Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-24, 02:02   #451
mlynarzowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może ja też się pobawię, zobaczymy, czy wasze typy będą się zgadzały z tym, jak ja siebie określam

1. Jak się opalasz - bardzo powoli, od razu na oliwkowy brąz
2. Kolor oczu - ciemno brązowe, z ciemną oprawą
3. Piegi - przy dużej ekspozycji na słońce, takie szarobrązowe, szybko znikają

4. Cera - bardzo jasna, zimna, zimą ziemista

5. Naturalny kolor włosów - średni brąz, raczej chłodny

6. Kolor ust - ?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nasyconych. Najlepiej w czerwieniach (karminowych, malinowych), mocnych brązach, czerniach, może być mocny ciemny fiolet, wyraźny róż, albo róż paselowy (byle nie spopielały), biel. Fatalnie wyglądam we wszystkich odcieniach błękitu i w zieleniach (zwłaszcza miętowej zieleni), no, ewentualnie może być nasycona zieleń jak trawa na wiosnę.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
wszystkie są ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Najlepiej wyglądam w mocnych, nasyconych kolorach. Zgaszone albo szare mogą być, jeśli jest jakiś mocny akcent kolorystyczny.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tylko w towarzystwie mocnych kolorów (chociażby apaszka albo duży wisior).


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie lepsze są kolory ciepłe i złoto. Chociaż ostatnio odkryłam błękitne i chabrowe cienie do powiek...

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie zwracałam na to uwagi, w sumie mam i takie, i takie ubrania.

(zdjęcie sprzed jakiegoś roku, od tego czasu pozbyłam się niedoskonałości na skórze i mam za 2 tony ciemniejsze włosy)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 45bfea6b33.jpg (57,1 KB, 16 załadowań)
mlynarzowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 02:14   #452
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mlynarzowna Pokaż wiadomość
To może ja też się pobawię, zobaczymy, czy wasze typy będą się zgadzały z tym, jak ja siebie określam

1. Jak się opalasz - bardzo powoli, od razu na oliwkowy brąz
2. Kolor oczu - ciemno brązowe, z ciemną oprawą
3. Piegi - przy dużej ekspozycji na słońce, takie szarobrązowe, szybko znikają

4. Cera - bardzo jasna, zimna, zimą ziemista

5. Naturalny kolor włosów - średni brąz, raczej chłodny

6. Kolor ust - ?

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Nasyconych. Najlepiej w czerwieniach (karminowych, malinowych), mocnych brązach, czerniach, może być mocny ciemny fiolet, wyraźny róż, albo róż paselowy (byle nie spopielały), biel. Fatalnie wyglądam we wszystkich odcieniach błękitu i w zieleniach (zwłaszcza miętowej zieleni), no, ewentualnie może być nasycona zieleń jak trawa na wiosnę.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
wszystkie są ok.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Najlepiej wyglądam w mocnych, nasyconych kolorach. Zgaszone albo szare mogą być, jeśli jest jakiś mocny akcent kolorystyczny.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?
Tylko w towarzystwie mocnych kolorów (chociażby apaszka albo duży wisior).


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Zdecydowanie lepsze są kolory ciepłe i złoto. Chociaż ostatnio odkryłam błękitne i chabrowe cienie do powiek...

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Nie zwracałam na to uwagi, w sumie mam i takie, i takie ubrania.

(zdjęcie sprzed jakiegoś roku, od tego czasu pozbyłam się niedoskonałości na skórze i mam za 2 tony ciemniejsze włosy)
Czyli mam rozumieć, że już nasz swój typ?
Dziwne, bo najpierw opisujesz chłodne kolory jako najbardziej ci pasujące, a potem piszesz że ciepłe i złoto. Zwykle zalecam w takich wypadkach przymiarkę kolorów, więc tobie też zalecę. Zresztą nie wiadomo, jakie złoto masz na myśli.

Ogólnie przy takich odpowiedziach najbardziej prawdopodobna wydaje się chłodna zima. Jednak nie wykluczam innych podtypów zimy lub ciemnej jesieni. Przymiarka kolorów w domu powinna rozwiać te wątpliwości. Powinnaś też sprawdzić czy faktycznie nie ma różnicy między śnieżną bielą, kremowym i ecru oraz głęboką czernią, grafitowym i cimenym brązem. To że żaden nie jest zły, nie znaczą że wszystkie są równie dobre.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 02:45   #453
mlynarzowna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Lepszy jest ciemny brąz. Ecru zwykle odpada, chyba że nie ma zbyt wyraźnych tonów.
Niby zima - ale co to za zima, która w błękitach wygląda, jakby się z kostnicy urwała? (niebieskie stroje powodują, że widać mi wszystkie żyły i robię się trupioblada). Wolę złoto, bo srebro jedynie podkreśla moją ziemistą bladość.
mlynarzowna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 10:17   #454
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Cool Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Vampierzu, mam jeszcze jedno pytanie, mam ochotę na zmianę, jeszcze się nie zdecydowałam, ale zbieram informacje jakby co :

Pamiętam,jak kiedyś w wątku wypisałaś zgaszone kolory włosów. Odszukałam ten post i wyczytałam, że np. złamane są naturalne brązy, złote, mahoniowe. Jeśli zrobiłabym sobie ciemniejszy brąz, ale właśnie z tej gamy? Jaki mógłby być efekt?


Tutaj np. mam ciemny brąz złoty (za ciemny pewnie byłby?):
http://immenseness.blogspot.com/2012...on-ciemny.html


Albo średni brąz: (chyba ten byłby odpowiedniejszym kolorem)

http://www.ekobieca.pl/pol_pm_Marion...raz-5378_1.jpg
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 13:11   #455
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mlynarzowna Pokaż wiadomość
Lepszy jest ciemny brąz. Ecru zwykle odpada, chyba że nie ma zbyt wyraźnych tonów.
Niby zima - ale co to za zima, która w błękitach wygląda, jakby się z kostnicy urwała? (niebieskie stroje powodują, że widać mi wszystkie żyły i robię się trupioblada). Wolę złoto, bo srebro jedynie podkreśla moją ziemistą bladość.
Dlatego mówię - przymiarka. Bo często sobie wbijamy coś do głowy tak naprawdę nie wypróbowując wszystkich kolorów. Na przykład ja nie wiem o jakich błękitach ty mówisz. Naprawdę warto spojrzeć na siebie świeżym okiem, inaczej, wyniki są na ogół zaskakujące. Ja kiedyś myślałam, że jest mi dobrze w prawie wszystkich kolorach z wyjątkiem najbardziej zgniłych ciepłych a zgaszone chłodne wręcz lubiłam. Ale potem odkryłam, że wydawało mi się, bo jednak po porównaniu i starannym przyjrzeniu się widać, że tylko kolory czystej zimy dają świetny efekt, inne są co najwyżej dobre, a moje tak lubiane zgaszone chłodne nadają mi niezdrowy wygląd.

Dobrze jest zrozumieć swój typ kolorystyczny, to pozwala również zaakceptować pewne cechy, które możemy uważać za wady. Ty piszesz, że jesteś ziemista, blada, niebieskawa. Teraz ja nie wiem, czy te cechy są wynikiem noszenia złego koloru czy są to neutralne cechy obecne cały czas i należy je otoczyć harmonizującymi kolorami. Jeśli ktoś jest naprawdę niebieskawy i ziemisty a do tego nie jest mu źle w ciepłych kolorach to wychodzi ciemna zima. Ale jest całkiem duża możliwość że coś źle oceniasz i jesteś zupełnie innym typem.


Jeśli ciemny brąz jest lepszy od czerni i ciemnej szarości to wychodzi jednak typ ciepły. Więc skąd niebieskawy kolor karnacji? Prawdopodobnie przez noszenie zbyt ciepłych kolorów. Do tego dodajmy niewłaściwy poziom czystości kolorów i recepta na niezdrowy koloryt gotowa. Może jesteś ciemną jesienią, w tym wypadku kolory bardzo czyste i chłodne to nie jest dobry pomysł.

Czasem też problemem jest brak akceptacji dla naturalnego wyglądu, bo za ideał uważamy inny podtyp kolorystyczny. Często jest to właśnie unikanie niektórych kolorów "bo wyglądam blado jak trup". Jeśli masz jasną karnacje to wyglądasz "blado", byle nie była to niezdrowa bladość. Ludzie maja różne gusty, a dla wielu jeśli się nie jest opalonym to od razu "niezdrowo, blado, trup". A nie daj boże jasna cera przy mocnej oprawie oczu, ciemnych włosach czy ciemnych ustach, od razu panika.

---------- Dopisano o 13:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Vampierzu, mam jeszcze jedno pytanie, mam ochotę na zmianę, jeszcze się nie zdecydowałam, ale zbieram informacje jakby co :

Pamiętam,jak kiedyś w wątku wypisałaś zgaszone kolory włosów. Odszukałam ten post i wyczytałam, że np. złamane są naturalne brązy, złote, mahoniowe. Jeśli zrobiłabym sobie ciemniejszy brąz, ale właśnie z tej gamy? Jaki mógłby być efekt?


Tutaj np. mam ciemny brąz złoty (za ciemny pewnie byłby?):
http://immenseness.blogspot.com/2012...on-ciemny.html


Albo średni brąz: (chyba ten byłby odpowiedniejszym kolorem)

http://www.ekobieca.pl/pol_pm_Marion...raz-5378_1.jpg
No cóż, nie wiemy jak wyjdzie, dopóki nie spróbujesz, tyle że brązowa farba kiepsko schodzi, więc nie wiem czy warto ryzykować, chyba że właśnie szamponetką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 17:07   #456
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ooo a moze mi pomozecie okreslic typ urody? probowalam kiedys sama ale jakos mi roznie wychodzilo;/ -chyba jakis cieply mam, zima na pewno nie ale dokladnie jaki to nie wiem

1. Jak się opalasz
- opalam sie dosc powoli ale nigdy na czerwono, kolor taki zlocisty, w mocny braz nie jestem w stanie sie opalic
2. Kolor oczu -oczy zielone brwi i rzesy zdecydowanie ciemne
3. Piegi -brak
4. Cera - teraz jak jestem opalona to odcien jest cieply ale czesto jestem dosc blada, zawsze mam rumience-rozowe i latwo sie rumienie
5. Naturalny kolor włosów - o tyle o ile pamietam :P to sredni braz ze zlotymi refleksami od slonca
6. Kolor ust różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze mi chyba w jasnych i delikatnych(delikatny roz, biel) albo w nasyconych zieleniach i blekitach, zle w czerwonym
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
biel tak-wszystkie odcienie ok,
bardzo ciemny braz ok,
szarego nei lubie,
co do czerni to wygladam dobrze tylko jesli mam gleboki dekolt czyli chyba nie?
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? raczej w miare
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
ciezko mi okreslic,bo ogolnie nie lubie takich kolorow, ale chyba lepiej wygladam np w graficie niz w czerni
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
zloto bardziej niz srebro,
co do kolorow to wydaje mi sie ,ze jedne i drugie ale zalezy juz od koloru bo sa takie w ktorych generalnie zle wygladam(czerwony jakos najgorzej)
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - w monochromatycznych najlepeij
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 18:07   #457
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
Ooo a moze mi pomozecie okreslic typ urody? probowalam kiedys sama ale jakos mi roznie wychodzilo;/ -chyba jakis cieply mam, zima na pewno nie ale dokladnie jaki to nie wiem

1. Jak się opalasz
- opalam sie dosc powoli ale nigdy na czerwono, kolor taki zlocisty, w mocny braz nie jestem w stanie sie opalic
2. Kolor oczu -oczy zielone brwi i rzesy zdecydowanie ciemne
3. Piegi -brak
4. Cera - teraz jak jestem opalona to odcien jest cieply ale czesto jestem dosc blada, zawsze mam rumience-rozowe i latwo sie rumienie
5. Naturalny kolor włosów - o tyle o ile pamietam :P to sredni braz ze zlotymi refleksami od slonca
6. Kolor ust różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze mi chyba w jasnych i delikatnych(delikatny roz, biel) albo w nasyconych zieleniach i blekitach, zle w czerwonym
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń?
biel tak-wszystkie odcienie ok,
bardzo ciemny braz ok,
szarego nei lubie,
co do czerni to wygladam dobrze tylko jesli mam gleboki dekolt czyli chyba nie?
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? raczej w miare
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
ciezko mi okreslic,bo ogolnie nie lubie takich kolorow, ale chyba lepiej wygladam np w graficie niz w czerni
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
zloto bardziej niz srebro,
co do kolorow to wydaje mi sie ,ze jedne i drugie ale zalezy juz od koloru bo sa takie w ktorych generalnie zle wygladam(czerwony jakos najgorzej)
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - w monochromatycznych najlepeij
Zrób sobie przymiarkę i obejrzyj palety podtypów na moim blogu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 18:56   #458
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Zrób sobie przymiarkę i obejrzyj palety podtypów na moim blogu.
wiesz w jakis uproszczonych testach to zawzse myslalam,ze jestem jesienia ale wg palet kolorow to obstawialabym siebie jako jasna wiosne - fajny blog!
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 20:28   #459
seven77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - dość szybko, od razu na taki złoty brąz, ale nigdy nie umiem opalić się tak ciemno, jak moja rodzina.
2. Kolor oczu - ciemnobrązowe, prawie czarne
3. Piegi - Nie mam
4. Cera - blada, nie umiem określić koloru, bardzo rzadko się rumienię
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, przeważają przebłyski srebra, chociaż trafiały się złote
6. Kolor ust - różowy
7. Kolory- Czuję się dobrze różowym (ale to mój ulubiony kolor i może dlatego ) bardzo dobrze wyglądam w zimnych niebieskich bluzkach, źle w mdłych, beżowych.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - tak
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - tak
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - nie mam pojęcia, chyba pasują mniej, niż intensywne kolory.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - myślę, że raczej zimne. Źle czuję się w złotawych, pomarańczowych rzeczach.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -Raczej mogę.

Dodaję zdjęcia, żeby było prościej. Bardzo podobają mi się czerwone usta, ale nie wiem, czy mi pasują, więc przy okazji proszę o opinię dziękuję bardzo.

1 zdjęcie- naturalny kolor włosów. Teraz mam takie rudawe, ale muszę przyznać, że mi nie pasują. Planuję sobie zrobić taki ciemny chłodny brąz.

Edytowane przez seven77
Czas edycji: 2013-06-26 o 10:28
seven77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 21:26   #460
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To ja nadpiszę się dalej w tonie zaczętym przez mhm0808... Też mam podobne wątpliwości - soft summer czy autumn, pozostałe typy raczej wykluczyłam.

Robię różne przymiarki sklepowe, także z pomadkami, generalnie wygrywają kolory bliskie neutralności (większość różowych pomadek nie pasuje mi). Ale stąd pytanie - czy możesz nam podpowiedzieć jakieś kolory makijażowe, które tylko jednemu z tych typów będą pasować? Bo wydaje mi się, że dużo łatwiej określić, co lepiej pasuje właśnie w makijażu, niż w ubraniach (przynajmniej mnie).
Mnie się na przykład nie udało nigdy znaleźć odcienia niebieskiego cienia, w którym wyglądałabym naprawdę dobrze, ale może słabo szukałam. Czy to wskazuje znowu na typ ciepły???
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-24, 22:21   #461
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez seven77 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - dość szybko, od razu na taki złoty brąz, ale nigdy nie umiem opalić się tak ciemno, jak moja rodzina.
2. Kolor oczu - ciemnobrązowe, prawie czarne
3. Piegi - Nie mam
4. Cera - blada, nie umiem określić koloru, bardzo rzadko się rumienię
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, przeważają przebłyski srebra, chociaż trafiały się złote
6. Kolor ust - różowy
7. Kolory- Czuję się dobrze różowym (ale to mój ulubiony kolor i może dlatego ) bardzo dobrze wyglądam w zimnych niebieskich bluzkach, źle w mdłych, beżowych.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - tak
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? - tak
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? - nie mam pojęcia, chyba pasują mniej, niż intensywne kolory.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - myślę, że raczej zimne. Źle czuję się w złotawych, pomarańczowych rzeczach.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -Raczej mogę.

Dodaję zdjęcia, żeby było prościej. Bardzo podobają mi się czerwone usta, ale nie wiem, czy mi pasują, więc przy okazji proszę o opinię dziękuję bardzo.

1 zdjęcie- naturalny kolor włosów. Teraz mam takie rudawe, ale muszę przyznać, że mi nie pasują. Planuję sobie zrobić taki ciemny chłodny brąz.
Na tym drugim zdjęciu wyglądasz strasznie ciepło, ale to chyba kwestia oświetlenia, bo na pozostałych wyglądasz inaczej. Szkoda, że nie dałaś wyraźnego zdjęcia twarzy bez makijażu.

Powinnaś zrobić przymiarkę kolorów, a najprawdopodobniejsze wydają się podtypy zimy lub intensywna wiosna.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-25, 08:57   #462
seven77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Na tym drugim zdjęciu wyglądasz strasznie ciepło, ale to chyba kwestia oświetlenia, bo na pozostałych wyglądasz inaczej. Szkoda, że nie dałaś wyraźnego zdjęcia twarzy bez makijażu.

Powinnaś zrobić przymiarkę kolorów, a najprawdopodobniejsze wydają się podtypy zimy lub intensywna wiosna.
No tak, na tym drugim zdjęciu było dziwne światło. Przeglądnęłam jeszcze swoje stare zdjęcia i na wszystkich włosy mają srebrny blask. Intensywna wiosna z tego co widziałam w paletach chyba odpada, bo źle mi w takich beżowo-morelowych kolorach.
Dziękuję bardzo za pomoc
seven77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 10:55   #463
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
To ja nadpiszę się dalej w tonie zaczętym przez mhm0808... Też mam podobne wątpliwości - soft summer czy autumn, pozostałe typy raczej wykluczyłam.

Robię różne przymiarki sklepowe, także z pomadkami, generalnie wygrywają kolory bliskie neutralności (większość różowych pomadek nie pasuje mi). Ale stąd pytanie - czy możesz nam podpowiedzieć jakieś kolory makijażowe, które tylko jednemu z tych typów będą pasować? Bo wydaje mi się, że dużo łatwiej określić, co lepiej pasuje właśnie w makijażu, niż w ubraniach (przynajmniej mnie).
Mnie się na przykład nie udało nigdy znaleźć odcienia niebieskiego cienia, w którym wyglądałabym naprawdę dobrze, ale może słabo szukałam. Czy to wskazuje znowu na typ ciepły???

coś czuję, że musimy się spotkać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 16:00   #464
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
To ja nadpiszę się dalej w tonie zaczętym przez mhm0808... Też mam podobne wątpliwości - soft summer czy autumn, pozostałe typy raczej wykluczyłam.

Robię różne przymiarki sklepowe, także z pomadkami, generalnie wygrywają kolory bliskie neutralności (większość różowych pomadek nie pasuje mi). Ale stąd pytanie - czy możesz nam podpowiedzieć jakieś kolory makijażowe, które tylko jednemu z tych typów będą pasować? Bo wydaje mi się, że dużo łatwiej określić, co lepiej pasuje właśnie w makijażu, niż w ubraniach (przynajmniej mnie).
Mnie się na przykład nie udało nigdy znaleźć odcienia niebieskiego cienia, w którym wyglądałabym naprawdę dobrze, ale może słabo szukałam. Czy to wskazuje znowu na typ ciepły???
W ogóle niebieski cień jest trudny - często wygląda nienaturalnie, rzuca się w oczy, łatwo uzyskać tandetny efekt. Nie do każdego koloru oczu pasuje. A jaki odcień byłby potrzebny? Dla typów łagodnych mocno zgaszony, bliski neutralności, tyle że dla lata chłodniejszy, dla jesieni cieplejszy. To raczej musiałoby wyglądać mdło w pudełku, możliwe że coś takiego w ogóle trudno znaleźć w sklepie.

Kolorów poszukam, ogólnie dla lata chłodniejsze, dla jesieni cieplejsze. Co do pomadek to może być też kwestia kontrastu z karnacją (np. są za kontrastowe dla ciebie) albo braku odpowiedniego odcienia, ostatnio są modne raczej bardziej intensywne róże, a odpowiednio zgaszone to byłyby już bardziej różowocieliste szminki - takie z dodatkiem beżyku lub wręcz szarości.

Ogólnie to lepiej makijaż próbować w sklepie takim jak Inglot, gdzie jest wybór różnych wersji jednego koloru, bo to daje lepsze pojęcie o różnicach w kolorze. W zwykłych drogeriach jest tak, że na każdym stoisku jest raczej mały wybór cieni i w podobnych kolorach - bo firmy trzymają się trendów. No i raczej wypuszczają to, co wiedzą, że się dobrze sprzeda.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 16:04   #465
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

"Odnalazłam" swój odcień fuksji
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 17:33   #466
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W ogóle niebieski cień jest trudny - często wygląda nienaturalnie, rzuca się w oczy, łatwo uzyskać tandetny efekt. Nie do każdego koloru oczu pasuje. A jaki odcień byłby potrzebny? Dla typów łagodnych mocno zgaszony, bliski neutralności, tyle że dla lata chłodniejszy, dla jesieni cieplejszy. To raczej musiałoby wyglądać mdło w pudełku, możliwe że coś takiego w ogóle trudno znaleźć w sklepie.

Kolorów poszukam, ogólnie dla lata chłodniejsze, dla jesieni cieplejsze. Co do pomadek to może być też kwestia kontrastu z karnacją (np. są za kontrastowe dla ciebie) albo braku odpowiedniego odcienia, ostatnio są modne raczej bardziej intensywne róże, a odpowiednio zgaszone to byłyby już bardziej różowocieliste szminki - takie z dodatkiem beżyku lub wręcz szarości.

Ogólnie to lepiej makijaż próbować w sklepie takim jak Inglot, gdzie jest wybór różnych wersji jednego koloru, bo to daje lepsze pojęcie o różnicach w kolorze. W zwykłych drogeriach jest tak, że na każdym stoisku jest raczej mały wybór cieni i w podobnych kolorach - bo firmy trzymają się trendów. No i raczej wypuszczają to, co wiedzą, że się dobrze sprzeda.
Ech, te wszystkie "chłodniejsze", "cieplejsze" mnie dobijają... No bo przecież zazwyczaj kupując ciuch czy cień nie wybieramy z wachlarza kolorów.
A może nie ma takiego znaczenia, czy to zgaszone lato, czy jesień, ważne, żeby trzymać się kolorów zgaszonych i tyle??
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 17:48   #467
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

...Ogólnie to lepiej makijaż próbować w sklepie takim jak Inglot, gdzie jest wybór różnych wersji jednego koloru, bo to daje lepsze pojęcie o różnicach w kolorze. W zwykłych drogeriach jest tak, że na każdym stoisku jest raczej mały wybór cieni i w podobnych kolorach - bo firmy trzymają się trendów. No i raczej wypuszczają to, co wiedzą, że się dobrze sprzeda.
Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Ech, te wszystkie "chłodniejsze", "cieplejsze" mnie dobijają... No bo przecież zazwyczaj kupując ciuch czy cień nie wybieramy z wachlarza kolorów.
A może nie ma takiego znaczenia, czy to zgaszone lato, czy jesień, ważne, żeby trzymać się kolorów zgaszonych i tyle??
nie wiem, jak tam w Inglocie, ale osobiście polecam MACa (jak będziesz miała okazję, bo w Łodzi raczej nie ma wybór odcieni cieni jest oszałamiający możesz spr. na stronie:KLIK (jak klikniesz na kwadracik z kolorem to będzie krótki opis także)
Poza tym bardzo kompetentne, dobrze przeszkolone konsultantki tam pracują. A jak potrzebujesz jakiegoś konkretnego odcienia to może dziewczyny w wątku macowym pomogą
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-25, 18:09   #468
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Ech, te wszystkie "chłodniejsze", "cieplejsze" mnie dobijają... No bo przecież zazwyczaj kupując ciuch czy cień nie wybieramy z wachlarza kolorów.
A może nie ma takiego znaczenia, czy to zgaszone lato, czy jesień, ważne, żeby trzymać się kolorów zgaszonych i tyle??
No niestety, to jest problem, że sklepy sprzedają to co jest aktualnie modne albo spodobało się projektantowi, a nie kilka rodzajów kolorów dla różnych typów urody.

I tak zawsze wszystko powinno się przymierzyć/wypróbowac, nieważne czy używamy analizy kolorystycznej czy nie, nigdy nie będzie tak, że każdy kolor będzie super. Po prostu analiza kolorystyczna sporo ułatwia, bo wiesz, czego mniej więcej szukać, a czego nie warto kupować.

Skoro nie ma dużego wyboru, i tak przynajmniej wiesz, żeby trzymać się mocno zgaszonych i neutralnych - oczywiście już takie ograniczenie bardzo ułatwia. W pewnym momencie się pewnie i tak zorientujesz, czy lato czy jesień

Z kosmetykami jest jeszcze ta trudność, że mogą inaczej wypadać na skórze... ogólnie bezpieczniejsze są formuły mniej kryjące, bo bardziej się dopasowują do koloru skóry. No i przygaszonym typom lepiej jest w macie.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Aha, i na fejsbuku są też grupy

Soft summer:
http://www.facebook.com/groups/199981770130641/?fref=ts
Soft autumn:
http://www.facebook.com/pages/Soft-A...451069?fref=ts

Zwykle dodają zdjęcia palet i znalezione przez siebie kosmetyki pasujące do palet, itp. Większość to Amerykanki, więc nie wszystko będzie łatwo dostępne, ale część kosmetyków jest też dostępna w Polsce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:22   #469
AgulecA
Raczkowanie
 
Avatar AgulecA
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 88
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam,mogłabym poprosić o pomoc ??

1. Jak się opalasz - ciężko(najpierw na czerwono . Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- ciemne, .. tęczówki maja ciemniejsza obwódkę, mam plamki ,brwi i rzęsy jasne


3. Piegi -tak mam ale tylko latem, lekko brązowe

4. Cera - Ciepły brzoskwiniowy, rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz,mam złotawo-brązowe przebłyski


6. Kolor ust ciepły, nasycona brzoskwinia

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle mi w odcieniach różu, dobrze czuje się w turkusie oraz czanrym, białym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Zalezy co to jest , ale raczej jaskrawe w miarę


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? bardziej kolory ciepłe, złoty pasuje bardziej

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- tak pasuja mi różne kontrasty


Z góry dziekuje
__________________
Czekam i czekam..




Zakochana
AgulecA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-26, 23:49   #470
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AgulecA Pokaż wiadomość
Witam,mogłabym poprosić o pomoc ??

1. Jak się opalasz - ciężko(najpierw na czerwono . Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy


2. Kolor oczu
- ciemne, .. tęczówki maja ciemniejsza obwódkę, mam plamki ,brwi i rzęsy jasne


3. Piegi -tak mam ale tylko latem, lekko brązowe

4. Cera - Ciepły brzoskwiniowy, rumienie się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - jasny brąz,mam złotawo-brązowe przebłyski


6. Kolor ust ciepły, nasycona brzoskwinia

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Źle mi w odcieniach różu, dobrze czuje się w turkusie oraz czanrym, białym

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Tak pasuje


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Zalezy co to jest , ale raczej jaskrawe w miarę


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Raczej nie

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? bardziej kolory ciepłe, złoty pasuje bardziej

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- tak pasuja mi różne kontrasty


Z góry dziekuje
Polecałabym przymiarkę kolorów (instrukcja jest u mnie na blogu).
Jeśli faktycznie dobrze ci w czystych, intensywnych i ciepłych kolorach to wychodzi wiosna.
Z tym, że radziłabym ci się lepiej przyjrzeć odcieniom bieli i czerni, a raczej prawie białych i prawie czarnych kolorów.
Sprawdź też jak wyglądają kolory przygaszone brązem (tzw. zgniłe) i czy tolerujesz jakieś chłodniejsze kolory czy absolutnie nie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 09:14   #471
martucha1488
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Raczej szybko, odcień jest dziwny, niby złotawy ale trochę przykurzony (zwłaszcza na nogach)

2. Kolor oczu -

szare z granatową obwódką, mam ze dwie brązowe plamki, ale są zauważalne dopiero jak się przyjrzy.

brwi - popielate, rzęsy jasno brązowe, szarawe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
raczej już nie występują, czasem w lato i są szarawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Raczej chłodny róż, rumieniec mocno różowy

5. Naturalny kolor włosów -

popielaty blond, refleksy wydają się być lekko miedziane, rudawe

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

raczej róż, pudrowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w granatach, beżach, gorzej w czerwieni, pomarańczu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czerń jak najbardziej, w pozostałych wymienionych jest ok.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej nie pasują. Twarz wydaje się być wtedy z masą przebarwień, widać wszystkie niedoskonałości.
Jedynie niebieski jakoś wchodzi w gre.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Pasują, zwłaszcza zgaszony róż. Z zielenią juz gorzej.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Raczej zimne, ale to tylko moja opinia.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Nigdy ich tak nie zestawiam, wybieram raczej gładkie wzory przy twarzy.



Z góry dzięki za pomoc
__________________
eat clean, train hard, love the most, no excuses

Edytowane przez martucha1488
Czas edycji: 2013-06-28 o 09:28
martucha1488 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 12:20   #472
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez martucha1488 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo).
Raczej szybko, odcień jest dziwny, niby złotawy ale trochę przykurzony (zwłaszcza na nogach)

2. Kolor oczu -

szare z granatową obwódką, mam ze dwie brązowe plamki, ale są zauważalne dopiero jak się przyjrzy.

brwi - popielate, rzęsy jasno brązowe, szarawe.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
raczej już nie występują, czasem w lato i są szarawe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Raczej chłodny róż, rumieniec mocno różowy

5. Naturalny kolor włosów -

popielaty blond, refleksy wydają się być lekko miedziane, rudawe

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

raczej róż, pudrowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze się czuję w granatach, beżach, gorzej w czerwieni, pomarańczu

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Czerń jak najbardziej, w pozostałych wymienionych jest ok.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Raczej nie pasują. Twarz wydaje się być wtedy z masą przebarwień, widać wszystkie niedoskonałości.
Jedynie niebieski jakoś wchodzi w gre.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Pasują, zwłaszcza zgaszony róż. Z zielenią juz gorzej.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.

Raczej zimne, ale to tylko moja opinia.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Nigdy ich tak nie zestawiam, wybieram raczej gładkie wzory przy twarzy.



Z góry dzięki za pomoc
To brzmi jak lato, ew. łagodna jesień. Od tych typów mogłabyś zacząć.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-28, 22:24   #473
kasiulakasiakatarzyna
Raczkowanie
 
Avatar kasiulakasiakatarzyna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
GG do kasiulakasiakatarzyna
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz? - szybko, a odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - ciemne, prawie czarne, ich kolor jest czysty.Oprawa oczu ciemno brązowa, zdecydowana
3. Piegi - brak
4. Cera - Odcień ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny. Czasem ma złotawo-brązowe przebłyski, czasem mysie, bardziej popielate
6. Kolor ust- jest dość jasny, różowy
7. Czuję się dobrze w butelkowej zieleni, musztardowym, czarnym, bordowym, granacie, a źle podkreślają moją urodę beże, rozmyte kolory, pudrowe róże, mocny chabrowy.
8. Pasuje mi czysta biel i czysta czerń oraz ciemny brąz
9. Nie wiem czy pasują mi kolory ekstremalnie jaskrawe i jaskrawe w miarę, nie czuję się w nich dobrze, nie noszę ich
10. Nie pasują mi kolory szarawe, zgaszone, z wyjątkiem brudnego różu
11. Pasują mi kolory i ciepłe i zimne, nie wiem czy złoto czy srebro
12. Mogę zestawiać kolory kontrastowo

CZYM JESTEM?

Edytowane przez kasiulakasiakatarzyna
Czas edycji: 2013-06-28 o 22:26
kasiulakasiakatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 23:06   #474
dark_paradise
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prosiłabym o pomoc. Wiele razy próbowałam określić swój typ urody lecz zawsze coś nie pasowało...
1. Jak się opalasz - nie opalam się lecz jak już to ciężko, zawsze jestem potem czerwona przez 2-3 dni a następnie opalenizna robi się taka brudna, brzoskwiniowa.


2. Kolor oczu - Kolor oczu: piwne z lekkim złotym połyskiem. obwódka jest ciemniejsza.
Oprawa: Brwi - ciemny blond z złotym połyskiem. Rzęsy mało widoczne, jasne.


3. Piegi - nie ma.


4. Cera - Zdecydowanie chłodna, bardzo jasna, zaróżowiona, mam widoczne różowe rumieńce i trochę popękanych naczynek.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z złotym połyskiem.


6. Kolor ust - jasny, pudrowy róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w czerni, ciemnej zieleni, bordo, niebieskim kolbatowym, fioletowym, liliowym.
Okropnie wyglądam w brązie, pomarańczowym, różowym, jasno niebieskim.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta czerń - pasuje. Czysta biel - pasuje lecz podkreśla moje wszystkie różowe plamki na ciele...
Ciemno szary również pasuje, brąz nie, kremowy tak - jeżeli jest chłodny ale i tak się z nim zlewam, więc unikam.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, jednak w miarę, np. cytrynowy lub fuksja odpadają.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie pasują ani trochę.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Kolory ciepłe lecz ciemne, zimne również. Złoto do mnie pasuje. Srebro już niekoniecznie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wyglądam lepiej w wzorach dużych lecz symetrycznych i regularnych, np. paski, kropki. Kontrast - dobrze wyglądam jak mam czarna marynarkę i białą koszulę, fioletowy sweter i żółtą bluzkę.


Wydaje mi się ze jestem zimą, lecz te złote połyski psują wszystko.
Proszę o poradę.
dark_paradise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 00:21   #475
jusianek
Raczkowanie
 
Avatar jusianek
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc, kiedy sama próbuję znaleźć swój typ to za każdym razem wychodzi mi co innego

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko, odcień złoto-brązowy, na koniec wakacji jestem zawsze bardzo mocno opalona,


2. Kolor oczu - oczy piwne (jasny brąz), obwódka nie rzuca się za bardzo w oczy, brwi i rzęsy są koloru ciemnego


3. Piegi - nie mam


4. Cera - naturalnie mam jasną cerę, w zimę jestem bardzo blada. Odcień jasny. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, taki mysi, szary (niewiadomo co). W lato skłonność do rudości, ale generalnie jest to szary, ciemniejszy blond.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dość jasne, odcień najbardziej zbliżony do koralowego.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - korzystnie wyglądam w czerni, bieli, czerwieni, bordo, fiolecie i mocnych odcieniach różu, granacie. Źle w zgniłej zieleni, seledynie, ostrym niebieskim, żółtym, pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Zdecydowanie pasuje mi czysta biel i czerń. Brązy i odcienie kremowe nie bardzo mi pasują, ale np szary już jak najbardziej.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują mi ekstremalnie jaskrawe kolory różu, czerwieni, zieleni, fioletu. Lepiej wyglądam w tych intensywnych niż w tych przygaszonych.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. W tych kolorach przeważnie wyglądam blado, chyba, że jestem już opalona.Generalnie zgaszone niebieskie i zielone to zdecydowanie nie moja bajka.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Bardziej pasują mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Pasują mi bardziej zestawienia mniej kontrastowe - postawienie na jeden jaskrawy kolor, raczej jednolite wzory, posiadające "ład", nie pasują mi pstre mozaiki i abstrakcyjne jakieś ozdoby. Lubię klasykę, postawienie na jeden ''nurt'' w ubiorze.
jusianek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 01:19   #476
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kasiulakasiakatarzyna Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz? - szybko, a odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - ciemne, prawie czarne, ich kolor jest czysty.Oprawa oczu ciemno brązowa, zdecydowana
3. Piegi - brak
4. Cera - Odcień ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny. Czasem ma złotawo-brązowe przebłyski, czasem mysie, bardziej popielate
6. Kolor ust- jest dość jasny, różowy
7. Czuję się dobrze w butelkowej zieleni, musztardowym, czarnym, bordowym, granacie, a źle podkreślają moją urodę beże, rozmyte kolory, pudrowe róże, mocny chabrowy.
8. Pasuje mi czysta biel i czysta czerń oraz ciemny brąz
9. Nie wiem czy pasują mi kolory ekstremalnie jaskrawe i jaskrawe w miarę, nie czuję się w nich dobrze, nie noszę ich
10. Nie pasują mi kolory szarawe, zgaszone, z wyjątkiem brudnego różu
11. Pasują mi kolory i ciepłe i zimne, nie wiem czy złoto czy srebro
12. Mogę zestawiać kolory kontrastowo

CZYM JESTEM?
Z opisu brzmi jak wiosna, najprawdopodobniej intensywna. Ale powinnaś przymierzyć kolory na żywo, bez makijażu. Szczególnie zaobserwuj biały, porównaj śnieżnobiały z kremowym, ale takim czystym, coś jak biel z odrobinką słonecznego żółtego.

---------- Dopisano o 00:59 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dark_paradise Pokaż wiadomość
Prosiłabym o pomoc. Wiele razy próbowałam określić swój typ urody lecz zawsze coś nie pasowało...
1. Jak się opalasz - nie opalam się lecz jak już to ciężko, zawsze jestem potem czerwona przez 2-3 dni a następnie opalenizna robi się taka brudna, brzoskwiniowa.


2. Kolor oczu - Kolor oczu: piwne z lekkim złotym połyskiem. obwódka jest ciemniejsza.
Oprawa: Brwi - ciemny blond z złotym połyskiem. Rzęsy mało widoczne, jasne.


3. Piegi - nie ma.


4. Cera - Zdecydowanie chłodna, bardzo jasna, zaróżowiona, mam widoczne różowe rumieńce i trochę popękanych naczynek.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond z złotym połyskiem.


6. Kolor ust - jasny, pudrowy róż.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w czerni, ciemnej zieleni, bordo, niebieskim kolbatowym, fioletowym, liliowym.
Okropnie wyglądam w brązie, pomarańczowym, różowym, jasno niebieskim.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta czerń - pasuje. Czysta biel - pasuje lecz podkreśla moje wszystkie różowe plamki na ciele...
Ciemno szary również pasuje, brąz nie, kremowy tak - jeżeli jest chłodny ale i tak się z nim zlewam, więc unikam.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Pasują, jednak w miarę, np. cytrynowy lub fuksja odpadają.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie pasują ani trochę.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Kolory ciepłe lecz ciemne, zimne również. Złoto do mnie pasuje. Srebro już niekoniecznie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wyglądam lepiej w wzorach dużych lecz symetrycznych i regularnych, np. paski, kropki. Kontrast - dobrze wyglądam jak mam czarna marynarkę i białą koszulę, fioletowy sweter i żółtą bluzkę.


Wydaje mi się ze jestem zimą, lecz te złote połyski psują wszystko.
Proszę o poradę.
Hm, poprzymierzaj kolory na żywo. Jeśli w bieli twoja skóra wygląda niezdrowo, to raczej mało prawdopodobne, żebyś była zimą. Trudno powiedzieć, jaki to podtyp - może coś z wiosny. Powinnaś posprawdzać różne wersje jednego koloru, bo tak naprawdę każdy ma jakiś pasujący brązowy, różowy czy błękitny, chodzi raczej o to żeby określić jakie rodzaje koloru - jak ciepłe, jak czyste, jak intensywne.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 00:59 ----------

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc, kiedy sama próbuję znaleźć swój typ to za każdym razem wychodzi mi co innego

1. Jak się opalasz - opalam się bardzo szybko, odcień złoto-brązowy, na koniec wakacji jestem zawsze bardzo mocno opalona,


2. Kolor oczu - oczy piwne (jasny brąz), obwódka nie rzuca się za bardzo w oczy, brwi i rzęsy są koloru ciemnego


3. Piegi - nie mam


4. Cera - naturalnie mam jasną cerę, w zimę jestem bardzo blada. Odcień jasny. Rumienię się na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny blond, taki mysi, szary (niewiadomo co). W lato skłonność do rudości, ale generalnie jest to szary, ciemniejszy blond.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - dość jasne, odcień najbardziej zbliżony do koralowego.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - korzystnie wyglądam w czerni, bieli, czerwieni, bordo, fiolecie i mocnych odcieniach różu, granacie. Źle w zgniłej zieleni, seledynie, ostrym niebieskim, żółtym, pomarańczowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Zdecydowanie pasuje mi czysta biel i czerń. Brązy i odcienie kremowe nie bardzo mi pasują, ale np szary już jak najbardziej.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują mi ekstremalnie jaskrawe kolory różu, czerwieni, zieleni, fioletu. Lepiej wyglądam w tych intensywnych niż w tych przygaszonych.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. W tych kolorach przeważnie wyglądam blado, chyba, że jestem już opalona.Generalnie zgaszone niebieskie i zielone to zdecydowanie nie moja bajka.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Bardziej pasują mi kolory ciepłe.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Pasują mi bardziej zestawienia mniej kontrastowe - postawienie na jeden jaskrawy kolor, raczej jednolite wzory, posiadające "ład", nie pasują mi pstre mozaiki i abstrakcyjne jakieś ozdoby. Lubię klasykę, postawienie na jeden ''nurt'' w ubiorze.
Zapewne jakaś czysta pora roku - zima albo wiosna, ale powinnaś to sprawdzić przymierzając kolory.



---------------------------
Dla tych z was, które są nowe w wątku - opis jak wykonać przymiarkę jest u mnie na blogu.

Chodzi o to, że często nasze przyzwyczajenia, gusty, opinie które mamy o sobie albo słyszymy o sobie to jedno, a prawda o naszym typie kolorystycznym to drugie.

Dlatego właśnie tylko przymierzanie kolorów może ustalić jakim typem kolorystycznym jesteśmy. W profesjonalnej analizie robi to kolorystka za pomocą specjalnych chust. W domu można spróbować zrobić to samemu. Oczywiscie nie każdy ma dobre oko, w takim wypadku doradzam cierpliwość. Czasem trzeba trochę czasu, żeby spojrzeć na siebie "świeżym okiem" i zobaczyć coś, co wcześniej umykało naszej uwadze.

Taka autoanaliza różni się od zwykłego przymierzania na co dzień - robimy ją bez makijażu, włosy najlepiej odgarnąć z twarzy, jeśli są farbowane zasłonić chustką w jakimś neutralnym kolorze. Staramy się użyć jak najlepszego światła, idealne jest mocne światło dzienne.

Oznaki niepasowania koloru:
-skóra wygląda dziwnie, niezdrowo - nabiera brzydkiego kolorytu (bardziej czerwonego, sinego, zielonkawego, ziemistego, niezdrowo żółtego). Koloryt może wydawać się bardziej nierówny, w plamy.
-twarz robi się rozmyta, niewyraźna
-wyglądamy jakoś starzej lub gorzej

Oznaki pasowania koloru
-skóra nabiera ładnego kolorytu, wydaje się bardziej jednolita, często promienieje
-twarz wygląda wyraźnie, oczy bardziej zwracają uwagę
-wyglądamy jakoś młodziej, zdrowiej

Na co nie zwracać uwagi:
-Skóra wygląda na jaśniejszą lub ciemniejszą w zależności od koloru - normalna sprawa, tak działa kontrast. Jest kwestia subiektywną, czy podobamy się sobie blade czy opalone, nie ma to znaczenia dla testu.
-Jeśli ktoś ma delikatną urodę, to efekt "wyostrzenia twarzy" nie będzie drastyczny. Jeśli ktoś ma mocną urodę, to efekt rozmycia twarzy nie będzie drastyczny. Chodzi o różnicę w wyglądzie twarzy przy różnych kolorach, nie o zmianę w inną osobę.
-Kto jest młody i ładny będzie wyglądał ok w prawie wszystkim, nawet nietwarzowe kolory nie będę skrajnie szpecić. Chodzi o wychwycenie różnicy. Po co wyglądać tylko ok, kiedy można bez większego wysiłku wyglądać o wiele lepiej.
- Karnacja to jedno, stan skóry to drugie. Ostry trądzik, popękane naczynka duże przebarwienia itp. nie znikną przy noszeniu odpowiednich kolorów, ale zawsze można dobrać bardziej twarzowe kolory. Mocne rumieńce lub piegi też nie znikną, ale we właściwych kolorach powinny harmonizować z całością wyglądu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 20:27   #477
mrsalexx
Przyczajenie
 
Avatar mrsalexx
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Raczej ciężko - bardziej na czerwono, jeśli nie użyję kremu z filtrem, jeśli użyję - po dłuższym przesiadywaniu na słońcu skóra piecze i jest zaczerwieniona. Po paru dniach skóra nabiera brązowego koloru

2. Kolor oczu - tęczówki morska, wokół źrenicy pomarańczowo/brązowa obwódka, na zewnątrz ciemno-zielona obwódka; rzęsy - ciemno brązowe; brwi - ciemniejszy blond, mało widoczne

3. Piegi - BRAK


4. Cera - chłodna, rumienię się na kolor różowy, wpadający w lekką czerwień

5. Naturalny kolor włosów - jasny, ciepły odcień złotego/brązu, złotawe przebłyski


6. Kolor ust - jasne, różowe

7. W różnych, zależy od humoru, pogody. Czasami ciemne, czasami jasne kolory.


8. Czerń raczej pasuje, biel nie bardzo. Dobrze wygląda kremowy, brązy, szarości również

9.
Intensywne tak, ekstremalnie raczej jakoś nie, raczej w miarę

10.
Raczej tak

11. Raczej obydwa

12.
Drobniejsze wzory, mało pstrokate, stonowane
mrsalexx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:52   #478
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - opalam się baaardzo powoli, właściwie wcale, jedynie na ostrego raczka, jedynie na rękach, które mam wystawione cały czas na słoncu latem(bluzki na krótki rękaw itd) opalenizna jest tak o 1,2 tony ciemniejsza i wpada w cieplejszy odcień.


2. Kolor oczu - błektino-szare z granatową obwódką, brwi ciemne( ale rzadkie) i rzęsy jasne, wiec oprawa oka generalnie jasna.


3. Piegi - jasne, brązowawe


4. Cera - jasna cera, w różowawym odcieniu, rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny blond, a własciwie brąz, chłodny odcień, latem pojawiały się złotawe pasemka od słońca, obecnie przefarbowana na jasny blond- nie znam osoby, która nie powiedziałaby mi, ze o wiele lepiej mi w tym kolorze, nigdy moje naturalne jakos nie pasowały do mojej urody:P


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - średnie, koralowe raczej.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - korzystnie wyglądam w bieli, czerni-chociaż w bieli zdecydowanie lepiej, miętowy- ale bardziej niebieski niż zielony, różowo koralowy, , niekorzystnie za to wyglądam w czerwnieni, pomaranczowym, zółtym, zielonym i fioletowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Pasuje mi czysta biel i czerń, szary, w beżowym wyglądam trochę mdło


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują mi w miare intensywne kolory, dobrze mi również w pastelach- ale niezbyt bladych, bo wtedy wyglądam mdło jak w przypadku beży.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Wyglądam w tych kolorach na bladą, szarą i przemęczoną, a w szarozielonym to już w ogóle tragedia:P

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Osobicie wolę srebrną biżuterię, lepiej się w niej czuję, ale wydaje m się że pasują mi zarówno odcienie zimne jak i ciepłe, byle te zimne nie były zbyt szare.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Pasują mi bardziej gładkie wzory, w takich czuję się najlepiej, ewentualnie jakiś wzór np na spodniczce i do tego gładki top

Dziękuję za pomoc **
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy

Edytowane przez Adaa_
Czas edycji: 2013-07-01 o 23:14
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 23:37   #479
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mrsalexx Pokaż wiadomość
1. Raczej ciężko - bardziej na czerwono, jeśli nie użyję kremu z filtrem, jeśli użyję - po dłuższym przesiadywaniu na słońcu skóra piecze i jest zaczerwieniona. Po paru dniach skóra nabiera brązowego koloru

2. Kolor oczu - tęczówki morska, wokół źrenicy pomarańczowo/brązowa obwódka, na zewnątrz ciemno-zielona obwódka; rzęsy - ciemno brązowe; brwi - ciemniejszy blond, mało widoczne

3. Piegi - BRAK


4. Cera - chłodna, rumienię się na kolor różowy, wpadający w lekką czerwień

5. Naturalny kolor włosów - jasny, ciepły odcień złotego/brązu, złotawe przebłyski


6. Kolor ust - jasne, różowe

7. W różnych, zależy od humoru, pogody. Czasami ciemne, czasami jasne kolory.


8. Czerń raczej pasuje, biel nie bardzo. Dobrze wygląda kremowy, brązy, szarości również

9.
Intensywne tak, ekstremalnie raczej jakoś nie, raczej w miarę

10.
Raczej tak

11. Raczej obydwa

12.
Drobniejsze wzory, mało pstrokate, stonowane
To brzmi jak wiosna, ale dla pewności radzę przymierzyć kolory.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Adaa_ Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - opalam się baaardzo powoli, właściwie wcale, jedynie na ostrego raczka, jedynie na rękach, które mam wystawione cały czas na słoncu latem(bluzki na krótki rękaw itd) opalenizna jest tak o 1,2 tony ciemniejsza i wpada w cieplejszy odcień.


2. Kolor oczu - błektino-szare z granatową obwódką, brwi ciemne( ale rzadkie) i rzęsy jasne, wiec oprawa oka generalnie jasna.


3. Piegi - jasne, brązowawe


4. Cera - jasna cera, w różowawym odcieniu, rumienię się na czerwono


5. Naturalny kolor włosów - bardzo ciemny blond, a własciwie brąz, chłodny odcień, latem pojawiały się złotawe pasemka od słońca, obecnie przefarbowana na jasny blond- nie znam osoby, która nie powiedziałaby mi, ze o wiele lepiej mi w tym kolorze, nigdy moje naturalne jakos nie pasowały do mojej urody:P


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - średnie, koralowe raczej.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - korzystnie wyglądam w bieli, czerni-chociaż w bieli zdecydowanie lepiej, miętowy- ale bardziej niebieski niż zielony, różowo koralowy, , niekorzystnie za to wyglądam w czerwnieni, pomaranczowym, zółtym, zielonym i fioletowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Pasuje mi czysta biel i czerń, szary, w beżowym wyglądam trochę mdło


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Pasują mi w miare intensywne kolory, dobrze mi również w pastelach- ale niezbyt bladych, bo wtedy wyglądam mdło jak w przypadku beży.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. Wyglądam w tych kolorach na bladą, szarą i przemęczoną, a w szarozielonym to już w ogóle tragedia:P

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Osobicie wolę srebrną biżuterię, lepiej się w niej czuję, ale wydaje m się że pasują mi zarówno odcienie zimne jak i ciepłe, byle te zimne nie były zbyt szare.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? Pasują mi bardziej gładkie wzory, w takich czuję się najlepiej, ewentualnie jakiś wzór np na spodniczce i do tego gładki top

Dziękuję za pomoc **
Polecam przymiarkę kolorów. Bo w sumie to mogłoby być lato, szczególnie jasne, ale w takim wypadku czysta biel i głęboka czerń nie są najlepszymi kolorami.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 10:31   #480
Adaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Adaa_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 590
GG do Adaa_
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Polecam przymiarkę kolorów. Bo w sumie to mogłoby być lato, szczególnie jasne, ale w takim wypadku czysta biel i głęboka czerń nie są najlepszymi kolorami.
Hmm tak właściwie to po prostu lubię biel i czerń, jak tak dobrze się przypatrzę to może faktycznie nie jest to najlepszy wybór, ale ten koralowy i niebieski to w 100% pasuje, beże zależy jakie, bo niektóre zlewają mi się z włosami i to już fajnie nie wygląda. To jasne lato w tym wypadku już napewno?
__________________
Pamiętaj o tym: jak jesteś w piekle, tylko diabeł może ci pomóc.



Aparatka:

Góra-21.09.10r
Dół-16.06.11r



Dbam o włosy
Adaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:33.