JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 11:50   #1
anikaak
Przyczajenie
 
Avatar anikaak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Unhappy

Jak to zrobić...


Mam pytanie natury technicznej. A mianowicie czy jest ktoś kto może mi pomóc i napisać z jakich konkretnie elementów można zrobić taką właśnie bransoletkę.88092858.jpegZ góry bardzo dziękuje
anikaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:21   #2
caty
Raczkowanie
 
Avatar caty
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 31
Dot.: Jak to zrobić...

Nie jestem specjalistka, ale jak na to patrze, to wydaje mi sie, ze trzeba miec:
1. kilka/kilkanascie drucikow okraglych (takich rozcietych kolek) zakonczonych malymi koleczkami,
2. dwa proste, na ktore sie naklada te zaokraglone, zakonczone czyms, zeby tamte nie spadaly
3. koraliki, ktore sie naklada na wiadomo ktore druciki
caty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:43   #3
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jak to zrobić...

Dodam jeszcze ze na fotce widac w polowie bransoletki cos na ksztalt przkladki, zeby pierscienie z koralikami nie nachodzily na siebie. I to chyba tyle. Moge tez zaryzykowac twierdzenie, ze zostal tu uzyty drut pamieciowy pociety na okregi.
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:56   #4
anikaak
Przyczajenie
 
Avatar anikaak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7
Dot.: Jak to zrobić...

Dzieki tylko qrcze chodzi mi o te wlasnie elementy tzn ta niby przekladke i pionowe trzpienie skad takie cos wziac.Drut z pamiecia i koraliki mam juz a reszta...!
anikaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:30   #5
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jak to zrobić...

Cytat:
Napisane przez anikaak
Dzieki tylko qrcze chodzi mi o te wlasnie elementy tzn ta niby przekladke i pionowe trzpienie skad takie cos wziac.Drut z pamiecia i koraliki mam juz a reszta...!
Pionowe trzepienie to nic innego jak kawalek drucika z lopikami na koncach. A przekladka tez moze byc zrobiona z drutu owinietego wokol okregow w osemki (tu powinno sie chyba uzyc cienszego drucika, nie wiem moze 0,5mm?)

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2006-02-27 o 22:21
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 22:26   #6
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jak to zrobić...

A i z tego co tu widze to na ten 'trzepien' tez sa nanizane koraliki, zeby nie bylo go tak widac.
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 22:56   #7
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
JAK ZROBIĆ BIŻUTERIĘ-KURS Dla Totalnie Zielonych ;)

Postanowiłam założyć ten wątek, ponieważ prawie każda nowa Wizażanka przymierzająca się do robienia biżu zakłada nowy wątek z zapytanie "jak to się robi" albo "chcę tworzyć tak jak Wy, co mam kupić"... zawsze są one odsyłane do wyszukiwarki... ale... ja np. ne forum, powiedzmy decoupage, nie miałabym pojęcia od czego zacząć, czy też co wpisac do tej nieszczęsnej wyszukiwarki! Dlatego wrzucam tu krótki "kurs" dotyczący wyrobu biżu, materiałów, etc.

1. Materiały + narzędzia
  • wszelkiego rodzaju korale - nie sposób wymienić wszystkich rodzajów, dlatego mimo iż jest to kurs dla początkujących-przymierzających się to odsyłam do jakiegokolwiek internetowego sklepu z koralami, gdzie można sobie wszystko pooglądać (pomacac niestety nie ). na początek - może www.qnszt.pl ale jak wam sie spodoba grzebanie w ofercie to polecam wątek przypięty u góry forum biżuteryjnego, a mianowicie Linki do inspirujących stron http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=57823 gdzie znajdziecie odsyłacze do sklepów internetowych i stron z róznymi instrukcjami poradami etc
  • na co nawlekamy? : linka stalowa, gumka, gumka silikonowa, żyłka, dratwa, rózne sznurki, linki, wstążki (jak nawlekać na wstążkę -> http://www.qnszt.pl/bizuteria-poradnik/7.html)
oraz DRUT. Drucik różni się tym od wszystkich wyżej wymienionych, że generalnie powinien zachowywać swój kształt (nawet 0,4mm, tyle że przy bardzo lekkich koralikach). Było tu wieeeeleee o nim powiedziane, więc naprawdę bardzo skrócę: większość biżuteryjek używa grubości 0,6 ; 0,7 lub 0,8 mm. Ktoś tu niedawno powiedział że 0,6 jeszcze się czasem odkształca, ale 0,7 już nie ma prawa (jeśli autorka tej wspaniałej wypowiedzi się zgłosi to chętnie zedytuję ten post i oddam należną jej cześć ), ale to już zależy od własnych preferencji, rodzaju wykonywanej biżu i surowca - niektórzy używają drutu posrebrzanego np. o grubości 0,7 a srebrnego 0,8 (albo odwrotnie) [poprawiajcie mnie jak coś źle piszę, nie jestem profesjonalistką]. No i właśnie - srebro to już materiał szlachetny i oczywiście droższy, natomiast druty posrebrzane też są ok, no i polecane na początek. Oba rodzaje ciemnieją, a z drucika posrebrzanego może się niestety zdrapać ta warstewka srebra. Są też druty miedziane, pozłacane, w kolorze starego złota... Cieniutkie druciki (nie zachwiujące swojego kształtu) są używane do plecionek z drobnych koralików. Do pracy z drutem potrzebne będą szczypce - wątek o nich jest tu http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113895 i tu Loreen zamieściła zdjęcia swoich narzędzi (ja mam te same, więc ich nawet nie a sensu pokazywać ). Istnieje też coś takiego jak drut pamięciowy tzn już uformowany drut na np. bransoletkę kilkużeberkową, np. http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=106041547 . są tez druty pamięciowe na naszyjniki.innym sposobem zakańczania biżuterii są loopiki. Loopik to oczko utworzone z drutu przy pomocy szczypiec okrągłych, odpowiednio duże, aby elementy się nie zsuwały i nie spadły. Można w ten sposób zakończyć np. kolczyki na drucie lub bransoletkę i do loopika przymocować zapięcie (np. karabińczyk)
  • do wyrobu kolczyków oprocz bigli/sztyftów/klipsów potrzebujemy drutu - wtedy zakańczamy kolczyk loopikiem, jeśli natomiast używamy innego materiału, możemy zakończyć np. kuleczką zaciskową. te małe metalowe (lub srebrne) kuleczki są niezwykle przydatne - mogą służyć jako element ozdobny, lub też trzymają wszystko na swoim miejscu jeśli się je zaciśnie szczypcami lub też zwykłymi cążkami do paznokci na odpowiedni miejscu drucika, linki etc. http://www.qnszt.pl/catalog/4/2676_k...m_srebrne.html
  • zawieszki/wisiorki - służą do wyrobu kolczyków, mocujemy je do bigla i dodatkowo ozdabiamy, doczepiając pojedyncze korale lub bardziej skomplikowane kształty (im bardziej ozdobna zawieszka tym prostsze i skromniejsze ozdabianie) np. http://www.qnszt.pl/catalog/158/1974...wiec_4_cm.html
  • przekładki to metalowe koraliki które służą jako "przerywnik", element łączący "główne" korale naszyjnika czy bransoletki. niektóre są bardzo ozdobne, niektóre to zwykłe "oponki". tych ozdobnych ie używa się już jako "przerywnika", tylko już do nich się dobiera elementy czy korale [głupio to wytłumaczyłam, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi ) np. http://www.qnszt.pl/catalog/7/2090_p...adka_4_mm.html lub http://www.qnszt.pl/catalog/7/2093_p...ylki_4_mm.html jako "przerywnik" sprawdzą się także rurki dystansowe, które "robią odstęp" między poszczególnymi koralami. rurki także bywają zwykłe, proste, ale także jakieś bardziej finezyjne. http://www.artfan.pl/product_info.ph...roducts_id=853 czy http://www.artfan.pl/product_info.ph...oducts_id=2135
  • miseczki (podkładki) są przeznaczone do "oprawy" korali - np. gdy zakańczają one kolczyki, to niektóre korale takie same na loopiku dość surowo wyglądają... miseczki są po to, żeby je jakoś ładnie zakończyć, ozdobić, lub ukryć dziurkę korala
  • elementy do wyrobu innych części biżuterii:
-BROSZKI: agrafki z oczkami http://www.qnszt.pl/catalog/21/2041_...nt_6_6_cm.html , agrafki z blaszką http://www.qnszt.pl/catalog/21/2039_...obna_3_cm.html , czy wspomniane wcześniej broszki z sitkiem;
-PIERŚCIONKI - pokazane wcześniej z sitkiem, ale są także takie z blaszką, tylko w tej chwili nie mogę znaleźć...
-BRELOCZKI: proste i zapinane - http://www.qnszt.pl/catalog/4/2514_brelok_prosty.html albo http://www.qnszt.pl/catalog/4/2516_brelok_zapinany.html2. Postawowe techniki
wymienię tylko dwie
a/ łączenie poszczególnych elementów nawleczonych na drucik i zakończonych z obu stron loopikami - na drucik (lub gotową szpilkę) nawleka się koralik/koraliki i znów robi loopik. następną część robimy tak samo (ew. zmieniamy korale na szpilce) i zahaczamy loopik o loopik i je dokładnie dociągamy, żeby się nie rozłączyły. tak powstaje swego rodzaju "łancuszek" (jeśli koraliki są maleńkie i nawleczone po jednym to faktycznie to wygląda jak łańcuszek ). można tak zrobićnp. bransoletkę, czy proste kolczyki, ale także tworzyć jakieś kształty, np. trójkątne z dyndającymi następnymi ogniwkami.
b/ wyplatanie z drobnicy. instrukcja - rysunek 1 (oczywuście trzeba dociągnąć cieniutki drucik i powstanie piramidka). zachęcam do tworzenia bardziej finezyjnych kształtów, ten jest najprostszy

ufff.... jestem pewna że o czymś zapomniałam, dlatego będę wdzięczna jeśli mnie poprawicie i coś dopiszecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rysunek 1.JPG (2,2 KB, 47026 załadowań)
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-10, 23:16   #8
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

No brawo Ola, niezle sie napracowalas, z pewnoscia przyda sie poczatkujacym...
... jesli bedzie im sie chcialo zajrzec na inne watki, zamiast od razu swoje z pytaniami zakladac
Ja jak pierwszy raz zajrzalam na to forum (ok pol roku temu), to nawet nie wiedzialam, ze bizu mozna "tymi recami". Stwierdzilam, ze skoro sie da, to ja tez tak chce. I jakos dalo sie nie meczyc innych pytaniami... Spedzilam kilka chyba tygodni na czytaniu forum - od dechy do dechy. Wszystkie potrzebne informacje typu "jak zaczac" znalazlam, wiec to chyba nie takie trudne, wystarczy chciec i nie miec lenia Teraz chetnie pomoge nowym, ale lenistwa nie "zniese" Tak wiec apeluje do poczatkujacych : jesli juz jakims cudem obejrzalyscie ten temat,a jeszcze cos nie jasne, to PRZEKOPCIE FORUM (zadne tam wyszukiwarki, tylko solidne czytanie calosci), slowo daje, ze znajdziecie wszystko co potrzebne!
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-10, 23:56   #9
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Święte słowa magia!! Dziewczyny!! Zanim zapytacie, przeszukajcie forum. Tutaj juz naprawdę WSZYSTKO co tylko można napisać o robieniu biżuterii zostało napisane!!
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 07:17   #10
RudaAB
Zadomowienie
 
Avatar RudaAB
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Chrzanów
Wiadomości: 1 781
GG do RudaAB
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez aniielica
Święte słowa magia!! Dziewczyny!! Zanim zapytacie, przeszukajcie forum. Tutaj juz naprawdę WSZYSTKO co tylko można napisać o robieniu biżuterii zostało napisane!!
Potwierdzam!
Zaczęłam miesiąc temu od CZYTANIA!!! Chyba nawet ze zrozumieniem!!!
Jest wszystko! Linki do sklepów, do instrukcji, do pomysłów, instrukcje, porady! WSZYSTKO!!!
RudaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 11:50   #11
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Trzeba tylko trochę chęci i cierpliwości, żeby to przeczytać

A tym, którym się nie chce, to od razu odradzam siadanie do koralików!

Skoro nie chce się Wam zrobić czegoś tak prostego jak przeczytanie paru tekstów, to tworzyć tez się Wam nie będzie chciało!
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-11, 12:36   #12
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

ola_gie, fajnie, tylko jeszcze by się przydało, żebyś wkleiła tak z 50 fotek przykładowego wykorzystania każdego z podanych półfabrykatów, no i tak z 10 fotek obrazujących techniki tworzenia kolczyków, i jeszcze napisz coś o tworzeniu korali i dokładnie opisz materiały z jakich mogą wykonane być poszczególne koraliki i kraj oraz region ich pochodzenia

Żartuję sobie...
A tak poważnie, to podziwiam, że Ci się chciało...
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 16:40   #13
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

oj podziwiam, podziwiam, ale szczerze powiem, nie chce mi sie czytac
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 22:41   #14
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Guga
nie musisz nie jesteś początkująca ani zielona w tych sprawach
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 23:24   #15
Frecia_28
Zadomowienie
 
Avatar Frecia_28
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łęczna/Warszawa
Wiadomości: 1 397
GG do Frecia_28
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

SUPER!! Takiego wątku brakowało

~~R.E.S.P.E.C.T~~
Ja już też miałam dość wątków typu "od czego zacząć"...grunt to chcieć coś zrobić a nie czekać na gotowe...sorki jeżeli kogoś uraziłam ale tak myślę. Ja też zanim zaczełam robić to przeczytałam kilka poradników poczytałam forum i stało się stworzyłam kilka swoich dzieł.
Naprawdę super wątek!!
Frecia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 08:56   #16
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Tez zaczelam od czytania. Swoich watkow mam chyba ze 3, przy czym kazdy jest prezentacja moich prac. Jak mialam jakies pytanie to podpinalam sie pod istniejacy watek.

A sorki, 4 watki sa moje W 4tym wrzucilam wszystko co sama wykopalam w necie o bizu (malo tego nie bylo )
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2006-06-12 o 11:29
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:26   #17
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

heh fajnie że ktoś docenił moją robotę chociaż oczywiście żerowałam na wiedzy, którą nabyłam w dużej mierze na tym forum... więc ten wątek powstał dzięki Wam wszystkim, dziewczyny
jak coś to mówicie co mam ew. dopisać!
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:31   #18
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

ola_gie, ja już powiedziałam co dopisać trzeba koniecznie
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 16:40   #19
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

ano faktycznie kraj i region pochodzenia...
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-13, 11:15   #20
Reniz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 155
Smile Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Witam! Mam do Was pytanie... Otóż nurtuje mnie pewien głupi problem. Jakiś czas temu kupiłam sobie śliczne kolczyki-ręczna robota i wówczas doszłam do wniosku, że bardzo łatwo jest samej wykonać takie cudeńka. Półfabrykaty znalazłam na allegro, niemniej jednak nie wiem co zrobić ze szpilkami??? Tzn. są dwa rodzaje:zakończone płasko lub oczkiem. Nie podoba mi się zakończenie "kuleczką zaciskową"-tymbardziej, że te kolczyki które kupiłam, z jednej strony szpilki są płaskie(na dole), natomiast z drugiej strony jest oczko. Jak mam to zrobić?? Może jest jakieś łatwe rozwiązanie-tylko ja jakoś nie moge na to wspaść?? Prosze o pomoc i rade
Reniz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 11:23   #21
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez Reniz
Witam! Mam do Was pytanie... Otóż nurtuje mnie pewien głupi problem. Jakiś czas temu kupiłam sobie śliczne kolczyki-ręczna robota i wówczas doszłam do wniosku, że bardzo łatwo jest samej wykonać takie cudeńka. Półfabrykaty znalazłam na allegro, niemniej jednak nie wiem co zrobić ze szpilkami??? Tzn. są dwa rodzaje:zakończone płasko lub oczkiem. Nie podoba mi się zakończenie "kuleczką zaciskową"-tymbardziej, że te kolczyki które kupiłam, z jednej strony szpilki są płaskie(na dole), natomiast z drugiej strony jest oczko. Jak mam to zrobić?? Może jest jakieś łatwe rozwiązanie-tylko ja jakoś nie moge na to wspaść?? Prosze o pomoc i rade
z Twojego opisu wynika że kolczyki są na szpilce z płaskim koncem /twz. gwóźdź/ nawleka się na nią koraliki a na drugim końcu robi loopika /to male kółeczko/ potrzebne sa tylko okrągłe szczypce
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-13, 12:24   #22
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

No właśnie to oczko o którym pisesz wykonała osoba, która robiła te kolczyki
trzeba się tego po prostu nauczyć
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 11:52   #23
Magda77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 257
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Bardzo dziękuję za ten wątek. Jestem początkująca i na razie zbieram informacje na temat robienia biżuterii. No może cos tam już dłubię, ale to takie tymczasowe ćwiczonka . Od jakiegoś czasu przeglądam to forum - czytam od deski do deski, bo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i podpatrzeć fajne pomysły. Ale wątek trafiony w 100%, bo przyznam, że troszkę mnie przeraził ten chaos Oczopląs!
Magda77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 12:04   #24
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez Magda77
Bardzo dziękuję za ten wątek. Jestem początkująca i na razie zbieram informacje na temat robienia biżuterii. No może cos tam już dłubię, ale to takie tymczasowe ćwiczonka . Od jakiegoś czasu przeglądam to forum - czytam od deski do deski, bo można się dowiedzieć ciekawych rzeczy i podpatrzeć fajne pomysły. Ale wątek trafiony w 100%, bo przyznam, że troszkę mnie przeraził ten chaos Oczopląs!

No wreszcie ktos prace Oli docenil
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 12:20   #25
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

jakto wreszcie, większość przecież uważa, że Ola się napracowała i na pewno się przyda to właśnie takim osobom jak Magda,
ostatnio ktoś założył wątek o szczypcach i tam też prawie wszystkie pisały, że Ola się napracowała
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 12:33   #26
maghia
Rozeznanie
 
Avatar maghia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 946
GG do maghia
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

Nikki, po prostu Magdzie pochwala sie nalezy, bo czytanie takich watkow jest jeszcze nieco malo popularne wsrod nowych uzytkowniczek
maghia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 12:37   #27
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Kurs dla totalnie zielonych ;)

o tak dla Magdy jak najbardziej
wnerwia mnie jak ktoś nie szanuje pracy innych wrr
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 18:47   #28
aga_st
Zakorzenienie
 
Avatar aga_st
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ktw
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kurs Dla Totalnie Zielonych ;)

witam, odpowiedni tytuł dla odpowiedniej osoby , czyli dla mnie. Jestem ziolona nie tylko co do bizuterii z koralików ale i a tym forum. Mam wieka prosbe, marzy mi sie bransoletka szeroka, oczywiscie kupiłam juz duzo rzeczy zeby ja zrobic lae nie mam pojecia jak!!!! prosze ratujcie!!!
aga_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 18:50   #29
myaaa1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 039
Dot.: Kurs Dla Totalnie Zielonych ;)

Cytat:
Napisane przez aga_st
witam, odpowiedni tytuł dla odpowiedniej osoby , czyli dla mnie. Jestem ziolona nie tylko co do bizuterii z koralików ale i a tym forum. Mam wieka prosbe, marzy mi sie bransoletka szeroka, oczywiscie kupiłam juz duzo rzeczy zeby ja zrobic lae nie mam pojecia jak!!!! prosze ratujcie!!!
szeroka tzn? moze jakies przykładowe zdjecie?
myaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-14, 19:04   #30
aga_st
Zakorzenienie
 
Avatar aga_st
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: ktw
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kurs Dla Totalnie Zielonych ;)

wiesz co, no niewiem, raczej cos prostego i nieduzego, bo tak naprawde to powiedzmy ze jestem w trakcie kupowania : http://allegro.pl/item108222038__morska_ozd obna_bransoleta_.html
i ogolnie uwielbiam szeroka bizuterie, atera zchiałabym sobie zrobic taka bransoletke no nieiwem moze kolo3 moze 4 centymetrów / mzoe dla Was o nieeszeroka ale dla mnei zpewnoscia/ no i chciałabym jakis szablon jak to poukładac zeby to takie było, plisss pomoz mi , pozdrawiam
aga_st jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-21 20:29:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.