Laktator elektryczny - który wybrać? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-28, 08:31   #31
Iga_W
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Chciałabym odświeżyć wątek i zapytać czy bardziej poleciłybyście laktator elektryczny na dwie piersi czy na jedną. Ja mam pokarm, ale mam też problem z karmieniem mojego maluszka bezpośrednio z piersi. Na razie używam laktatora szpitalnego pożyczonego z poradni laktacyjnej, ale ponieważ niedługo będę musiała go oddać, zastanawiam się nad kupnem laktatora elektrycznego. Używała któraś z Was laktatorów elektrycznych podwójnych? Warto zainwestować trochę więcej pieniążków i kupić taki laktator?
Iga_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 08:32   #32
iwonkachch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Polecam z czystym sumieniem ręczny laktator Tommee Tippee.
Łatwy w użyciu, lekki, dobrze się trzyma. Nie powodował bólu mimo, że czynność ta nie jest najprzyjemniejsza. Wszystkie butelki tej firmy pasują do laktatora. Kupiłam go na: www.RajRodzica.pl z fajnymi dodatkami.

Polecam również filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=1BWtu...cG03pML4Jydus=
iwonkachch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 10:17   #33
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Nie wiem czy wiecie, ale można kupić używany laktator i do tego wymienne części, które stykają się z mlekiem. Do medeli np tutaj http://www.babyclub.pl/product-pol-4...rsonalfit.html może taniej będzie. Ja mam ręczną medelę z nowymi częściami, sam laktator 20zł
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 10:33   #34
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Cytat:
Napisane przez iwonkachch Pokaż wiadomość
Polecam z czystym sumieniem ręczny laktator Tommee Tippee.
Łatwy w użyciu, lekki, dobrze się trzyma. Nie powodował bólu mimo, że czynność ta nie jest najprzyjemniejsza. Wszystkie butelki tej firmy pasują do laktatora. Kupiłam go na: www.RajRodzica.pl z fajnymi dodatkami.

Polecam również filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=1BWtu...cG03pML4Jydus=
hm. dziekujemy za reklamę. zapłacone chociaz?
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 07:19   #35
Dagmara 24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Cytat:
Chciałabym odświeżyć wątek i zapytać czy bardziej poleciłybyście laktator elektryczny na dwie piersi czy na jedną. Ja mam pokarm, ale mam też problem z karmieniem mojego maluszka bezpośrednio z piersi. Na razie używam laktatora szpitalnego pożyczonego z poradni laktacyjnej, ale ponieważ niedługo będę musiała go oddać, zastanawiam się nad kupnem laktatora elektrycznego. Używała któraś z Was laktatorów elektrycznych podwójnych? Warto zainwestować trochę więcej pieniążków i kupić taki laktator?
Cześć.
Na dwie piersi nie jest konieczny. Ja osobiście uważam to za zbędny wydatek. Jeśli masz bliźnięta to zrozumiały powód ale w innym przypadku nie ma potrzeby. Ostatnio zastanawiałam się nad zakupem niedrogiego ale porządnego laktatora i porównywałam dwie marki.
250_16881062114c5a8f8494aa7.jpg
Pierwszą był medela mini electric oraz poszłam na zupełną nowość i testowałam zakupiony w sklepie internetowym model sisibabycare sensual model SBC604.
Laktator_elektry_4ffaa08246235.jpg.
Najważniesze spostrzeżenia to absolutnie ogromna różnica w cenie. Medela jest marką z wieloletnią tradycją i ogromną grupą cieszących się klientów. Natomiast sisibabycare to nowa marka znajdująca się w Polsce i dopiero zdobywa klientów. Nie mniej jednak jakościowo widać, że laktator jest porządnie wykonany i ma dużą siłę ssania.
Jest jednak różnica między profesjonalnym laktatorem, który używałam w szpitalu. No ale to już jest sprzęt zupełnie innej klasy i pewnie kosztuje spore tysiące. Jeśli komuś, zależy na sprzęcie z "wyższej półki" to musi szykować się na sporą cenę. Nie szukałam takich laktatorów ale sądze, że cena waha się 1500-5000 zł.
Wracając do laktatorów przenośnych - medeli i sisibabyare to z czystym sumieniem polecam ten sisi SBC604. Za taką kasę coś trochę ponad 100 złotych to na prawdę sprzęt rewelacja. Najważniejsze dla mnie to, jak wcześniej wspomniałam: cena, jakość i siła ssania.
Oba: medela mini electric i sisi mają bardzo dużą siłę ssania. Nawet ten drugi jest ciut mocniejszy. Działa on na takiej zasadzie, że sama decydujesz kiedy ma przestać ssać. Jest tam taki guziczek, którym sama zatrzymujesz ssanie. W medeli dzieje się to automatycznie. Masz jedynie regulację tej siły ale nie możesz zdecydować jak długo ssie. No i ten Sisi jest cichy i pasują mi do niego butelki Avent.
Podsumowując. Medela czy sisi. Jeśli zależy ci tylko na marce to medela, jeśli chcesz być zadowolona i nie wydać dużo kasy to sisibabycare sensual. Raczej nie polecam ręcznych -chyba, że lubisz dużo ćwiczyć nadgarstek, gdyż wymaga to od Ciebie sporo pracy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 250_16881062114c5a8f849.jpg (13,8 KB, 12 załadowań)
Dagmara 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:25   #36
fionna
Raczkowanie
 
Avatar fionna
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: niedaleko domu :)
Wiadomości: 77
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Widzę, że trochę stary ten wątek, ale się dopiszę, bo używam czegoś nowego na rynku. Lovi prolactis - zdecydowanie godny polecenia sprzęt. Przy tym produkcie firma się naprawdę postarała. Działa, nic nie boli, szybko sciąga. Ładny, w fajnej torbie, łatwy w obsłudze. Jedynie mogłabym się przyczepić do głośności, ale podobno jest taka jak w innych eletrycznych. Nie ma widocznie bezdźwięcznych sprzętów elektrycznych
fionna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 16:42   #37
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Jak elektryczny to zdecydowanie Medela.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 12:00   #38
aleksandrazet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Witam,
testowałam kilka laktatorów i zdecydowanie dla mnie najlepszy jest Lovi. Ważne jest to, że dzięki możliwości regulacji siły ssania jest bezbolesny a jednocześnie odciąga pokarm szybko i efektywnie.
Zdecydowanie polecam ten laktator.

Edytowane przez aleksandrazet
Czas edycji: 2013-11-28 o 12:01
aleksandrazet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:53   #39
zg4gusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

ja miałam medele i lovi, to lovi jest o wiele cichszy i bardziej bezbolesny od medeli
zg4gusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 08:55   #40
ermety
Raczkowanie
 
Avatar ermety
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

U mnie najlepiej tez sie sprawdzic prolactis od lovi. Plusy to wyswietlacz, regulator siły ssania i łatwość przenoszenia (torba do transportu).
ermety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 21:40   #41
neterinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Podłączam się do opinii dziewczyn powyżej, które polecają Lovi, oni mają elektryczny i ręczny, ja osobiście używam elektrycznego, potwierdzam szybkość odciągania pokarmu, no i przede wszystkim bezbolesność.
neterinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 10:02   #42
fionna
Raczkowanie
 
Avatar fionna
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: niedaleko domu :)
Wiadomości: 77
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Ja też używam LOVI. Teraz już znacznie mmniej, bo dziecko je już inne rzeczy, ale zdarza mi się. Polecam nie tylko na nawały pokarmu, ale też na codzień, kiedy trzeba połączyć pracę z byciem mamą a
fionna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 10:15   #43
ermety
Raczkowanie
 
Avatar ermety
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Generalnie elektryczny jest cichy, ale jeśli ma byc super cisza to wtedy lepiej przejść na reczny - mi głównie ręczny do tego służy.

A odnosząc sie do bycia mamą i pracy - to uwazam, że zbyt mało jest miejsc w strefie publicznej, gdzie dziecko można nakarmic i przewinąć .
ermety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 17:33   #44
neterinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Ohh...może i tak, ręczny jest jeszcze bardziej cichszy od elektrycznego, ale ja tam nie narzekam. Przynajmniej nie trzeba nic robić, a pokarm sam się ściąga
Co do przewijaków w miejscach publicznych to fakt...kolorowo nie jest, ale wydaje mi się, że i tak już jest lepiej, niż kiedyś.
neterinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 20:33   #45
ermety
Raczkowanie
 
Avatar ermety
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 51
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Cytat:
Napisane przez neterinka Pokaż wiadomość
Ohh...może i tak, ręczny jest jeszcze bardziej cichszy od elektrycznego, ale ja tam nie narzekam. Przynajmniej nie trzeba nic robić, a pokarm sam się ściąga
No ja generalnie też uważam prolactis za cichy Trochę bardziej preferuje opcję elektroniczną, bo jest wygodniejsza - możesz jej używać czytając książkę lub oglądając film
ermety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:29   #46
fionna
Raczkowanie
 
Avatar fionna
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: niedaleko domu :)
Wiadomości: 77
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Nie zwróciłam uwagi na to, żeby prolacits był głośny. Wiadomo, jest to urządzenie elektryczne, więc jakiś dźwięk z siebie wydaje, ale mi to nie przeszkadza W razie czego zawsze można sobie dopompować ręcznie.
fionna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 21:46   #47
neterinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

No mi to tam też nie przeszkadza w końcu pokarmu nie odciągam w ciągu nocy więc jak najbardziej i wersja elektroniczna, czy jak kto woli ręczna lovi jest dla mnie ok
neterinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 00:53   #48
Bergia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Ja odradzam SisiBabyCare którego niestety - jestem posiadaczką. Laktator nie spełnia swojego zadania - nie odciaga mleka nawet na max mocy ssania, choć bardzo byłam napalona na elektryczny laktator - musiałam wrócic do ręcznego, o niebo lepszego (Avent) Robiłam wiele podejść, dałam do przetestowania koleżankom które też akurat są karmiącymi mamami i mają większe doświadczenie z laktatorami elektrycznymi, jednak potwierdziły moje obawy - beznadzieja. A szkoda bo cena rozsadna zasiegnęłam więc opinii "doswiadczonych" osób i doradzały Medele, Aventa, Lovi.
Bergia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 15:36   #49
Dyplomatkaa
Przyczajenie
 
Avatar Dyplomatkaa
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Jeżeli planujemy jaki czas samodzielnie podtrzymywać laktację to wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest laktator elektryczny. Ja za namową doradcy laktacyjnego zainwestowałam w Medelę Swing. Cena może trochę odstraszać, ale ładnie rozkręca laktację, jest w miarę cichy, nic nie boli, jest estetyczny i niewielkich rozmiarów.
Dyplomatkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-19, 19:24   #50
Dagmara 24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 2
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Jeżeli chodzi o laktację to ostatnio wyczytałam, że bardzo pomaga piwo karmelowe nie wiem czy to prawda czy też jakiś mit co o tym sądzicie ? Ja początkowo miałam problemy z laktacją kupiłam ręczny laktator, który tak naprawdę nie sprawdzał się w praktyce, bardzo bolały mnie piersi było to naprawdę męczące. Wszystko uległo zmianie gdy zakupiłam elektryczny laktator SISIBABY INTELLIGENT SBC-A20. Moje piersi wreszcie przestały mnie boleć laktacja była poprawna i nie miałam żadnych problemów, wręcz przeciwnie pobieranie pokarmu było bardzo przyjemne ponieważ laktator delikatnie masował moje piersi. Laktator elektryczny to bardzo bardzo proste w użytkowaniu akcesorium, które sprawdza się doskonale w codziennym zastosowaniu. Jak dla mnie jego najważniejszą zaletą były niewielkie rozmiary, dzięki wbudowanemu akumulatorowi można bez problemu pobierać pokarm w różnym miejscach nawet po za domem. Płynna regulacja ssania, funkcjonalne i bardzo proste do czyszczenia. Do powyższego laktatora pasują butelki avent. Chcąc być z wami szczera naprawdę szczerze polecam laktator elektryczy, ręczne znacznie trudniejsze są w obsłudze no i przede wszystkim jak dla mnie są niewygodne. Jeżeli macie jakieś pytania, bardzo chętnie wytłumaczę lub pomogę w doborze odpowiedniego laktatora jako doświadczona już mama, wydaje mi się że mam na ten temat dużą wiedzę

Edytowane przez Dagmara 24
Czas edycji: 2014-04-20 o 19:49
Dagmara 24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 07:19   #51
motyl03
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 288
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Ja mam aventa i świetnie się sprawdza.
motyl03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 19:24   #52
LittleZ
Przyczajenie
 
Avatar LittleZ
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Polecam avent rowniez

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
LittleZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 08:07   #53
anitajas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 67
GG do anitajas
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

W szpitali użyczono mi jakiś model elektornicznego Avant-a, jednak on u mnie nie zdał egzaminu. Nie wyssał ani kropli :/
Mam w domu Medele taką ręczną pompkę i ona ma sporą moc i wyssysa ze mnie mleko, jednak w obsłudze jest to strasznie nie wygodne, dlatego szukam czegoś innego i trudno na coś się zdecydować bez przeprowadzenia próba, zwłaszcza, że już wiem, że jeden laktator nie dał rady.
Zastanawiam się nad elektrycznym Medelą ale sama już nie wiem.
anitajas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 08:32   #54
LittleZ
Przyczajenie
 
Avatar LittleZ
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20
Dot.: Laktator elektryczny - który wybrać?

Ja medele elektryczna mialam w szpitalu i tragicznie wspominam. Moj avent sprawdzal sie bardzo dobrze mimo ze malo mleczasta bylam i mimo ze nie trawie karmienia piersia to sciagal ladnie. Ale to Tobie musi pasowac

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
LittleZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 21:40   #55
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Laktator elektryczny

wypożyczenie laktatora to najlepsze wyjście. Można go wypożyczycć ze szpitala albo z oddzielnej firmy jeśli takowa funkcjonuje w Twoim mieście( nie wiem skąd jesteś). Ja w Łodzi skorzystałam z drugiej opcji. Wprawdzie miałam ręczny laktator Aventa, ale tak się męczyłam tym badziewiem że 20 ml po pół godziny to i tak był super wynik. Osobiście korzystałam z elektrycznego laktatora Medela symphony który ściąga na raz z obu piersi i byłam absolutnie zachwycona tym wynalazkiem, niestety wynosił mnie drogo bo 7 zł za godzinę. Jednak i tak uważam, ze warto dla komfortu
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 22:46   #56
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Laktator elektryczny

Cytat:
Napisane przez Zu2ia Pokaż wiadomość
Ja używam Lovi Prolactis. To bardzo dobry laktator. Otrzymałam go do testowania. Jestem bardzo zadowolona z niego. Na początku miałam najzwyklejszy ręczny Medeli ale nie dawał rady w czasie nawału. Posiada regulacje ssania więc każdy może ustawienia dostosować do swoich potrzeb. Wszystko było ładnie zapakowane, w walizeczkę z przegródkami. Plusem jest to ze laktator działa zarówno na baterie jak i prąd ale gdy zasilanie zawiedzie można go używać jako sprzętu ręcznego. Bardzo łatwy w użyciu jak i w utrzymaniu czystości.
Fajnie, bo właśnie kupiłam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-14, 18:15   #57
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Laktator elektryczny

Symphony jak najbardziej polecam ale tylko w opcji "wypożyczania". Cena jak dla mnie zaporowa. Za to Lovi prolactis kupiłam i jestem bardzo zadowolona.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 13:14   #58
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Laktator elektryczny

Nie mogę znaleźć informacji w poradniku, a wolę się upewnić.. Wszędzie jest napisane, żeby nie łączyć świeżo ściągniętego pokarmu z rozmrożonym. A czy można łączyć np. dwie porcje pokarmu ściągnięte jednego dnia..?
Dzisiaj ściągnęłam na próbę 30 ml (pierwsze użycie laktatora), a wiem, że wieczorem będzie mi kapać z piersi i nie wiem, czy mogę do tej samej buteleczki? Wydaje mi się, że nie, ale wolę mieć pewność.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 15:11   #59
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Laktator elektryczny

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Nie mogę znaleźć informacji w poradniku, a wolę się upewnić.. Wszędzie jest napisane, żeby nie łączyć świeżo ściągniętego pokarmu z rozmrożonym. A czy można łączyć np. dwie porcje pokarmu ściągnięte jednego dnia..?
Dzisiaj ściągnęłam na próbę 30 ml (pierwsze użycie laktatora), a wiem, że wieczorem będzie mi kapać z piersi i nie wiem, czy mogę do tej samej buteleczki? Wydaje mi się, że nie, ale wolę mieć pewność.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Rozumiem, że to mleko trzymasz w lodówce? To nie możesz łączyć, bo porcje mleka muszą być w tej samej temperaturze. Jak wieczorem odciągniesz i schłodzisz w lodówce to możesz dopiero połączyć.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 16:49   #60
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Laktator elektryczny

Mi mówili w szpitalu, że możesz łączyć 2 przyległe ściągnięcia (odstęp max 4h).

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 12:12:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.