Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 13:27   #691
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
Hej
Chcę kupić niedługo puder bambusowy na biochemii urody, sam/z jedwabiem, jeszcze nie wiem. Planuję podzielić duże opakowanie na 2 (czy ile tam ich wyjdzie) i jedną część używać na podkład, a drugą solo. No i chciałabym do jednej dodać jakiś pigment (?), bo wolałabym się troszkę "podkolorować" jak będę bez podkładu. Czego użyć, żeby zabarwić puder? Dokupić jakiś pigment (jesli tak, to jaki) czy mikę czy może jeszcze coś innego? Nie znam się na tym dlatego prosiłabym o pomoc. Jeśli to ma znaczenie to chciałabym uzyskać kolor raczej opalony o złotym/żółtawym zabarwieniu.
Proszę o odpowiedź, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona
Ja też w sumie zielona ale z tego co zdążyłam wyczytać to do zabarwiania podstawowymi mikami są : żółcień żelazowa i ultramaryna
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:17   #692
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

najlepiej dokupic tlenek cynamonowy i dodawac po troszku. w zolcien zelazowa tez warto sie zaopatrzyc. wszystko pisze w tym watku
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 14:52   #693
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Ja też w sumie zielona ale z tego co zdążyłam wyczytać to do zabarwiania podstawowymi mikami są : żółcień żelazowa i ultramaryna
Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
najlepiej dokupic tlenek cynamonowy i dodawac po troszku. w zolcien zelazowa tez warto sie zaopatrzyc. wszystko pisze w tym watku
Dziękuję Już się bałam, że będę musiała kupić całą masę jakichś innych "proszków"
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 12:38   #694
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jeśli biorę z kolorówki:
krzemionkę 10 g i 2 próbki po 5 ml to przesyłkę zaznaczam list za 6 zł, tak? Mi się tak wydaje ale wole sie upewnic niz potem dopłacać, bo nie mam konta i muszę płacić w okienku, a tam jest opłata.

Jak myślicie, który najbardziej z pigmentów matowych nadawałby się do przyciemnienia prawie białego podkładu, żeby wyszła zimna oliwka?

Edytowane przez narjia
Czas edycji: 2011-06-20 o 12:54
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 14:00   #695
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Jak myślicie, który najbardziej z pigmentów matowych nadawałby się do przyciemnienia prawie białego podkładu, żeby wyszła zimna oliwka?
A może baza kolorystyczna "Color Blend Olive"? Sama się nad nią zastanawiam..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 14:36   #696
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
A może baza kolorystyczna "Color Blend Olive"? Sama się nad nią zastanawiam..
Brzmi ciekawie, tylko unikam "nowych" mik, bo jak dotąd z podkładów mineralnych zawierających mikę tylko jeden mnie nie zapycha, więc wmówiłam sobie, że to może zależeć od rodzaju miki, bo bezmikowy też mnie nie zapycha. Wezmę chyba tlenek brązowy, ultramarynę i żółcień żelazową i będę mieszała...
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 14:54   #697
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie, tylko unikam "nowych" mik, bo jak dotąd z podkładów mineralnych zawierających mikę tylko jeden mnie nie zapycha, więc wmówiłam sobie, że to może zależeć od rodzaju miki, bo bezmikowy też mnie nie zapycha. Wezmę chyba tlenek brązowy, ultramarynę i żółcień żelazową i będę mieszała...
Życzę zatem powodzenia.. Ja póki co za zamiany odcienia podkładów się nie zabieram.. Dodam tylko do swoich oryginalów z Lucy krzemionkę bo OCS lepiej na mnie jednak leży..

No i pochwalę się, że zrobiłam swój pierwszy primer/finisher ze składników z CS
Proporcje trochę na oko ale bazą był ryżyk, potem krzemionka i kaolin plus dodatek: alantoiny, mirystynianu magnezu, miki z methiconem no i dla koloru żółcień żelazowa..
Póki co jestem z niego zadowolona

Ps. Ponawiam pytanie.. Czy ktoś słyszał kiedyś o własnoręcznie robionej białej bazie pod tusz do rzęs?? Takiej jak np. w Loreal Double Extension??
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 22:29   #698
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
Dziękuję Już się bałam, że będę musiała kupić całą masę jakichś innych "proszków"
Warto kupić inne proszki. Np. po to by lepiej kryło, by miało lepszą przyczepność, by lepiej łączyły się składniki itd.
Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Jeśli biorę z kolorówki:
krzemionkę 10 g i 2 próbki po 5 ml to przesyłkę zaznaczam list za 6 zł, tak? Mi się tak wydaje ale wole sie upewnic niz potem dopłacać, bo nie mam konta i muszę płacić w okienku, a tam jest opłata.

Jak myślicie, który najbardziej z pigmentów matowych nadawałby się do przyciemnienia prawie białego podkładu, żeby wyszła zimna oliwka?
Tak, 6zł. Zimnym pięknym odcieniem jest tlenek cynamonowy.
Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Brzmi ciekawie, tylko unikam "nowych" mik, bo jak dotąd z podkładów mineralnych zawierających mikę tylko jeden mnie nie zapycha, więc wmówiłam sobie, że to może zależeć od rodzaju miki, bo bezmikowy też mnie nie zapycha. Wezmę chyba tlenek brązowy, ultramarynę i żółcień żelazową i będę mieszała...
Uwaga na miesankę żółcień + ultramaryna - wychodzi zielony jak cholera...
Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Życzę zatem powodzenia.. Ja póki co za zamiany odcienia podkładów się nie zabieram.. Dodam tylko do swoich oryginalów z Lucy krzemionkę bo OCS lepiej na mnie jednak leży..

No i pochwalę się, że zrobiłam swój pierwszy primer/finisher ze składników z CS
Proporcje trochę na oko ale bazą był ryżyk, potem krzemionka i kaolin plus dodatek: alantoiny, mirystynianu magnezu, miki z methiconem no i dla koloru żółcień żelazowa..
Póki co jestem z niego zadowolona

Ps. Ponawiam pytanie.. Czy ktoś słyszał kiedyś o własnoręcznie robionej białej bazie pod tusz do rzęs?? Takiej jak np. w Loreal Double Extension??
Gratulacje primera
Nie słyszałam co prawda o takiej bazie pod tusz... ale napisałabym na Twoim miejscu do załogi kolorówki - bardzo szybko, wyczerpująco odpowiadają na pytania. Na pewno ułożą Ci jakiś fajny przepis
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 22:48   #699
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość

Gratulacje primera
Nie słyszałam co prawda o takiej bazie pod tusz... ale napisałabym na Twoim miejscu do załogi kolorówki - bardzo szybko, wyczerpująco odpowiadają na pytania. Na pewno ułożą Ci jakiś fajny przepis
Dziękuję..
W sumie to nie pomyślałam żeby napisać do załogi kolorówki..
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:11   #700
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Chciałam zmienić odcień mineralnego podkładu z żółtego, bardzo jasnego na wpadający w róż, jest to możliwe? Jeśli tak to jakim kolorem, po dodaniu niebieskiego podkład staje się beżowo neutralny, ale taki szarawy, a ja chcę różowy, czerwieni dodać?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 13:34   #701
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Postanowiłam zrobić sobie rozświetlacz . Weszłam na stronę i kombinuję, co wziąć. Nigdy nic nie mieszałam (oprócz peelingu), więc nie jestem w tym obeznana . To moje pierwsze zamówienie z tego sklepu oczywiście.

Planuję zamówić:

miki kolorowe:


Ivory Lace- z tego, co zrozumiałam, to można ją nakładać bezpośrednio na twarz, bez mieszania, tak?
http://www.kolorowka.com/33,ivory-lace.html


Pale Tan- tą, o ile dobrze rozumiem, również?
http://www.kolorowka.com/273,pale-tan.html

Natural Beige- nad tą również dumam, ale chyba wymaga mieszania.
http://www.kolorowka.com/218,natural-beige.html


Myślałam jeszcze nad Satin Gold, ale doszłam do wniosku (ku uciesze portfela), że nie przepadam za złotymi rozświetlaczami. Odcienie srebra i cielistego beżu to moi ulubieńce.


Czy do wymieszania (lekkiego), w razie czego wystarczyłaby mika (silk mica http://www.kolorowka.com/72,silk-mica.html) lub serecite mica(http://www.kolorowka.com/71,sericite-mica.html), czy też puder jedwabny mikronizowany (http://www.kolorowka.com/95,puder-je...onizowany.html) ? Widziałam, że puder jedwabny jest np w rozświetlaczu Silk Naturals. Z miarek mam w posiadaniu taką 0,15ml.

Czy powinnam lepiej zakupić bazę do różów, bronzerów, rozświetlaczy (http://www.kolorowka.com/250,blush-base-mix.html) i z nimi pomieszać miki, zamiast z samą miką/pudrem jedwabnym? (bo być może powinnam dodać coś jeszcze, a baza wyszłaby mniej kosztownie).

Byłabym wdzięczna za sugestie.
Z góry dziękuję za pomoc!
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 16:38   #702
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Jako że żywię nadzieję, że właściciele sklepu zaglądają na ten wątek, pragnę pochwalić i podziękować za próbki, które dostałam za udział w konkursie na nazwanie pigmentu Nie wygrałam, nie awansowałam nawet do żadnego etapu, a tu proszę, jak miło
Dziękuję

Tym samym chwalę sklep i polecam
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 17:11   #703
maat7
Raczkowanie
 
Avatar maat7
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Jako że żywię nadzieję, że właściciele sklepu zaglądają na ten wątek, pragnę pochwalić i podziękować za próbki, które dostałam za udział w konkursie na nazwanie pigmentu Nie wygrałam, nie awansowałam nawet do żadnego etapu, a tu proszę, jak miło
Dziękuję

Tym samym chwalę sklep i polecam
Też znalazłam miłą przesyłkę w skrzynce pocztowej z podziękowaniem za udział w konkursie (w którym jedynie wzięłam udział, bez skoku do kolejnych etapów)
Brawa dla sklepu za sam pomysł i wybranie właśnie takiej formy podziękowania. Taki gest pozostaje w pamięci i owocuje nowymi, szalonymi planami zakupowymi ... po przypływie gotówki
maat7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:53   #704
Yasinisi
Zakorzenienie
 
Avatar Yasinisi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9 247
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ja również otrzymałam paczuszkę..
Byłam baaardzo mile zaskoczona.. Super pomysł żeby podziękować w ten sposób uczestnikom.. Niesamowicie to miłe ze strony sklepu
__________________
WYMIANKA

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 18:47   #705
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
Hej
Chcę kupić niedługo puder bambusowy na biochemii urody, sam/z jedwabiem, jeszcze nie wiem. Planuję podzielić duże opakowanie na 2 (czy ile tam ich wyjdzie) i jedną część używać na podkład, a drugą solo. No i chciałabym do jednej dodać jakiś pigment (?), bo wolałabym się troszkę "podkolorować" jak będę bez podkładu. Czego użyć, żeby zabarwić puder? Dokupić jakiś pigment (jesli tak, to jaki) czy mikę czy może jeszcze coś innego? Nie znam się na tym dlatego prosiłabym o pomoc. Jeśli to ma znaczenie to chciałabym uzyskać kolor raczej opalony o złotym/żółtawym zabarwieniu.
Proszę o odpowiedź, bo jestem w tym temacie kompletnie zielona
Jęsli chcesz uzyskać odcień o jakim piszesz, myślę żę niezbędna będzie żółcień żęlazowa (ona zresztą jest potrzeba do kreowania wszystkich prawie kolorów podkładów/pudrów), tlenek: opalony jest super,( piękne brązerki z niego wychodzą), i odrobinieńka zieleni chromowej, ale naprawdę mikroskopijna ilość. Zieleń nada bardziej naturalny wygląd buzi (jakkolwiek to brzmi
No i myślę ze przydało by się troszku np. stearynianu magnezu do połączenia i utarcia pigmentów razem.
Stearynian to jeden z moich ulubieńców, prawdziwy miszcz
milwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 16:05   #706
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nie chce ktoś miki Ivory lace (ok polowa- 5g) i paru innych? (wątek w podpisie). Wymienię na coś mineralnego najchętniej.
Nie chce mi się mieszać, jedynie Ivory lace nadaje się samodzielnie do packania
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 23:19   #707
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez milwa Pokaż wiadomość
Jęsli chcesz uzyskać odcień o jakim piszesz, myślę żę niezbędna będzie żółcień żęlazowa (ona zresztą jest potrzeba do kreowania wszystkich prawie kolorów podkładów/pudrów), tlenek: opalony jest super,( piękne brązerki z niego wychodzą), i odrobinieńka zieleni chromowej, ale naprawdę mikroskopijna ilość. Zieleń nada bardziej naturalny wygląd buzi (jakkolwiek to brzmi
No i myślę ze przydało by się troszku np. stearynianu magnezu do połączenia i utarcia pigmentów razem.
Stearynian to jeden z moich ulubieńców, prawdziwy miszcz
Jak dobrze wiedziec ze nie jestem osamotniona w swoim szaleństwie Tez mi to wlasnie po glowie chodzi od 2 tygodnia, zachorowalam na mineralne pudry - 'zwykle' w większości mnie zapychaja
Ja planowałam dodać bazę kolorystyczna Color Blend Neutral , bo wydaje mi sie ze po zmieszaniu z pudrem z BU / lub baza z kolorowki, bedzie miec taki ladny odcien 'uniwersalny'- bardziej w strone zotlego niz wscieklej pomaranyczy - Honey u mnie nie wypalil kolory sa kompletnie inne na stronie niz w rzeczywistości (przynajmniej na moim laptopie ). Moj odcien cery lekko wpada w zolty wiec nie wiem czy to do końca dobra strategia Moglabym mieszac podstawowe kolory, ale czuje ze nie mam do tego reki - dlatego modle sie w duchu zeby ta gotowa baza kolorystyczna miala mily kolor dla oka w rzeczywistości
W zasadzie waham sie czy to dodać do pudru z BU - dodałam swoja nieudana kolorystycznie baze z kolorówki do pudru z bambusu - przyczepności zero :P u mnie by to efekt przyprószonej buzki jakbym radosnie wpadła w worek maki a

Jakby ktos widział na oczy Color Blend Neutral - bede wdzięczna za określenie barwy tej bazy na żywo

Z własnego przykrego doświadczenia : Honey zdecydowanie wpada w pomarańczowy, co juz jakaś dziewczyna słusznie w komentarzach zauważyła moze ktos umie sie tego efektu pozbyć - ja do takich spryciarzy nie należę ;]
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 11:45   #708
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Zaczęłam od robienia kremów i wiedziałam, że kiedyś nadejdzie taki moment, że wezmę się za kolorówkę Mam pytanie, jak wychodzi cenowo zrobienie podkładu w kolorówce ? Czy jest taniej czy drożej w porównaniu np. do podkładów EDM czy też innych ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 21:36   #709
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Zaczęłam od robienia kremów i wiedziałam, że kiedyś nadejdzie taki moment, że wezmę się za kolorówkę Mam pytanie, jak wychodzi cenowo zrobienie podkładu w kolorówce ? Czy jest taniej czy drożej w porównaniu np. do podkładów EDM czy też innych ?

Wydaje mi sie ze raczej taniej. Pytanie - na ile jesteś w stanie sama stworzyc sobie taki kolor jak należy Mi to słabo idzie ale sie nie poddaje
* Kupując np 5 ml bazy kosmetycznej + bazy kolorystycznej =10 zl, z czego kolorystycznej zostanie Ci jeszcze na 5 użyć. (jesli akurat wybierzesz baze ktora jest idealna i nie musisz inwestować w inne pigmenty)
*Gdy znajdziesz baze kosmetyczna i kolorystyczna idealna dla siebie- kupujesz większą objetosc kosmetycznej - 16zl + baza kolorystyczna na 2-3 użycia (5zl) = 20zl masz ok 11-12g
*Kupując gotowy zestaw - 24-29zl. (12g) (masz w nim rowniez pudelko ktore sie przydaje ;] , inne składniki niz te w bazach kosmetycznych oraz kilka pigmentow poza pigmentem brązowym, ktore pozwolą Ci zmieniać barwę i moga sie nie raz później przydać jesli będziesz dalej kombinować )
*Najdrozej wychodzi gdy chcesz sama 'zaprojektować' baze kosmetyczna np. kupujesz osobno wypełniacze, dodatki wplywajace na krycie/przyczepnosc itp - wtedy jednorazowo wydajesz duzo, ale mase rzeczy zostanie Ci na następną porcje Taka 'babska' inwestycja na pozniej

Ja ukręciłam jedno cudo - ale zamiast sprawdzic jak wygląda na skórze, radosnie wsypałam wiecej bazy kolorystycznej - i mam za ciemne
Ale jest to do uratowania ;] tylko muszę zakupy zrobić...


Dziewczyny mam olbrzymia prośbę - ponieważ zdjęcia na stronie nie maja sie nijak do rzeczywistego koloru -bardzo prosiłabym o zdjęcie tlenku cynamonowego/pastelowego

Albo color blend nude/neutral.

Ja jutro obiecuje w swietle dziennym zrobić zdjęcia Color Blend Yellow,Honey i Olive.
Na razie wrzucam zrobione przed chwilka zdjęcia - i według mnie bardzo dobrze oddaja rzeczywisty kolor

Kolejnosc : Olive, Yellow, Honey, glinka rozowa

Honey jest baaaaardzo pomarańczowy!
Olive niestety tez dosyć mocno wpada w pomarańczowy, ale gdybym nie dodała wtedy Honey do mieszanki.. myślę ze byłbaby w sam raz dla mnie :P Z powodzeniem na jednej bazie kolorystycznej mozna miec fajny kolor pudru tylko niestety tabela kolorków dla mnie jest troche przekłamana, co bardo utrudnia znalezienie odpowiedniego koloru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PA291299.jpg (15,2 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PA291300.jpg (22,0 KB, 62 załadowań)

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-10-29 o 21:53
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 13:10   #710
beautygosiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 293
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Nie wiem czy ta fotka oddaje idealnie kolory, ale może komuś się przyda (robiłam bez lampy), najbardziej neutralnym kolorem z tego co pamiętam to neutral i beige (tego akurat nie mam na zdjęciu).
Mi pasuje mieszanka olive + beige + odrobinka zieleni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF4127.jpg (46,2 KB, 120 załadowań)

Edytowane przez beautygosiek
Czas edycji: 2011-11-01 o 13:13
beautygosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 15:00   #711
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez beautygosiek Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ta fotka oddaje idealnie kolory, ale może komuś się przyda (robiłam bez lampy), najbardziej neutralnym kolorem z tego co pamiętam to neutral i beige (tego akurat nie mam na zdjęciu).
dziękuję ślicznie !

Juz widzę co mi będzie pasować

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-11-01 o 15:01
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 12:59   #712
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez wolfshade Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze raczej taniej. Pytanie - na ile jesteś w stanie sama stworzyc sobie taki kolor jak należy Mi to słabo idzie ale sie nie poddaje
* Kupując np 5 ml bazy kosmetycznej + bazy kolorystycznej =10 zl, z czego kolorystycznej zostanie Ci jeszcze na 5 użyć. (jesli akurat wybierzesz baze ktora jest idealna i nie musisz inwestować w inne pigmenty)
*Gdy znajdziesz baze kosmetyczna i kolorystyczna idealna dla siebie- kupujesz większą objetosc kosmetycznej - 16zl + baza kolorystyczna na 2-3 użycia (5zl) = 20zl masz ok 11-12g
*Kupując gotowy zestaw - 24-29zl. (12g) (masz w nim rowniez pudelko ktore sie przydaje ;] , inne składniki niz te w bazach kosmetycznych oraz kilka pigmentow poza pigmentem brązowym, ktore pozwolą Ci zmieniać barwę i moga sie nie raz później przydać jesli będziesz dalej kombinować )
*Najdrozej wychodzi gdy chcesz sama 'zaprojektować' baze kosmetyczna np. kupujesz osobno wypełniacze, dodatki wplywajace na krycie/przyczepnosc itp - wtedy jednorazowo wydajesz duzo, ale mase rzeczy zostanie Ci na następną porcje Taka 'babska' inwestycja na pozniej
Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:48   #713
Jo_anna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Postanowiłam spróbować swoich sił i po lekturze wątków zdecydowałam się na własnoręcznie robiony podkład.
Mam cerę mieszaną, po 40stce, zmarszczki mam (takie sobie liczne, ale są), stosuję kwasy więc suche skórki miewam.
Umieszałam podkład i jestem z niego niezmiernie zadowolona; bo to niesamowita frajda stworzyć coś "własnego" i jeszcze otrzymać efekt zadowalający (to już u mnie rzadkie).
Składniki dobierałam wzorując się na podkładzie, który mi pasował najbardziej: Lumiere light medium warm formuły Cashmere. Podczas mieszania poszłam bardziej w kierunku light medium gold, a całość wyszła mocniej kryjąca, podobnie jak VV, ale tak lekko, „miękko” (nie tak sucho jak VV, chociaż ta formuła też nie była zła).

Dobrane proporcje wyszły częściowo z zawartości próbek, które zamówiłam pierwotnie miała być tylko sericite mica w 25%, ale dorzuciłam do koszyka też mat (przez Wasze opinie) i nie żałuję nie dałam też stearynianu magnezu, bo nie ma jej w formule Cashmere, mam wrażenie, że to on jest winien gromadzeniu się podkładu w zmarszczkach (a tego najbardziej chciałam uniknąć), poza tym na pozostałych „przyczepiaczach” podkład się wystarczająco trzyma.

Skład podkładu to:
Sericite Mica 7%
Mica półmat 18%
Mikrosfery kosmetyczne 20%
Dwutlenek tytanu 20%
Tlenek cynku 10%
puder jedwabny 16%
puder perłowy 4%
azotek boru 5%

jako pigmenty na 10g podkładu: 0,6ml tlenek pastelowy + 0,9ml żółcień żelazowa; może ciut więcej, ale w proporcjach kolorów 2:3 (odcień lekko jaśniejszy od poziomu light medium gold/warm formuły Cashmere/VV firmy Lumiere)

Zrobiłam najpierw 15g bazy, przed mieszaniem odłożyłam 5g (tak jakbym coś przedobrzyła z kolorem). Dodałam 8 miarek 0,15 ml pastelowego koloru, mieszałam w woreczku i kolor był taki ledwo, ledwo ale za różowo-brązowy; dodałam 2 miarki żółcieni żelazowej i dalej mieszałam. Później stwierdziłam, że czas zrobić próbę na skórze i teraz to dopiero oczy otworzyłam, jak zobaczyłam ciemną smugę na ręce. Pamiętając słowa Lori „tylko w młynku...” (Lori, szczególnie dla Ciebie ukłony za wszechstronną wiedzę, za receptury, za tłumaczenieporazkolejny w sposób czytelny, dokładny, wieloaspektowy...)
całość wylądowała w blenderze (takim płaskim, przezroczystym do siekania cebuli, orzechów...) i dopiero wtedy mieszanka pokazała swój kolor właściwy, o 2 tony ciemniejszy.

Tym razem do białej bazy dokładałam tą ciemną, do całości dodałam jeszcze 5 miarek żółtych. I wyszło to, na co czekałam.
Zostało mi 5g ciemnego podkładu (do którego dodałam żółtego tlenku, wymieszałam, będzie na później, jak mi jej córka wcześniej nie zużyje).

Edytowane przez Jo_anna70
Czas edycji: 2012-01-28 o 18:10 Powód: poprawiłam miarę łyżeczki
Jo_anna70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 14:14   #714
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Co do konieczności używania młynka - można to obejść jeśli kupi sie gotowa bazę kosmetyczna i kolorystyczna - w woreczku mieszają sie całkiem przyzwoicie, na buzi bez smug A fakt faktem - kolor na oko wydaje sie w sam raz - na skórze znacznie ciemniejszy - tak właśnie załatwiłam swój pierwszy puder .. bo nie mialam juz czego dosypać

Dziewczyny, mam dwa pytania
* czy kaolin ( glinka biała) na kolorówka.com rożni sie czymś od glinki duuuuzo tańszej na ZSK? Rozdrobniem czy czymś?.. Ja mieszałam glinki : biala + czerwona i solo hop na strefe T z tym - na to zwykły puder - i wreszcie byl spokój caly dzień Bo szczerze w cenie 5 zl to ja mam 50g a nie 5 ml.. i sie zastanawiam czy po prostu nas robią w konia, czy rzeczywiscie jest jakas różnica chetnie bym dodała kaolinu do pudru.
* Mamy kilka 'sericite mica' dostępnych na kolorówce. Półmatowa mika jest ciekawa Rozumiem ze zwykła mika jest bardziej błyszcząca od półmatowej? Ciekawe wydaje mi sie tez połączenie od razu miki z zwiększającym przyczepność mirystynianem magnezu - jest rowniez lekko perłowa, satynowa?
Pytam dlatego , ze kiedys natknęłam sie na komentarz, tu na wizazu, rozczarowanej dziewczyny ze mika która kupiła okazała sie zupełnie matowa. Mimo ze mam cere sklonna do świecenia w strefie T nienawidzę 'płaskiego matu'

Przymierzam sie do pierwszej samodzielnej bazy (zawsze kupowałam gotowca ) i potrzebuje zaciągnąć opinii

capuccino
, co do efektu rozświetlenia - Oriental Beige jest najlepszy, i tak może być solo, ale lepiej w pudrze Kumpela wrzuciła go ostatnio do pudru odrobinę - efekt jak z bajki
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 17:27   #715
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć ,mam pytanie, czy któraś z Was robiła tusz do rzęs z gotowych zestawów? Byłyście zadowolone?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:42   #716
Jo_anna70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 24
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Rozkręciłam się i zrobiłam puder (miał być wykończeniowy, a wyszedł chyba primer)
Znów inspirując się przepisem z forum wzięłam:
Velvet Spheres 12%
Dwutlenek tytanu/Extender W (pół na pół) 10% – podział wynika tylko z tego, że extender chciałam jeszcze zostawić dla cienia, a dwutlenku tytanu miałam mało
stearynian magnezu 3%
azotek boru 3%
puder ryżowy 30%
puder jedwabny 30%
puder perłowy 10%
alantoina 2%
+ pigmenty (na 10g): 2×0,15ml (tlenek pastelowy) + 3×0,15ml (żółcień żelazowa)

Ładnie matuje, wygładza, mało kryje. Nałożyłam na wchłonięty krem i jest dobrze. Tak „na szybko” puder mi się podoba.
Na co dzień nie używam wykończenia (chyba że za mocno nałożę róż lub na „większe
wyjście”), ale też po 4 godzinach od nałożenia podkładu matuję nos i czoło chusteczką; pewnie czas najwyższy zacząć
Czy jakaś dobra dusza mogłaby podpowiedzieć, czy ten skład może pełnić funkcję uniwersalną primera i wykończeniówki? Czy to po prostu kwestia osobnicza, tolerowania kosmetyku?

I jeszcze „rozświetlony śliwkowy róż” zrobiłam, nie potrafię odtworzyć proporcji, tak od największej ilościowo części to: niezabarwiony puder+ Oriental Beige+ Brilliant Rose+Ivory Lace, też mi się podoba

Wolfshade - nie znam się niestety na kaolinie, ale jeżeli chodzi o pozbycie się matu w podkładzie to może Velvet Spheres by mógło poradzić ten produkt znam, ma lekki satynowy połysk, mniejszy niż sama Sericite Mica.

Edytowane przez Jo_anna70
Czas edycji: 2012-01-28 o 18:11
Jo_anna70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 22:41   #717
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Posiadam:



Sericite Mica & Metchicone- 10g (woreczek strunowy). Jedynie maźnięta po dłoni (myślałam, że to nie będzie matowe, a jest).

Pale Tan (Mika)- 10g (woreczek strunowy). Ubytek ok 0,5g.

Natural Beige (mika)- próbka 5ml. Tylko maźnięta po dłoni.


Oddam też sporo miki Ivory Lace. Mam 10g, a całej nie zużyję- można stosować ją samodzielnie, zostało mi ok 5-6g (w woreczku strunowym).

Puder jedwabny mikronizowany. 5g, ubytek malutki. Data ważności 12.2012.



Jeśli ktoś jest chętny to pisać.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 19:45   #718
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

czy któraś z was miała ten puder http://www.kolorowka.com/228,zestaw-...ucha-12-g.html i może podzielić się wrażeniami?
szukam właśnie pudru wykańczającego - lekkiego, nie wysuszającego, bez efektu płaskiego matu... coś w stronę satynowego wykończenia.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:16   #719
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
czy któraś z was miała ten puder http://www.kolorowka.com/228,zestaw-...ucha-12-g.html i może podzielić się wrażeniami?
szukam właśnie pudru wykańczającego - lekkiego, nie wysuszającego, bez efektu płaskiego matu... coś w stronę satynowego wykończenia.

nie posiadam ale skład wydaje się ok jedynie uważałabym na puder ryżowy bo może powodować zaskórniki ale jak wiadomo na każdą cerę działa inaczej więc warto spróbować.
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 18:13   #720
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Hej
Zagląda tu Ktoś?

Chciałabym stworzyć puder transparentny
Macie jakieś doświadczenie, które składniki nie tworzą zaskórników?
Mam cerę mieszaną, bardzo delikatnie mi się przetłuszcza.
Chciałam użyć do pudru:
-Serice Mica Półmat
-Lustrous White&Silver Oxide
-Steatynian Magnezu

Nie zależy mi na kryciu, chciałabym uzyskać efekt satynowej cery

Pomoże Ktoś?
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.