dość nietypowe pytanie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-01, 09:08   #1
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Talking

dość nietypowe pytanie :)


Witam Wizażanki Pomyślałam, że to dobre miejsce na moje pytanie otóż w tym roku kończę szkołę, piszę maturę i wybieram się na rok za granicę i zwracam się do Was z pytaniem, ponieważ mam dylemat. Zastanawiam się co zrobić z rzeczami (m.in.) ubraniami, które zostawiam w Polsce. Czy Wy pozbywalyscie sie ich przed wyjazdem? Np. poprzez Allegro? Po powrocie mam zamiar wyjść już na swoje i nie chce mieć potem podczas przeprowadzki problemów ze zbędnymi rzeczami. Czy miałyscie podobny problem? I drugie pytanie, co warto zabrac za granicę kiedy wyjezdzam na co najmniej rok, na co będzie szkoda wydawać zbędnych pieniędzy już na miejscu?

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-03-02 o 09:34 Powód: odtworzenie zniszczonej wiadomości
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 09:44   #2
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki Pomyślałam, że to dobre miejsce na moje pytanie otóż w tym roku kończę szkołę, piszę maturę i wybieram się na rok za granicę i zwracam się do Was z pytaniem, ponieważ mam dylemat. Zastanawiam się co zrobić z rzeczami (m.in.) ubraniami, które zostawiam w Polsce. Czy Wy pozbywalyscie sie ich przed wyjazdem? Np. poprzez Allegro? Po powrocie mam zamiar wyjść już na swoje i nie chce mieć potem podczas przeprowadzki problemów ze zbędnymi rzeczami. Czy miałyscie podobny problem? I drugie pytanie, co warto zabrac za granicę kiedy wyjezdzam na co najmniej rok, na co będzie szkoda wydawać zbędnych pieniędzy już na miejscu?
Rzeczy m.in ubrania i książki po moim wyjeżdzie dosłali mi moi rodzice reszta jest cały czas w domu przynajmniej jak przyjeżdam to nie muszę brać bagażu rejestrowanego bo zawsze się coś znajdzie do ubrania
Co warto zabrać wyjeżdżając na rok ? Nie mam pojęcia bo ja wyjeżdżałam na dłużej na pewno dokumenty słowniki kosmetyki ubrania książki nie wiem bierz co chcesz
Na co będzie szkoda wydawać zbędnych pieniędzy juz na miejscu? To zalezy jeśli jedziesz w celach zarobkowych to na pewno odpuśc sobie przyjemność z wieeeelkich zakupów, albo poprostu przeznacz co miesiąć z wypłaty jakaś mała sume na "zbędne" wydatki i tyle.
Pozdrawiam
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 09:55   #3
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

dzięki za odpowiedź co do ubrań , chodzi mi właśnie o to, że jestem takim typem, że obawiam się, że jak wrócę nie załozę już tych rzeczy na siebie, oczywiscie jesli chodzi o lepsze rzeczy, to je biore ze soba..
tak, jade w celach zarobkowych,i chcialabym przeznaczyc jak najmiej na rzeczy typu chemia etc...
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 10:30   #4
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź co do ubrań , chodzi mi właśnie o to, że jestem takim typem, że obawiam się, że jak wrócę nie załozę już tych rzeczy na siebie, oczywiscie jesli chodzi o lepsze rzeczy, to je biore ze soba..
tak, jade w celach zarobkowych,i chcialabym przeznaczyc jak najmiej na rzeczy typu chemia etc...
Zawsze możesz jej przekazać jakiejś organizacji czy też przekazać na dom dziecka albo zorganizuj wymiane między znajomymi. Jeżeli zależy Ci na sprzedaży to polecam allegro.

Jak chcesz przeznaczyć jak najmniej na rzeczy typu chemia to poprostu ich nie kupuj ^^
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 10:33   #5
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

wolę jednak dbać o czystość
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:03   #6
asik175
Zakorzenienie
 
Avatar asik175
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6 499
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
wolę jednak dbać o czystość
Często produkty chemiczne za granicą są tańsze niz w polsce. Wszystko zalezy gdzie jedziesz. Ja bym nie przesadzała z ilością zabranych rzeczy - wszystko da się dokupić tym bardziej, że będziesz zarabiać.
asik175 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:11   #7
Martii
Zadomowienie
 
Avatar Martii
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 1 324
Wyślij wiadomość przez MSN do Martii
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
wolę jednak dbać o czystość
To jest wydatek niezbędny ^^
Ty chcesz zaoszczędzić na zbędnych, więc miałam na myśli jakieś kosmetyki i tego typu rzeczy
Martii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 11:32   #8
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie co do jedzenia ( i tu nie chodzi o koszta), czy ktoś z Polski wysyła Wam mięso etc.? Jade do Anglii,bylam tam wiele razy ale "u kogoś", takze nie zastanawialam sie nigdy nad tym, ale nie ufam jedzeniu z angielskich półek, teraz nawet polskie produkty sa produkowane w Anglii,z tego co slyszalam, chyba nikt juz do polskich sklepow nie sprowadza produktow prosto z Polski, poniewaz sa hurtownie z polskimi markami w Anglii. I czy warto brać ze soba jakies przetwory? Ja np zawsze robie zupe z wlasnych przecierów, wlasnego szczawiu ze sloika itp.Warto wziac takie rzeczy? Czy nie zastanawiac sie nad tym jesli jade "tylko" na rok? Dodam tylko ze na wakacje pracowalam whurtowni, praca byla ciezka a najgorsze jest to, ze jadłam marnie, bo brzydziłam sie strasznie jesc angielskie mięso, tak juz mam, nie moge sie do niego przekonac, i schudlam 11 kg, w tej chwili waze 44 i nie moge przytyc. Boje sie ze nie bede w stanie pracowac , mam problemy z kregoslupem (glownie przez prace ktora wykonywalam), ale chce wziac z moim TŻ slub, kupic mieszkanie, oczywiscie rodzice sa w stanie pomoc, ale ja nie chce liczyc cale zycie tylko na nich..TŻ zarabia 1200zl na reke, studiuje, ja mam zamiar isc na studia.. nie widzimy innego wyjscia jak zagranica

Edytowane przez mmademoiselle
Czas edycji: 2011-03-01 o 11:34
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:51   #9
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie co do jedzenia ( i tu nie chodzi o koszta), czy ktoś z Polski wysyła Wam mięso etc.? Jade do Anglii,bylam tam wiele razy ale "u kogoś", takze nie zastanawialam sie nigdy nad tym, ale nie ufam jedzeniu z angielskich półek, teraz nawet polskie produkty sa produkowane w Anglii,z tego co slyszalam, chyba nikt juz do polskich sklepow nie sprowadza produktow prosto z Polski, poniewaz sa hurtownie z polskimi markami w Anglii. I czy warto brać ze soba jakies przetwory? Ja np zawsze robie zupe z wlasnych przecierów, wlasnego szczawiu ze sloika itp.Warto wziac takie rzeczy? Czy nie zastanawiac sie nad tym jesli jade "tylko" na rok? Dodam tylko ze na wakacje pracowalam whurtowni, praca byla ciezka a najgorsze jest to, ze jadłam marnie, bo brzydziłam sie strasznie jesc angielskie mięso, tak juz mam, nie moge sie do niego przekonac, i schudlam 11 kg, w tej chwili waze 44 i nie moge przytyc. Boje sie ze nie bede w stanie pracowac , mam problemy z kregoslupem (glownie przez prace ktora wykonywalam), ale chce wziac z moim TŻ slub, kupic mieszkanie, oczywiscie rodzice sa w stanie pomoc, ale ja nie chce liczyc cale zycie tylko na nich..TŻ zarabia 1200zl na reke, studiuje, ja mam zamiar isc na studia.. nie widzimy innego wyjscia jak zagranica
Takie pierdoły, jak przetwory w słoiczkach, to ja bym sobie darowała, tym bardziej, że to tylko rok
Ale ty za pieniądze zarobione przez rok chcesz zrobić wesele i kupić mieszkanie? Zweryfikuj swoje informacje na temat zarobków na wyspach.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:53   #10
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

pracowalam tam 3 miesiace i wiem ile jestem w stanie odlozyc razem z TŻ + wsparcie na mieszkanie od rodziców + nasze wspolnie odlozone pieniazki, tak chce za to kupic mieszkanie i zrobic wesele. Ładowac sie w kredyt nie mam zamiaru
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:04   #11
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
pracowalam tam 3 miesiace i wiem ile jestem w stanie odlozyc razem z TŻ + wsparcie na mieszkanie od rodziców + nasze wspolnie odlozone pieniazki, tak chce za to kupic mieszkanie i zrobic wesele. Ładowac sie w kredyt nie mam zamiaru
no tak, i dlatego będziesz sobie wysyłać mięso z polski? przepraszam, jak ono miałoby niby dojechać i się nie zepsuć?

ja to bym sobie odpuściła wesele a skupiła się na jedzeniu, a nie odmawianiu sobie wszystkiego, żydzeniu i katorżniczej pracy, ale co kto lubi
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 14:41   #12
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

jak napisalam wczesniej co do miesa z Polski nie chodzi mi o cene tylko o jakość.. zawsze jak jechalam do Anglii bralam ze soba mieso, trzeba je poprostu umiejetnie zapakowac, w ostatecznosci po przyjezdzie odparzyc

*dziękuję za odpowiedzi, wątek uznaję za nieaktualny

Edytowane przez mmademoiselle
Czas edycji: 2011-03-01 o 15:42
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 20:29   #13
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
jak napisalam wczesniej co do miesa z Polski nie chodzi mi o cene tylko o jakość.. zawsze jak jechalam do Anglii bralam ze soba mieso, trzeba je poprostu umiejetnie zapakowac, w ostatecznosci po przyjezdzie odparzyc

*dziękuję za odpowiedzi, wątek uznaję za nieaktualny

na rok to chyba calego kabana trzeba bedzie zabrac
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:03   #14
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

tak to jest jak ktos nie czyta dokladnie i wychodza takie plotki ploteczki
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 21:30   #15
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
tak to jest jak ktos nie czyta dokladnie i wychodza takie plotki ploteczki
hm, raczej nie bylo czego czytac, bo sie temat watku niechcacy usunal autorce
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 10:07   #16
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

co za bzdury!!!!!o angielskim jedzeniu))))))))))
sa sklepy ORGANIC i wszystkie produkty mozesz tam dostac
mieszkam tu i ZYJE od lat i uwierz mi nie mam krowy , swini na ogrodzie ze wzgledu na mieso LOLLL co za opinie.. dziwi mnie ze piszesz o takich rzeczach bedac wczesniej w anglii, ubraniami sie nie przejmuj tu wszystko jest duuuzo tansze niz w PL
w rok czasu chcecie zarobic na mieszkanie i slub ))))))
powodzenia !chyba o chlebie i wodzie! ale ponoc glodowki sa dobre dla zdrowiataki roczny detox
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 18:32   #17
kiciulka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 123
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź co do ubrań , chodzi mi właśnie o to, że jestem takim typem, że obawiam się, że jak wrócę nie załozę już tych rzeczy na siebie, oczywiscie jesli chodzi o lepsze rzeczy, to je biore ze soba..
tak, jade w celach zarobkowych,i chcialabym przeznaczyc jak najmiej na rzeczy typu chemia etc...
Chemia jest bardzo tania w funciku Sama często się tam zaopatruje
kiciulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 23:11   #18
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
pracowalam tam 3 miesiace i wiem ile jestem w stanie odlozyc razem z TŻ + wsparcie na mieszkanie od rodziców + nasze wspolnie odlozone pieniazki, tak chce za to kupic mieszkanie i zrobic wesele. Ładowac sie w kredyt nie mam zamiaru
Ty tak serio? To chyba tanie mieszkania masz w swoim mieście a i wesele też chyba skromne . Ja tu jestem 4 lata , oboje z mężem pracujemy i mamy odłożone na połowę mieszkania w Polsce, także jeszcze kolejne 4 lata nas czeka żeby nie brać kredytu w Polsce na 25 lat. Musiałabyś mieszkać za darmo i nic nie jeść żeby zarobić w rok 200 000 zł i mieć roczną pensję 2x taką jaką ja mam a pracuję w biurze nieruchomości a nie w hurtowni
Cytat:
Napisane przez lida82 Pokaż wiadomość
co za bzdury!!!!!o angielskim jedzeniu))))))))))
sa sklepy ORGANIC i wszystkie produkty mozesz tam dostac
mieszkam tu i ZYJE od lat i uwierz mi nie mam krowy , swini na ogrodzie ze wzgledu na mieso LOLLL co za opinie.. dziwi mnie ze piszesz o takich rzeczach bedac wczesniej w anglii, ubraniami sie nie przejmuj tu wszystko jest duuuzo tansze niz w PL
w rok czasu chcecie zarobic na mieszkanie i slub ))))))
powodzenia !chyba o chlebie i wodzie! ale ponoc glodowki sa dobre dla zdrowiataki roczny detox


Radzę zejść na ziemię

Denerwuje mnie takie podejście ludzi ze Anglia to kraina mlekiem i miodem płynąca a pieniądze leżą na ulicy... już się wielokrotnie z tym spotkałam.

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2011-03-09 o 23:33
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 14:42   #19
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość

Denerwuje mnie takie podejście ludzi ze Anglia to kraina mlekiem i miodem płynąca a pieniądze leżą na ulicy... już się wielokrotnie z tym spotkałam.
A najdziwniejsze, że to opina dziewczyny, która mieszkała w Anglii przez 3 miesiące.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 07:54   #20
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

tak sie sklada ze trafilam do dobrze platnej pracy, nie za 300,400 funtow, bo za takie pieniadze nie oplacaloby mi sie jechac marnowac mlodosci mam zamiar do tej pracy wrocic i wiem ile oszczedze ale ten watek nie zostal zalozony po to abyscie to komentowaly tylko w innym celu wiec prosze zajac sie lepiej czyms pozytyczniejszym niz offtopowaniem
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:57   #21
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
tak sie sklada ze trafilam do dobrze platnej pracy, nie za 300,400 funtow, bo za takie pieniadze nie oplacaloby mi sie jechac marnowac mlodosci mam zamiar do tej pracy wrocic i wiem ile oszczedze ale ten watek nie zostal zalozony po to abyscie to komentowaly tylko w innym celu wiec prosze zajac sie lepiej czyms pozytyczniejszym niz offtopowaniem
hmm.. no to może pochwalisz sie do jakiej to pracy trafiłaś bez doświadczenia i stałego pobytu tutaj , poza tym zamiast wysłuchać rad dziewczyn tutaj mieszkających latami to się obrażasz i wymyślasz historie potem tylko wielkie rozczarowanie może przyjść. Ja też mam więcej niż 400 funtów i dalej twierdzę że w rok nie oszczędzisz tyle pieniędzy. Temat skończyłam, udanego oszczędzania

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2011-04-05 o 08:55
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 13:18   #22
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

Cytat:
Napisane przez mmademoiselle Pokaż wiadomość
tak sie sklada ze trafilam do dobrze platnej pracy, nie za 300,400 funtow, bo za takie pieniadze nie oplacaloby mi sie jechac marnowac mlodosci mam zamiar do tej pracy wrocic i wiem ile oszczedze ale ten watek nie zostal zalozony po to abyscie to komentowaly tylko w innym celu wiec prosze zajac sie lepiej czyms pozytyczniejszym niz offtopowaniem
No chyba kazdy dostaje wiecej niz 400 funtow??

Powiem ci szczerze ,ze jak dla mnie to nie mozliwe abys tyle oszczedzila
Nawet jesli razem z tztem uda wam sie oczedzic 2000 funtow miesiecznie ( co dla mnie byloby i tak totalnym szokiem) to za rok mialabys 24,000 czyl 5zl za funta i masz 120,000 - mieszkania za to nie kupisz a co dopiero mieszkanie i wesele

Jeszcze dodam, ze moze Ci sie wydaje ,ze pensja Tobie zaoferowana jest wysoka. Wez jednak pod uwage,ze jesli jest to praca legalna , to pewnie podali Ci kwote przed opodatkowaniem a do reki bedziesz dostawac duzo mniej ( ja nawet nie mam sily patrzec na moje wyciagi tyle odciagaja).

Jedziesz na rok i bedziesz osczedzac kazdy grosz? Zwrajujesz psychicznie. Zreszta z czasem zobaczysz ile tu ciekawych rzeczy mozna zrobic ,zobaczyc wiec pewnie nie bedziesz oszczedzac tak jak myslisz

Co do jedzenia w UK ? Mozna jesc tanio swinstwo, i mozna jesc zdrowo jesli ma sie troche kasy i nie jest Ci zal. Owszem dobre ryby, miesa, szynka sa do kupienia tylko trzeba sie rozejrzec i nie kupowac tego co najtansze

jesli chodzi o rzeczy w PL to zostaw je w domu. Jak wrocisz i nei bedziesz ich chciala, to wtedy oddasz je do PCK lub innej organizacji.

Co wziac do UK ? :Polskie kosmetyki. Jedzenie/gazety /ksiazki mozna kupic w polskim sklepie ( zreszta kosmetyki tez ale sa drogie)

Edytowane przez roxyroxy
Czas edycji: 2011-03-16 o 13:20
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:16   #23
shirubya
Raczkowanie
 
Avatar shirubya
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Koniec Świata
Wiadomości: 234
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

czy wy nie umiecie czytać, że autorka też dostanie wsparcie od rodziców?? Po prostu chce mieć jakiś wkład w wesele i mieszkanie. eh.
__________________
WIERSZE PISZĘ! MOJA PASJA!
http://https://www.facebook.com/sylwiislowa/
shirubya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:54   #24
mmademoiselle
Raczkowanie
 
Avatar mmademoiselle
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 73
Dot.: dość nietypowe pytanie :)

otóż to..
mmademoiselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.