



Piękności!!!!!
Mi tak samo.
Tzn na początku jak mu o tym mówiłam to nie, mówił żeby się nie przejmować bo to macica tak ćwiczy, ale teraz juz powiedział, że jak tylko zacznie twardniec i się stawiać to od razu położyć się a jak nie mam możliwości to chociażby wygodnie usiąść bo mówi że to już ostatnie tygodnie i lepiej dmuchać na zimne.

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

I wcale nie jest mi z tym dobrze bo wolałabym normalnie funkcjonować, polazic po plaży bo bardzo lubimy z mężem takie wieczorne długie spacery brzegiem morza, ale już teraz odpuściłam i nie wybiorę się. Wystarczy, że coś robię w kuchni a poczuje, że brzuch stwardnial i się postawił to lecę chwilę poleżec. Tylko, że u mnie to trwa minute i puszcza. Czasami zdarzy się tak 3-4 razy pod rząd i koniec a czasami tylko z 3 razy na dzień.
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:28   #5046
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
nie, akurat o to bylabym spokojna. mialam na sobie i tak sukienke wiec nic by nie bylo widac.
mimo wszystko gorzej wygladalabym w tych pantofelkach. Kopciuszek za dyche, kutfa jego mac

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
przynajmniej masz mało prania i prasowania
słodziaczki
Na razie :P wszystko przede mną
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:41   #5047
MajWija
Wtajemniczenie
 
Avatar MajWija
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 2 425
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Z jakiej firmy reczniczki dla Maluchow kupujecie?
MajWija jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 13:42   #5048
doooti
Zadomowienie
 
Avatar doooti
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 657
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez bluesberry Pokaż wiadomość
Przez Twojego posta poszłam z ciekawości do C&A i też było wyszłam z mega torbą, głównie bielizna dla Lilki i tz, ale i dla dziecia coś się trafiło





Nasz Maluch ważył w 24tc 513g, w 27tc już 920g więc wszystko jak najbardziej możliwe Teraz już nie idą na rzeźbę, a na masę



Póki lekarz nie każe mi uważać to sorry ale nie mam ochoty na leżenie na kanapie. Zresztą nawet gin na IP mi powiedziała, że mam podczas twardnienia iść na spacer czy zakupy żeby myśli oderwać.



Trudno w ciąży nie tyć w 9m już tak strasznie nie idzie waga w górę.



Też takie miałam przy Lili, włosy cud, paznokcie i cera aż a teraz? paznokcie rozdwajają się na całej powierzchni, włosów o połowę mniej i cienkie sie zrobiły



Tylko do wieszania zasłon tż zagoń!! bo będzie





takie wieści to my lubimy!



I tak dobrze, że następnego dnia a nie po 3!



dokładnie Lila miala ważyć ok 2900g a 2 dni później dziwnym trafem urodziła się na 3630g



Też tak uważam, a że szczęśliwym trafem załapałam się na kocówkę '89





i po zakupach, natrafiłam na tą promo w C&A więc wyszłam z wielgachną torbą i bananem na buzi

Po wizycie w aptece nie byłam już tak szczęśliwa szlag by to jakie tu wszystko drogie!

Kupiłam magnez, krem dla mnie, krem avene dla Małego, octenisept i SabSimplex i cholera prawie 70e!!

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------





Zakładaj Matka, masz nasze błogosławieństwo

Ja właśnie wróciłam z C&A i kupiłam koszule różowa na długi rękaw rozmiar xxl idealna na ciaze jesienią za 12,50 pln i sweter za 25 pln normalnie ostatnio az sama siebie nie poznaje, generalnie nigdy nie było mi żal kasy na ciuchy i bluzka jakaś ponad stówkę nie była jakaś droga a teraz sie śmieje do mamy ze jak powyżej 3 dyszek to nie kupuje :p szkoda mi kupić cos co potem nie założę
doooti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:42   #5049
desire87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 299
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Z jakiej firmy reczniczki dla Maluchow kupujecie?
canpol
desire87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:46   #5050
aleksandramaj
Wtajemniczenie
 
Avatar aleksandramaj
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 2 926
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Z jakiej firmy reczniczki dla Maluchow kupujecie?
Ja póki co kupiłam 2 w Smyku, w domu mogę zerknąć, co to jest. W sobotę w ikei też pomacam to, co mają.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Trudno jest zalożyć nowy wątek? Trzeba go jakoś ze starymi połączyć?
Ja bym założyła, ale nie umiem tak ukryć linków, jak zrobiła to na przykład Annulka na pierwszej stronie
aleksandramaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 13:54   #5051
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17 201
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Chodźta

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post64606026
60d64c77414195c3f1000bfc6e843f4303cd6908_5f3f0074680ed jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 14:06   #5052
Anettt87
Zadomowienie
 
Avatar Anettt87
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 179
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Z jakiej firmy reczniczki dla Maluchow kupujecie?
Ja kupiłam dwa z kapturkami w pepco, ale myślę, żeby dokupić jeszcze jakiś 1 lub 2 nieduże z "lepszej" firmy
Anettt87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:12   #5053
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

[1=60d64c77414195c3f1000bf c6e843f4303cd6908_5f3f007 4680ed;64593546]Dziękuję za życzenia w imieniu Elci
Co do tematu włosów to ja wcieram kozieradkę jakbym miała im pozwolić wypadać w obecnym tempie to do porodu byłabym łysa [/QUOTE]
Kozieradka jest super, tylko śmierdzi jak nieszczęście i ten zapach, u mnie, utrzymywał się nawet po myciu. Najgorzej jak się zgrzałam, zaczynałam trącić rosołkiem. Absolutnie nie do przejścia
Mam olejki Khadi do włosów, ale odstawiłam je na czas ciąży, później do nich wrócę, bo dawały widoczny rezultat
Cytat:
Napisane przez MajWija Pokaż wiadomość
Może i tak, ale myślę, że i tak powinnaś to twardnienie mimo wszystko jak trwa dłużej niż minutę i się często powtarza zwalczać.
Mi gin mówił, że napinanie i twardnienie macicy wpływa na jakość szyjki, niekoniecznie na jej długość tylko kondycję.
Mój brzuch stawiał się regularnie od 17 tygodnia, dopiero w 26tc szyjka w ciągu dwóch tygodni gwałtownie zmiękła i skróciła się, wcześniej była długa, twarda i zamknięta. Prowadziłam raczej oszczędny tryb życia, ale bez przesady.
Generalnie ani leki, ani polegiwanie nic nie dało.
Trzeba cały czas kontrolować szyjkę żeby szybko wyłapać jakieś nieprawidłowości i tyle.

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
28t1d
Wizyta na 5+ (ze zdjeciem bylaby na 6 )
Najpierw szyjka na samolocie, potem szyjka przez usg - 39mm, zamknieta, wszystko ok.
Potem usg, zmierzyla glowke, brzuch i kosc udowa, tetno i wage .
Mozna? mozna
Tetno 145, waga 1300
Wizyta za miesiac
Z tego szoku zapomnialam sie zapytac o to usg III trymestru


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Gratki!
Cytat:
Napisane przez aleksandramaj Pokaż wiadomość
Coś insynuujesz?

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
26t4d kolo 950 gram i dokładnie odpowiada wiekowi ciąży



Gratki! Kurcze ja też zapomniałam o to zaptyać



Ale to nie na końcówce, tylko pomiędzy 27 a 30tc
Choć w sumie patrąc na moją i TŻ budowę, to nie mam co się spodziwać dużego dziecia
A co do USG, to kumpeli na ostatnim wyszlo że synek powinien ważyć okolo 3500-3600 gram, a ważył 4400g (poród byl po 2 dniach od tego USG)
Nie ma co się sugerować, Tż jest duży i dobrze zbudowany, urodził się w terminie 2,2kg, ja jestem niska i drobna, urodziłam się z wagą 3,8kg

No a wagę szacuje aparat na podstawie znaczników postawionych przez lekarza, także to trochę ruletka. Sprawdzi się lub nie...
Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
to jeszcze opisze wam moj dzisiejszy bydynizm, sadze ze dlugo zadna mnie nie przebije

do badania przygotowalam sie jak zwykle, ubralam "sukienusie", kapcie ochronne i polecialam najpierw na samolot, potem do usg. koniec badania, dziekuje, do wiedzenia.
wyszlam przed gabinet do recepcji po zwolnienie a doktorka za mna, niemalze z krzykiem - Tylko niech Pani wychodzac od nas zdjemnie te kapciuszki!
Wyszlam sobie elegancko w tych bialych butach ochronnych!
czujecie co by bylo jakbym w tym wyszla z gabinetu na ulice, mega ruchliwa?! ja pierdziele!!!!!!!!!!!!!
Ładnie, prawie ukradłaś kapciuszki. Myślałaś że nikt się nie zorientuje? Dobrze że babeczka z recepcji Cię przypilnowała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 14:48   #5054
kaga90
Zadomowienie
 
Avatar kaga90
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
to jeszcze opisze wam moj dzisiejszy bydynizm, sadze ze dlugo zadna mnie nie przebije

do badania przygotowalam sie jak zwykle, ubralam "sukienusie", kapcie ochronne i polecialam najpierw na samolot, potem do usg. koniec badania, dziekuje, do wiedzenia.
wyszlam przed gabinet do recepcji po zwolnienie a doktorka za mna, niemalze z krzykiem - Tylko niech Pani wychodzac od nas zdjemnie te kapciuszki!
Wyszlam sobie elegancko w tych bialych butach ochronnych!
czujecie co by bylo jakbym w tym wyszla z gabinetu na ulice, mega ruchliwa?! ja pierdziele!!!!!!!!!!!!!
Buehehehehe

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
kaga90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:41   #5055
KarolinaNL
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaNL
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Rotterdam
Wiadomości: 1 493
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Witam sie ze szpitala. Jestem na porodowce bo przyjaciółka rodzi i ja wspieram i sama byłam też na IP bo upadlam na chodniku... całe szczęście refleks zadzialal i zdarzylam się podeprzeć ręką... cała rękę mam obdarta i spuchnieta i kolano tak samo. Z maluszkiem wszystko w porządku.

Nadrobie jak wrócę do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KarolinaNL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:46   #5056
bluesberry
Zakorzenienie
 
Avatar bluesberry
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3 812
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez KarolinaNL Pokaż wiadomość
Witam sie ze szpitala. Jestem na porodowce bo przyjaciółka rodzi i ja wspieram i sama byłam też na IP bo upadlam na chodniku... całe szczęście refleks zadzialal i zdarzylam się podeprzeć ręką... cała rękę mam obdarta i spuchnieta i kolano tak samo. Z maluszkiem wszystko w porządku.

Nadrobie jak wrócę do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko, aż zamarłam jak przeczytałam pierwsze słowa!
Kciuki za przyjaciółkę!
bluesberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-26, 16:47   #5057
mietowka25
Zakorzenienie
 
Avatar mietowka25
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 112
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Cytat:
Napisane przez KarolinaNL Pokaż wiadomość
Witam sie ze szpitala. Jestem na porodowce bo przyjaciółka rodzi i ja wspieram i sama byłam też na IP bo upadlam na chodniku... całe szczęście refleks zadzialal i zdarzylam się podeprzeć ręką... cała rękę mam obdarta i spuchnieta i kolano tak samo. Z maluszkiem wszystko w porządku.

Nadrobie jak wrócę do domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsze zdanie powoduje że moje oczy zrobimy się dwa razy większe. Uważaj na siebie.
I kciuki za przyjaciółkę
mietowka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-08-27, 08:36   #5058
Panna Izabela
Zakorzenienie
 
Avatar Panna Izabela
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy listopadowe 2016 cz. VI - ''W trzeci trymestr wkraczamy, ale sily jeszcze

Przenoszę

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________
30.07.2015 Wiktoria nasz Aniołek

http://www.suwaczek.pl/cache/97014df637.png

ŻONA od 30.08.2014

ZARĘCZENI 28.11.2012
RAZEM 17.09.2010
Panna Izabela jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-27 09:36:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.