KOSMETOLOGIA - nwsm/awf Wrocław - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 22:55   #1
theharlot
Przyczajenie
 
Avatar theharlot
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4

KOSMETOLOGIA - nwsm/awf Wrocław


Hej, piszę w tym roku maturę. Przedmioty rozszerzone jakie zdaje to matma, fizyka i angielski. Marzę o pracy w laboratorium przy produkcji kosmetyków. I tu pojawia się problem, bo gdzie pójść? Z tymi przedmiotami nie mam raczej szans na państwową szkołę medyczną. ;/ A we Wrocławiu nie ma raczej zbyt dużego wyboru co do kosmetologii. Jak ogólnie wyglądają te studia? Kiedy wybiera się specjalizację? I jak to jest z NWSM? Czy można zrobić tam mgr też? W internecie można znaleźć różne opinie na ten temat, ale jednak mówią, że kosmetologia jest całkiem niezła w tej szkole. A awf? Jest to chyba dość nowy kierunek w tej szkole i nie słychać o nim zbyt wiele. Jak z kadrą i pracowniami? Mnie jakoś przeraża w nim to, że jest to jednak awf i kosmetologia kompletnie mi do tego nie pasuje, ale jednak to tylko nazwa i pewnie się mylę.
Czekam na wasze odpowiedzi, ponieważ aktualnie nie mam pojęcia co zrobić. Czy szukać szkoły gdzieś dalej czy jednak Wrocław. A matura i wybór szkoły tuż tuż...
theharlot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 16:01   #2
Agnieszka1095
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: KOSMETOLOGIA - nwsm/awf Wrocław

Hej. Ogólnie to jestem studentką pierwszego roku na NWSM. Ogólnie szkoła jest w porządku, fakt czasem babki w dziekanacie czy sekretariacie mają "gorsze" dni, więc trzeba być w stosunku do nich cierpliwym. O dostanie się nie musisz się martwić, jednak od razu mówię, że opłata na studia to 620 zł miesięcznie. Ja jestem w systemie niestacjonarnym, więc zajęcia mam od piątku do niedzieli, a bardzo często to jest siedzenie cały dzień na uczelni, chociaż ten semestr jest OK. Stacjonarni mają trochę lepiej jeśli chodzi o czas, jednak materiał jest raczej ten sam Jeśli chodzi o zajęcia to jest OK, ja nie mam problemów mimo że z chemii za najlepsza nie jestem Zajęcią praktyczne mamy od początku( dwa lata ćwiczymy zabiegi na sobie, a na 3 roku przychodzą osoby z zewnątrz na zabiegi )v, również szkolenia możemy sobie załatwić po niższej cenie ( ja teraz byłam na stylizacji paznokci metodą żelową i jestem bardzo zadowolona z kursu ). Niestety mgr z kosmetologii tu nie zrobisz ale mi się wydaje ze jeśli chodzi o laboratoria to licencjat chyba wystarczy, chociaż na 100% nie jestem pewna. A jeśli chodzi o specjalizację to jak słyszałam jest na 3 roku i jest ona wybierana przez całą grupę ( wiem na pewno ze jest kosmetologia lecznicza i profilaktyczna do wyboru, jednak możliwe że jest jeszcze inna opcja do wybory) . No na koniec mogę dodać, że jak w większości studiów musimy odbyć praktyki i ona są podczas przerwy wakacyjnej w 1 i 2 roku studiów.

Czy polecam NWSM ? Ogólnie to mogłabym polecić, bo na prawdę nie jest źle, jak to piszą co poniektórzy.
Agnieszka1095 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-07 17:01:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:46.