problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-07, 10:20   #1
green3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Unhappy

problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(


Cześć dziewczyny, mam taki mały problem z płytką paznokcia u stóp . Otóż problem wygląda tak: płytka zamiast równa jest tak jakby pofalowana. I można by powiedziec ze to np. od wycinania skórek lub od niedobrego obuwia. Ale na stopach skórek nie wycinam, a obuwie...cóż nawet jakby w płytce od niego się zrobiło wgłębienie to przy wzroście paznokcia by znikło a tu wraz ze wzrostem paznokcia pojawiają się nowe wgłębienia jak myślicie co z tym zrobić i jak temu zradzić?????
green3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 10:32   #2
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

Czy ten problem pojawia sie na jednym paznokciu? Może uderzyłaś się jakiś czas temu i teraz to wychodzi? Jeżeli ma to miejsce na wszystkich paznokietkach to mogą to być choć nie muszą jakies zaburzenia systemowe.

Nie chciałabym wyrokować , lekarzem też nie jestem więc tyle z mojej strony na ten temat. Femme założyła super wątki na początku strony o chorobach paznokci może tam czegoś się doczytasz?
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 10:13   #3
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

A ja chcialabym sie dowiedziec czy na takie pofalowane paznokcie podzialaja odzywki czy preparaty wyrownujace plytke paznokcia Ja mam u jednego kciuka uszkodzaona plytke, a u drugiego nie a i tak rosnie pofalowany wiec jesli bede nakladala taka odzywke to choc troszke wyrowna mi sie plytki pozdrawiam
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 08:36   #4
kasiakuku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 169
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

u mnie czasami sa pofalowane czasami gladkie kosmetyczk powiedziala ze paznokcie odzwierciedlaja stan organizmu nie jest za dobrze odzywki raczej nie pomagaja przynajmniej killis, avon . mozesz sprobowac odzywki joko. jest ich tam ze 12 chyba ale jest do wyrownywania plytki . koszt ok 10 zl. ja mam do rozdwajaacych paznokci i (odpukac) odkad uzywam nic sie z nimi nie dzieje. pozdrawiam
kasiakuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 09:16   #5
molly_20
Raczkowanie
 
Avatar molly_20
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 182
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

Wlasnie sie zastanawialam nad ta odzywka Joko, tj. chyba Gladkie paznokcie czy cos takiego . Chodzi mi glownie o tego paznokcia z uszkodzona plytka, nie podoba mi sie to ze jest pofalowany, troche go wyrownalam pilnkiem, chociaz wiem ze to nie jest zdrowe dla pazurka, no ale coz robic witaminki na niego nie pomoga
molly_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 12:27   #6
ola_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 18
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

ja mam podobny problem - na lewej rece wszystkie paznokietki sa rowne i gladkie, a na prawej wszystkie sa pofalowane (jakby kazdy skladal sie z kilku pionowych segmentow). Czy ktos wie wogole jaka jest przyczyna tego?
ola_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 12:46   #7
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: problem z paznokciami.Jak temu zaradzić???;(

O ile sie orientuje, podluzne rowki wskazuja na niedobor witamin ,zaburzona przemiane materii lub moga byc oznaka stanu zapalnego. Mzze tu pomoc zazywanie wit E i z grupy B . Konieczna jest tez wizyta u lekarza.
Poprzeczne rowki powstaja wskutek rozmaitych infekcji, ale tez po operacjach, dietach czy depresji.Gdy choroba zniknie zazwyczaj smoistnie ustepuja.
Nie zapominajmy tez o mozliwych urazach mechanicznych i sladach po uszkodzeniu macierzy paznokcia w czasie znecania sie nad skorkami.
Oczywiscie nalezy sie zaopatrzyc w dobry preparat wygladzajacy i odzywke, ale dla pewnosci poszlabym do lekarza!
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.