Mydło ALEPPO - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-05, 18:14   #451
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dodatki czyli co?
wszystko to co wykracza poza 4 podstawowe składniki, widziałam już w ofercie paru sklepów mydełka z najróżniejszymi olejkami, wyciągami i dodatkami
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 21:48   #452
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Mydło ALEPPO

uufff moje ma 4 skladniki i pierwszy jest olej laurowy
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 12:38   #453
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Moje ma następujący skład: Pure Olive Oil, Pure laurel leaf Oil, Sodium Hydroxide (extracted from sea salt), Purifed Aqua gdyby to komuś miało pomóc ;P.

Ja się nim myje już 3 miesiąc i mi nie zaszkodziło. Również nie sądzę, że te wszystkie mydła są taaaakie strasznie złe.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-06, 15:15   #454
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Ja się nim myje już 3 miesiąc i mi nie zaszkodziło. Również nie sądzę, że te wszystkie mydła są taaaakie strasznie złe.
Ja nie wkleiłam tego linku, żeby pokazać, jakie to mydła są złe. Naturalne mydła przetłuszczone są na pewno korzystniejsze dla skóry niż mydła tradycyjne, mogą też być lepiej tolerowane niż środki myjące nafaszerowane syntetycznymi surfaktantami. Ale przy takich problemach, o jakich pisała Aredhel125 (uporczywy trądzik + cera wrażliwa) warto jednak wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania, nawet jeśli tezę o wpływie pH niektórzy uznają za kontrowersyjną. Jest jeszcze kwestia komedogenności, którą też warto rozpatrzyć. Popiszę trochę na ten temat w wolnej chwili.

Również jestem zdania, że warto stosować to, co nam służy. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie szybko stwierdzić, że coś nam nie służy (jak w przypadku działania komedogennego właśnie).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 21:04   #455
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja nie wkleiłam tego linku, żeby pokazać, jakie to mydła są złe. Naturalne mydła przetłuszczone są na pewno korzystniejsze dla skóry niż mydła tradycyjne, mogą też być lepiej tolerowane niż środki myjące nafaszerowane syntetycznymi surfaktantami. Ale przy takich problemach, o jakich pisała Aredhel125 (uporczywy trądzik + cera wrażliwa) warto jednak wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania, nawet jeśli tezę o wpływie pH niektórzy uznają za kontrowersyjną. Jest jeszcze kwestia komedogenności, którą też warto rozpatrzyć. Popiszę trochę na ten temat w wolnej chwili.

Również jestem zdania, że warto stosować to, co nam służy. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie szybko stwierdzić, że coś nam nie służy (jak w przypadku działania komedogennego właśnie).
Używam już jakiś czas mydła Aleppo z czerwoną glinką i niestety zaraz po zmyciu mam bardzo ściągniętą skórę. Poza tym gdy wcześniej zmyje makijaż micelem, potem użyję tego mydła, a na koniec nałożę krem to mam wrażenie, że mam tak przemęczoną cerę, jakbym ją torturowała papierem ściernym. Potem jednak wraca wszystko do normy i nic się nie dzieje.

Sama nie wiem co o tym myśleć.
Może spróbuję olejków myjących z BU? Tylko nie wiem, czy z micelem mają one sens... Teraz wpadłąm na pomysł, żeby również używać jakiegoś serum z olejkiem+żelu hialuronowego z BU na noc w celu odżywienia i nawilżenia.

Już mam tyle koncepcji, że nie wiem co wybrać, a najgorsze jest to, że kompletnie nie mogę wyczuć mojej cery. Mam wrażenie, ze co nie zrobię to ją po prostu męczę.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 22:42   #456
Peg
Raczkowanie
 
Avatar Peg
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 294
Dot.: Mydło ALEPPO

Muszę niestety przyznać, że mydło Aleppo mnie zawiodło. Miało być nawilżające, delikatne dla skóry, a ja po jego użyciu czuję gorsze ściągnięcie niż po byle mydle za 2 zł.
Poza tym mam twardą wodę, gdy biorę kąpiel w wannie drobiny mydła osadzają się na brzegach i trudno to potem domyć.

Fakt, że miałam mydło z 25% zawartością oleju laurowego. Czy samo mydło z oliwy z oliwek jest bardziej nawilżające?
Peg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 09:40   #457
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Mydło ALEPPO

Niestety nie mam porównania z mydłem Aleppo, ale ja używam greckie mydło z oliwy z oliwek i jest bardzo fajne. Mnie nie ściąga i używam go do mycia twarzy (czasem) i ciała. Nie przesadzam i nie używam go non stop, żeby mimo wszystko nie wysuszyć skóry. Ale i tak potem nakładam kremy czy tam balsamy, więc tego wysuszenia aż tak nie odczuwam.
__________________
Młodość to...

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-09 o 20:30 Powód: Link do bloga z reklamami
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 16:01   #458
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja na razie jeszcze codziennie będę myc twarz mydłem z czerwoną glinką, może później spróbuję mydła z olejem laurowym, ale jeśli to nie poskutkuje to przejdę na syndet. Jednak mam coraz większe wątpliwości, czy jakiekolwiek mydła są dobre dla cery.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:49   #459
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Mydło ALEPPO

Cześć planuje zakup mydełka przeczytałam o nim wiele dobrego i to zachęciło mnie więc mam pytanie, do was , jakie mydło polecacie do cery suchej wrażliwej trądzikowej ? na początek ? bo mam wątpliwości czy dla takiej cery jakieś znajdę .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 10:21   #460
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Cześć planuje zakup mydełka przeczytałam o nim wiele dobrego i to zachęciło mnie więc mam pytanie, do was , jakie mydło polecacie do cery suchej wrażliwej trądzikowej ? na początek ? bo mam wątpliwości czy dla takiej cery jakieś znajdę .
Podobno najlepsze sa te z Biolanderu z olejem laurowym. Ja jeszcze nie próbowałam.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 13:41   #461
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja na razie jeszcze codziennie będę myc twarz mydłem z czerwoną glinką, może później spróbuję mydła z olejem laurowym, ale jeśli to nie poskutkuje to przejdę na syndet. Jednak mam coraz większe wątpliwości, czy jakiekolwiek mydła są dobre dla cery.
Na pewno nie mydło z glinką czerwoną do codziennego stosowania dla Ciebie. Glinka czerwona jest świetnym składnikiem, ale nakładana bezpośrednio na chorobowo zmienione miejsca lub jako dodatek do maseczek. Nie nadaje się do tego, żeby myć nią twarz 2 razy dziennie bo tylko zaogni sytuacje na buzi, Uspkoj skórę czymś bardzo delikatnym, jak chcesz zużyć to mydelko to proponuję zwykłe bambino i 2 razy w tygodniu umycie twarzy mydlem z glinką. A jak uspokisz to kup proste oryginalne alep i powinnaś w końcu być zadowolona

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Podobno najlepsze sa te z Biolanderu z olejem laurowym. Ja jeszcze nie próbowałam.
Wszystkie alep mają olej laurowywiec wazne jest zeby miały tylko 4 składniki, dawkę laurowego taką jak sugeruje Sprzedawca i były odpowiednio odlezakowane
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 14:45   #462
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Na pewno nie mydło z glinką czerwoną do codziennego stosowania dla Ciebie. Glinka czerwona jest świetnym składnikiem, ale nakładana bezpośrednio na chorobowo zmienione miejsca lub jako dodatek do maseczek. Nie nadaje się do tego, żeby myć nią twarz 2 razy dziennie bo tylko zaogni sytuacje na buzi, Uspkoj skórę czymś bardzo delikatnym, jak chcesz zużyć to mydelko to proponuję zwykłe bambino i 2 razy w tygodniu umycie twarzy mydlem z glinką. A jak uspokisz to kup proste oryginalne alep i powinnaś w końcu być zadowolona

---------- Dopisano o 14:41 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

Wszystkie alep mają olej laurowywiec wazne jest zeby miały tylko 4 składniki, dawkę laurowego taką jak sugeruje Sprzedawca i były odpowiednio odlezakowane
Ja myję tym mydłem twarz raz dziennie po uprzednim zmyciu makijażu micelem. Skład jak mniemam tego mydła jest w porządku, ale czy leżakowało tyle ile trzeba to już nie wiem.
Żadnego innego mydła do mycie nie chcę bo ogólnie jestem uprzedzona do mycia twarzy mydłami.
Na razie w sumie niczego mi to mydło nie zaogniło, a jedynie ściąga skórę po umyciu.

Może faktycznie przejdę na syndet.

Trochę mi szkoda tego mydła bo wydałam na nie cenną kasę. Poza tym zauważyłam, ze prawie wszystko wysusza mi strasznie twarz i porobiło mi się wiele zmarszczek. W sumie to sama już nie wiem, czym myć twarz.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-12-10 o 14:49
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 15:20   #463
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Mydło ALEPPO

a ja własnie skonczyłam moje aleppo, i chwilowo przezucam sie na zel do mycia twarzy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 19:10   #464
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja mojego mydełka nie zamienię . U mnie bardzo zmienił się stan cery od kiedy poddałam ją detoksowi - takiej naturalnej pielęgnacji.

Cera jest w o wiele lepszej kondycji i rzadziej pojawiają się niedoskonałości (związane z cyklem).

Choć obecnie mam taki problem, że ponad tydzień temu na brodzie pojawiła mi się krosta... Pokaźna dość, na początku po prostu czułam zgrubienie, później przybrała kolory fatalny - bordo... zakryć się to jako tako da kamuflażem, jednak martwi mnie to, że z nią totalnie nic się nie dzieje. Siedzi sobie zadowolona z życia i nie pomaga nic... Myślałam, że po prostu się "wybuduje" i będę mogła ją unicestwić, jednak nie mam jak. Nie wiem co mam z tym zrobić. Ogólnie żadnych krostek na buzi nie mam, tylko ten jeden wielki twór ;/ , który wygląda nie za dobrze... Obecnie jest twarda i jak naciskam to w ogóle nie boli.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 20:21   #465
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Mydło ALEPPO

to jakie może polecacie na poczatek ? dla wrażliwca takiego jak JA
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 13:13   #466
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Wydaje mi się, że mydła Aleppo są na tyle delikatne, że nie powinny Cie podrażnić, ale powiem Ci jak to wyglądało u mnie. Moja skóra nie była sucha, wręcz tłusta ;p (po prawie 3 miesiącach stosowania mogę powiedzieć, że jest obecnie po prostu normalna, nie mam nawet problemu ze strefą T jak kiedyś) i moje pierwsze mydło zawierało 15% oleju laurowego, następne już 70% i pomimo iż pierwsze było bardziej oliwkowe to bardziej mnie ściągało. O większym stężeniu oleju laurowego jest również bardziej lecznicze . Tą 70tką myje mi się po prostu lepiej i ma lepsze działanie,. Różnica jest również w cenie .

Musisz zobaczyć, czy Ci przypasuje. Jest wiele pozytywnych opinii o tym mydle, jednak nie każdemu się ono podoba i znalazłam również te negatywne.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 22:49   #467
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mydła Aleppo są na tyle delikatne, że nie powinny Cie podrażnić, ale powiem Ci jak to wyglądało u mnie. Moja skóra nie była sucha, wręcz tłusta ;p (po prawie 3 miesiącach stosowania mogę powiedzieć, że jest obecnie po prostu normalna, nie mam nawet problemu ze strefą T jak kiedyś) i moje pierwsze mydło zawierało 15% oleju laurowego, następne już 70% i pomimo iż pierwsze było bardziej oliwkowe to bardziej mnie ściągało. O większym stężeniu oleju laurowego jest również bardziej lecznicze . Tą 70tką myje mi się po prostu lepiej i ma lepsze działanie,. Różnica jest również w cenie .

Musisz zobaczyć, czy Ci przypasuje. Jest wiele pozytywnych opinii o tym mydle, jednak nie każdemu się ono podoba i znalazłam również te negatywne.
szkoda, ze alepia (?) nie ma 70%... od razu kupilabym! a tej firmie tylko ufam poki co i jej "ubogiemu" skladowi .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 16:41   #468
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Moje mydło kupiłam o Franciszka i również ma tylko 4 rzeczy w składzie, czyli tak jak powinno być :P.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

A wiecie może jaki jest najbardziej pożądany skład dla Savon Noir ?
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 18:23   #469
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że mydła Aleppo są na tyle delikatne, że nie powinny Cie podrażnić, ale powiem Ci jak to wyglądało u mnie. Moja skóra nie była sucha, wręcz tłusta ;p (po prawie 3 miesiącach stosowania mogę powiedzieć, że jest obecnie po prostu normalna, nie mam nawet problemu ze strefą T jak kiedyś) i moje pierwsze mydło zawierało 15% oleju laurowego, następne już 70% i pomimo iż pierwsze było bardziej oliwkowe to bardziej mnie ściągało. O większym stężeniu oleju laurowego jest również bardziej lecznicze . Tą 70tką myje mi się po prostu lepiej i ma lepsze działanie,. Różnica jest również w cenie .

Musisz zobaczyć, czy Ci przypasuje. Jest wiele pozytywnych opinii o tym mydle, jednak nie każdemu się ono podoba i znalazłam również te negatywne.
rozumiem bo boje sie cokolwiek kupić użyc bo mam cere nie dość że suchą, to problemowa niedoskonałości i ahh nie mogę jeszcze znaleść dla takiej cery i często wszystko jeszcze bardziej przesusza .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 16:18   #470
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Nie wiem co Ci doradzić, nie znam się na wrażliwych cerach, nigdy takiej nie miałam . Była niezniszczalna, nie działały na nią nawet najsilniejsze specyfiki dla trądzikowców, choć obecnie zauważyłam, że co prawda nie jest już w ogóle tłusta. Powiedziałabym, że jest normalna. Ale zauważyłam też, że czasem na policzkach robią mi się czerwone placki. Nigdy wcześniej się nie buraczyłam. Obecnie doskwiera mi to na kościach policzkowych najbardziej. I to też wygląda tak dziwnie, bo powiedzmy że jedno miejsce jest czerwone ale przechodzi przez to miejsce taki pasek normalnej skóry, której burak jakby nie dotyczy. I za każdym razem czerwienię się tam samo z tym samym bladym paskiem. Dzieje się to na mrozie, po kąpieli, po normalnym myciu buzi, po wysiłku intensywnym fizycznym. Czerwień dotyczy również mojego nosa, chociaż on czerwienił się zawsze i zawsze miałam pod nosem takie ... naczynka.

Nie wiem za bardzo co mam o swojej buzi myśleć ;p.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 17:24   #471
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Khadaki Pokaż wiadomość
Moje mydło kupiłam o Franciszka i również ma tylko 4 rzeczy w składzie, czyli tak jak powinno być :P.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

A wiecie może jaki jest najbardziej pożądany skład dla Savon Noir ?
a jakiej firmy kupilas te 70%? wiesz, ja sie obawiam, ze niektore firmy (malo znane np.) moga sobie pisac te 4 skladniki, a kto wie co tak naprawde jest wciskane do srodka .

jesli chodzi o savon noir - rowniez kupilam alepii, u mnie sa 3 skladniki .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 20:27   #472
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

L'orient . U Franciszka większość kosmetyków jest tej właśnie firmy. To ich strona http://www.lorient.pl/.
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 18:26   #473
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

A to mydło Alepia z czerwoną glinką to może mi na dłuższą metę pomarszczyć, albo podrażnic twarz? Na razie myję jakieś dwa tygodnie i efektów na lepsze nie widzę, a zaraz po umyciu mam mega sciągniętą twarz. Nie wiem co o tym myśleć.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 18:50   #474
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

tak jak wszystko i aleppo moze podraznic. Olej laurowy ma potencjal alergiczny, wiec moze i podraznic i uczulic
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 11:41   #475
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
A to mydło Alepia z czerwoną glinką to może mi na dłuższą metę pomarszczyć, albo podrażnic twarz? Na razie myję jakieś dwa tygodnie i efektów na lepsze nie widzę, a zaraz po umyciu mam mega sciągniętą twarz. Nie wiem co o tym myśleć.
bo glinka ma to do siebie ze wysusza, więc dlatego masz ściągniętą skórę.

Stosuje aleppo juz prawie 2 miesiace i tak wyglada moja pielegnacja:

- oczyszczam skore wieczorem/po przyjsciu do domu - myje ja aleppo 2/3 razy (mam 50% ale jak mi sie skonczy kupie 70% )
- delikatnie osuszam twarz recznikiem (bez pocierania),
- przemywam twarz plynem micelarnym Biodermy (rózowa)
- nakladam masc aknederm przepisana przez dermatologa

natomiast rano przemywam twarz tylko Bioderma, nakladam masc od dermatologa i po odczekaniu na to podklad.

Moja cera wyglada teraz duzo duzo lepiej. nie wiem czy to kwestia mydla czy moze pogody (jest chlodniej i jak wiadomo pory sie domykaja, cera sie na mrozie wysusza wiec nie wiaze tego bezposrednio z mydlem).

Jeżeli macie wrazliwa cere radze nie zaczynac od niskiego stezenia aleppo, mnie 8-15% podrażniło natomiast 50%- rewelacja
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 14:39   #476
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Mydło ALEPPO

Dziś do mojej pielęgnacji dołączył również olej arganowy . Mam nadzieję, że zadziała na mnie tak cudownie jak na inne Wizażanki. Nieco obawiałam się zapychania bo olej i cera mimo wszystko zanieczyszczona (zaskórniki + niespodzianki przed okresem) jakoś nie szły mi razem w parze ;p. Ale przekonano mnie, że to wcale nie jest tak.

Zrobiłam sobie maskę z Savon Noir i glinką Ghassoul. Później nałożyłam olejek i jak na razie mogę powiedzieć, że skóra po takim zabiegu jest gładziutka i widać, że nawilżona. Zobaczymy co będzie dalej .
__________________
09.2012 - ... Naturalna pielęgnacja cery!
10.2012 - ... Zapuszczanie włosów, 20 cm i ciągle rosną
11.2012 - ... Odchudzanie (było 55kg, jest 53kg, będzie 48kg)
02.2013 - ... Trening z Ewą Chodakowską (Killer, Turbo spalanie i Skalpel )
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 23:06   #477
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Mydło ALEPPO

Ja myślałam, że czerwona glinka mi na pryszcze i zaskórniki pomoże, a tutaj pech jak zwykle. Mogłam jednak kupić ten 25% oleju laurowego...
I co teraz robić z tym mydłem? Jak tak dalej pójdzie to będę mieć i trądzik młodzieńczy i starcze zmarszczki.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 15:48   #478
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

jak ci do twarzy nie pasuje to zuzyj na cialo. Aleppo dziala dezodorujaco, jest swietne do hig. intymnej, jesli twoje wlosy lubia mydla to i mozesz nim wlosy myc, albo zuzyc go mycia samych rak. Mozesz zetrzec na tarce i dodawac do kapieli, albo z tych startych trocinek zrobic mydlo w plynie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 08:21   #479
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Mydło ALEPPO

może nie używaj codziennie albo rzeczywiscie na cialo a nie do twarzy, musisz sama zobaczyc
moze byc tez tak jak z moim aleppo z organique- odlozylam je na polke by dojrzalo
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 14:10   #480
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Mydło ALEPPO

Dokladnie, czasami Aleppo jest za szybko sprzedawane, wiec dobrze jest je odlozyc do ciemniej przewiewnej szafy i niecj sobie dojrzeje. Nawet i 2 lata moze sobie lezec. Im bardzij dojrzale mydlo, tym ma mniejsze wlasciwosci drazniace, to wazne zwalszcza przy wrazliwych i delikatnych cerach.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-24 21:11:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:48.