Robię kupę kilka razy dziennie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-28, 15:03   #1
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Red face

Robię kupę kilka razy dziennie...


Jak w temacie- robię kupę kilka razy dziennie i wydaje mi się to trochę nienormalne, zaznaczam że miałam tak odkąd pamiętam i w sumie nie jest to dla mnie problem ale ostatnio przeczytałam że "normalny" człowiek robi raz dziennie, może czasem raz na 2 dni a ja na dzień 3-5 razy Na dodatek zauważyłam że jak mój TŻ idzie do toalety to siedzi tam ok.15minut i jest to dość długie posiedzenie, a u mnie trwa to tyle co siku- moment i już. Na dodatek kupki są maleńkie (sorry za dokładny opis)
Wiem że temat jest dziwny, może nawet obrzydliwy ale zastanawiam się czy to jest normalne?
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:06   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
Jak w temacie- robię kupę kilka razy dziennie i wydaje mi się to trochę nienormalne, zaznaczam że miałam tak odkąd pamiętam i w sumie nie jest to dla mnie problem ale ostatnio przeczytałam że "normalny" człowiek robi raz dziennie, może czasem raz na 2 dni a ja na dzień 3-5 razy Na dodatek zauważyłam że jak mój TŻ idzie do toalety to siedzi tam ok.15minut i jest to dość długie posiedzenie, a u mnie trwa to tyle co siku- moment i już. Na dodatek kupki są maleńkie (sorry za dokładny opis)
Wiem że temat jest dziwny, może nawet obrzydliwy ale zastanawiam się czy to jest normalne?
Jesli zawsze tak mialas i nie towarzysza temu zadne dolegliwosci, to najpewniej wszystko w porzadku.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:07   #3
indieTarunia
Raczkowanie
 
Avatar indieTarunia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 93
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

widocznie masz po prostu szybką przemianę materii, chyba nic w tym niepokojącego, szczególnie że masz tak od zawsze.
indieTarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:12   #4
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Można 2 lub 3 razy. Taka uroda. Ale bardzo niekomfortowa. Może powinnaś jakieś preparaty brać, nie rozwalaniające, bo szkoda jelit ale wspomagające wypróżnianie. To tak wyglada, jakby nie od razu wsio wylazło.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:23   #5
rachela180
Przyczajenie
 
Avatar rachela180
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Zasadniczo, jeśli tak masz od zawsze, to chyba wszystko w porządku. A jesz dużo warzyw? Bo to ważne możliwe, ze masz szybką przemianę materii, ale może też być tak, że masz kamienie kałowe w jelitach. Spróbuj suplementować się błonnikiem. Błonnik działa jak szczotka, czyści jelita i dzięki temu lepiej wchłaniają się substancje odżywcze, a dodatkowo odchudza! Jeśli nie masz wrażliwego jelita lub hemoroidów, możesz śmiało kupić sobie błonnik w tabletkach. Ja stosuję Herbalife, jest rzeczywiście bardzo dobry.
rachela180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:30   #6
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

ok, spróbuję błonnik
ale nie jem dużo warzyw... wręcz przeciwnie
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:48   #7
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

ja robię zwykle raz dziennie. no czasem jest to raz na dwa dni.

pamiętam jednak jak podczas wakacji dziwiłam się, że mój chzreśniak (5 letnie dziecko) mógł w ciągu dnia robić dwa razy kupę a jak szedł trzeci raz to stwierdziłam, że jest dziwnym przypadkiem jednak ciocia mnie uświadomiła, że jest to całkowicie normlane.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 15:52   #8
rachela180
Przyczajenie
 
Avatar rachela180
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Nie jesteś jedyna, która nie je warzyw. Też jem mało, zresztą - do prawidłowego trawienia potrzebne są takie ilości i w takiej częstotliwości, że się fizycznie tego zjeść nie da, chyba, że ktoś ma własny ogródek i mnóstwo czasu. Lekarze i dietetycy zalecają 5 porcji dziennie w odstępach ok. 3 godzin - porcja to tyle, ile zmieści ci się na dłoni.
Zjadaj po prostu tabletkę na pół godziny przed każdym posiłkiem. Mała uwaga: zacznij w weekend, kiedy nie musisz wychodzić z domu, no i zaopatrz się w odświeżać do łazienki. Na początku może się dziać ale to normalne.
rachela180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 15:56   #9
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
Jak w temacie- robię kupę kilka razy dziennie i wydaje mi się to trochę nienormalne, zaznaczam że miałam tak odkąd pamiętam i w sumie nie jest to dla mnie problem ale ostatnio przeczytałam że "normalny" człowiek robi raz dziennie, może czasem raz na 2 dni a ja na dzień 3-5 razy Na dodatek zauważyłam że jak mój TŻ idzie do toalety to siedzi tam ok.15minut i jest to dość długie posiedzenie, a u mnie trwa to tyle co siku- moment i już. Na dodatek kupki są maleńkie (sorry za dokładny opis)
Wiem że temat jest dziwny, może nawet obrzydliwy ale zastanawiam się czy to jest normalne?
No dobra, to jedziemy dalej
Czy jak się wypróżniasz, to masz poczucie, że wszystko wyszło, czy czujesz, że nie do końca i coś dalej zalega ? To ważne, bo jeżeli tak (tzn. czujesz, że nie wszystko wyszło), to takie wypróżnianie się "na raty" może być objawem choroby i wtedy trzeba iść do lekarza
A jeżeli nie, i nie masz żadnych innych dolegliwości, to spoko. Taka Twoja uroda

No i ważna też jest konsystencja stolca. Jeżeli za każdym razem kał jest miękki, zwarty i uformowany w "kiełbaskę", to OK. A jeżeli jest rzadki, albo bobkowaty, to też warto się przejść do lekarza.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-12-28 o 16:08
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 16:03   #10
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
Można 2 lub 3 razy. Taka uroda. Ale bardzo niekomfortowa. Może powinnaś jakieś preparaty brać, nie rozwalaniające, bo szkoda jelit ale wspomagające wypróżnianie. To tak wyglada, jakby nie od razu wsio wylazło.
Cytat:
Napisane przez rachela180 Pokaż wiadomość
Zasadniczo, jeśli tak masz od zawsze, to chyba wszystko w porządku. A jesz dużo warzyw? Bo to ważne możliwe, ze masz szybką przemianę materii, ale może też być tak, że masz kamienie kałowe w jelitach. Spróbuj suplementować się błonnikiem. Błonnik działa jak szczotka, czyści jelita i dzięki temu lepiej wchłaniają się substancje odżywcze, a dodatkowo odchudza! Jeśli nie masz wrażliwego jelita lub hemoroidów, możesz śmiało kupić sobie błonnik w tabletkach. Ja stosuję Herbalife, jest rzeczywiście bardzo dobry.
Ludzie, jakie preparaty? Ona nie ma zadnych problemow, tylko sie pyta, czy to normalne, a nie od razu jej radzicie z tym majstrowac

Co do jedzenia warzyw, to sie akurat zgodze, powinnas jesc czesto warzywa.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:09   #11
Tygrysiak
Rozeznanie
 
Avatar Tygrysiak
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 781
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

a moze od razu idz do lekarza, będziesz mieć pewność że wynika to jedynie z fizjologii Twojego organizmu a nie jest konsekwencją żadnych innych dolegliwości?
Wydaje mi się ze 3-5 razy dziennie, codziennie to jednak dużo, jednak nie jestem lekarzem czy dietetykiem żeby wyrokować. No ale jeśli tak masz zawsze... to może wszystko ok. Moim zdaniem jeśli czujesz sie niepewnie to warto się profilaktycznie przebadac. I będziesz spokojna.
__________________


Edytowane przez Tygrysiak
Czas edycji: 2009-12-28 o 17:10
Tygrysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 17:16   #12
lospeciakos
Przyczajenie
 
Avatar lospeciakos
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 24
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Kupe powinno sie robic MAX 2 razy dziennie. To, ze trwa to u ciebie tak krotko nie swiadczy o niczym dobrym. Powinno sie posiedziec na toalecie ok 10-15 min. Tym bardziej jak sie ma normalnie parcie. Zaparcia tez nie sa zdrowe, robienie kupy raz na 2-3 dni to juz cecha leniwego jelita.

Mialam podobnie jak ty, co poszlam to mi cos wylecialo i to do tego sznurkiem. Nigdy nie mialam zaparc,ale postanowilam sobie zrobic lewatywe(w zasadzie to nawet kilka). Przeszlo mi po tym calkowicie. Robie jedna, konkretna kupe max 2 razy dziennie, i mimo ze kiedys to byla chwila to teraz musze troszke posiedziec. Polecam
lospeciakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:18   #13
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Póki nie przeczytałam, że te kupy są małe, myślałam, że masz problem z hormonami lub tzw. zespół jelita drażliwego. 3 lata temu miałam takie jazdy, że robiłam nawet 8 kup na dzień. Zwykłych, twardych, nie były to biegunki. Bardzo chudłam, choć dosłownie żarłam. Okazało się, że to hormony. Natomiast opół roku temu okazało się, ze rozwinął się u mnie powyższy zespół. Ma 2 postaci: chodzisz do WC co parę dni (zaparcia) lub powyżej 4 razy na dzień (postać ostra). Ja mam ostrą. Nie jest to nic groźnego, tylko trochę utrudnia życie. Norma wynosi maks 4 razy na dzień. Tzn. powinna wynosić, jeśli człowiek zdrowo się odżywia. I ja tak miałam. 4 razy. Teraz bywa różnie, ale przy odpowiedniej diecie mieszczę się w "normach" Ale te małe, bobkowate kupy mogą świadczyć o problemach z jelitami, np. kłopoty z ich kurczliwością lub stanem zapalnym, ewentualnie są związane z owym zespołem. Gastrolog się kłania

Edytowane przez limonka1983
Czas edycji: 2009-12-28 o 17:19
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:27   #14
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez lospeciakos Pokaż wiadomość
Powinno sie posiedziec na toalecie ok 10-15 min. Tym bardziej jak sie ma normalnie parcie.
Co to znaczy POWINNO SIĘ POSIEDZIEC 10-15minut? Tak dla siedzenia na tylku po prostu..? A nie wchodzę - zrobię co miałam zrobić w takim czaise jaki mi to zajmuje i wychodze?

Ja załatwiam się średnio 1-2 raz dziennie i "zajmuje" mi to moment. 5min max. Nigdy problemów z zaparciami nie miałam, nie miewam rozwolnien i nie wydaje mi się, żeby to było dziwne. A juz w ogole nie widze powodów do przedłuzania siedzenia na toalecie...

sine, a co znaczy "bobkowata" forma...? jeden z moich kotow taka ma.Mam sie martwic?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:30   #15
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Co to znaczy POWINNO SIĘ POSIEDZIEC 10-15minut? Tak dla siedzenia na tylku po prostu..? A nie wchodzę - zrobię co miałam zrobić w takim czaise jaki mi to zajmuje i wychodze?

Ja załatwiam się średnio 1-2 raz dziennie i "zajmuje" mi to moment. 5min max. Nigdy problemów z zaparciami nie miałam, nie miewam rozwolnien i nie wydaje mi się, żeby to było dziwne. A juz w ogole nie widze powodów do przedłuzania siedzenia na toalecie...

sine, a co znaczy "bobkowata" forma...? jeden z moich kotow taka ma.Mam sie martwic?
Bobkowata, to chyba parę kuleczek. U kotów takie kupy są normalne;-)
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:34   #16
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
Bobkowata, to chyba parę kuleczek. U kotów takie kupy są normalne;-)
Tzn. wiem jak wyglada "bobkowata", ale chciałam wiedzieć czego to objaw, bo mam obecnie 3 koty i 2 mają kielbaskowate kupy, a jeden ma bobkowate. Ten, ktory jako gówniarz mial problemy z trawieniem... wydawało mi się, że teraz jest ok, ale te bobkowate kupy mnie niepokoją i nie wiem czy do lekarza nie isc.

PRzepraszam za oftopa
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:36   #17
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez lospeciakos Pokaż wiadomość
Powinno sie posiedziec na toalecie ok 10-15 min.
skąd ta teza?
rozumiem, że jeśli ktoś robi kupę raz dziennie, ale trwa to 2-3 minuty (przykładowo) to znaczy że jest coś z nim nie tak?
taki żart rozumiem?
:|
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:39   #18
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No dobra, to jedziemy dalej
Czy jak się wypróżniasz, to masz poczucie, że wszystko wyszło, czy czujesz, że nie do końca i coś dalej zalega ? To ważne, bo jeżeli tak (tzn. czujesz, że nie wszystko wyszło), to takie wypróżnianie się "na raty" może być objawem choroby i wtedy trzeba iść do lekarza
A jeżeli nie, i nie masz żadnych innych dolegliwości, to spoko. Taka Twoja uroda

No i ważna też jest konsystencja stolca. Jeżeli za każdym razem kał jest miękki, zwarty i uformowany w "kiełbaskę", to OK. A jeżeli jest rzadki, albo bobkowaty, to też warto się przejść do lekarza.
To napisała sine,znawca kupajdek.
Oczywiście,żartuje sobie.


A co tematu,to lepiej jak się robi raz czy dwa,niż mieć z tym problemy i mieć wzdęcia/brzuch jak balon.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 17:43   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez Tygrysiak Pokaż wiadomość
a moze od razu idz do lekarza, będziesz mieć pewność że wynika to jedynie z fizjologii Twojego organizmu a nie jest konsekwencją żadnych innych dolegliwości?
Wydaje mi się ze 3-5 razy dziennie, codziennie to jednak dużo, jednak nie jestem lekarzem czy dietetykiem żeby wyrokować. No ale jeśli tak masz zawsze... to może wszystko ok. Moim zdaniem jeśli czujesz sie niepewnie to warto się profilaktycznie przebadac. I będziesz spokojna.
E tam, rozni ludzie, to i roznie to wyglada. Wg mnie, to ze ktos wydala czesciej niz inni, samo w sobie nie jest zadnym powodem do zmartwien.

Cytat:
Napisane przez lospeciakos Pokaż wiadomość
Kupe powinno sie robic MAX 2 razy dziennie. To, ze trwa to u ciebie tak krotko nie swiadczy o niczym dobrym. Powinno sie posiedziec na toalecie ok 10-15 min. Tym bardziej jak sie ma normalnie parcie. Zaparcia tez nie sa zdrowe, robienie kupy raz na 2-3 dni to juz cecha leniwego jelita.

Mialam podobnie jak ty, co poszlam to mi cos wylecialo i to do tego sznurkiem. Nigdy nie mialam zaparc,ale postanowilam sobie zrobic lewatywe(w zasadzie to nawet kilka). Przeszlo mi po tym calkowicie. Robie jedna, konkretna kupe max 2 razy dziennie, i mimo ze kiedys to byla chwila to teraz musze troszke posiedziec. Polecam
Powinno sie siedziec tyle, ile potrzeba, a nie na czas.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-28, 18:02   #20
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość

sine, a co znaczy "bobkowata" forma...? jeden z moich kotow taka ma.Mam sie martwic?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Tzn. wiem jak wyglada "bobkowata", ale chciałam wiedzieć czego to objaw, bo mam obecnie 3 koty i 2 mają kielbaskowate kupy, a jeden ma bobkowate. Ten, ktory jako gówniarz mial problemy z trawieniem... wydawało mi się, że teraz jest ok, ale te bobkowate kupy mnie niepokoją i nie wiem czy do lekarza nie isc.

PRzepraszam za oftopa
Jak miał wcześniej problemy z brzuszkiem to pójść do weta nie zawadzi. Powinien robić zwarte kupy jak pozostałe kicie. Może za mało pije A regularnie się załatwia czy ma zaparcia ? Generalnie taki bobkowaty stolec to może być objaw jakiejś nieprawidłowości w tym odcinku jelita, w którym się on formuje - w prostnicy i odbytnicy bodajże, ale pewności nie mam i nie chcę straszyć. Czasem to objaw zaparć a czasem tego, ze się mało pije i stolec jest suchy.

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
To napisała sine,znawca kupajdek.
Oczywiście,żartuje sobie.
Mam chore jelito więc o zdrowej/chorej kupie wiem dużo Od mojego gastrologa.
Małpiszonie jeden

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-12-28 o 18:10
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:07   #21
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Mam chore jelito więc o zdrowej/chorej kupie wiem dużo Od mojego gastrologa.
Małpiszonie jeden
Oj to przepraszam ,że tak głupio sobie żażartowałam.Nie wiedziałam,że coś ci z jelitami dolega.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:08   #22
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

no zdecydowanie czuję że "mogłoby coś jeszcze wyjść" ale nie wychodzi więc zmykam, a przychodzę znów po kilku godzinach... co do konsystencji to żadne bobki, tylko raczej miękka... nawet biegunka, ale jakby lekko uformowana.
fuj o czym ja piszę
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:11   #23
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Jak miał wcześniej problemy z brzuszkiem to pójść do weta nie zawadzi. Powinien robić zwarte kupy jak pozostałe kicie. Może za mało pije A regularnie się załatwia czy ma zaparcia ?
Nie będę kupami moich kotów watku psuła, na PW lecę
Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
no zdecydowanie czuję że "mogłoby coś jeszcze wyjść" ale nie wychodzi więc zmykam, a przychodzę znów po kilku godzinach... co do konsystencji to żadne bobki, tylko raczej miękka... nawet biegunka, ale jakby lekko uformowana.
fuj o czym ja piszę
Jak jest taka rozluźniona i czujesz, że jeszcze bys mogła zrobić, ale nie idzie, bo pewnie nieuformowane to może rzeczywiscie warto isc do lekarza?

Aha.. jaką masz dietę? Bo podobno przy duzej ilosci białka, a malej blonnika moze być taka kupa o konsystencji nieokreślonej, malo zwartej, powodująca kłopotliwe wypróżnianie
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:12   #24
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez madmuazelle Pokaż wiadomość
Oj to przepraszam ,że tak głupio sobie żażartowałam.Nie wiedziałam,że coś ci z jelitami dolega.
Nie ma problemu
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:19   #25
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Dzięki sine za wybaczenie.

A do autorki,to skoro masz takie dziwne kupy to może jednak warto wybrac się do lekarza.On zapewne powie/doradzi co jak i z czym.
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:33   #26
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
no zdecydowanie czuję że "mogłoby coś jeszcze wyjść" ale nie wychodzi więc zmykam, a przychodzę znów po kilku godzinach... co do konsystencji to żadne bobki, tylko raczej miękka... nawet biegunka, ale jakby lekko uformowana.
fuj o czym ja piszę
Oj tam, jakie fuj - ludzka rzecz Przejdź się do lekarza dla pewności, bo masz jednak niepokojące te kupy
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:53   #27
feel_atmosphere
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 54
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

troche mi wstyd
feel_atmosphere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:12   #28
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Cytat:
Napisane przez feel_atmosphere Pokaż wiadomość
troche mi wstyd
A nie powinno, bo problemy układu trawiennego to takie same problemy zdrowotne jak każde inne, mogą być objawem czegoś poważnego i warto to sprawdzić, szczególnie, że teraz coraz więcej osób cierpi na różne dolegliwości jelitowo-trawienne.

Albo... coraz więcej osób nie wstydzi się o tym mówić
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:15   #29
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

To się ciesz to znaczy że twoje jelita pracują bardzo dobrze! Zdrowy człowiek robi kupę ok 2 razy dziennie! Tym bardziej nie masz problemów z wypróżnianiem a stolec jest prawidłowej konsystencji - ciesz się. Należę do tych które do toalety chodziły raz na dwa tygodnie i leczyłam się
Jeśli się niepokoisz możesz iść do lekarza i skierują cie na gastroskopię ale ja tam bym skakała z radości bo to dobrze
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 19:46   #30
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Robię kupę kilka razy dziennie...

Moja przyjaciółka ma dokładnie tak samo, jest zdrowa, nigdy nie miała problemów z żołądkiem i raczej nie uważa tego za problem. Taka jej uroda, jak już ktoś wyżej powiedział.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.