Za sucho czy coś jest nie tak? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-11, 09:49   #1
Marionette18
Raczkowanie
 
Avatar Marionette18
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kopenhaga/ Łowicz
Wiadomości: 399
Unhappy

Za sucho czy coś jest nie tak?


Witam!
Dziewczyny, problem polega na tym, że za każdym razem kiedy tż próbuje we mnie wejść ja czuję straszny ból (jakby tarcie, szczypanie, uczucie rozrywania, napierania). W sumie kochaliśmy się tylko 1 raz (był to mój pierwszy raz), wszystko poszło sprawnie, na początku był ból ale po chwili nie czułam nic. Tzn ani bólu, ani przyjemności ( w sumie to nawet nie czułam tego czy mój facet jest we mnie czy nie). Wszystkie kolejne próby kończyły się tylko na dobrych chęciach, ponieważ tż nie mógł we mnie wejść lub ja czułam ten ból i nie dawałam rady.
Zastanawiam się czy to nie wina prezerwatywy lub może jestem za "sucha" i stad to szczypanie i problem z wejściem? Zapisałam się do gina, ale najbliższy wolny termin za 2tyg. Ja w przyszłym tyg jadę z tż na wakacje i chciałabym w końcu się z nim kochać... Jak myślicie, jakiś żel intymny by pomógł? Jeśli tak to jak go używać? Jakiego używać? Coś polecicie? A może żel na niewiele się tutaj zda? Może chodzi o coś innego
Nie oczekuję gotowej recepty na rozwiązanie problemu, chciałabym tylko poznać waszą opinię na ten temat


P.S. Jeśli to niewłaściwe forum proszę o przeniesienie wątku...
Marionette18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 10:14   #2
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 243
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Jestes dopiero na poczatku pieknej drogi wiec nie spiesz sie , nie stresuj wiekszosc dziewczyn/ kobiet spodziwa sie szczytu rozkoszy za pierwszym razem a jednak okazuje sie calkiem inaczej... Takie sa niestety realia, seks wcale nie wyglada tak super jak na filmie zlwaszcza na poczatku poniewaz musicie sie razem wszytskiego nauczyc, jesli sie kochacie bedzie to piekna nauka! A wiec na poczatek warto sie rozluznic i dopiero wtedy gdy poczujesz ze naprawde bardzo tego chcesz zaczac, jesli jednak bedzie bolalo warto uzyc zelu ja polecam feminum, ok 15 zl w aptece nalezys go uzyc odrobine i posmarowac sie wewnatrz. Jesli bedziesz nadal czuc dyskomfort uzyj go znowu nie zaszkodzi Ci napewno Czy to wina prezerwatyw ? moze ale nie musi . Sa prezerwatywy z dodatkowym nawilzeniem wiec moze warto sie na nie przerzucic. Z czasem bedziesz wiedziala sama kiedy jestes gotowa twoj chlopak tez bedzie wiedzial wiecej jak cie do tego przygotowac macie mnustwo czasu wiec mozecie ciagle probowac zycze powodzenia
__________________
Większość kobiet czyni wszystko, by ich mężczyzna stał się inny.
Gdy już się staje, przestają go kochać.
Marlena Dietrich

Edytowane przez gryzelda
Czas edycji: 2011-07-11 o 10:17
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 17:27   #3
dobranoooc
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 36
GG do dobranoooc
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

miałam podobną sytuację, nie raz aż wyłam z bólu tak bolało, ale zaparłam się i cierpliwie pokonaliśmy to )
i chociaż czasem jeszcze coś tam zaboli, to za każdym razem jest o niebo lepiej
dobranoooc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 18:23   #4
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Ja polecam Ci Replens MD bodajże. Jest w takich aplikatorach, zakłada się go wewnętrznie raz na 3 dni.
Ale nie bój się, my z TŻem przez miesiąc w ogóle nie "trafialiśmy" No nie dało się i koniec z czasem nauczyliśmy się siebie i teraz jest coraz lepiej
i zgadzam się z gryzeldą - seks naprawdę jest nieco bardziej przyziemny niż na filmach, tu nie zawsze wszystko wyjdzie idealnie, czasem jest jakaś śmieszna wtopa, niezręczna sytuacja i wtedy po prostu trzeba się z tego pośmiać żeby się nie zamknąć w sobie
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 18:47   #5
Enia 2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 15
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Miałam też taki problem przed laty,ale przyzwyczajenie do partnera i większa częstotliwość z nim obcowania a problem znikł na dobre.
Enia 2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 11:34   #6
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

To stres Pewnie za dużo myślisz o tym, że będzie bolało, i nie jesteś wystarczająco wilgotna Nawilżająca prezerwatywa lub żel moga pomóc to przezwyciężyć Pomóc może też dotykanie się wzajemne. Takie delikatne pieszczoty pomagają przezwyciężyć lęk, wstyd oraz mogą być bardzo miłe
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 11:52   #7
Marionette18
Raczkowanie
 
Avatar Marionette18
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kopenhaga/ Łowicz
Wiadomości: 399
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Ja już po wakacjach. Zaopatrzyłam się w Replens md -użyłam i było całkiem przyjemnie. Nie czułam żadnego tarcia, żadnego szczypania itp itd. I ja zadowolona i Tż zadowolony Dzięki dziewczynki
Marionette18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 07:58   #8
lubieklopsiki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Skad ja znam to uczucie, ale trzeba się przemóc bedzie lepiej za każdym razem. Ja żeby sobie ulżyc stosuje swój żel intymny teraz mam Provag i ma taka konsystecje ze sprawdza sie idealnie. I dwie pieczenie na jednym ogniu upieczone
lubieklopsiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 20:36   #9
marta164xp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Question Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Marionette18 stosowałaś Replens MD , ale jak długo trwała Twoja kuracja? tzn w opakowaniu są 3 aplikatory, używamy 1 aplikator rano co 3 dni wedle ulotki, czyli kuracja trwa 9 dni i co dalej??? jakaś przerwa, czy kolejne opakowanie??? Przymierzam się do zakupu tego specyfiku i nie wiem jak to długo można stosować.
marta164xp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:31   #10
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Za sucho czy coś jest nie tak?

Cytat:
Napisane przez Marionette18 Pokaż wiadomość
Witam!
Dziewczyny, problem polega na tym, że za każdym razem kiedy tż próbuje we mnie wejść ja czuję straszny ból (jakby tarcie, szczypanie, uczucie rozrywania, napierania). W sumie kochaliśmy się tylko 1 raz (był to mój pierwszy raz), wszystko poszło sprawnie, na początku był ból ale po chwili nie czułam nic. Tzn ani bólu, ani przyjemności ( w sumie to nawet nie czułam tego czy mój facet jest we mnie czy nie). Wszystkie kolejne próby kończyły się tylko na dobrych chęciach, ponieważ tż nie mógł we mnie wejść lub ja czułam ten ból i nie dawałam rady.
Zastanawiam się czy to nie wina prezerwatywy lub może jestem za "sucha" i stad to szczypanie i problem z wejściem? Zapisałam się do gina, ale najbliższy wolny termin za 2tyg. Ja w przyszłym tyg jadę z tż na wakacje i chciałabym w końcu się z nim kochać... Jak myślicie, jakiś żel intymny by pomógł? Jeśli tak to jak go używać? Jakiego używać? Coś polecicie? A może żel na niewiele się tutaj zda? Może chodzi o coś innego
Nie oczekuję gotowej recepty na rozwiązanie problemu, chciałabym tylko poznać waszą opinię na ten temat


P.S. Jeśli to niewłaściwe forum proszę o przeniesienie wątku...
ja miałam podobnie ! z tym, że mój pierwszy raz był właśnie taki jak Twoje kolejne i nie mogłam dojść do wniosku dlaczego tak jest. Myślałam, że mam strasznie grubą błonę itd ale potem siadłam, zastanwoiłam się, poczytałam w Internecie i doszłam do wniosku , że za bardzo się zaciskam + brak nawilżenia. Kupiliśmy żel - durex 2w1 fioletowy, zaaplikowałam go do pochwy na prawdę dużo, rozluźniłam sięi próbowaliśmy wprowadzić członka do pochwy. Okazało się, że poprzedni ból był tylko z tego "zaciśnięcia" mięśni krocza a przy I stosunku czułam już tylko napięcie przy wejściu (błony) i jak przeszedł było ok.
Myślę, że u Ciebie jeśli pierwszy raz jest za Tobą, nie będzie problemu tylko musisz się rozluźnić i użyć jak najwięcej żelu nie tylko do pochwy ale też na członek partnera. Wiem, że niektórym wydaje się, że to nie możliwe żeby aż takie problemy w stosunku były tylko z braku odpowiedniego nawilżenia ale tak jest. Ja biorę tabletki anty i przez to mam suchość pochwy. Mimo, że uprawiałam seks setki razy (może nie setki, ale na prawdę wiele już razy ) to nadal jak mój tż chce wejść to boli - brak nawilżenia. Ustawiamy się wtedy w pozycji takiej jak "do I razu" - poduszka pod pupę i nogi lekko podkulone i z żelem oczywiście wchodzi we mnie powoli (boli mnie..) ale dajemy radę i wtedy od I wejścia już nic nie boli możemy kochać się już w każdej pozycji (u nas najważniejsze, żeby włożyć I raz, potem juz ten żel sięchyba rozsmarowuje po całej pochwie i jest ok) więc polecam Ci dużo żelu i nie przejmuj się, jak będzie boleć po prostu niech POWOLI wejdzie i dalej pewnie już będzie ok! Pozdrawiam.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.