Uczulenie na hybrydę - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-23, 15:46   #181
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marzena2405 Pokaż wiadomość
Czy to oznacza, że tak naprawdę może nas uczulać wszystko i nie jesteśmy w stanie zweryfikować, który produkt sprawia, że u danej osoby występuje alergia? Czyli równie dobrze za powstałe uczulenie może być odpowiedzialny pilnik do paznokci?

Gdzie można zobaczyć Państwa certyfikat nadany przez Niezależny Instytut Dermatest?
też bym chciała się dowiedziec, bo byłam zainteresowana nim pół roku temu, w styczniu jak jeszcze był w katalogach i używałam produktow indigo, teraz już rzadziej. Ale nie dostała zadna z dziewczyn odpowiedzi gdzie go można zamówic i w ogole cicho w tym temacie bylo dośc


Tyle się mówi o tej odzywce 8w1 , po prostu większośc z was zaklada, że to hybrydy nie dopuszczajac mysli, że można się uczulic chocby od lampy uv...
Dziewczyny, które sie wypowiadają na grupach różnych i były faktycznie u dermatologa dostały od niego informacje, że to nie musi byc od samych hybryd, chyba tylko jedna byla uczulona na składnik...
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:31   #182
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość

Tyle się mówi o tej odzywce 8w1 , po prostu większośc z was zaklada, że to hybrydy nie dopuszczajac mysli, że można się uczulic chocby od lampy uv...
dla Twojej wiadomości nigdy nie używałam tej odżywki!!!
Ponadto
zmieniłam Semilaca na Shellaca używając tej samej lampy i żarówek i Shellac mnie nie uczulił. Twoje teorie włóż między bajki!!!
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 22:47   #183
ahali123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 161
Dot.: Uczulenie na hybryde

witam
niestety dołączyłam do grona dziewczyn z uczuleniem
Mam pytanie: piszecie, że Shellac Was nie uczula, ale który to jest? Bo znajduję 2: CND i Blusky.
chciałabym kupić jeden i sprawdzić czy mogę go nosić
ahali123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 10:21   #184
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja używam CND Shellac. Z Blue Sky nie miałam nigdy do czynienia więc nic Ci na jego temat nie powiem.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:04   #185
magda070292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Tyle się mówi o tej odzywce 8w1 , po prostu większośc z was zaklada, że to hybrydy nie dopuszczajac mysli, że można się uczulic chocby od lampy uv...

Idąc tą logiką równie dobrze można uczulić się i lampą i HYBRYDĄ. Nie wiem dlaczego ktoś, kto nie jest specjalistą w tej dziedzinie na siłę pragnie udowodnić komuś kto ma to uczulenie, że "to na pewno nie te produkty bo jestem ich fanką i mnie nic nie uczuliło". Nie uczuliło to super ciesz się tym, ja też jestem fanką tej firmy i zakładam, że większość dziewczyn, które używały tych produktów również, niestety jednak jakiś problem wystąpił i nie sądzę, że tyle dziewczyn go sobie wymyśliło, albo osoby, które nie są alergikami nagle dostały uczulenia na jedzenie lub połączenie "czegoś" z "czymś". Moim zdanie każda z nas ma na tyle rozumu, że jest wstanie stwierdzić po czym ma dane objawy. Zdalna diagnoza postawiona przez internet, przez osobę, która bezpośrednio nie miała okazji przekonać się na czym to polega jest raczej bezcelowe.

Edytowane przez magda070292
Czas edycji: 2015-07-24 o 11:08
magda070292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 11:39   #186
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
dla Twojej wiadomości nigdy nie używałam tej odżywki!!!
Ponadto
zmieniłam Semilaca na Shellaca używając tej samej lampy i żarówek i Shellac mnie nie uczulił. Twoje teorie włóż między bajki!!!
Co za egoistyczne podejście. Nie napisałam o Tobie, tylko dziewczynie, która po stosowaniu tej odżywki robiła hybrydę
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:55   #187
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość
Co za egoistyczne podejście. Nie napisałam o Tobie, tylko dziewczynie, która po stosowaniu tej odżywki robiła hybrydę
Pomyśl przez chwilę. Jeśli ja i ona używałyśmy semilaca, ona dodatkowo odżywkę 8w1, ja nie, no to faktycznie jeśli uczuliło nas obie to z pewnością ją od odżywki a mnie pewnie od czegoś innego! Brawo za logikę.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 13:03   #188
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, spokojnie
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 13:36   #189
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Pomyśl przez chwilę. Jeśli ja i ona używałyśmy semilaca, ona dodatkowo odżywkę 8w1, ja nie, no to faktycznie jeśli uczuliło nas obie to z pewnością ją od odżywki a mnie pewnie od czegoś innego! Brawo za logikę.
oczywiście, że mogło tak byc, że ja uczuiła tylko odzywka z powodu formaldehydu. Nie cytowałam ciebie tylko tę dziewczyne, więc po co to porównywanie? Ciągle tylko piszesz "Ja,ja" nie zważając na to, że kazdy przypadek jest idywidualny, każdego mogł uczulic : inny składnik, produkt, a nawet promienie UV przy kontakcie z lakierem
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 13:43   #190
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

do dominadudziak; reszta niech pozostanie milczeniem! Bo dyskusja z Tobą nie ma sensu!

Edytowane przez Armika
Czas edycji: 2015-07-24 o 13:46
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 14:12   #191
magda070292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość
oczywiście, że mogło tak byc, że ja uczuiła tylko odzywka z powodu formaldehydu. Nie cytowałam ciebie tylko tę dziewczyne, więc po co to porównywanie? Ciągle tylko piszesz "Ja,ja" nie zważając na to, że kazdy przypadek jest idywidualny, każdego mogł uczulic : inny składnik, produkt, a nawet promienie UV przy kontakcie z lakierem
A ty oczywiście wszystko to wiesz ponieważ jesteś alergologiem i przeprowadziłaś każdej z nas testy
To Ty dostajesz po każdej próbie nałożenia Semilacka wysypki na ciele, puchną i robią ci się ranki na palcach... nie mogę pojąć dlaczego na siłę pragniesz wszystkim dziewczyną przetłumaczyć, że jesteśmy idiotkami bo Semialcki Twoim zdaniem na pewno są hipoalergiczne.
Udało Ci się mnie przekonałaś, teraz już wiem, że mam uczulenie na koty i produkty spożywcze, pozostałe dziewczyny też
Wiem też, że pomimo tego, że gdy używam Semilacka, a palce chcą mi odpaść i puchną mi usta to dalej będę to robić bo uczuliło mnie przecież "coś innego".
magda070292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-26, 12:44   #192
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Dziewczyny, a próbowała któraś gelish? Też uczula czy nie? Bo podobno też jest hypoalergiczny a ma dużo ciekawsze kolory
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 03:01   #193
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_Prowansja Pokaż wiadomość
Uczulenie pojawiło się w miejscu wykonania pasków. Na początku pojawiły się tylko mocne czerwone plamy, jednak efekt końcowy był identyczny jak na opuszkach.

Daj znać, jak już zrobisz paznokcie bazą z Shellaca I skąd w ogóle zamawiałaś ich produkt?

Wczoraj zrobiłam paznokcie produktami SPN Nails. Póki co uczulenia ani śladu. Następnym razem wykorzystam top i bazę z SPN Nails i jakiś kolor z Semilaca.

W takim razie ja zrobię malusieńkie kropeczki na dłoni albo na wewnętrznej stronie ręki bo szkoda mi już palców i paznokci ;/ niestety strasznie ucierpiały przez to uczulenie i wciąż walczę o naprawienie szkód w tym rejonie. Na ręce szybciej się zagoi (taką mam nadzieję)

Co do Shellac jeszcze nie robiłam pazurków bo zwyczajnie się boję a teraz pracuję wśród ludzi i nie chcę chodzić z takimi ranami znowu, więc nie wiem kiedy przetestuję.
Najpierw chyba zrobię test alergiczny na tego Semilacka żeby się dowiedzieć czy wszystko z niego mnie uczula.

A ty masz bazę i top SPN i też nie uczula, czyli może być więcej nieuczulających marek niż tylko Shellac ;>

Ciągle żyję nadzieją ( lub łudzę się) że jeszcze wszystko będzie ok i że wrócę do hybryd.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 09:47   #194
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez ziabkaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a próbowała któraś gelish? Też uczula czy nie? Bo podobno też jest hypoalergiczny a ma dużo ciekawsze kolory
Ja połączyłam lakier Gelish z bazą i topem Shellac, pojawiło się lekkie zaczerwienienie i chyba trochę swędziało, naprawdę lekko bez wyprysków i bólu, zamierzam następnym razem znów użyć Gelisha i zobaczę co będzie dalej.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 13:58   #195
marixxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć Dziewczyny,

jestem kolejną ofiarą Semilaca. Na początku myślałam, że to podrażnienie skórek po piłowaniu, albo nieodkażone narzędzia, hard lub klej od formy. Ale przedłużone mam tylko dwa paznokcie, a na innych palcach pojawia się uczulenie. Odstawiłam aceton i cleaner i też wiem, że musi to być baza, top, hard lub kolor. Hybrydy robię od grudnia 2014, bez przerw. Dopiero od 2 miesięcy mam to uczulenie, wcześniej było ok.

Objawy zwykle znikają w przeciągu tygodnia, ale tak jak dziś - dzień po zrobieniu hybryd jest najgorzej. Swędzi strasznie....

Jakoś mi lżej, że nie jestem sama z tym problemem. Jeśli znajdziecie jakąś maść, która pomaga zlikwidować te objawy to podzielcie się informacją
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Untitled-1.jpg (318,2 KB, 229 załadowań)
marixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 16:21   #196
KiziaGryzia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 36
Dot.: Uczulenie na hybryde

A moim zdaniem to nie jest tak że ta hybryda uczula, a ta nie. Przez minimum rok używałam hybryd CZ (baza kolor i top) i też dostałam tych samych objawów. Tyle że to było dawno kiedy hybrydy raczkowały i niewiele dziewczyn je używało. Teraz bardzo dużo dziewczyn korzysta z mani hybrydowego a wydaję mi się że najwięcej osób stosuje właśnie Semilac. Uczulenie powoduje zapewne jeden składnik który jest (może) w każdej hybrydzie i który ma styczność ze skórą przez dłuższy okres. Nie słyszałam o przypadku żeby ktoś po pierwszym użyciu hybryd od razu dostał takich objawów uczulenia. Hybryd nie robiłam już bardzo długi czas ale za około 2-3 tygodnie będę testować bazę i top z Semilaca i zobaczę czy będą skutki uboczne.
KiziaGryzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 17:23   #197
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez marixxx Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,

jestem kolejną ofiarą Semilaca. Na początku myślałam, że to podrażnienie skórek po piłowaniu, albo nieodkażone narzędzia, hard lub klej od formy. Ale przedłużone mam tylko dwa paznokcie, a na innych palcach pojawia się uczulenie. Odstawiłam aceton i cleaner i też wiem, że musi to być baza, top, hard lub kolor. Hybrydy robię od grudnia 2014, bez przerw. Dopiero od 2 miesięcy mam to uczulenie, wcześniej było ok.

Objawy zwykle znikają w przeciągu tygodnia, ale tak jak dziś - dzień po zrobieniu hybryd jest najgorzej. Swędzi strasznie....

Jakoś mi lżej, że nie jestem sama z tym problemem. Jeśli znajdziecie jakąś maść, która pomaga zlikwidować te objawy to podzielcie się informacją
Raczej żadna maść od tak nie zlikwiduje problemu. Ja stosowałam Elocom, zmniejsza świąd i pieczenie ale dziewczyny w tym wątku podawały też wiele innych nazw, więc trzeba poszukać wcześniej. Mi najbardziej pomagały tabletki Loratadyna.
Ale jedyny sposób aby się wyleczyć to całkiem odstawić hybrydy na jakiś czas a później można próbować tak jak inne osoby i szukać innych hybryd które nie dadzą takich objawów.
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 13:41   #198
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Wypróbowałam Shellac - baza mnie nie uczuliła! Jest pierwszy sukces..

Ale robiłam wczoraj mamie paznokcie ( w rękawiczkach) i na palcu wskazującym prawej ręki mam dziś uczulenie. Wcierałam tym palcem syrenkę w kolor Semilac ;/ Nawet przez rękawiczkę mnie uczulił mimo że nie było bezpośredniego kontaktu... nie wiem jak to możliwe !

ps. wybaczcie 2 posty pod sobą. Myślałam że samo mi się połączy w całość bo kiedyś tak się chyba robiło ?
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-07-29 o 13:42
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 15:20   #199
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

waaampirmona tak to podobno możliwe że uczula nawet przez rękawiczki, ktoś już o tym wcześniej pisał.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-31, 11:59   #200
Gabka100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 66
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej dziewczyny jestem kolejną uczuloną na Semilac. Pół roku temu z siostra kupiłam zestaw do robienia hybryd i wszystko było wspaniale. Aż do czasu gdy skóra pod paznokciami zaczęła twardnieć, pękać itp. Pomyślałam, że to dlatego że hybrydy robie od kilku miesiecy z małymi przerwami. Przestałam na około tydzień, używałam odżywki i wróciłam do hybryd (chyba każda która ma hybrydy docenia ich użyteczność, wygodę i piękno;d) no i co 3 tyg temu dostałam uczulenia na palcach jednej ręki (pomysłałam że to moze dlatego że siostra robiła jakimś koleżankom i nie zmieniłam pilników etc) najadłam się wapna, zmyłam hybrydy i przeszło. W poniedziałek jak wszystko się zagoiło zadowolona zrobiłam nowe hybrydy no i tu zaczęły się jaja..... około 3 w nocy obudziłam się z okropnym swędzeniem palców, zrobiły się malutkie krosteczki. Nastepnego dnia zmyłam hybrydy i uczulenie prawie zeszło. Ale co jest w tym najlepsze.... że w niedziele czyli dzień przed nałożeniem hybryd na ręce, zrobiłam hybrydy na stopach i co ? NIC! Wszystko w najlepszym porządku. Przecież organizm reaguje na alergen wszedzie tak samo, prawda? No niemozliwe jest żeby na ręce reagował inaczej niż na stopy? No ale co najważniejsze.... Jako, że paznokieć to tkanka martwa i przecież przez baze nic nie powinno w niego wsiąknąć, nałożyłam na 10 minut trochę bazy i topy na wierznią część dłoni po 10 minutach przemyłam cleanerem( nie wkładałam dłoni do lampy oczywiście). No i wczoraj nic sie nie działo i zapomnialam o tym teście. A dzisiaj ciągle drapie się w to miejsce i patrze a tam tabuny małych krosteczek tych samych jak na palcach wcześniej! Więc tak! Na pewno nie uczula mnie pilnik, ranki po skórkach i lampa( co sugerowały dziewczyny) ani aceton bo nim zmywałam hybrydy i się nie pogorszyło. no i teraz co ? Żałuje, że nie zmyłam tego acetonem bo wykluczyłabym cleaner, a tak nie wiem czy to cleaner czy może top czy baza. W każdym bądż razie na pewno coś z tego albo wszystko! Nie spróbowałam nakladania koloru. Mogłam nałozyć top baze w odleglejszych miejscach ale nie sadziłam, że ten test zadziała, tak czy siak te krosteczki są na większej powierzchni dłoni więc pewnie uczulaja i top i baza (cleaner nie sądze w sumie bo trzymałam płatek drugą reką i na pewno krosteczki pojawiły by się tez na drugiej ręcej, prfawda?) No ale czemu nie mam nic na stopach!?

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

A postanowiłam, że jak wszystko wróci do normy z paznokciami (za 2,3 tyg) kupie top i baze Mistero Milano 2w1 (koszt 59 zł) i spróbuje kolory Semilaca. Oby sie udało bo już wiem, że z topem i baza Semilac nie przejdzie (dodam że top i baze mam ta samą od początku kupienia zestawu, nic nie zmieniłam, mają pojemnosć 6ml. Nie sądze aby się zestarzały ani zepsuły bo siostra robi ciagle i nie ma żadnych problemów. A może dziewczyny to dlatego, że ręce są jakoś osłabione, paznokcie tez i dlatego ? No bo u stóp robiłam dopiero 3 raz i mam tam grubsza skóre i paznokcie. Hmm? A no i nie jestem typem alergika, nie uczula mnie nic... oprócz hybryd.

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Dziewczyny zastanawiam sie nad tym Mistero Milano, Shellac czy Gelish co polecacie? Jak się nakłada, ściąga itp nie jestem profesjonalistka i w Semilacu własnie to mi sie podobało, ze nie trzeba żadnych wiekszych umiejętności do robienia hybryd.

Edytowane przez Gabka100
Czas edycji: 2015-07-31 o 11:00
Gabka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 13:23   #201
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
waaampirmona tak to podobno możliwe że uczula nawet przez rękawiczki, ktoś już o tym wcześniej pisał.
o proszę.. czytałam cały wątek i nie zakodowałam tego że przez rękawiczki uczula ^^ czyli już wiem że nie jestem jedyna.

Gabka100 - sama sobie odpowiedziałaś na pytanie że to nie cleaner. Na ręce trzymającej też byś miała uczulenie.
......................... .............

Dziewczyny czy udało Wam się znaleźć jakąś kolorówkę która nie uczula poza Shellac? Przyznam szczerze że mój portfel płacze gdy mam wydać 70zł na jeden kolor :<

Postanowiłam jeszcze założyć grupę "wsparcia" na fb bo widzę że tu mało kto zagląda i często trzeba długo czekać na odpowiedź. Zapraszam więc wszystkie osoby uczulone do grupy - Uczuleni na Hybrydę ( lakiery hybrydowe ) Jest to grupa otwarta, więc mam nadzieję że nie będzie problemów z dołączeniem
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-07-31 o 13:54
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-31, 19:17   #202
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
o proszę.. czytałam cały wątek i nie zakodowałam tego że przez rękawiczki uczula ^^ czyli już wiem że nie jestem jedyna.
Być może to nie było opisane tutaj, śledzę również komentarze pod filmikami smallwoman na youtubie i już się gubię gdzie co było napisane.

Szukałam grupy na Fb o uczuleniu ale nie znalazłam?!
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 00:29   #203
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Armika Pokaż wiadomość
Być może to nie było opisane tutaj, śledzę również komentarze pod filmikami smallwoman na youtubie i już się gubię gdzie co było napisane.

Szukałam grupy na Fb o uczuleniu ale nie znalazłam?!
Hmmm dziwne. Grupa jest otwarta i nazywa się dokładnie -
Uczuleni na Hybrydę ( lakiery hybrydowe ) puki co są w niej tylko 3 osoby ^^ ale przypuszczam że dość szybko znajdą się kolejne osoby które zechcą dołączyć
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 07:58   #204
missMN
Przyczajenie
 
Avatar missMN
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czesc. Mam identyczny problem po hybrydach . Rowniez po zelu. Ostatnio po polrocznej przerwie i zmianie produktow wyskoczylo mi to na kazdym palcu. Po 3 tygodniach tylko na dwoch ale jest rozlegle (wlasnie tak jak u Ciebie) i tylko na skorze po wewnetrznej striniepalca serdecznego i srodkowego jednej reki.

Nie pomaga nic, ani zyrtex ani hydrocortison. Skora piecze, jest bolesna w dotyku i zaczerwieniona tak jakby byla popwrzona.

Nie wiem czy to kwestia wycinania skorek (teraz ich nie wycinalam i lewa reka jest spoko, tak samo inne palce prawej reki) czy zelu. Po 1 zastosowaniu skora luszczyla mi sie z palcow i spod opuszkow pod paznokciem. Spryskalan ja zelem po opalaniu i jest nieco lepiej. Za 1 razen zauwazylam tez ze jak poprzebijam pecherze to skora zasycha, przestaje piec i pozniej schodzi. Wyglada to malo estetycznje. Dodam ze na stopach rowniez mam hybryde i wszystko jest ok. Tam skorek nie wycinalam. Nie wiem czy sprobowac za jakis czas jak skora sie zeegeneruje czy zupelnie odpuscic. Zamowilam wczoraj zestaw do pazokci jedwabnych, wiec moze sprobuje polozyc hybryde na nie.



Jezeli doszlas do tego, co powodowalo problem daj znac.

Pozdrawiam

MAGDALENA
missMN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-03, 17:57   #205
margola7190
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Uczulenie na hybryde

witam
Mam ten sam problem, nałożyłam na płytkę paznokcia lakier semilac nie utwardzając go, po prostu chciałam zobaczyć kolor zdjęłam wacikiem, po chwili zaczął się koszmar. Po nałożeniu lakieru na gotowo zaczyna mnie swędzieć dopiero na drugi dzień. Skórki mi pękają te pęcherze są koszmarne. Juz brałam sterydy, wyleczyłam skórki mając lakier na paznokciach po dostawieniu leków i zrobienu świerzych pazurków znow problem wrócił. Mamy z koleżanką na spółkę zestawik spory i ona nie ma żadnego problemu a ja najbardziej oczczuwam na kciukach biorę gąbkę z żelem pod prysznic i sie niemiłosiernie drapię co powoduje większą opuchliznę i skórki wyglądają koszmarnie.
margola7190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 15:33   #206
Semilac
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Drogie Klientki!

Wszystkie nasze produkty podlegają systematycznej kontroli i weryfikacji składu, przechodząc przez niezależne badania w międzynarodowych laboratoriach badawczo certyfikujących, m.in. SGS (http://semilac.pl/certfikaty/sgs.pdf) i INTERTEC (http://semilac.pl/certfikaty/intertek.pdf).

Korzystanie z naszych produktów w sposób profesjonalny i zgodny z przeznaczeniem jest w pełni bezpieczne. Wszystkie wykorzystywane przez nas składniki są szczegółowo badane i zgodne z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej, a skład lakierów Semilac nie uległ zmianie od momentu wprowadzenia ich na rynek.

Przyczyn niepożądanych reakcji może być wiele, dlatego każdy taki przypadek powinien być analizowany indywidualnie, gdyż na występowanie niepożądanych objawów mają wpływ zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Reakcje takie mogą być spowodowane alergenami ze składników naturalnych, pokarmów, metali czy tworzyw syntetycznych.

Przykładowymi sytuacjami, które mogą skutkować także niepożądanymi objawami, są:
-niestosowanie jednorazowych narzędzi, jak np. pilniczki
-używanie narzędzi wielorazowego użytku bez uprzedniej sterylizacji
-stosowanie narzędzi wykonanych z nieodpowiednich materiałów

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, rekomendujemy zaprzestanie stosowania wszelkich produktów, które mogą wywoływać niepożądaną reakcje, w takich przypadkach zalecamy konsultację ze specjalistą w celu zdiagnozowania dokładnej przyczyny.

Jako firma zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości. Dbamy, by wszystkie nasze klientki były w pełni zadowolone, a korzystanie z naszych produktów przynosiło satysfakcję i było czystą przyjemnością.
Semilac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 15:35   #207
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

a co to są te insytucje? bo się nie znam na tym

Cytat:
Napisane przez Semilac Pokaż wiadomość
Drogie Klientki!

Wszystkie nasze produkty podlegają systematycznej kontroli i weryfikacji składu, przechodząc przez niezależne badania w międzynarodowych laboratoriach badawczo certyfikujących, m.in. SGS (http://semilac.pl/certfikaty/sgs.pdf) i INTERTEC (http://semilac.pl/certfikaty/intertek.pdf).

Korzystanie z naszych produktów w sposób profesjonalny i zgodny z przeznaczeniem jest w pełni bezpieczne. Wszystkie wykorzystywane przez nas składniki są szczegółowo badane i zgodne z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej, a skład lakierów Semilac nie uległ zmianie od momentu wprowadzenia ich na rynek.

Przyczyn niepożądanych reakcji może być wiele, dlatego każdy taki przypadek powinien być analizowany indywidualnie, gdyż na występowanie niepożądanych objawów mają wpływ zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Reakcje takie mogą być spowodowane alergenami ze składników naturalnych, pokarmów, metali czy tworzyw syntetycznych.

Przykładowymi sytuacjami, które mogą skutkować także niepożądanymi objawami, są:
-niestosowanie jednorazowych narzędzi, jak np. pilniczki
-używanie narzędzi wielorazowego użytku bez uprzedniej sterylizacji
-stosowanie narzędzi wykonanych z nieodpowiednich materiałów

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, rekomendujemy zaprzestanie stosowania wszelkich produktów, które mogą wywoływać niepożądaną reakcje, w takich przypadkach zalecamy konsultację ze specjalistą w celu zdiagnozowania dokładnej przyczyny.

Jako firma zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty były najwyższej jakości. Dbamy, by wszystkie nasze klientki były w pełni zadowolone, a korzystanie z naszych produktów przynosiło satysfakcję i było czystą przyjemnością.
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:05   #208
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Semilac Pokaż wiadomość
Drogie Klientki!

Wszystkie nasze produkty podlegają systematycznej kontroli ... itd
Droga firmo Diamond Cosmetics, a może zamiast wypisywania takich frazesów weźcie się do roboty i popracujcie nad swoim produktem. Bo Shellac jest dowodem na to że dopracowany produkt nie uczula. Napiszę raz jeszcze wyraźnie, mnie osobiście Semilac uczula a Shellac nie. Sprawdzone, więc nie piszcie o jakichś pilniczkach i innych popierdółkach bo to jest śmieszne.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:55   #209
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

Armika myślę, że nie można myśleć tak zero jedynkowo. Mnie uczuliły hybrydy Indigo. Widocznie jakiś składnik ich lakierów mi nie przypasował i tyle. Można po prostu zrezygnować z hybryd lub próbować używać inną firmę. Ja na razie przestałam malować lakierami indigo. Za jakiś czas pewnie sięgnę po inną firmę. Jednemu pasuje Indigo, innemu Semilac,a jeszcze innemu Shellac
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 14:33   #210
jkasprzak
Raczkowanie
 
Avatar jkasprzak
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 31
Swędząca skóra po hybrydach ?

Witam
mam pewien problem...
Od ponad 1,5 roku robię sobie w domu manicure hybrydowy (używam NeoNail Mono 3w1, aceton, cleaner również z neoNail).
Nie robię tego cały czas, głównie latem (ok 1-2x na miesiąc) i w ciągu roku może raz na 2 miesiące. Poza tym maluję paznokcie zwykłymi lakierami.
Gdy po dłuższej przerwie zrobię hybrydy to jest ok, problem pojawia się gdy je zdejmę po ok 2 tygodniach i np. na drugi dzień robię nowe hybrydy. Otóż po zrobieniu kolejnych hybryd pod UV (bez robienia kilkutygodniowej przerwy na zwykły lakier), na drugi dzień swędzi mnie skóra wokół paznokci (nie skórki tylko własnie skóra, ok 0,5-1cm od brzegów paznokci). Przestaje swędzieć zazwyczaj po kilku dniach.
Skóra nie jest zaczerwieniona, spuchnięta czy coś. Wizualnie nic nie widać, tylko to denerwujące uczucie..... Największą ulgę przynosi włożenie dłoni pod kran c prawie gorącą wodą :P

Macie jakieś rady, albo czy któraś z Was miała podobnie ???

Czym to może być spowodowane?
__________________
Znamy się od 7.02.2007
Zaręczeni od 7.02.2014
Ślub 3.09.2016
jkasprzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:32.