Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-22, 17:50   #4171
ktfab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

dzięki za odp wypróbuje

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

ja używam podkładu z Inglota matującego
ktfab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 18:59   #4172
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej, znów przyszłam z pytaniem
Hania z yt polecała podkład AA Filler jako odpowiednik/zamiennik/coś bardzo podobnego do podkładu Born this way z Too Faced. Mi ten born się w miarę podobał jeśli chodzi o wykończenie itd, nie odpowiadał mi skład. Używał ktoś AA i mógłby się wypowiedzieć jak się go używa?
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 20:39   #4173
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ktfab Pokaż wiadomość
cześć widzę, że jesteś dobra w tym temacie - mam pytanie, czy masz do polecenia jakis fixer do twarzy ? mam tłustą cerę i każdy mi zapycha - a makijaż syzbko mi się rozpływa z twarzy - myślałam właśnie o fixerze, ale już się trochę zraziłam do własnych poszukiwań
Kryolan Dermacolor Fixing Spray
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 21:17   #4174
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czesc dziewczyny. Polecicie jakis podklad do cery mieszanej ale mocno odwodnionej? Preferuje takie ktore daja mocny efekt dewy dodatkowo musi byc bardzo jasny
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 08:20   #4175
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Polecicie jakis podklad do cery mieszanej ale mocno odwodnionej? Preferuje takie ktore daja mocny efekt dewy dodatkowo musi byc bardzo jasny
Ysl. Te b10( kolor neutralny) lub bd10 ( nieco bardziej żółty)

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez ktfab Pokaż wiadomość
dzięki za odp wypróbuje

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

ja używam podkładu z Inglota matującego
To polaczenie tego rozowego Clarinsa ( fixera) z Inglotem bedzie fajne bo on i utrwala( choc to nie typowy fixer slubnhs , raczej cos co mozesz uzywac na codzien)i jednoczescie pelni ta sama funkcje co mgielki scalajace makijaz. Takie 2w1. Nie sciaga makijazu. Nie zmienia za mocno wlasciwosci podkladu.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Hej, znów przyszłam z pytaniem
Hania z yt polecała podkład AA Filler jako odpowiednik/zamiennik/coś bardzo podobnego do podkładu Born this way z Too Faced. Mi ten born się w miarę podobał jeśli chodzi o wykończenie itd, nie odpowiadał mi skład. Używał ktoś AA i mógłby się wypowiedzieć jak się go używa?
Czesc) podklad born this way mi nie pasowal. Ten AA jest bardzo fajny. Nie jest to podklad niewidoczny i kolorystyka moze byc problematyczna ale wyglada bardzo bardzo fajńie. Mi on bardziej skin ilusion przypomina. trzyma sie u mnie ladnie, jest niedrogi. Warto przetestowac.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 09:03   #4176
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Czytałam właśnie na tym wątku o Ysl i Bobbi Brown. Gdzie dziewczyny kupujecie ten jasny odcień YSL? Zmacam go dopiero w nastepnym tygodniu
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 14:44   #4177
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Czytałam właśnie na tym wątku o Ysl i Bobbi Brown. Gdzie dziewczyny kupujecie ten jasny odcień YSL? Zmacam go dopiero w nastepnym tygodniu
Bobika standardowo na stoiskach i w sklepach Bobbi Brown , YSl chyba tez jest dostepny w pelnej kolorystyce w douglasie(?) Nie kupowalam go w PL w douglasie ale wydaje mi sie ze tak.

Ostatnio bd10 (ysl) kupowalam na iperfumach.
Najjasniejsze kolory u Bobbi to 00 Alabaster( z tym ze podklad skin foundation ma jasniejsze kolorki niz np rich ) i 0 porcelain. Wydaje mi sie ze one tj kolor b10 i porcelain sa na twarzy niemal identyczne.... Ysl jest chyba odrobine jasniejszy ale u mnie latem lubi sobie zoksydowac( minimalnie).

Jest tez watek o b.jasnych podkladach na wizazu, bo co prawda ja jestem jasna ale dla mnie 0 porcelain jest juz jasniutki ,a sa dIewczyny dla ktorych to juz ciemnawy kolor.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 16:07   #4178
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ysl. Te b10( kolor neutralny) lub bd10 ( nieco bardziej żółty)

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------



To polaczenie tego rozowego Clarinsa ( fixera) z Inglotem bedzie fajne bo on i utrwala( choc to nie typowy fixer slubnhs , raczej cos co mozesz uzywac na codzien)i jednoczescie pelni ta sama funkcje co mgielki scalajace makijaz. Takie 2w1. Nie sciaga makijazu. Nie zmienia za mocno wlasciwosci podkladu.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------



Czesc) podklad born this way mi nie pasowal. Ten AA jest bardzo fajny. Nie jest to podklad niewidoczny i kolorystyka moze byc problematyczna ale wyglada bardzo bardzo fajńie. Mi on bardziej skin ilusion przypomina. trzyma sie u mnie ladnie, jest niedrogi. Warto przetestowac.
To chyba wypróbuje. Co prawda nie jest drogi, ale w rossmanach z probkami to różnie, a ja mam 'szczescie' do bubli. Np chwalona wersja 'cover' w ogóle mi nie leży, a z opisu wydawał się być ideałem. Powiesz mi jaki masz kolor,ewentualnie Przyrownalabys do jakiegoś podkładu? Ja tak wstępnie myślałam nad tym najjasniejszym, wydaje mi się najbardziej żółty
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 16:11   #4179
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja jestem na poziomie Nars Siberia w zimie, sprawdzałam i ponoć te kolory, które wymieniłaś odpowiadają mniej więcej Siberii

No powiem szczerze, że wiążę z tymi podkładami spore nadzieje i mam nadzieję, że uda mi się je przetestować, nawet zły odcień(niestety w Douglasie chyba nie ma pełnej gamy Bobbi Brown, ale może stacjonarnie będzie więcej- edit- jednak jest, coś mi się pokićkało), żeby chociaż zobaczyć jak będą wyglądały na skórze( mam z tym duży problem, większośc podkładów źle wygląda na mojej skórze ;/, tak sucho, czego nie nawidzę, dlatego do tej pory używałam cushion foundations, ale są mało wydajne niestety).

Nie wiem czy mogę tutaj napisać taki offtop- ale może macie dziewczyny jakieś porady, aby podkład dobrze wyglądał na twarzy? Kupiłam fixer z inglota, mam bazy pod makijaż, jedyne czego nie używam to pudru do utrwalenia bo wtedy skóra traci blask i jest sucha i wygląda starzej.

Edytowane przez Hermiona111
Czas edycji: 2016-01-23 o 16:14
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 17:57   #4180
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
To chyba wypróbuje. Co prawda nie jest drogi, ale w rossmanach z probkami to różnie, a ja mam 'szczescie' do bubli. Np chwalona wersja 'cover' w ogóle mi nie leży, a z opisu wydawał się być ideałem. Powiesz mi jaki masz kolor,ewentualnie Przyrownalabys do jakiegoś podkładu? Ja tak wstępnie myślałam nad tym najjasniejszym, wydaje mi się najbardziej żółty
Najjasniejszy i on jest moim zdaniem troche ciemniejszy niz warm ivory Bobbi Brown, nie jest b.ciemny ,dla calkiem bladolicych dziewczat bedzie za ciemny

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Ja jestem na poziomie Nars Siberia w zimie, sprawdzałam i ponoć te kolory, które wymieniłaś odpowiadają mniej więcej Siberii

No powiem szczerze, że wiążę z tymi podkładami spore nadzieje i mam nadzieję, że uda mi się je przetestować, nawet zły odcień(niestety w Douglasie chyba nie ma pełnej gamy Bobbi Brown, ale może stacjonarnie będzie więcej- edit- jednak jest, coś mi się pokićkało), żeby chociaż zobaczyć jak będą wyglądały na skórze( mam z tym duży problem, większośc podkładów źle wygląda na mojej skórze ;/, tak sucho, czego nie nawidzę, dlatego do tej pory używałam cushion foundations, ale są mało wydajne niestety).

Nie wiem czy mogę tutaj napisać taki offtop- ale może macie dziewczyny jakieś porady, aby podkład dobrze wyglądał na twarzy? Kupiłam fixer z inglota, mam bazy pod makijaż, jedyne czego nie używam to pudru do utrwalenia bo wtedy skóra traci blask i jest sucha i wygląda starzej.
Wydaje mi sie ze b10 jest ciemniejsze od Syberii ale nadal bardzo jasne.
Jesli masz problem z tym ze Twoja skora wyglada sucho w podkladach to ja bym wlasnie w YSL celowala. Fajnym podkladem ktory ratuje sucho wygladajaca skore( u mnie) jest podklad liftingujacy z shiseido..ale nadal ysl to dla mnie chocbym nie wiem jak sie podsuszyla w sezonie zimowym.. Taki zastrzyk energetyczny w skore. Zawsze wyglada swiezo. Bardzo dobrze w takich sytuacjach radzi sobie Guerlain parure de lumiere ale kolorystyka cieeemna wiec szkoda robic sobie apetytu.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-23, 18:07   #4181
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziękuję Ci bardzo, może być ciemniejszy od Siberii, na pewno nie będzie mi to przeszkadzać.

Czy tego YSL da się używać bez pudru? Jak myślisz? Będzie chyba problem z odcieniem, widzę, że jedynie mogę go upolować na iperfumach, chociaż i tam na razie nie jest dostepny.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 18:10   #4182
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo, może być ciemniejszy od Siberii, na pewno nie będzie mi to przeszkadzać.

Czy tego YSL da się używać bez pudru? Jak myślisz? Będzie chyba problem z odcieniem, widzę, że jedynie mogę go upolować na iperfumach, chociaż i tam na razie nie jest dostepny.
Sytuacja z kolorami moze tak wygladac ze wzgledu na fakt ze wyszla nowa wersja tego podkladu. Ponoc jeszcze lepsza( opunie kolezanki ) ja uzywam go z meteorytami , bez pudru z pudrem. Ja mam cere sucha, u mnie trzyma sie naprawde fajnie nawet bez pudru ale przy mega aktywnym dniu moze sie wtedy zaswiecic
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 08:44   #4183
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Question Dziewczyny, pomóżcie z doborem marki/serii podkładu!

Cześć wszystkim

Mam nadzieję, że nie było wątku o podobnej tematyce, jeśli się mylę, to mnie odeślijcie, to poczytam.
Chodzi mi o dobranie dla siebie podkładu - od razu mówię, że nie chodzi mi o kolor/odcień, bo wiadomo, że to ocenia się w odpowiednim świetle, na żywo itp., natomiast ja mam problem ze stanem swojej cery.
Od około 8 lat walczę z trądzikiem i ogólnie okropnym stanem skóry na twarzy. Leczenie u dermatologa daje jakieś tam efekty, natomiast lekarze zgodnie twierdzą, że podstawą są tutaj genetyczne predyspozycje, więc mogę zapomnieć o gładkiej, ładnej cerze. Kuracje przynoszą efekt taki, że jako tako idzie mi wytrzymać z samą sobą...
W każdym razie - jakieś 3-4 lata temu zdecydowałam się odstawić wszystkie podkłady, był to początkowy okres leczenia, dermatolog też twierdził, że makijaż może pogarszać sprawę. Odstawiłam, od tamtej pory raz jest gorzej, raz lepiej, ale powoli mam dość złego samopoczucia związanego ze stanem buzi, tym, że mam ogromny kompleks na tym punkcie... Zdecydowałam, że spróbuję z jakimś podkładem, bo już nie wytrzymam. I tu pojawia się problem - nie mam kompletnie zielonego pojęcia jaką markę/serię wybrać, na rynku jest tego mnóstwo, czytam dziesiątki różnych opinii, ale mam już mętlik w głowie szczerze mówiąc. Konkretnie chodzi mi o to, żeby podkład nie pogorszył jeszcze bardziej stanu cery, bo bym się załamała. Obecnie walczę sama ze sobą, bo z jednej strony mam dość tego okropnego wyglądu, z drugiej panicznie boję się, że co prawda kosmetyki zrobią piękny makijaż, ale stopniowo będzie coraz gorzej ze skórą.
Czy macie jakieś swoje typy kosmetyków, które poleciłybyście osobom z trądzikiem i ogólnie z tego typu problemami? Jakieś serie, które są sprawdzone przez wizażanki - rozumiem, że jest to sprawa pewnie indywidualna, ale chyba można jakoś ogólnie poradzić, który kosmetyk Waszym zdaniem robi mniejsze lub większe 'kuku'

Za wszelkie rady i opinie będę bardzo wdzięczna
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 10:18   #4184
elixya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 59
Dot.: Dziewczyny, pomóżcie z doborem marki/serii podkładu!

Do cery tradzikowej najlepsze sa naturalne podklady mineralne (w formie pudru). Do tego dluzej trzymaja mat. Super na lato. Tradycyjne podklady z zawartoscia silikonow moga pogorszyc stan takiej cery, bo zatykaja pory. Jesli juz to lekkie kremy BB. Do pielegnacji polecam olej tamanu. Tak, olej. Nadmierne przesuszenie cery agresywnymi kosmetykami z alkoholem, lekami powoduje, ze produkuje ona jeszcze wiecej sebum. Polecam przeszukanie internetu pod katem naturalnej pielegnacji i makijazu.
elixya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 12:17   #4185
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Loyd - dziękuję Ci bardzo dobra kobieto
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 19:22   #4186
autentyczny92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Coś dla faceta

Witam wszystkich,
jestem mężczyzną, który poszukuje czegoś co mogłoby zamaskować moje niedoskonałości. Mam na myśli nierówny koloryt twarzy, czasami małe pryszcze i przetłuszczającą się skórę. Chciałbym się poradzić Was, co powinienem kupić. Jakiś krem BB, podkład? Może to brzmi lekko dziwnie z ust faceta, ale potrzebuję tego typu rzeczy, gdyż moja praca wymaga codziennego kontaktu z klientami i muszę wyglądać profesjonalnie. Nie muszą to być najtańsze kosmetyki. Najważniejsze żeby dobrze maskował, ale nie był też bardzo widoczny na mojej skórze. Za wszelkie propozycję z góry dziękuję
autentyczny92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 20:36   #4187
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Coś dla faceta

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim

Mam nadzieję, że nie było wątku o podobnej tematyce, jeśli się mylę, to mnie odeślijcie, to poczytam.
Chodzi mi o dobranie dla siebie podkładu - od razu mówię, że nie chodzi mi o kolor/odcień, bo wiadomo, że to ocenia się w odpowiednim świetle, na żywo itp., natomiast ja mam problem ze stanem swojej cery.
Od około 8 lat walczę z trądzikiem i ogólnie okropnym stanem skóry na twarzy. Leczenie u dermatologa daje jakieś tam efekty, natomiast lekarze zgodnie twierdzą, że podstawą są tutaj genetyczne predyspozycje, więc mogę zapomnieć o gładkiej, ładnej cerze. Kuracje przynoszą efekt taki, że jako tako idzie mi wytrzymać z samą sobą...
W każdym razie - jakieś 3-4 lata temu zdecydowałam się odstawić wszystkie podkłady, był to początkowy okres leczenia, dermatolog też twierdził, że makijaż może pogarszać sprawę. Odstawiłam, od tamtej pory raz jest gorzej, raz lepiej, ale powoli mam dość złego samopoczucia związanego ze stanem buzi, tym, że mam ogromny kompleks na tym punkcie... Zdecydowałam, że spróbuję z jakimś podkładem, bo już nie wytrzymam. I tu pojawia się problem - nie mam kompletnie zielonego pojęcia jaką markę/serię wybrać, na rynku jest tego mnóstwo, czytam dziesiątki różnych opinii, ale mam już mętlik w głowie szczerze mówiąc. Konkretnie chodzi mi o to, żeby podkład nie pogorszył jeszcze bardziej stanu cery, bo bym się załamała. Obecnie walczę sama ze sobą, bo z jednej strony mam dość tego okropnego wyglądu, z drugiej panicznie boję się, że co prawda kosmetyki zrobią piękny makijaż, ale stopniowo będzie coraz gorzej ze skórą.
Czy macie jakieś swoje typy kosmetyków, które poleciłybyście osobom z trądzikiem i ogólnie z tego typu problemami? Jakieś serie, które są sprawdzone przez wizażanki - rozumiem, że jest to sprawa pewnie indywidualna, ale chyba można jakoś ogólnie poradzić, który kosmetyk Waszym zdaniem robi mniejsze lub większe 'kuku'

Za wszelkie rady i opinie będę bardzo wdzięczna
Jest wątek zbiorczy o podobnej tematyce, więc łączę.
Mam nadzieję, że uzyskasz tu pomoc .

Cytat:
Napisane przez autentyczny92 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich,
jestem mężczyzną, który poszukuje czegoś co mogłoby zamaskować moje niedoskonałości. Mam na myśli nierówny koloryt twarzy, czasami małe pryszcze i przetłuszczającą się skórę. Chciałbym się poradzić Was, co powinienem kupić. Jakiś krem BB, podkład? Może to brzmi lekko dziwnie z ust faceta, ale potrzebuję tego typu rzeczy, gdyż moja praca wymaga codziennego kontaktu z klientami i muszę wyglądać profesjonalnie. Nie muszą to być najtańsze kosmetyki. Najważniejsze żeby dobrze maskował, ale nie był też bardzo widoczny na mojej skórze. Za wszelkie propozycję z góry dziękuję
Na pewno tutaj (w tym wątku) ktoś będzie potrafił Ci pomóc

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Witam, nie wiedziałam postów ani na forum, ani na blogu, które porównałyby Estee Lauder DW i MAP.
Czy, któreś z Was, która używała oba te podkłady, mogłaby napisać krótkie porównanie ich?
Dotychczas używałam MAP i nie wiem czy warto zmienić go na EL DW.
Chyba, że polecacie coś trwalszego od Make-up Atelier Paris?
Zależy mi na efekcie gładkiej skóry, która wygląda idealnie kilka godzin.
Niestety MAP dziwnie zaczął mnie postarzać, bardzo podkreśla zmarszczki mimiczne, dla tego też postanowiłam coś zmienić.
Prosiłabym więc Was o pomoc, potrzebuję koloru na poziomie MAP 4Y.
Podkładów MAP zużyłam jakiś czas temu ze 3 pełne opakowania. Wcześniej używałam głównie Revlon Colorstay, który mnie po prostu znudził. Po MAP zaczęłam szukać czegoś innego, ponieważ MAP był na mojej skórze zbyt kapryśny - raz wyglądał dobrze, innymi razy się warzył, schodził plamami lub podkreślał skórki. Następcą MAP był dla mnie właśnie EL DW oraz EL DW Light, aczkolwiek ten drugi jest mniej kryjący, daje mnie matowe wykończenie, ale tak jak "klasyczna" wersja DW jest bardzo trwały.
Co do porównania EL DW i MAP - obydwa to raczej ciężki kaliber, krycie mają podobne. EL na mojej skórze okazał się bardziej trwały, ale wiadomo - co skóra, to inne wrażenia. Niemniej zdecydowanie bardziej wolę EL DW od MAP, bo Double Wear zachowuje się u mnie bardziej "równo", w sensie - rzadko kiedy sprawia mi niemiłe niespodzianki .
Co do kolorów, to nie pomogę, bo 4Y MAP to ciemny odcień, ja używam jaśniejszych, z MAP miałam chyba 2NB, jeśli dobrze pamiętam.
Aktualnie używam podkładu Marc Jacobs Re(marc)able. Najbardziej kryjący podkład, jaki znam, plus naprawdę duża trwałość. Nie jest to jednak łatwy podkład - trzeba mieć skórę w dobrym stanie (lubi podkreślać skórki) i należy nakładać cieniutką warstwę bardzo dokładnie rozcierając (dla mnie do niego najlepsze jest jajo Beauty Blender). Warto przejść się do Sephory i poprosić o próbkę.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-24, 22:07   #4188
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ktfab Pokaż wiadomość
cześć widzę, że jesteś dobra w tym temacie - mam pytanie, czy masz do polecenia jakis fixer do twarzy ? mam tłustą cerę i każdy mi zapycha - a makijaż syzbko mi się rozpływa z twarzy - myślałam właśnie o fixerze, ale już się trochę zraziłam do własnych poszukiwań
Ja z Kryolanu używam - daje pudrowe, tępe wykończenie, teraz chcę wypróbować Inglota fixer i mgiełkę.
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-25, 12:27   #4189
Janirka
Przyczajenie
 
Avatar Janirka
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Czerwone plamy i przebarwienia na twarzy

Witam serdecznie,
Jest to mój pierwszy post tutaj, ale mam nadzieję że otrzymam od Was pomoc Poszukuję delikatnego podkładu (nie kryjącego w 100%), dla mojej cery. Zależy mi bardziej na tym, by podkład jedynie wyrównał koloryt skóry, niż przykrył wszystkie piegi i pieprzyki i inne ustrojstwa Niestety jest ona sucha oraz wrażliwa, na dodatek teraz w zimie wyskakuje mi mnóstwo czerwonych plamek, przebarwień, a na policzkach bardzo często pojawiają się czerwone placki które utrzymują się przed długi czas. Czy któraś z Was, ma patent na poradzenie sobie z tym problemem?
Poniżej przesyłam zdjęcia, jak aktualnie wygląda moja cera.

Dziękuję i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12607016_993237234066917_1198094100_n.jpg (44,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12583885_993237297400244_46944503_n.jpg (40,2 KB, 19 załadowań)
Janirka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 08:53   #4190
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Czerwone plamy i przebarwienia na twarzy

Cytat:
Napisane przez Janirka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
Jest to mój pierwszy post tutaj, ale mam nadzieję że otrzymam od Was pomoc Poszukuję delikatnego podkładu (nie kryjącego w 100%), dla mojej cery. Zależy mi bardziej na tym, by podkład jedynie wyrównał koloryt skóry, niż przykrył wszystkie piegi i pieprzyki i inne ustrojstwa Niestety jest ona sucha oraz wrażliwa, na dodatek teraz w zimie wyskakuje mi mnóstwo czerwonych plamek, przebarwień, a na policzkach bardzo często pojawiają się czerwone placki które utrzymują się przed długi czas. Czy któraś z Was, ma patent na poradzenie sobie z tym problemem?
Poniżej przesyłam zdjęcia, jak aktualnie wygląda moja cera.

Dziękuję i pozdrawiam
Ponieważ w swoim wątku w istocie pytasz o dobór podkładu, dlatego przesuwam go do zbiorczego o podkładach.
Mam nadzieje, że tutaj uzyskasz pomoc.
Myślę, że dobrze byłoby, żebyś dodatkowo wskazała, o jaką półkę cenową chodzi - będzie łatwiej udzielić Ci podpowiedzi.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-26, 19:19   #4191
ktfab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

dzieki
ktfab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 08:15   #4192
LisicaAnia
Raczkowanie
 
Avatar LisicaAnia
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Witajcie

Mam cerę bardzo jasną, szukam podkładu, który kolorystycznie będzie pasował i nie będzie różowy Ostatnio łączę Rimmel, Match Perfection najjaśniejszy - 010 light porcelain oraz Bourjois, Healthy Mix kolor 52 Vanilla i nadal wychodzi za ciemny kolor. Macie jakiś sprawdzony mix albo konkretny odcień? Mam cerę mieszaną półka cenowa nie gra roli.
__________________
Don't forget to love yourself
LisicaAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-27, 16:40   #4193
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez LisicaAnia Pokaż wiadomość
Witajcie

Mam cerę bardzo jasną, szukam podkładu, który kolorystycznie będzie pasował i nie będzie różowy Ostatnio łączę Rimmel, Match Perfection najjaśniejszy - 010 light porcelain oraz Bourjois, Healthy Mix kolor 52 Vanilla i nadal wychodzi za ciemny kolor. Macie jakiś sprawdzony mix albo konkretny odcień? Mam cerę mieszaną półka cenowa nie gra roli.
Z MAC'a powinnaś coś znaleźć na poziomie NC10, np. Studio Fix.
Jest jeszcze bardzo jasny Marc Jacobs Re(marc)able nr 10, ale on może wybijać różowe tony, choć to zależy od odcienia skóry - czasem wychodzi bardzo neutralnie.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 14:04   #4194
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Z MAC'a powinnaś coś znaleźć na poziomie NC10, np. Studio Fix.
Jest jeszcze bardzo jasny Marc Jacobs Re(marc)able nr 10, ale on może wybijać różowe tony, choć to zależy od odcienia skóry - czasem wychodzi bardzo neutralnie.
Z MACa to nawet NC15 będzie jaśniejszy od tej mieszanki.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 17:23   #4195
klarczix
Przyczajenie
 
Avatar klarczix
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Question Jaki wybrać podkład ? Cera trądzikowa

Jaki drogeryjny podkład polecacie do cery trądzikowej ? Mam cerę mieszaną i drobne ale liczne (tylko na czole) pryszcze , mam w miarę równy koloryt skóry lecz potrzebuje ukrycia tych niedoskonałości .
klarczix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 18:11   #4196
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Przeszłam się dziś do Douglasa i Sephory. Obczaiłam wymienione przez Was podkłady i jutro będę testować. Dostałam próbkę jakiegoś podkładu z Clarins, niestety nie dorwałam próbki z Bobbi Brown, tylko zmacałam kolory i Porcelain wydaje się idealny, nie dawali akurat próbek, jedynie była możliwość nałożenia podkładu na mnie ;(. Poprosiłam również o ten polecany podkład YSL, zmacałam go i od razu się zakochałam, cudownie nawilżająca formuła, jeszcze czegoś takiego nie spotkałam, dostałam abrdzo ciemny kolor, ale jutro nałożę na twarz, żeby chociaż obczaić formułę i jak będzie pasować to zamawiam przez internet odcień b10.

W Sephorze dostałam próbkę najjaśniejszego odcienia MUFE HD.

Ten YSL: czy on ma wykończenie dewy? Takie nawilżające? Czy znika to uczucie nawilżenia w ciągu dnia? Bo po tym jak sprawdzałam formułe na ręce, wydawał się cudowny i mam nadzieje, że na twarzy da równie piękny efekt i nie będzie bardzo matowieć po nałożeniu.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 19:52   #4197
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Na twarzy daje efekt almost dewy)) na mojej bardzo suchej cerze to zalezy , zwykle takie naturalne ladne rozswietlenie. Jesli jest cieplo to jest to dewy. Tak on daje uczucie lekkosci na twarzy, ja go nie czuje , ale Bobika tez na buzi nie czuje.

To jest najbarsziej " odmladzajacy podkład jaki znam" ostatnio u mnie taka święta teójca : teint miracle lancome , bobbi brown skin foundation oraz ysl

A którego clarinsa dostałaś? Ja mam skinIlusion, ale zima za suchy dla mnie, latem sprawdza sie fenomenalnie<3
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 19:57   #4198
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Chyba jest to skin illusion( po zmacaniu też coś czuję, że może być za suchy czego nie lubię, wydaje się być nabardziej suchy z tych, których próbki dziś dostałam), ale jutro dokładnie sprawdzę jak będę testować. Szkoda, że nie dorwałam tego Bobbi Brown, ale pokładam ogromne nadzieje w YSl i mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie i da czadu Oby.

Edytowane przez Hermiona111
Czas edycji: 2016-01-28 o 20:01
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 20:06   #4199
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Da , da, on uwielbia się z suchymi cerami
SkinIlusion też jest rozświetlający ale to już taki cięższy podkład ( choć nie składem ciężki) , u mnie latem zdaje egzamin w 100% bo sie trzyma, ładnie wygłada. Ma satynowe wykończenie i nie robi bombki na twarzy- też świetny ale w sezonie grzewczym kłade go tylko okazjonalnie
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-28, 20:13   #4200
Hermiona111
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona111
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 518
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Super. Dziękuję za polecenie YSL, dam znać jak pójdą testy. Gdzie kupujesz swojego? Widziałam go jedynie na iperfumy( z takich zaufanych), ale nie ma teraz dostępnego tego najjaśniejszego odcienia a jednak w Douglasie jest sporo droższy.
Hermiona111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.