kontynuować antykoncepję hormonalną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 16:37   #1
nice_princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Słojniki ; )
Wiadomości: 14

kontynuować antykoncepję hormonalną?


hej dziewczyny! postanowiłam że zaczynam antykoncepcje hormonalną . dziś zauważyłam krwawienie. uznałam że jest to okres który spóźnia mi się około tygodnia, ale u mnie to normalne. a więc od razu zażyłam pierwszą tabletkę Cilest. niestety teraz wydaje mi się że było to jedynie plamienie a nie okres, gdyż od przyjęcia tabletki pojawiło się tylko kilka kropel krwi. boli mi podbrzusze .co mam robić? brać kolejne tabletki?
nice_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 17:35   #2
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

Wydaje mi się, że powinnaś brać dalej, choc może lepiej spytaj lekarza? A możliwe jest, że możesz być w ciąży?

Czasem tak bywa, że tabletki od razu hamują krwawienie i jest ono słabsze, więc może to i to
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 19:42   #3
nice_princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Słojniki ; )
Wiadomości: 14
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

nie, ciąża odpada. 7 miesięcy temu urodziłam synka i od tamtej pory mam bardzo nieregularne miesiączki, ostatnią musiałam wywoływać luteiną.. aha, moze jeszcze dodam ze w ciągu ostatnich dni miewałam sluz podbarwiony krwią ale na tym się kończyło, a dziś było jak przy normalnym okresie.. gdybym dalej brała tabletki a dzisiejszy dzien niebylby pierwszym dniem cyklu dalsze zabezpieczenie byłoby znikome prawda? i czy po 7-dniowej przerwie zaczynając kolejny blister byłoby juz wszystko ok i zabezpieczenia takie jak powinno?
nice_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 21:05   #4
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

Cytat:
Napisane przez nice_princess Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! postanowiłam że zaczynam antykoncepcje hormonalną . dziś zauważyłam krwawienie. uznałam że jest to okres który spóźnia mi się około tygodnia, ale u mnie to normalne. a więc od razu zażyłam pierwszą tabletkę Cilest. niestety teraz wydaje mi się że było to jedynie plamienie a nie okres, gdyż od przyjęcia tabletki pojawiło się tylko kilka kropel krwi. boli mi podbrzusze .co mam robić? brać kolejne tabletki?
Tabletki zatrzymują krwawienie. Bierz tabletki normalnie to dopiero początek, Twój organizm musi się do nich przyzwyczaić, to normalne.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 21:16   #5
landi0909
Zakorzenienie
 
Avatar landi0909
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 883
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

Ja brałam Cilest około roku i szczerze miałam to samo. W końcu miesiączka wogóle się nie pojawiała. Myślę, że powinnaś dostać słabszą dawkę hormonów. Idź do lekarza, jeśli sytuacja powtórzy się za miesiąc.
landi0909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 08:49   #6
nice_princess
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Słojniki ; )
Wiadomości: 14
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

dzięki, dziewczyny. w takim razie bede brała je dalej i obserwowała się. a jeśli jednak to nie był okres a tylko plamienie i tabletkę przyjęłam w złym momencie to przez jaki czas nie bede zabezpieczona? az do momentu rozpoczecia drugiego blistru po 7-dniowej przerwie?
nice_princess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 10:22   #7
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: kontynuować antykoncepję hormonalną?

Cytat:
Napisane przez nice_princess Pokaż wiadomość
dzięki, dziewczyny. w takim razie bede brała je dalej i obserwowała się. a jeśli jednak to nie był okres a tylko plamienie i tabletkę przyjęłam w złym momencie to przez jaki czas nie bede zabezpieczona? az do momentu rozpoczecia drugiego blistru po 7-dniowej przerwie?
Tak, od nowego blistra, ale wzielas dobrze, bez paniki
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.