pożądane gratisy/upominki dla klientów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-23, 15:53   #1
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645

pożądane gratisy/upominki dla klientów


Niedawno otworzyłam sklep zoologiczny na osiedlu mieszkaniowym w jednym z największych miast Polski. Konkurencji w okolicy trochę jest, więc szukam różnych narzędzi promocyjnych.

Planuje dla swoich klientów w sklepie stacjonarnym zorganizować promocję. Mechanizm jest prosty: za każde wydane np.30zł klient otrzymuje naklejkę na swoją kartę rabatową - uzbierane naklejki może wymienić na upominek. Myśle o dwóch progach - np. za 4 naklejki coś mniejszego, za 10 coś fajniejszego.

I teraz pytanie - co drogie wizażanki chciałybyście dostać w ramach takiego upominku? Bezsensownym wydaje mi się wywalanie kasy na długopisy, smyczki itp - nikomu nie będzie zależało na gromadzeniu naklejek dla takich drobiazgów.

Moje typy to torba ekologiczna na zakupy z naszym logo (logo jest przyjemne - rysunkowy piesek) a na ten wyższy próg kubki termiczne z grawerem. Oczywiście zależy mi na tym, zeby były to gadżety z logo firmy celem przywiązywania klienta do nas i budowania świadomości marki.

Czekam na wasze typy
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"

Edytowane przez Panna Mia
Czas edycji: 2011-12-23 o 15:57
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 21:18   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Pomysł z torbą nie jest zły, dla mnie breloczek czy długopis też nie głupi pomysł, aczkolwiek pomysł z kubkiem do mnie nie przemawia, bo nie wszyscy z tego korzystają, mi się takowy kubek w ogóle nie podoba i stoi mi bezużyteczny. Można też by wymienić naklejki na produkty, osobiście wolałabym wziąć np. kość czy karmę dla psa niżeli długopis czy brelok
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 22:45   #3
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Cytat:
Napisane przez Panna Mia Pokaż wiadomość
Niedawno otworzyłam sklep zoologiczny na osiedlu mieszkaniowym w jednym z największych miast Polski. Konkurencji w okolicy trochę jest, więc szukam różnych narzędzi promocyjnych.

Planuje dla swoich klientów w sklepie stacjonarnym zorganizować promocję. Mechanizm jest prosty: za każde wydane np.30zł klient otrzymuje naklejkę na swoją kartę rabatową - uzbierane naklejki może wymienić na upominek. Myśle o dwóch progach - np. za 4 naklejki coś mniejszego, za 10 coś fajniejszego.

I teraz pytanie - co drogie wizażanki chciałybyście dostać w ramach takiego upominku? Bezsensownym wydaje mi się wywalanie kasy na długopisy, smyczki itp - nikomu nie będzie zależało na gromadzeniu naklejek dla takich drobiazgów.

Moje typy to torba ekologiczna na zakupy z naszym logo (logo jest przyjemne - rysunkowy piesek) a na ten wyższy próg kubki termiczne z grawerem. Oczywiście zależy mi na tym, zeby były to gadżety z logo firmy celem przywiązywania klienta do nas i budowania świadomości marki.

Czekam na wasze typy
A mnie się nie podoba pomysł, żeby na np. tej torbie było logo Twojego sklepu. Wiem, że to dla Ciebie reklama, ale ja nie zbierałabym punktów po to, żeby chodzić i za darmochę reklamować cudzy sklep. Nie po złości, ale te punkty zbierane są po wydaniu sporej kwoty i jednak dawanie komuś za nie gadżetów, które niektórzy w ramach reklamy rozdają za darmo, wydaje mi się lekko niefajne. Uważam, że skoro to sklep zoologiczny, to upominki powinny być właśnie z nim związane, a nie jakieś torby czy kubki. Mnie jako fana zwierzaków eko torba nie zachęci do chodzenia do tego konkretnie sklepu, bo ja zakupy pakuję do swojej normalnej torby, a taką eko i za 5 zł można mieć. Ja proponuję upominki do wyboru - jakaś zabawka dla psa czy kota, karma dla rybek itp. Coś związanego z pupilami.

Wyobraź sobie analogiczną sytuację, że np. Cinema City organizuje promocję, że za ileś tam kupionych biletów dostaje się punkty, a potem za te punkty dostajesz koszulkę z wielkim logiem kina. Zachęciłoby Cię takie coś do chodzenia do tego konkretnie kina? Bo mnie niezbyt.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2011-12-23 o 22:48
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 23:54   #4
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby zrobienie katalogu, w sensie np tablicy w sklepie z rzeczami, na które można wymienić pkt i tam pokarm dla rybek, kolba dla chomika itd itp. Tak, żeby miłośnik każdego rodzaju zwierzęcia (jak to brzmi ) miał w czym wybierać.
Torby ekologiczne i długopisy możesz rozdawać osobą, które jednorazowo zrobiły zakupy za dużą kwotę albo stałym klientom
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-24, 09:32   #5
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Cytat:
Napisane przez matyldaaaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepszym pomysłem byłoby zrobienie katalogu, w sensie np tablicy w sklepie z rzeczami, na które można wymienić pkt i tam pokarm dla rybek, kolba dla chomika itd itp. Tak, żeby miłośnik każdego rodzaju zwierzęcia (jak to brzmi ) miał w czym wybierać.
Torby ekologiczne i długopisy możesz rozdawać osobą, które jednorazowo zrobiły zakupy za dużą kwotę albo stałym klientom
Dokładnie, najczęściej spotykam się z tym, że rzeczy z logiem rozdawane są jako gratisy - w końcu to swego rodzaju reklama.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 18:08   #6
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Popieram invisible_01. Generalnie jako, że ludzie posiadają różne zwierzaki zrobiłabym na Twoim miejscu kilka możliwości nagród (aby były do każdego rodzaju zwierzaka) i klient wybierałby sam, którą nagrodę chciałby dostać dla swojego pupila. Oczywiście mam na myśli różne karmy, zabawki dla zwierząt, książkę o zwierzątku itd. Albo po prostu zrób jakiś kupon rabatowy, np. jak się kupi karmę daną określoną ilość razy, to później ma się następną za pół ceny. Tylko dobrze to zareklamuj
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 12:27   #7
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

dzieki dziewczyny.. pomysł z prezentami zoologicznymi też brałam pod uwagę i może faktycznie skupie się na tym.. a torby ekologiczne faktycznie zrobie jako gadżet - gratis do większych zakupów..
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-28, 12:03   #8
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: pożądane gratisy/upominki dla klientów

Cytat:
Napisane przez Panna Mia Pokaż wiadomość
dzieki dziewczyny.. pomysł z prezentami zoologicznymi też brałam pod uwagę i może faktycznie skupie się na tym.. a torby ekologiczne faktycznie zrobie jako gadżet - gratis do większych zakupów..

no taki gratis jest już dużo lepszy
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.