pobieranie opłat za sesje - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-24, 13:25   #31
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez najkejt Pokaż wiadomość
Jakość, lepszy sprzęt - możliwość manipulacji ustawieniami, wysoką czułością m.in. co daje jakościowo lepsze zdjęcia np. podczas ślubu w ciemnym kościele (nie trzeba błyskać lampą). Dobre obiektywy, jasne - niezawodne wręcz przy pracy.
Wiem, że to może zapewnić dobrą jakość techniczną zdjęć. Niestety widziałem trochę dzieł fotoślubnych, z 5d II i 24-70L wspomaganych (przez całą uroczystość) 580exII waloną na wprost, bez żadnego dyfuzora. Dlatego samo wypisanie listy sprzętu (jak na niektórych stronach ślubnych) niczego nie gwarantuje.


Cytat:
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie za 20 zł/h nie wynajmniesz studia. Minimalna kwota to 60 zł/h ale w takim studio, że nigdy bym nie zapłaciła tyle kasy za tak denne wynajem z brakiem np. beauty disha czy porządnych lamp.
Na Śląsku jest co najmniej kilka takich miejsc, nie tylko w Katowicach.
Oczywiście nie licz na Elinchrom ani Bowens w tej cenie, ale są lampy, są modyfikatory, są tła - zawodowcowi może przeszkadzać np. pływanie temp.barwowej z tanich chińskich lamp, amatorowi z małą kasą to wystarczy. Oficjalnie właściciele studiów zapewniają "asystę techniczną", czyli wolą sami przestawiać lampy i zmieniać nasadki aby nikt czegoś nie rozwalił (wynajętego sprzętu ludzie nie szanują), ale czasem z nudów angażują się bardziej (pomimo tego, że w cenniku mają osobne pozycje za taką pomoc).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 12:40   #32
najkejt
Raczkowanie
 
Avatar najkejt
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 78
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez Mala kroweczka o imieniu Pokaż wiadomość
Piszecie, że nie czujecie się na tyle pewnie żeby brać określoną sumę, moja rada- nie cykać na siłę 'fotek' każdej osobie która się zgłosi, tylko starannie wybierać osoby, które nas interesują, inspirują do uchwycenia czegoś fajnego - często samemu będzie trzeba wyłożyć kasę (np. wizaż/studio), ale żeby iść do przodu trzeba wyjść z krzaków , czytać, rozwijać się i nigdy nie przekładać ilości nad jakość.
jestem tego samego zdania! szczególnie, że trochę trzeba się napracować, żeby mieć dobre portfolio.



Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Wiem, że to może zapewnić dobrą jakość techniczną zdjęć. Niestety widziałem trochę dzieł fotoślubnych, z 5d II i 24-70L wspomaganych (przez całą uroczystość) 580exII waloną na wprost, bez żadnego dyfuzora. Dlatego samo wypisanie listy sprzętu (jak na niektórych stronach ślubnych) niczego nie gwarantuje.
Nie mówię, że tylko to gwarantuje. I tak generalnie większość zdjęć ze ślubów, które spapraliśmy jesteśmy wstanie uratować znajomością dobrej obróbki (ale nie przesadzonej). Bycie fotografem ślubnym to nie tylko posiadanie dobrego sprzętu (choć jest on niezbędny by jakoś była dobra) ale są jeszcze inne składniki potrzebne do tego by uzyskać zamierzony efekt.
Ale zawsze są różne opinie, więc to, czy napiszę, że w niektórych kościołach przecież można tylko walić lampą na wprost bo jest aż tak ciemno, a lepiej mieć pewne kadry z w miarę dobrym oświetleniem niż obrobić wszystkie zdjęcia na czarno-białe, dodać ziarno by zniwelować szum po rozjaśnianiu w rawach i potem tłumaczyć klientom, że efekt był zamierzony, że zdjęcia są artystyczne z ziernem jak z negatywów.
najkejt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 12:59   #33
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: pobieranie opłat za sesje

kiedys uslyszalem rade dla swiezego "fotografa":

kup sobie analoga, zrob kilka sesji, wtedy zrozumiesz co to jest fotografia
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 09:53   #34
najkejt
Raczkowanie
 
Avatar najkejt
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 78
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez otoMati Pokaż wiadomość
kiedys uslyszalem rade dla swiezego "fotografa":

kup sobie analoga, zrob kilka sesji, wtedy zrozumiesz co to jest fotografia
to dobra rada sama robię większość na analogach, więc to popieram
najkejt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 21:38   #35
putson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 10
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Witajcie
Zdaję sobie sprawę że odkopuję temat, ale mam dylemat i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Otóż robię amatorsko zdjęcia i wiele dziewczyn pisze do mnie z zapytaniem o sesje. Na samym początku pytają się o cenę i tu jest właśnie mój problem. Ile brać za taką sesję, czy w ogóle coś brać, czy to że jestem całkowitą amatorką kompletnie mnie wyklucza i czy za te zdjęcia które wykonuję jest sens brać pieniądze? Chciałabym prosić o pomoc bo sama nie wiem jak się w tym odnaleźć, czy może jeszcze poczekać z tym, nabrać więcej doświadczenia? Bardzo prosiłabym o pomoc. Tu są moje zdjęcia, czy są one wystarczająco dobry by je wyceniać?
http://www.maxmodels.pl/paciaradom.html
Z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz przepraszam za odkopanie wątku
putson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 22:15   #36
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez putson Pokaż wiadomość
Witajcie
Zdaję sobie sprawę że odkopuję temat, ale mam dylemat i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Otóż robię amatorsko zdjęcia i wiele dziewczyn pisze do mnie z zapytaniem o sesje. Na samym początku pytają się o cenę i tu jest właśnie mój problem. Ile brać za taką sesję, czy w ogóle coś brać, czy to że jestem całkowitą amatorką kompletnie mnie wyklucza i czy za te zdjęcia które wykonuję jest sens brać pieniądze? Chciałabym prosić o pomoc bo sama nie wiem jak się w tym odnaleźć, czy może jeszcze poczekać z tym, nabrać więcej doświadczenia? Bardzo prosiłabym o pomoc. Tu są moje zdjęcia, czy są one wystarczająco dobry by je wyceniać?
http://www.maxmodels.pl/paciaradom.html
Z góry dziękuję za pomoc i jeszcze raz przepraszam za odkopanie wątku
Co za jakość zdjęć Czym focisz? Jeżeli idąc na sesję czujesz, że ona wyjdzie na pewno to myślę, że jakieś drobne opłaty możesz brać Jak Ty jesteś całkowitą amatorką, to ja nie wiem kim Choć mimo to pytają się mnie ile za sesję, ale jak na razie nie biorę nic. Głównie chyba chcę się skupiać na fotografii dziecięcej i jak będę miała lepszy obiektyw z TŻ i małe portfolio to zaczniemy drobne opłaty pobierać.

Pozdrawiam, autorka wątku
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:23   #37
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez putson Pokaż wiadomość
Ile brać za taką sesję
Naprawdę nie znalazłaś (p)odpowiedzi w tym wątku?
No to jeszcze raz, rozwlekle: tyle, żeby było warto poświęcać na nią czas.
Jeśli dziewczyna Cię zainspiruje, zobaczysz, że to będzie coś nowego i wyjątkowego w Twoim portfolio, poczujesz, że po prostu MUSISZ ją mieć w portfolio, to możesz zrobić "za grosze" (np. pizzę+colę - dosłownie), lub "za zdjęcia" (tzn. "za pozowanie").
Jeśli jest po prostu dziewczyną, która chce mieć (niekoniecznie zrobione przez Ciebie) fotki na fejsika, wyceń uczciwie swoją pracę (to Twoja praca, dająca przyjemność, satysfakcję, ale jak chcesz brać pieniądze-to będzie praca). Pamiętaj, że "sesja" nie zaczyna się w momencie spotkania z modelką i nie kończy gdy się żegnacie, i ten czas to też czas Twojej pracy. Porównaj z innymi sposobami na zarobienie pieniędzy, np. z zajęciem hostessy - hostessa raczej nie używa swojego prywatnego sprzętu wartości kilku tys.zł. Jak taka uczciwa wycena będzie za wysoka dla "zwykłej dziewczyny", to jej problem - Ty zawsze możesz poszukać ciekawszej twarzy i zrobić sesję, ona poszuka kogoś, kto "pstryknie parę fotek" za grosze "bo to nic nie kosztuje". Jak Twoja cena będzie za wysoka, to będzie znaczyło że dla "klientek" liczy się tylko cena, a nie to jakie zdjęcia dostaną, dla takich nie warto się męczyć

A w skrócie masz odpowiedź tutaj:
Cytat:
Napisane przez otoMati
Cytat:
Napisane przez goplankowa
Czy pobieracie opłaty za wykonane sesje zdjęciowe znajomych/ obcych?
nie, chyba ze to zlecenie komercyjne czyli opiera sie o zamowienie konkretnej iloci konkretnych ujec
wtedy stawki od 30 do 600zl za ujecie

jesli robie dlatego bo chce i lubie, to robie za darmo
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-10, 21:49   #38
putson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 10
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Co za jakość zdjęć Czym focisz? Jeżeli idąc na sesję czujesz, że ona wyjdzie na pewno to myślę, że jakieś drobne opłaty możesz brać Jak Ty jesteś całkowitą amatorką, to ja nie wiem kim Choć mimo to pytają się mnie ile za sesję, ale jak na razie nie biorę nic. Głównie chyba chcę się skupiać na fotografii dziecięcej i jak będę miała lepszy obiektyw z TŻ i małe portfolio to zaczniemy drobne opłaty pobierać.

Pozdrawiam, autorka wątku
Dziękuję Nikon d90 + Nikkor 50 1.8
putson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:12   #39
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez putson Pokaż wiadomość
Dziękuję Nikon d90 + Nikkor 50 1.8
I taka jakość? Czy obrabiasz? Ja mam sony 500 i stałkę 50 1.8
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:52   #40
putson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 10
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Tak w Lightroomie obrabiam
putson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 20:18   #41
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez putson Pokaż wiadomość
Tak w Lightroomie obrabiam
Świetny program, też go sobie chwalę
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-14, 11:33   #42
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Ja w PS. Jak na razie nie umiem uzyskać takich efektów I ciężko mi zrobić jakiś ładny kolor zdjęcia, ale żeby twarz pozostała naturalna.
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 20:29   #43
putson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 10
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Ja w PS. Jak na razie nie umiem uzyskać takich efektów I ciężko mi zrobić jakiś ładny kolor zdjęcia, ale żeby twarz pozostała naturalna.
To kwestia czasu, ćwiczeń i akcji Poszukaj ich na deviantarcie Ah i najważniejsze! Zdjęcia robimy w rawie to podstawa a dalej to już szalejemy z obróbką

Edytowane przez putson
Czas edycji: 2012-12-16 o 20:32
putson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-16, 21:26   #44
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: pobieranie opłat za sesje

Cytat:
Napisane przez putson Pokaż wiadomość
To kwestia czasu, ćwiczeń i akcji Poszukaj ich na deviantarcie Ah i najważniejsze! Zdjęcia robimy w rawie to podstawa a dalej to już szalejemy z obróbką
No właśnie nie robię w rawie
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.