Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz.III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 15:13   #61
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Bordowa a mąż nie ma Cię wpisanej u siebie w książeczce?
Nie, bo to nie jest mój mąż
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:19   #62
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Nie, bo to nie jest mój mąż
hmmm ale jeszcze do 26 roku możesz być na ubezpieczeniu rodziców tak coś kojarzę mama ma Cię na pewno wbitą w książeczkę
Jak masz tą stronę z ustawą to może weź ze sobą to szpitala, albo przejdź się do zusu.
Rozumiem, że nie pracujesz, a jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? bo wtedy masz ubezpieczenie z urzędu pracy
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:23   #63
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
hmmm ale jeszcze do 26 roku możesz być na ubezpieczeniu rodziców tak coś kojarzę mama ma Cię na pewno wbitą w książeczkę
Jak masz tą stronę z ustawą to może weź ze sobą to szpitala, albo przejdź się do zusu.
Rozumiem, że nie pracujesz, a jesteś zarejestrowana jako bezrobotna? bo wtedy masz ubezpieczenie z urzędu pracy
Ojciec mnie ubezpieczał, ale może tylko wtedy, kiedy się uczę a już przestałam, więc jego zakład nie ma prawa mnie ubezpieczać.

Nie pracuję, nie jestem zarejestrowana w urzędzie, bo pracy będę szukać po porodzie kilka miesięcy, a ubezpieczenie mam od państwa więc stwierdziłam, że nie warto. No ale widać w moim kochanym szpitalu panują inne zasady Oby nie przyszło mi tu rodzić ...
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:33   #64
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość
Klarissa ja też próbowałam sie owocami oszukiwać jak zapragnęłam czegos słodkiego, na dłuższa mete to niestey nie skutkuje nie dajmy sie zwariować, czasami mamy prawo na małe co nieco, w końcu ciąża to jedyny czas gdzie nie powinnyśmy skupiać się tylko i wyłącznie na odmawianiu sobie tego czy tamtego.
Dla mnie wystarczy ze musze sobie wszystkiego odmawiać poza okresem ciażowym bo skłonności do tycia mam ogromne
No ja też poza ciążą byłam od 2 lat na diecie ale to nie tylko dla urody, ale i dla zdrowia Także teraz przyznaję iż trochę sobie odbijam, chociaż staram się nie upaść No ale bez ciastek to nie życie

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Radzę, nie wsadzaj dziecka w chodzik, a najlepiej poczytaj o tym w necie albo w poradnikach dla Rodziców.

Przewijaki (chyba wszystkie) mają takie nóżki, które sprawiają, że nie zsunie się z łóżeczka. Warto się nad tym zastanowić w kontekście zdrowia własnego kręgosłupa. Przed 1 ciążą ważyłam 45 kg i byłam taką chudziną jak Ty Mój kręgosłup się rozsypał w czasie 1 ciąży i z wielu czynności, które kochałam, np taniec brzucha, czy inne formy intensywnego ruchu musiałam zrezygnować. Nie mówiąc o bólu. Dlatego wszystkich namawiam do dbania o niego.
Co do doła wagowego to ja mam na niego świetną metodę - nie wchodzę na wagę i oceniam się tylko wizualnie przed lustrem nago Brzuszek mam wysunięty do przodu, nie jest 'rozlany', jak przy 1 dziecku. Widać jeszcze pozostałości po talii i to mi poprawia nastrój. Resztą się nie przejmuję Mój mąż wziął się za odchudzanie i jak dzisiaj usłyszałam, że właśnie spadł mu 9 kilogram, to wygoniłam go z łazienki na łeb na szyję Oczywiście na wagę już nie weszłam
No ja pisałam wcześniej, że nie kupiłabym chodzika A co do przewijaka to w sumie nie wiem, może się jeszcze nad tym zastanowię, na razie nie widzę zbytnio takiej potrzeby. Ale w sumie dzięki, że zwróciłaś mi na to uwagę, wcześniej nie myślałam jakoś o tym schylani się

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam Szpital chce mnie obciążyć rachunkiem za pobyt dzisiejszy Tłumaczę im, że wg ustawy państwo mnie ubezpiecza z tytułu ciąży a oni tylko "a ma pani książeczkę ubezpieczeniową?" Można im gadać i gadać i nic, nie rozumieją, że każda ciężarna jest ubezpieczona przez państwo ... I będę się jeszcze jutro kłócić musiała, aż im normalnie tą ustawę wydrukuję
Nie wiedziałam, że tak jest. Myślałam, że w okresie ciąży obowiązują takie same zasady jak i poza ciążą.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-05-31 o 15:38
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:50   #65
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Na potwierdzenie moich słów:

"Czy kobieta w ciąży, która nie ma żadnego tytułu do ubezpieczenia, wciąż ma prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych?
- Oczywiście, że tak. To prawo wynika z faktu bycia w ciąży, a nie posiadania ubezpieczenia. Jest zapisane w art. 13 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych."

źródło: http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady...zpieczona.html
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 15:59   #66
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

melduje się i ja

hej dziewczyny
wczoraj z TŻ oglądaliśmy wózki i spodobał nam się mutsy transporter ale z tego co dziś wyczytałam to ma takie średnie opinie
wyszła tez nowa kolekcja bolder sd ecoline juz nie sa takie ciapkowate jak te stare bolder sd
jednak tak czy siak są dwukolorowe a ja bym wolała cały ciemny najlepiej czarny
podoba mi się tez graco symbio z 2010 bardzo fajny ale z fotelikiem maxi cosi wychodzi drogo ;/
wiec sama już nie wiem

graco symbio:
http://www.allegro.pl/item1045117005...i_wroclaw.html

bolder sd ecoline ten kolor najbardziej mi się podoba ale to jasne na budce zimą ciągle będzie brudne

brałyście któryś z tych wózków pod uwagę ??

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-05-31 o 16:07
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:00   #67
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A coś wam napiszę bo byłam u Promotorki i mam już 60 stron pracy doktorskiej i zaakceptowała je. Jakieś małe zmiany będą ale ich się spodziewałam i ciszę się straszni bo wróciła nadzieja że przed porodem zdarzę ją napisać
Brawo
Cytat:
Napisane przez anilkadro Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję to gondole nie są szersze. One mają zwykle ok 80cm, ale długości a nie szerokości.
Racja. Coś pokićkałam

MisQa, wybacz, ale moim zdaniem niesłusznie się tak zdenerwowałaś. Mąż obiecał, że nie będzie palił przy Tobie i tego nie zrobił - wyszedł na balkon. No, chyba, że miał palić tak, żebyś ty o tym nie wiedziała/widziała. Ale to troszkę bez sensu by było, bo przecież wiadomo, że i tak by palił "gdzieś".

bordowa, chyba faktycznie musisz im wydrukować ta ustawę, bo niedoinformowani ludzie jak widać, tam pracują.

Klarissa, ano jest tak, że NFZ pokrywa koszty leczenia itp. kobiety w ciąży Bodajże w 2008/2009 to weszło w życie. Moja gin nawet nie sprawdza mi czy książeczkę mam podbitą jak do niej idę
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 16:13   #68
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Nie było mnie tylko kilka godzin, a tu już 3 strony naskrobane


Kalex, IlonaN2
- śliczne brzuszki

ania13.03, martucha84 - napiszcie po wizytach, co i jak


Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
angelikaw, niektóre zakupy możesz sobie zostawić na ‘po porodzie’. Wózek, jeśli na 100% wybierzecie firmę, model i kolor to sam zakup może się odbyć bez Ciebie. A teraz, póki jeszcze chodzenie po sklepach nie jest aż tak męczące możesz wózki sobie pomacać i wypróbować. Ważne, by zbyt wielu rzeczy nie zostawiać na potem, czy nawet na końcówkę ciąży, bo tak jak piszesz, to nie będzie miało nic wspólnego z przyjemnością.
teoretycznie tak, ale wózek posiada fotelik samochodowy, który będzie nam niezbędne, by przewieźć dziecko ze szpitala do domu

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
To ja też się pochwałę moim dzisiejszym brzucholkiem
Dziś zaczęłam 25 tydzień
Ciuszki "domowe", w dodatku spodnie z plamką
Aniu, jaki masz śliczny duży brzuszek
Ja 25 tc zaczynam jutro...

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
A coś wam napiszę bo byłam u Promotorki i mam już 60 stron pracy doktorskiej i zaakceptowała je. Jakieś małe zmiany będą ale ich się spodziewałam i ciszę się straszni bo wróciła nadzieja że przed porodem zdarzę ją napisać
super
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:14   #69
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
MisQa, wybacz, ale moim zdaniem niesłusznie się tak zdenerwowałaś. Mąż obiecał, że nie będzie palił przy Tobie i tego nie zrobił - wyszedł na balkon. No, chyba, że miał palić tak, żebyś ty o tym nie wiedziała/widziała. Ale to troszkę bez sensu by było, bo przecież wiadomo, że i tak by palił "gdzieś".
trochę źle się wyraziłam... obiecał, że nie będzie palić jak w krotkim czasie PO będzie miał kontakt ze mną...
ale tu już nawet nie chodzi o to, tylko o sam fakt tego, że się coś obiecuje...
zresztą nieważne, pojechał w trasę-mam kilka dni spokoju
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:17   #70
Angelika16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 286
GG do Angelika16
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Enis84 - Moja koleżanka ma ten wózek Graco symbio i jest bardzo zadowolona. Mi sie on tak sobie podoba, ale dziewczyny sobie go chwalą, ze jest lekki i dobrze sie prowadzi

Ja zaraz koncze prace i do domku Juz sie jutra doczekac nie moge, kolejne USG. Zobaczymy czy mój chłopiec zostanie nadal chłopcem hihi
Angelika16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:18   #71
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

[QUOTE=enis84;19696327]melduje się i ja

hej dziewczyny
wczoraj z TŻ oglądaliśmy wózki i spodobał nam się mutsy transporter ale z tego co dziś wyczytałam to ma takie średnie opinie
wyszła tez nowa kolekcja bolder sd ecoline juz nie sa takie ciapkowate jak te stare bolder sd
jednak tak czy siak są dwukolorowe a ja bym wolała cały ciemny najlepiej czarny
podoba mi się tez graco symbio z 2010 bardzo fajny ale z fotelikiem maxi cosi wychodzi drogo ;/
wiec sama już nie wiem

Jeśli chodzi o graco symbio to bardzo mi się podoba tylko czy spacerówka w nim nie rozkłada sie podobnie jak w quinny. Chodzi mi o to czy rozklada sie tylko tyl siedzenia tak zeby dziecko moglo sie polozyc na prosto czy cale siedzisko?? Bo jesli cale siedzisko to ja bym go chyba sobie odżałowala, ja ogladalam quinny, ale zrezygnowalam ze wzgledu na spacerowke własnie. Nie potrafie stwierdzić po zdjeciu jak w tym akurat rozklada sie siedzisko, wiec jesli mozesz udziel informacji bo wózek naprawde ciekawy
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 16:22   #72
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
melduje się i ja

hej dziewczyny
wczoraj z TŻ oglądaliśmy wózki i spodobał nam się mutsy transporter ale z tego co dziś wyczytałam to ma takie średnie opinie
wyszła tez nowa kolekcja bolder sd ecoline juz nie sa takie ciapkowate jak te stare bolder sd
jednak tak czy siak są dwukolorowe a ja bym wolała cały ciemny najlepiej czarny
podoba mi się tez graco symbio z 2010 bardzo fajny ale z fotelikiem maxi cosi wychodzi drogo ;/
wiec sama już nie wiem

graco symbio:
http://www.allegro.pl/item1045117005...i_wroclaw.html

bolder sd ecoline ten kolor najbardziej mi się podoba ale to jasne na budce zimą ciągle będzie brudne

brałyście któryś z tych wózków pod uwagę ??
mi sie podoba bolder sd i te nowe kolorki tez, ale nie widzilam go jeszcze na zywo. Podobno jest bardzo duzy i po zlozeniu tez..... ja sie zastanawiam nad nim i x landerem.
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:22   #73
ycnan
Zadomowienie
 
Avatar ycnan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 322
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
trochę źle się wyraziłam... obiecał, że nie będzie palić jak w krotkim czasie PO będzie miał kontakt ze mną...
ale tu już nawet nie chodzi o to, tylko o sam fakt tego, że się coś obiecuje...
zresztą nieważne, pojechał w trasę-mam kilka dni spokoju
A, no to co innego. W domu nie powinien w ogóle sięgać po papierosa. Zwłaszcza, jak za chwilę miał się koło ciebie położyć. W takim razie dobrze zrobiłaś
ycnan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:26   #74
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez dzidzia_aim Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o graco symbio to bardzo mi się podoba tylko czy spacerówka w nim nie rozkłada sie podobnie jak w quinny. Chodzi mi o to czy rozklada sie tylko tyl siedzenia tak zeby dziecko moglo sie polozyc na prosto czy cale siedzisko?? Bo jesli cale siedzisko to ja bym go chyba sobie odżałowala, ja ogladalam quinny, ale zrezygnowalam ze wzgledu na spacerowke własnie. Nie potrafie stwierdzić po zdjeciu jak w tym akurat rozklada sie siedzisko, wiec jesli mozesz udziel informacji bo wózek naprawde ciekawy
z tego co widze to całe
tu masz filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=3AdXDHX-zS4

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-05-31 o 16:27
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:27   #75
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Dziewczyny znacie jakiegos fotografa z Krakowa co robi zdjecia z brzuszkiem? i jaka jest cena takiej sesji (chodzi mi o kilka zdjec) Nie chce zadnych aktow, tylko jakies ladne w ubraniach zdjecia
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:29   #76
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
mi sie podoba bolder sd i te nowe kolorki tez, ale nie widzilam go jeszcze na zywo. Podobno jest bardzo duzy i po zlozeniu tez..... ja sie zastanawiam nad nim i x landerem.
hm jest ponoć duży i ciężki, ale na zime to większa gondola będzie lepsza,
tez mi sie podoba ale wolałabym jednokolorowy bo ten jasny materiał na budce i jeszcze na gondoli mnie przeraża
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:33   #77
MisQa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 4 732
GG do MisQa
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez ycnan Pokaż wiadomość
A, no to co innego. W domu nie powinien w ogóle sięgać po papierosa. Zwłaszcza, jak za chwilę miał się koło ciebie położyć. W takim razie dobrze zrobiłaś
najlepiej by było żeby w ogóle, nigdzie po niego nie sięgał, ale...

z innej beczki trochę - laski wy też zaczęłyście się jakoś bardziej pocić w ciązy...? nie żebym śmierdziała ale ciągle mokro pod pachami mam, i bez różnicy jakiego dezodorantu użyję
__________________
Julka http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cpx9ipnwxid9w.png

Czas zacząć nowe, lepsze życie...
MisQa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:34   #78
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

enis84 - mi sie bardzo podoba ten nowy bolder Ecoline.
Orientujesz się może czy jest w nim możliwość montowania fotelika maxi cosi?
Ma chyba siedzisko montowane w obu kierunkach, ale nie wiem czy rozkłada się całkiem na płasko i na 90 stopni i czy w gondoli jest podnoszone oparcie. To nowość i bardzo mało inf. na ten temat
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:35   #79
dzidzia_aim
Rozeznanie
 
Avatar dzidzia_aim
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mallorca
Wiadomości: 707
GG do dzidzia_aim
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Enis84 faktycznie całe siedzenie sie rozkłada, szkoda troszke bo w wielu sklepach słyszałam ze jest to bardzo niewygodne dla dziecka. Z drugiej strony dużo znajomych ma takie wózki gdzie rozkłada sie calość i nie słyszałam zeby ktos narzekał
dzidzia_aim jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-31, 16:35   #80
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
najlepiej by było żeby w ogóle, nigdzie po niego nie sięgał, ale...

z innej beczki trochę - laski wy też zaczęłyście się jakoś bardziej pocić w ciązy...? nie żebym śmierdziała ale ciągle mokro pod pachami mam, i bez różnicy jakiego dezodorantu użyję
tak ja też mam ten problem
i własnie nie wiem co można by było zrobić, są takie specjalne kosmetyki w aptece właśnie na nadmierny pot ale nie wiem czy mozna używać je w ciąży
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:36   #81
kliwia7
Raczkowanie
 
Avatar kliwia7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 190
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Witam i ja na nowej części
Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Na potwierdzenie moich słów:

"Czy kobieta w ciąży, która nie ma żadnego tytułu do ubezpieczenia, wciąż ma prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych?
- Oczywiście, że tak. To prawo wynika z faktu bycia w ciąży, a nie posiadania ubezpieczenia. Jest zapisane w art. 13 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych."

źródło: http://praca.gazetaprawna.pl/wywiady...zpieczona.html
W Lublinie była ze mną dziewczyna na patologii bez ubezpieczenia,ale jej z tego powodu żadnych problemów nie robili.A leżała około 2 tygodni.W ciąży każda kobieta ma prawo do opieki zdrowotnej i kropka.Ogólnie to tylko powiedziała że z UP ją wyrejestrowali,a innego ubezpieczenia nie posiada,na tym pytania się skończyły.Także bierz papier do ręki następnym razem i pod nos im.

Co do chodzików przyznaję absolutną rację .Ja popełniłam ten błąd.Moja córa nie raczkowała wcale, a ja jak miałam coś do zrobienia,to- w chodzik.Nie wyrobiła sobie mięśni brzucha i pośladków raczkowaniem,a chodzik jeszcze obciążył słabe mięśnie kręgosłupa.A konsekwencje takie -hiperlordoza(która pociągnęła za sobą lekkie obniżenie jednej łopatki) plus koślawe kolana,a jedna stopka do środka,bo chodzik w jedną stronę się zacinał..Teraz wady już prawie wyrównane(7lat).A żeby utrzymać poprawę dodatkowo chodzi na basen,gdzie wyrobi mięśnie(jak się nauczy pływać) i na tańce, gdzie uczy się prawidłowej postawy.To chyba dobrze pomyślałam,że ją zapisałam...Ale wraz nie mogę se darować ze przez moją głupotę naraziłam zdrowie dziecka.Żeby dziecko w 5tym roku życia już miało wady postawy... Teraz dla malucha będzie zakupiony kojec i jak trzeba na chwilę (naprz. gotowanie) to będę wsadzać tam.
kliwia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:38   #82
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
enis84 - mi sie bardzo podoba ten nowy bolder Ecoline.
Orientujesz się może czy jest w nim możliwość montowania fotelika maxi cosi?
Ma chyba siedzisko montowane w obu kierunkach, ale nie wiem czy rozkłada się całkiem na płasko i na 90 stopni i czy w gondoli jest podnoszone oparcie. To nowość i bardzo mało inf. na ten temat
* aluminiowy stelaż ( do wyboru kolor srebrny lub czarny)
- przednie koła obrotowe koła pompowane !
- hamulec automatyczny na tylnej osi
- wygodne i bezpieczne składania stelaża do małych rozmiarów
- wszystkie koła wypinane
- stelaż doskonale amortyzowany i wyważony, bardzo wygodne prowadzenie wózka
- nowe automatyczne mocowanie gondoli na stelażu

* komfortowa, wygodna, głeboka i duża gondola, idealna na zimę , superwygodna na lato
- z wypinaną wyściółką,
- z uchwytem do noszenia za budkę
- duże okienko wentylacyjne
Na naszych sąsiednich ofertach istnieje możliwość zamówienia wózka z fotelikiem Bobiway, z fotelem samochodowym Maxi - cosi oraz dodatkowego wyposażenia.

bardzo obszerna spacerówka : nowy wzór, wydłużone plecy i podnóżek, super wygodna!
- montowana przodem lub tyłem do kierunku jazdy,
- regulowane plecy , do leżenia na płasko
- regulowany podnóżek
- wygodne siedzisko
- wypinany pałąk
- 5 - cio punktowe pasy bezpieczeństwa z komfortowymi nakładkami, dodatkowa regulacja pasów dla zwiekszenia komfortu i bezpieczeństwa
- możliwość zdejmowania tapicerki do prania
- okrycie na nóżki
- osobna budka do spacerówki

co do fotelika maxi cosi to ja tez jestem ciekawa, jest tylko informacja że można dokupic fotel samochodowy maxi cosi ale to chyba nie jest ten co sie montuje w stelażu, chociaż kiedyś na niektórych aukcjach jak oglądałam boldery sd to mieli w komplecie foteliki maxi cosi, nie wiem czy tez jest tutaj taka możliwość

Edytowane przez enis84
Czas edycji: 2010-05-31 o 16:41
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:41   #83
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

MisQa, enis - ja miałam ten problem, ale mu zaradziłam
Kupcie sobie dezodorant Anidral. Zastosujcie kilka razy na noc (np.co 2-3 dzień, później można zrobić przerwę np. tydzień lub więcej i znów zastosować. Ważne żeby to nie było po depilacji. Może trochę piec, ale nie musi. Mnie raz piecze i swędzi, a raz wcale).
Pytałam gin. - można go stosować w ciąży (podałam jej skład)
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:41   #84
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
z innej beczki trochę - laski wy też zaczęłyście się jakoś bardziej pocić w ciązy...? nie żebym śmierdziała ale ciągle mokro pod pachami mam, i bez różnicy jakiego dezodorantu użyję
ja mialam tak w 1 miesiacu ciazy. Mialam okropny problem- uzywalam Rexony zawsze i byla najsilniejsza a wtedy nic nie dzialalo. Lalo sie wtedy ze mnie i co najgorsze czulam ze sie poce ;( az mi wstyd bylo.
Ale na szczescie po 2-3 tygodniach mienelo..... I teraz jesty ok.
Mysle ze to przez hormony tak sie dzieje, ale nic nie poradzi sie chyba.

A ja bym raczej takich dezodorantow z apteki przeciw potowych nie zalecala. Bo one rzeczewiscie pomagaja, ale dla organizmu nie sa dobre, bo zaprzestanie pocenia moze spowodowac ze bedzie ci slabo.... Ja mam siostre lekarza i kategorycznie zabronila mi stosowanie takich dezodorantow.

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2010-05-31 o 16:43
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:42   #85
szokoladka74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 137
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

xxSHINeexx- współczuję bardzo, nasz okradli na zamkniętym parkingu pod blokiem i policja sugerowała niską szkodliwość społeczną, więc po co wogóle zgłaszać... No ręce opadają. A potem się dziwić,że Polacy nie mają zaufania do Policji.

Kalex- chudzinko, czy coś przytyłaś (pewnie ze 2 kg) ? Ale zazdroszczę,że będziesz mieć mało do zrzucania po porodzie.

Ilonka- to rozumiem, piękny, brzusio

Ycnan- i proszę , jaki śliczny jeszcze jeden

Cytat:
Napisane przez bordowa Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam Szpital chce mnie obciążyć rachunkiem za pobyt dzisiejszy Tłumaczę im, że wg ustawy państwo mnie ubezpiecza z tytułu ciąży a oni tylko "a ma pani książeczkę ubezpieczeniową?" Można im gadać i gadać i nic, nie rozumieją, że każda ciężarna jest ubezpieczona przez państwo ... I będę się jeszcze jutro kłócić musiała, aż im normalnie tą ustawę wydrukuję
W mojej przychodni, też mogłabym sobie tłumaczyć do usr.... śmierci, jakieś niedouczone te babki wszystkie.

Trzeba chodzić z ustawą w torebeczce
__________________
.
Szymonek, Dawidek, i Oleńka

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yhdgemrlojvrp.png
szokoladka74 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:43   #86
enis84
Zakorzenienie
 
Avatar enis84
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 487
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
MisQa, enis - ja miałam ten problem, ale mu zaradziłam
Kupcie sobie dezodorant Anidral. Zastosujcie kilka razy na noc (np.co 2-3 dzień, później można zrobić przerwę np. tydzień lub więcej i znów zastosować. Ważne żeby to nie było po depilacji. Może trochę piec, ale nie musi. Mnie raz piecze i swędzi, a raz wcale).
Pytałam gin. - można go stosować w ciąży (podałam jej skład)
oki dzięki a kupić można go tylko w aptece ??
enis84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:43   #87
nicole007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 40
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Pomidora Pokaż wiadomość

Jeszcze tylko się cicho pochwalę, że w sobotę zaczęłam 27 tc - weszłam w III trymestr Gdzie, kiedy, jak... Przecież dopiero mi się II trymestr zaczął, a tu już III... Normalnie strach na sali
He he, jeszcze chwile i bedziesz miala maluszka przy sobie tak jak i my a po duzym brzuchu zostana tylko zdjecia

Cytat:
Napisane przez xxSHINeexx Pokaż wiadomość
Przy okazji w nocy z soboty na niedziele ktos mi okradl samochod. Bezczelnie otworzyl zamek, a nawet.. zamknal.
Przyjechala policja, zrobili co powinni, wezwali kogos z grupy dochodzeniowej, tamci mieli sciagnac odciski palcow itd. Ale kompletnie nas olali. Doszli do wniosku, ze jezeli ktos zamknal samochod, tzn. ze musial miec kluczyk. Ze niby ktos znajomy.
Taa kluczyk zapasowy... Raz moj tz zatrzasną kluczyki w samochodzie jak bylismy w odwiedzinach u jego babci w Gdańsku. Mial sedana to przez bagażnik(chociaz byl otwarty) tez nie szlo do srodka wejsc. Tak staliśmy i krazyliśmy w kolo samochodu a tu podchodzi mily młody meżczyzna i proponuje pomoc .Wystarczył drut i mieliśmy otwarte audi, bez wiekszych naruszeń. Ta nasza policja jest beznadziejna!
nicole007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:46   #88
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Dziewczyny, co do pocenia, to po porodzie, kiedy organizm pozbywa się zgromadzonych płynów, to jest dopiero 'wiosenna świeżość' pod pachami
Ja w ciąży też zauważyłam wzmożone pocenie.


angelikaw, ja kupowałam fotelik osobno i nie pomyślałam, że w Twoim przypadku, wózek MUSI być zakupiony przed porodem
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!

Edytowane przez Ineczka33
Czas edycji: 2010-05-31 o 16:51
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:49   #89
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez enis84 Pokaż wiadomość
oki dzięki a kupić można go tylko w aptece ??
Ja kupowałam w aptece.

Wracając do wózka to chyba ten Implast Bolder sd ecoline jest dla mnie idealny
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-31, 16:49   #90
angelikaw
Zakorzenienie
 
Avatar angelikaw
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 359
Dot.: Uroki ciąży czujemy, a jesienią się rozpakujemy :) WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2010 cz

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
angelikaw, ja kupowałam fotelik osobno i nie pomyślałam, że w Twoim przypadku, wózek MUSI być zakupiony przed porodem
spoko
__________________
Relax... it's coffee time
Nie dyskutuj z głupcem...
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem... pokona doświadczeniem
angelikaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.