Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-10, 20:43   #1711
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Próbowała któraś z was np. wywaru z perzu?

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2013-06-10 o 20:47
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 20:48   #1712
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Próbowała któraś z was np. wywaru z peżu?
Ja nie
Ja się napaliłam na suszoną dziką róże (ale zbiera się w sierpniu/wrześniu), zjedzenie (bądź wypicie herbaty, prawidłowo ususzonej dzikiej róży) 1-3 owoców pokrywa w 100% dzienne spożycie witaminy C. Coś dla mnie i mojego rumienia
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 20:51   #1713
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja nie
Ja się napaliłam na suszoną dziką róże (ale zbiera się w sierpniu/wrześniu), zjedzenie (bądź wypicie herbaty, prawidłowo ususzonej dzikiej róży) 1-3 owoców pokrywa w 100% dzienne spożycie witaminy C. Coś dla mnie i mojego rumienia
A ja chyba spróbuję. O dziwo, perz także zawiera witaminę C, kwasy organiczne i krzemionkę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 21:28   #1714
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Używacie pod filtry bazy? Czy w ogóle używając filtru pod podkład powinno też używać się bazy czy tą bazą jest filtr właśnie?
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 21:54   #1715
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Używacie pod filtry bazy? Czy w ogóle używając filtru pod podkład powinno też używać się bazy czy tą bazą jest filtr właśnie?
U mnie bazą jest filtr.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:04   #1716
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Zapytam tak trochę z głupa- co dają te wszystkie bazy pod podkład? W ogóle to trochę nie za dużo tych rzeczy na twarzy?-krem, filtr,baza,podklad i pewnie puder?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:07   #1717
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Zapytam tak trochę z głupa- co dają te wszystkie bazy pod podkład? W ogóle to trochę nie za dużo tych rzeczy na twarzy?-krem, filtr,baza,podklad i pewnie puder?
U mnie bazą jest filtr, na to tylko puder/minerały (chociaż teraz chodzę tylko z filtrem). Baza przedłuża trwałość makijażu, użyłam z kilka razy jak miałam wesele czy coś w tym stylu.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 22:19   #1718
aklina
Rozeznanie
 
Avatar aklina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 719
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Ja nie
Ja się napaliłam na suszoną dziką róże (ale zbiera się w sierpniu/wrześniu), zjedzenie (bądź wypicie herbaty, prawidłowo ususzonej dzikiej róży) 1-3 owoców pokrywa w 100% dzienne spożycie witaminy C. Coś dla mnie i mojego rumienia
Podobno 100% zapotrzebowania na wit c pokrywa też po prostu łyżeczka pietruszki
__________________
aklina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:22   #1719
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Zapytam tak trochę z głupa- co dają te wszystkie bazy pod podkład? W ogóle to trochę nie za dużo tych rzeczy na twarzy?-krem, filtr,baza,podklad i pewnie puder?
teoretycznie baza ma przedłużyć trwałość makijażu, ale z tym różnie bywa. u mnie efekt jest odwrotny - od duzej ilości silikonów twarz tłuści mi się jak głupia. po internetowym rekonesansie doszłam do tego, że w Polsce jest dostępna jedna bezsilikonowa matująca baza, z rouge bunny rouge, ale ze 2 stówy kosztuje więc sobie daruję
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 22:27   #1720
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kiwi podobno też
W ogóle widzę że to kiwi to ma wiatmin że hoho , a takie niepozorne
http://vitalia.pl/artykul758_Kiwi-bomba-witaminowa.html

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
teoretycznie baza ma przedłużyć trwałość makijażu, ale z tym różnie bywa. u mnie efekt jest odwrotny - od duzej ilości silikonów twarz tłuści mi się jak głupia. po internetowym rekonesansie doszłam do tego, że w Polsce jest dostępna jedna bezsilikonowa matująca baza, z rouge bunny rouge, ale ze 2 stówy kosztuje więc sobie daruję
Moje jedyne doświadczenie z utrwalaczami to spray fixujacy kryolanu na studniowke, skorupa na twarzy

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

W ogóle tak trochę poza tematem znalazłam ciekawą stronkę na temat żywności
http://ciekawnik.pl/nasze-zdrowie/10...d-superzywnosc
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-10, 23:32   #1721
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Kiwi podobno też
W ogóle widzę że to kiwi to ma wiatmin że hoho , a takie niepozorne
http://vitalia.pl/artykul758_Kiwi-bomba-witaminowa.html

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------



Moje jedyne doświadczenie z utrwalaczami to spray fixujacy kryolanu na studniowke, skorupa na twarzy
z moją mimiką pewnie by mi się tak utrwalony makijaż wykruszył po godzinie:-D

kiwi ma też sporo żelaza ponoć - czyli warto wcinać przy anemii
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 09:16   #1722
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
w okolicy nosa popękane naczynka mam od dawna. i owszem, na nogach mi pękają naczynka, to samo na barkach i ramionach... że nie wspomne o tym, co wygląda jak zalążki żylaków :/
Zażywaj sobie zwykły rutinoscorbin, on uszczelnia naczynia krwionośne. Albo aescin, to już jest typowo na ten problem.

---------- Dopisano o 09:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Używacie pod filtry bazy? Czy w ogóle używając filtru pod podkład powinno też używać się bazy czy tą bazą jest filtr właśnie?
Ja używam bazy pod podkład, kupuję co akurat jest w promocji, czyli: Soraya, Dax Cosmetics, Lirene. Lubię też L'Oreal Professional. Mnie akurat te bazy nie zapychają, bardzo je lubię, zwłaszcza jak mam jakieś wyjście wieczorne

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Myślę,że jakby miał cię dotknąć to już byś miała pierwsze pajączki-mi zaczęły się robić już w liceum.Moja mama i babcia też niestety mają to paskudztwo
Dziewczyny, pocieszę Was Nawet jak nie macie żylaków teraz, to po ciąży Wam wyjdą na 99% - albo na nogach albo hemoroidy. My kobiety tak mamy, niestety... Nie znam żadnej dziewczyny, która by ciążę bez żylaków przeszła... Także teraz się jeszcze nie martwcie

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Cytat:
Napisane przez aklina Pokaż wiadomość
Podobno 100% zapotrzebowania na wit c pokrywa też po prostu łyżeczka pietruszki
No proszę, to ja w takim razie zaczynam miksować pietruchę z cytryną i wodą mineralną Robiłam to już kiedyś, ale zapomniałam.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 12:24   #1723
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Nie śpię, zjadam tony czekolady i niezdrowych rzeczy, palę fajki na potęgę (bo sesja i stres), a cerę mam lepszą niż kiedykolwiek I jak tu zrozumieć swoją skórę?
Postanowiłam, ze będe myć pędzle do makijazu jak najczęsciej. Wcześniej zdarzało mi sie to zaniedbywać, czasem już mi się nie chciało myć wieczorem, ale teraz myję po kazdym uzyciu, faktycznie to siedlisko bakterii moze być. I dobrze, ze nie ma upałów jak zazwyczaj w czerwcu, nienawidzę gotować się w pudrze.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:05   #1724
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, namieszałyście trochę z tą aknegennością. Ale nic dziwnego, terminologia jest myląca, nawet w literaturze naukowej stosuje się te same terminy na oznaczenie różnych zjawisk.

We wczesnych opracowaniach acnegenicity (aknegenność) traktowano jako określenie potencjału substancji czy kosmetyków do generowania wykwitów trądzikopodobnych, bez rozróżnienia na zmiany zapalne i niezapalne. W późniejszym okresie zaczęto zwracać uwagę na odrębność procesów prowadzących do powstawania zaskórników i krostek/grudek. Współcześnie o aknegenności mówi się najczęściej w kontekście powodowania zmian zapalnych.

Należy jednak odróżnić naturalny proces powstawania zmian zapalnych w przebiegu trądziku, czyli prawdziwą aknegenezę (acnegenesis), od aknegenezy rozumianej jako niepożądana reakcja na preparaty stosowane zewnętrznie. W tym drugim wypadku mamy do czynienia z procesem przebiegającym znacznie szybciej (kwestia dni) i nie wymagającym istnienia zaskórników. Jest on zainicjowany przez chemiczne podrażnienie i zapalenie nabłonka mieszków włosowo-łojowych, skutkuje powstawaniem krostek i grudek nie różniących się pod względem histologicznym od zmian typowych dla acne vulgaris. Zdolność do wywoływania takiej reakcji w lit. anglojęzycznej określa się jako acnegenicity (aknegenność w znaczeniu wąskim) lub pustulogenicity (od pustule - 'krosta').

Jak już było powiedziane, komedogenność oraz aknegenność /"pustulogenność" (jeśli już spolszczamy) to dwa odrębne zjawiska, choć mogą występować łącznie. Przytoczę definicje Dermatotoxicology (rozdz. 68: Cosmetic reactions): Acnegenesis refers to the chemical irritation and inflammation of the follicular epithelium with resultant loose hyperkeratotic material within the follicule and inflammatory pustules and papules. Comedogenesis refers to the noninflammatory follicular response that leads to dense compact hyperkeratosis of the follicle.

Na powstanie zaskórników potrzeba tygodni, na ich uwidocznienie się nawet miesięcy. Przykładowo w testach z użyciem pomad [G. Plewig, J. E. Fulton, A. M. Kligman, Pomade acne, Arch. Dermatol. 1970, 101(5)] po ośmiu tygodniach aplikacji pod ciągłą okluzją można było stwierdzić jedynie mikroskopijne znamiona powstających zaskórników. W kilka dni żaden kosmetyk nie doprowadzi do wytworzenia się nowych zaskórników. To co obserwujemy w krótkim czasie od rozpoczęcia stosowania kosmetyku i określamy jako "zapychanie porów" może być kolejną fazą rozwoju istniejących wcześniej mikrozaskórników lub mieć związek ze specyficzną fakturą naszej skóry. W sztandarowym studium "Acne cosmetica" [Arch. Dermatol. 1972, 106(6)], oceniając efekty testów na ludziach, A. M. Kligman i O. H. Mills zauważyli, że u osób z cerą "porowatą" w obrazie histologicznym dominowały zmiany nie będące prawdziwymi zaskórnikami, mieszki były poszerzone i wypełnione masami rogowymi, ale nie były one tak zbite jak w przypadku zaskórników.

Myślę, że wiele osób mających trwale rozszerzone pory obserwuje u siebie takie właśnie pseudozaskórniki, dające się łatwo usunąć manualnie. Ja traktuję je jako "naturalny" przejaw hiperkeratynizacji. Gdy nie stosuję kwasów, masy rogowe uwidaczniają się w porach już po kilku dniach od ich ręcznego oczyszczenia. Odstawienie na kilka miesięcy wszystkich smarowideł poza tonikiem/hydrolatem/wodą termalną nic w tej kwestii u mnie nie zmieniło.

Długofalowy wpływ kosmetyków (działanie komedogenne i dalsze skutki) trudno jest stwierdzić, gdy ma się cerę trądzikową. Jak już wcześniej pisałam, jestem zdania, że czynnik psychologiczny (nasze wygórowane oczekiwania wobec kosmetyków) ma kluczowe znaczenie dla postrzegania trądziku kosmetycznego. Pojęcia komedogenności i aknegenności, funkcjonujące pierwotnie w literaturze naukowej, za sprawą internetu trafiły pod strzechy i szybko stały się przedmiotem licznych stereotypów. Rozpowszechniane są informacje na temat "zapychającego" działania rozmaitych substancji, nie mające często żadnego związku z ustaleniami ekspertów.

Osoby poszukujące składników komedogennych na listach INCI nie biorą pod uwagę, że stężenia tych składników nie przekraczają najczęściej kilku procent. Tymczasem substancje kosmetyczne wymagają przeważnie stężenia 40% lub wyższego, aby mogły objawić swój potencjał komedogenny [A. M. Kligman, L. H. Kligman, Carcinogens show comedogenic activity: a potential animal screen for tumorigenic substances, Cancer Lett. 1994, 87(2)]. Już pod koniec lat 80. specjaliści podkreślali brak bezpośredniego przełożenia trądzikotwórczych właściwości substancji na działanie produktu końcowego: [...] neither the consumer nor the physican can assess whether the formulation will be acnegenic by simple inspection of the product or by examining the list of ingredients (J. S. Strauss, E. M. Jackson, American Academy of Dermatology invitational symposium on comedogenicity, J. Am. Acad. Dermatol. 1989, 20).

Do tematu jeszcze wrócę. Opracowań wbrew pozorom nie brakuje, oczywiście są to prace anglojęzyczne.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2014-11-05 o 09:06
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:11   #1725
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, namieszałyście trochę z tą aknegennością. Ale nic dziwnego, terminologia jest myląca, nawet w literaturze naukowej stosuje się te same terminy na oznaczenie różnych zjawisk.

We wczesnych opracowaniach acnegenicity (aknegenność) traktowano jako określenie potencjału substancji czy kosmetyków do generowania wykwitów trądzikopodobnych, bez rozróżnienia na zmiany zapalne i niezapalne. W późniejszym okresie zaczęto zwracać uwagę na odrębność procesów prowadzących do powstawania zaskórników i krostek/grudek. Współcześnie o aknegenności mówi się najczęściej w kontekście powodowania zmian zapalnych.

Należy jednak odróżnić naturalny proces powstawania zmian zapalnych w przebiegu trądziku, czyli prawdziwą aknegenezę (acnegenesis), od aknegenezy rozumianej jako niepożądana reakcja na preparaty stosowane zewnętrznie. W tym drugim wypadku mamy do czynienia z procesem przebiegającym znacznie szybciej (kwestia dni) i nie wymagającym istnienia zaskórników. Jest on zainicjowany przez chemiczne podrażnienie i zapalenie nabłonka mieszków włosowo-łojowych, skutkuje powstawaniem krostek i grudek nie różniących się pod względem histologicznym od zmian typowych dla acne vulgaris. Zdolność do wywoływania takiej reakcji w lit. anglojęzycznej określa się jako acnegenicity (aknegenność w znaczeniu wąskim) lub pustulogenicity (od pustule - 'krosta').

Jak już było powiedziane, komedogenność oraz aknegenność /"pustulogenność" (jeśli już spolszczamy) to dwa odrębne zjawiska, choć mogą występować łącznie. Przytoczę definicje Dermatotoxicology (rozdz. 68: Cosmetic reactions): Acnegenesis refers to the chemical irritation and inflammation of the follicular epithelium with resultant loose hyperkeratotic material within the follicule and inflammatory pustules and papules. Comedogenesis refers to the noninflammatory follicular response that leads to dense compact hyperkeratosis of the follicle.

Na powstanie zaskórników potrzeba tygodni, na ich uwidocznienie się nawet miesięcy. Przykładowo w testach z użyciem pomad [G. Plewig, J. E. Fulton, A. M. Kligman, Pomade acne, Arch. Dermatol. 1970, 101(5)] po ośmiu tygodniach aplikacji pod ciągłą okluzją można było stwierdzić jedynie mikroskopijne znamiona powstających zaskórników. W kilka dni żaden kosmetyk nie doprowadzi do wytworzenia się nowych zaskórników. To co obserwujemy krótko po zastosowaniu kosmetyku i określamy jako "zapychanie" może być kolejną fazą rozwoju istniejących wcześniej mikrozaskórników lub mieć po prostu związek z budową naszych porów.

W sztandarowym studium "Acne cosmetica" [Arch. Dermatol. 1972, 106(6)], oceniając efekty testów na ludziach, A. M. Kligman i O. H. Mills zauważyli, że u osób z cerą "porowatą" w obrazie histologicznym dominowały zmiany nie będące prawdziwymi zaskórnikami, mieszki były poszerzone i wypełnione masami rogowymi, ale nie były one tak zbite jak w przypadku zaskórników. Myślę, że nie ja jedyna miałam okazję zaobserwować u siebie takie właśnie pseudozaskórniki. Tego rodzaju zmiany, dające się łatwo usunąć manualnie, są u mnie normą, gdy nie stosuję kwasów. Traktuję je jako naturalny przejaw hiperkeratynizacji. Zauważyłam, że problem nasila się pod wpływem kosmetyków obfitujących w emulgatory, dlatego od lat stosuję wyłącznie lekkie sera z minimalnymi stężeniami tych substancji.

Długofalowy wpływ kosmetyków (działanie komedogenne i dalsze skutki) trudno jest stwierdzić, gdy ma się cerę trądzikową. Jak już wcześniej pisałam, jestem zdania, że czynnik psychologiczny (nasze wygórowane oczekiwania wobec kosmetyków) ma kluczowe znaczenie dla postrzegania trądziku kosmetycznego. Pojęcia komedogenności i aknegenności, funkcjonujące pierwotnie w literaturze naukowej, za sprawą internetu trafiły pod strzechy i szybko stały się przedmiotem licznych stereotypów. Rozpowszechniane są informacje na temat "zapychającego" działania rozmaitych substancji, nie mające często żadnego związku z ustaleniami ekspertów.

Osoby poszukujące składników komedogennych na listach INCI nie biorą pod uwagę, że stężenia tych składników nie przekraczają najczęściej kilku procent. Tymczasem substancje kosmetyczne wymagają przeważnie stężenia 40% lub wyższego, aby mogły objawić swój potencjał komedogenny [A. M. Kligman, L. H. Kligman, Carcinogens show comedogenic activity: a potential animal screen for tumorigenic substances, Cancer Lett. 1994, 87(2)]. Już pod koniec lat 80. specjaliści podkreślali brak bezpośredniego przełożenia trądzikotwórczych właściwości substancji na działanie produktu końcowego: [...] neither the consumer nor the physican can assess whether the formulation will be acnegenic by simple inspection of the product or by examining the list of ingredients (J. S. Strauss, E. M. Jackson, American Academy of Dermatology invitational symposium on comedogenicity, J. Am. Acad. Dermatol. 1989, 20).

Do tematu jeszcze wrócę. Opracowań wbrew pozorom nie brakuje, oczywiście są to prace anglojęzyczne.
Lorri dziękujemy za sprostowanie, bo rzeczywiście trochę się namieszało i twoja wypowiedź była tutaj bardzo potrzebna

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-09-04 o 13:54 Powód: Edycja cytatu
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:18   #1726
karolinka91lca
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinka91lca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 380
Dot.: Anti-Acne Cream - Organique. Kto stosował i jakie efekty?

Ja też mam problemy z trądzikiem, na twarzy i plecach. Mam już dość Biorę tabletki antykoncepcyjne Syndi 35, ale nie widzę jakiejś strasznej poprawy

Edytowane przez karolinka91lca
Czas edycji: 2013-06-11 o 13:27
karolinka91lca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:22   #1727
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Lorri dziękujemy za sprostowanie, bo rzeczywiście trochę się namieszało i twoja wypowiedź była tutaj bardzo potrzebna
Dołączam się

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez karolinka91lca Pokaż wiadomość
Ja też mam problemy z trądzikiem, na twarzy i plecach. Mam już dość Biorę tabletki antykoncepcyjne Diane 35, ale nie widzę jakiejś strasznej poprawy
Myslałam, że one zostały wycofane...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:22   #1728
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 13:28   #1729
karolinka91lca
Wtajemniczenie
 
Avatar karolinka91lca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 380
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dołączam się

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------



Myslałam, że one zostały wycofane...

Bo zostały, kiedyś je brałam, teraz biorę Syndi 35. Pomyliło mi się
karolinka91lca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-11, 13:50   #1730
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karolinka91lca Pokaż wiadomość
Bo zostały, kiedyś je brałam, teraz biorę Syndi 35. Pomyliło mi się
ok
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:18   #1731
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Bez względu na definicje powinnyśmy po prostu obserwować swoją skórę i gdy widzimy,że coś pogarsza stan cery, to po prostu to odstawić Stan mojej skóry pogarsza się po parafinie, silikonach ,glicerynie i masłach naturalnych i nie ważne co powiedzą eksperci i co wykażą ich badania nie będę używać tego co mi szkodzi.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 14:44   #1732
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Bez względu na definicje powinnyśmy po prostu obserwować swoją skórę i gdy widzimy,że coś pogarsza stan cery, to po prostu to odstawić Stan mojej skóry pogarsza się po parafinie, silikonach ,glicerynie i masłach naturalnych i nie ważne co powiedzą eksperci i co wykażą ich badania nie będę używać tego co mi szkodzi.
podpisuję się
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 16:58   #1733
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Jasne, że najlepiej stosować to co nam służy. Warto się jednak czasem zastanowić, czy nasze obawy wobec konkretnych składników nie wynikają po prostu z uprzedzenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kilka % niekomedogennej i niedrażniącej substancji w kosmetyku powoduje "zapychanie"?

Każdy ma prawo do własnych przekonań i własnego widzimisię odnośnie własnej pielęgnacji. Problem w tym, że takie osobiste, niczym nie potwierdzone teorie przedstawiane są często jako niepodważalne fakty, a to sprzyja tworzeniu mitologii. Kolejne młode osoby przyswajają sobie te potoczne przekonania i podają dalej.

O tym, jak frustrujące są nieustanne zmagania z cerą trądzikową, nikomu mówić nie trzeba. Poszukiwanie "kozłów ofiarnych" w kosmetykach jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Składy drukowane na opakowaniach traktujemy jak wyrocznie i utwierdzamy się w przekonaniu, że dokonując świadomego wyboru, wykluczając to, co uważamy za szkodliwe, jesteśmy w stanie nad czymś zapanować. Często jednak zapominamy przy tym, że cała masa czynników wpływa na rozwój zmian trądzikowych.

Każdego, kto ma możliwość, namawiam do zrobienia sobie okresu bezkosmetykowego, tzn. rezygnacji przynajmniej z emulsji, olejów i makijażu. Daje to dobre wyobrażenie o "naturalnych" skłonnościach naszej cery.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-06-11 o 17:00
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 18:29   #1734
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jasne, że najlepiej stosować to co nam służy. Warto się jednak czasem zastanowić, czy nasze obawy wobec konkretnych składników nie wynikają po prostu z uprzedzenia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że kilka % niekomedogennej i niedrażniącej substancji w kosmetyku powoduje "zapychanie"?

Każdy ma prawo do własnych przekonań i własnego widzimisię odnośnie własnej pielęgnacji. Problem w tym, że takie osobiste, niczym nie potwierdzone teorie przedstawiane są często jako niepodważalne fakty, a to sprzyja tworzeniu mitologii. Kolejne młode osoby przyswajają sobie te potoczne przekonania i podają dalej.

O tym, jak frustrujące są nieustanne zmagania z cerą trądzikową, nikomu mówić nie trzeba. Poszukiwanie "kozłów ofiarnych" w kosmetykach jest dla mnie zupełnie zrozumiałe. Składy drukowane na opakowaniach traktujemy jak wyrocznie i utwierdzamy się w przekonaniu, że dokonując świadomego wyboru, wykluczając to, co uważamy za szkodliwe, jesteśmy w stanie nad czymś zapanować. Często jednak zapominamy przy tym, że cała masa czynników wpływa na rozwój zmian trądzikowych.

Każdego, kto ma możliwość, namawiam do zrobienia sobie okresu bezkosmetykowego, tzn. rezygnacji przynajmniej z emulsji, olejów i makijażu. Daje to dobre wyobrażenie o "naturalnych" skłonnościach naszej cery.
Ja jak używałam tylko żelu do mycia twarzy to miałam cerę do przejścia. Chyba znów tak spróbuję
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 18:44   #1735
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja jak używałam tylko żelu do mycia twarzy to miałam cerę do przejścia. Chyba znów tak spróbuję
ja bym chciała, chociaż parę dni, ale obawiam się, że moja skóra zareaguje podrażnieniem :/ jak to zwykle bywało, kiedy byłam zbyt leniwa albo zbyt zajęta, żeby robić coś ze swoją skórą...
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 19:41   #1736
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Ja jak używałam tylko żelu do mycia twarzy to miałam cerę do przejścia. Chyba znów tak spróbuję
Wow, jestem ciekawa jakby zareagowała moja skóra... Ale boję się, że nagle przestałabym mieć nawilżoną cerę i tworzyłyby mi się zaskórniki
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:04   #1737
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Wow, jestem ciekawa jakby zareagowała moja skóra... Ale boję się, że nagle przestałabym mieć nawilżoną cerę i tworzyłyby mi się zaskórniki
Może Cię zaskoczę, ale ja gdy myłam tylko twarz, nie miałam żadnych zaskórników. A używałam żelu do cery tłustej z peelingiem. Jedynie czasem jakieś pryszcze, i to nie jak teraz w takiej ilości ;/. Będę używać tylko filtra i żelu do mycia, i zobaczymy jak to będzie, zdam wam relację. Jak skończę mój żel i tonik, kupię to co miałam w zeszłym roku.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:05   #1738
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Może Cię zaskoczę, ale ja gdy myłam tylko twarz, nie miałam żadnych zaskórników. A używałam żelu do cery tłustej z peelingiem. Jedynie czasem jakieś pryszcze, i to nie jak teraz w takiej ilości ;/. Będę używać tylko filtra i żelu do mycia, i zobaczymy jak to będzie, zdam wam relację. Jak skończę mój żel i tonik, kupię to co miałam w zeszłym roku.
W takim razie będę czekać na relację A jakiego filtra używasz?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:07   #1739
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
W takim razie będę czekać na relację A jakiego filtra używasz?
W tej chwili mam tylko z SVR Ultra max 50+ (tzw. ekran) ale czekam na tą nową Ziają do skóry tłustej. Ale z SVR mogę polecić, nie świeci się aż tak bardzo
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:08   #1740
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję Na razie zbieram info kto czego używa, a później będę wybierać
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.