Kierunek humanistyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-05, 14:49   #1
Laoise92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10

Kierunek humanistyczny


Cześć dziewczyny i chłopaki,

Jestem studentką trzeciego roku kulturoznawstwa. Wiem, w każdym zakątku sieci można znaleźć informację, że jest to kierunek nieżyciowy, dla leni, kandydatek szukających bogatych mężów. Zawsze zaciekle starałam się bronić wyboru życiowego twierdząc, że jest to droga niezwykle rozwijająca, otwierająca oczy. Jest to jednak czas przesły, gdyż obecnie zaczynam trochę zgrzytać zębami. Wkrótce obrona a ja nie wiem co robić dalej. Kiedy kończyłam szkołę średnią oglądałam kierunki studiów ze względu na zainteresowania a nie perspektywy pracy. Wiedziałam, że nie będzie lekko, że trzeba walczyć o swoje, jednakże nie dopuszczałam do siebie myśli, że może być tak tragicznie.
Obecnie łączę studia z pracą w teatrze, wcześniej w wakacje pracowałam w agencji reklamowej. Wychodząc z uczelni po trzech latach studiów będę miała ponad roczne doświadczenie w kulturze i reklamie. Z jednej strony to i tak wyróżnia mnie na tle znajomych, ale z drugiej nie chcę robić magistra z kulturoznawstwa. Oczywiście znajomi z roku strasznie się dziwią i rzucają argumentami o stanowiskach kierowniczych, że to ciekawe studia, że liczy się papier, ale kurcze. O ile kulturoznawstwo mogę polecić jako kierunek dodatkowy to nigdy jako jedyny. Przedmioty na MU pokrywają się z przerobionym materiałem, a stanie w miejscu mnie nie interesuje. W instytucjach kultury i tak zwykle wygrywają osoby po znajomościach. Nie trzeba miec za sobą historii sztuki czy kulturoznawstwa, wystarczy znajomość i ochrona środowiska
Nie wiem co robić dalej... Z czym połączyć to kulturoznawstwo? Nawet niekoniecznie chodzi mi o studia. Rozglądam się za różnymi kursami itp.
Nie chcę wyjezdzac za granicę, chociaż realia znamy wszyscy doskonale.
Dodam, ze mam rentę rodzinną z której chciałabym pokorzystać jeszcze z rok. Odkładać, odkładać, cokolwiek, żeby było dobrze.

Co robić?
Kontynuować studia?
Laoise92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:09   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kierunek humanistyczny

Przynajmniej fajne jest to, że trafiłaś na pracę związaną z kierunkiem, co rzadko się zdarza

A myślałaś może o połączeniu kulturoznawstwa z jakimś kierunkiem ekonomicznym, dziennikarstwem, polonistyką?
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 10:03   #3
Laoise92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Kierunek humanistyczny

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Przynajmniej fajne jest to, że trafiłaś na pracę związaną z kierunkiem, co rzadko się zdarza

A myślałaś może o połączeniu kulturoznawstwa z jakimś kierunkiem ekonomicznym, dziennikarstwem, polonistyką?
Myślałam o zarządzaniu kulturą, mu z filologii słowiańskiej (język czeski od podstaw), zzl a z kursów to o asystencie osoby starszej z językiem niemieckim, podstawach grafiki (potrafię tworzyć podstawowe strony internetowe i instalować systemy - samouk).

Najbardziej interesuje mnie przemysł kreatywny, animacja kultury.
Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi... Kulturoznawstwo chyba aż za bardzo otworzyło mi oczy na różne ścieżki rozwoju
Laoise92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 10:49   #4
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Kierunek humanistyczny

A brałaś udział w stażach organizowanych przez NCK - "Kurs na kulturę"? Co prawda są one bezpłatne, ale organizuje się szkolenia dla stażystów właśnie z zarządzania kulturą. A może jakieś wolontariaty w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych? To jest branża w której trudno załapać się na etat bez odpowiednich kontaktów, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć .

Edytowane przez Leseratte93
Czas edycji: 2015-03-09 o 13:52
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 17:22   #5
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: Kierunek humanistyczny

Jesli chodzi o to co chcesz robić, to już ta grafika komputerowa wydaje się najbardziej pożądana. Bo asystent osoby starszej to chyba bardziej na wypadek, gdybyś nie znalazła pracy w zawodzie?
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 20:49   #6
Laoise92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 10
Dot.: Kierunek humanistyczny

Zdecydowanie asystent jest opcją asekuracyjną.

Przemyślałam sobie swoją sytuację i postanowiłam następująco:

1. Po obronie zacznę szukać pracy w agencji kreatywnej/reklamowej etc.
2. Pójdę na roczny, ale zaoczny kurs grafiki żeby łączyło się to z pracą i wiedzą, którą nabyłam podczas swoich studiów. Co prawda najwięcej można nauczyć się samemu, ale dobrze, gdy ktoś czasem rzuci okiem na pracę i da kilka wskazówek.

Jeżeli nauczę się w pracy umiejętności pozyskiwania klientów, organizacji różnych przedsięwzięć, tworzenia multimediów to nic nie będzie stalo na przeszkodzie, bym wróciła kiedyś do teatru na wyższe stanowisko chociażby w biurze promocji. W każdym razie zawsze będę bliżej niż po kolejnych, latach studiowania bez gwarancji zatrudnienia. Na zaoczne mnie nie stać, zresztą ta inwestycja nie zawsze się zwraca.

Nie przekreślam magisterium w przyszłości, natomiast obecnie stawiam na doświadczenie. Uznałam, że jeżeli w przyszłości będę potrzebowala magistra do awansu, to wtedy zacznę szukać zaocznie kierunku istotnego dla mnie i pracodawcy.

Ufff, dziękuję dziewczyny. Wątki z tego forum bardzo mi pomogły
Laoise92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-12 21:49:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:07.