Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 00:17   #931
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Re: Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przykładowe proporcje przy maksymalnych zalecanych stężeniach (15% ceramidów, 5% vitasource):

kwas hialuronowy - 6 ml
ceramidy - 1 ml
vitasource - 10 kropli


Inny, zdecydowanie prostszy sposób to dodanie substancji buforującej, czyli takiej, która będzie zapobiegać obniżaniu się pH w miarę postępowania hydrolizy. Taką substancją jest np. stosowany w kosmetykach mleczan sodu. Dodajemy go w odpowiedniej ilości (niezbędnej do uzyskania odpowiedniego pH) i nie musimy się przejmować hydrolizą.
Dziękuję za przepis ceramidowy Ciekawe kiedy mi tych 10 lat ubędzie po vitasource? Moze za 10 lat będę wygladać tak samo) Wolałabym wcześniej
Swoją drogą odmierzanie ceramidow to masakra, bo są gęste i "słabolejące"

Zakupiłam wodorowęglan sodu ( zamiast mleczanu sodu) , majacy za zadanie podnieść pH.
1. Tylko mam klopot ile tego dodać do 10gr wody czy hydrolatu?
Uzywając na 10 gr wody do injekcji (10 ml) + 1,37 gr glukonolaktonu
ph jest b niskie. Chciałam dojsc do 15%

Sprawdzałam i nie mogę znalesc, tzn są podane receptury gdzie na 100 gr hydrolatu dodaje sie 1,5 gr wodoroweglanu sodu, jednak nie jestem pewna czy inne dodawane w tym przepisie substancje nie determinują ilosci procentowej wodorowęglanu?

2. Wodoroweglan podobno musuje, dodaje sie go na koncu czy na początku "tworzenia"?

Byłabym wdzięczna za wskazówkę

I przy okazji mam pytanie czy np jesli juz dodam powiedzmy 10 % substancji X do 100 gram wody, to czy np następne 10% substancji Y liczę od 100 gr wody czy wtedy od 90 gram? ( zakładając oczywiscie ze obie substancje X i Y rozpuszczają się w wodzie a w sumie chcemy mieć w butelce 100 gr płynu.)

---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przykładowe proporcje przy maksymalnych zalecanych stężeniach (15% ceramidów, 5% vitasource):

kwas hialuronowy - 6 ml
ceramidy - 1 ml
vitasource - 10 kropli
Lorry, a czy mogłabys napisać jak Ci wyszły te proporcje, szczególnie z tymi kroplami vitasource nie wiem Tak z polskiego na nasze?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 16:43   #932
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Re: Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Lorri, czy mogłabym trochę podmienić składników w Twoim przepisie "serum 10% glukonolaktonu" na takie?

Składniki dla porcji 50 ml
Faza A - olejowa

10% olej z kiełków pszenicy 2.0 g - 2.2 ml
10% olej z pachnotki 2.0 g - 2.2 ml
1.5% emulgator SLP 0.3 g - 0.3 ml

Faza B - wodna

52.5% hydrolat różany 10.5 g - 10.5 ml
10% wyciąg z aloesu 2.0 g - 2.0 ml
10% mleczan sodu 60% 2.0 g - 2.5 ml
4% kwas hialuronowy 0.8 g - 0.7 ml
1.5% niacynamid 0.3 g - 0.5 ml

Faza C - Dodatki
0.3 - 0.5% guma ksantanowa 0.1 - 0.2 ml
olejek herbaciany do 10 kropli ewentualnie olej arganowy?

I moge przy tym używać Twojego toniku oczyszczajacego z kwasem mlekowym ?
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.

Edytowane przez alexa93
Czas edycji: 2013-04-19 o 15:45
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 11:57   #933
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Znalazlam przepis na to jak ubic maslo shea, zeby je latwiej bylo nakladac. Spodoba sie wam jesli lubicie sie smarowac czystym maslem:

http://snapguide.com/guides/make-whipped-body-butter/
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 13:00   #934
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

powiedzcie czy cos takiego ma sens witamina C+ ektrakt z kawy +mocznik+kolagen z elastyną + kwas hialuronowy 1,5 % ?
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 07:53   #935
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Witam

Z powodu niemożliwości zamówienia hydrolatu z róży stulistnej (jako bazy do produkcji toniku kwasowego) mam pytanie: lepszym zastępstwem będzie hydrolat z neroli czy hydrolat z róży damasceńskiej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 17:53   #936
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Wcierka do wlosow w formie żelu

Chcialbym zrobic sobie wcierke do skory glowy,w formie zelu (bez alkholu,ktory za bardzo wysusza mi wlosy oraz skalp).
Mam polprodukty rozpuszczalne w wodzie oraz olej,ktory chcialbym dodac,jednak niewiem co jeszcze milabym dodac,co mogloby zwiekszyc wchlanialnosc skladnikow?Kwas hialuronowy?Glikol propylenowy?I czy olej bez problemu polaczy sie z woda i skladnikami w niej rozpuszczonymi,czy potrzebuje dodatkowo jeszcze jakiegos emulgatora?
Moze ktos bylby w stanie mi pomoc?
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 07:39   #937
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Witam

Z powodu niemożliwości zamówienia hydrolatu z róży stulistnej (jako bazy do produkcji toniku kwasowego) mam pytanie: lepszym zastępstwem będzie hydrolat z neroli czy hydrolat z róży damasceńskiej
ja sobie robię tonik kwasowy na bazie wody do injekcji, tylko malutkie ilosci- 10 ml. ( mniej konserwantów, a kazdy hydrolat chyba je ma w jakimś stopniu).

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:32 ----------

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Chcialbym zrobic sobie wcierke do skory glowy,w formie zelu (bez alkholu,ktory za bardzo wysusza mi wlosy oraz skalp).
Mam polprodukty rozpuszczalne w wodzie oraz olej,ktory chcialbym dodac,jednak niewiem co jeszcze milabym dodac,co mogloby zwiekszyc wchlanialnosc skladnikow?Kwas hialuronowy?Glikol propylenowy?I czy olej bez problemu polaczy sie z woda i skladnikami w niej rozpuszczonymi,czy potrzebuje dodatkowo jeszcze jakiegos emulgatora?
Moze ktos bylby w stanie mi pomoc?
olej z wodą- emulgator potrzebny. Choć np. niektorzy robią sera do twarzy gdzie nie dodaja emulgatora tylko wstrzasaja bardzo mocno przed użyciem.
A moze glicerynka roslinna, ale nie wiem czy zwiększa wchłanialnosc, napewno nawilza. Tez widziałam w przepisach ze dodaje się malutkie ilosci do włosów.

Podziel się proszę przepisem jak juz coś ukręcisz Osobiscie do włoskow uzywam gotowej maski drożdzowej babuszki Agafii, , ale chciałabym coś sama stworzyć.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-23, 13:15   #938
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
olej z wodą- emulgator potrzebny. Choć np. niektorzy robią sera do twarzy gdzie nie dodaja emulgatora tylko wstrzasaja bardzo mocno przed użyciem.
A moze glicerynka roslinna, ale nie wiem czy zwiększa wchłanialnosc, napewno nawilza. Tez widziałam w przepisach ze dodaje się malutkie ilosci do włosów.

Podziel się proszę przepisem jak juz coś ukręcisz Osobiscie do włoskow uzywam gotowej maski drożdzowej babuszki Agafii, , ale chciałabym coś sama stworzyć.
Dzieki za odp ,Lui
Poczytalem na mazidlach,ze Polysorbate80 sie przyda do tego typu emulsji o/w.
Chce dodac olej z malin z naturalisu,ktory wg tego co jest tam napisane,jest dobrym promotorem przejscia skladnikow aktywnych.
Nie dodawalbym oleju wcale,ale mam ekstrakt z soi ,ktory chce zuzyc do tej mixtury a ktory moge rozpuscic jedynie w oleju.
Zastanawiam sie jedynie,czy moge rowniez dodac kwas hialuronowy,oraz propylene glycol lub gliceryne.Wolalbym chyba gliceryne,ale niewiem czy tez rownoczesnie moge uzyc kwasu hialuronowego?
Chodzi mi glownie o to,zeby skladniki mogly wniknac do mieszkow wlosowych,a nie "siedzialy" sobie na powierzchni i nic nie robily;p
Narazie z zakupionych polproduktow mam :adenozyne,wit b3,ekstrakt z soi,skorki jablka,korzenia pokrzywy,aloes zatezony,pantenol no i gume xantanowa.Musze jeszcze zakupic wspomniany olej,kwas hialuronowy i polysorbate80....zastanaw iam sie,czy cos wogole z tego przepisu mi wyjdzie;D

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-23 o 13:17
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 11:22   #939
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Dzieki za odp ,Lui
Poczytalem na mazidlach,ze Polysorbate80 sie przyda do tego typu emulsji o/w.
Chce dodac olej z malin z naturalisu,ktory wg tego co jest tam napisane,jest dobrym promotorem przejscia skladnikow aktywnych.
Nie dodawalbym oleju wcale,ale mam ekstrakt z soi ,ktory chce zuzyc do tej mixtury a ktory moge rozpuscic jedynie w oleju.
Zastanawiam sie jedynie,czy moge rowniez dodac kwas hialuronowy,oraz propylene glycol lub gliceryne.Wolalbym chyba gliceryne,ale niewiem czy tez rownoczesnie moge uzyc kwasu hialuronowego?
Chodzi mi glownie o to,zeby skladniki mogly wniknac do mieszkow wlosowych,a nie "siedzialy" sobie na powierzchni i nic nie robily;p
Narazie z zakupionych polproduktow mam :adenozyne,wit b3,ekstrakt z soi,skorki jablka,korzenia pokrzywy,aloes zatezony,pantenol no i gume xantanowa.Musze jeszcze zakupic wspomniany olej,kwas hialuronowy i polysorbate80....zastanaw iam sie,czy cos wogole z tego przepisu mi wyjdzie;D
nie wiem, ja bym oleju nie dawała. Raczej zrobiła taka wcierke do włsow na bazie ekstraktow. Zadnej gumy ksantanowej tez nie.
Czytałam gdzies ze olej na włosy= tłuste włosy. Moze olej ale przed umyciem włosow, ale po??
Kwas hialuronowy byłby chyba najlepszy bo powoduje lepsza przenikalnosc składnikow ( ale ekspertem nie jestem).
co do emulgatora to moze warto zapytac na mazidłach co polecaja do wcierek do włosow, chyba ze oleju nie uzyjesz to emulgator odpadnie.
Ja bym osobiscie nie uzywała oleju po umyciu włosow, tylko przed.
Mam glikol ale butylenowy, łaczy sie go z kwasem hialuronowym.
Albo jesli juz koniecznie ten olej to moze olej wczesniej potrzymac przed myciem a wcierke po umyciu włosow? Mega pielegnacja
Mnie sie marzy wcierka ktora mogłabym codzien wcierac we włosy, taki tonik do włosów.
Chodzi o to ze myje głowę co 2-3 dni, zeby włosy codzien wygladały zdrowo , nie tylko po myciu.
Napisz co tam wymysliłes?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-24 o 11:30
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 15:36   #940
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
nie wiem, ja bym oleju nie dawała. Raczej zrobiła taka wcierke do włsow na bazie ekstraktow. Zadnej gumy ksantanowej tez nie.
Czytałam gdzies ze olej na włosy= tłuste włosy. Moze olej ale przed umyciem włosow, ale po??
Kwas hialuronowy byłby chyba najlepszy bo powoduje lepsza przenikalnosc składnikow ( ale ekspertem nie jestem).
co do emulgatora to moze warto zapytac na mazidłach co polecaja do wcierek do włosow, chyba ze oleju nie uzyjesz to emulgator odpadnie.
Ja bym osobiscie nie uzywała oleju po umyciu włosow, tylko przed.
Mam glikol ale butylenowy, łaczy sie go z kwasem hialuronowym.
Albo jesli juz koniecznie ten olej to moze olej wczesniej potrzymac przed myciem a wcierke po umyciu włosow? Mega pielegnacja
Mnie sie marzy wcierka ktora mogłabym codzien wcierac we włosy, taki tonik do włosów.
Chodzi o to ze myje głowę co 2-3 dni, zeby włosy codzien wygladały zdrowo , nie tylko po myciu.
Napisz co tam wymysliłes?
zgadzam sie z po umyciu olej na skalp to nie najlepszy pomyssl, ale przed myciem mozesz sobie ta wcierke z olejem na skalp nakladac
ja osobiscie ide na latwinze i mieszam jantara zektraktem z kawy i ot moja wcierka
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 22:00   #941
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
nie wiem, ja bym oleju nie dawała. Raczej zrobiła taka wcierke do włsow na bazie ekstraktow. Zadnej gumy ksantanowej tez nie.
Czytałam gdzies ze olej na włosy= tłuste włosy. Moze olej ale przed umyciem włosow, ale po??
Kwas hialuronowy byłby chyba najlepszy bo powoduje lepsza przenikalnosc składnikow ( ale ekspertem nie jestem).
co do emulgatora to moze warto zapytac na mazidłach co polecaja do wcierek do włosow, chyba ze oleju nie uzyjesz to emulgator odpadnie.
Ja bym osobiscie nie uzywała oleju po umyciu włosow, tylko przed.
Mam glikol ale butylenowy, łaczy sie go z kwasem hialuronowym.
Albo jesli juz koniecznie ten olej to moze olej wczesniej potrzymac przed myciem a wcierke po umyciu włosow? Mega pielegnacja
Mnie sie marzy wcierka ktora mogłabym codzien wcierac we włosy, taki tonik do włosów.
Chodzi o to ze myje głowę co 2-3 dni, zeby włosy codzien wygladały zdrowo , nie tylko po myciu.
Napisz co tam wymysliłes?
Masz racje,olej na skore glowy,we wcierce,to jednak kiepski pomysl.Nadal zamierzam kupic ten z pestek malin,ale bede go mieszal z ekstraktem na naczynka z zsk oraz ekstraktem z soi i stosowal na twarz.
Chyba zrezygnuje tez z glikolu,sam kwas hialuronowy moze wystarczy.
Guma ksantanowa musi byc,bo inaczej wcierka bedzie w formie wody,a mnie chodzi o lekko zelowa konsystencje

Niewiem,jaki masz typ skory,oraz czy szybko Ci sie przetluszczaja wlosy,ale mnie rok temu,bardzo pomogla wcierka samorobiona na bazie wody pokrzywowej.Gdziestam na tubie,jest chyba nadal przepis na nia,aczkolwiek ja ja zmodyfikowalem troche i dodalem innych ekstraktow.Jako jedyna spowalniala mi przetluszczanie wlosow,moglem je myc co 2 dni i byly bardzo swieze,wygladaly na gęstsze,fajnie sciemnialy.
To samo mialem po wcierce wzmacniajacej wlosy z biochemiiurodu,bardzo ja polecam,ale ona moze troche przesuszac skore glowy.Ja,stosowalem ja jakis czas temu jako baze ,do ktorej rowniez dodawalem rozne ekstrakty,wszytsko ladnie sie rozpuszczalo i co najwazniejsze,efekty byly swietne.
Mozesz sprobowac ,tak jak radzi Rotkohl,z jantarem,ale u mnie,przetluszczal on bardzo wlosy,na dodatek wygladaly one na ciensze niz w rzeczywistosci;/

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-24 o 22:02
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-25, 07:04   #942
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Niewiem,jaki masz typ skory,oraz czy szybko Ci sie przetluszczaja wlosy,ale mnie rok temu,bardzo pomogla wcierka samorobiona na bazie wody pokrzywowej.Gdziestam na tubie,jest chyba nadal przepis na nia,aczkolwiek ja ja zmodyfikowalem troche i dodalem innych ekstraktow.Jako jedyna spowalniala mi przetluszczanie wlosow,moglem je myc co 2 dni i byly bardzo swieze,wygladaly na gęstsze,fajnie sciemnialy.
To samo mialem po wcierce wzmacniajacej wlosy z biochemiiurodu,bardzo ja polecam,ale ona moze troche przesuszac skore glowy.Ja,stosowalem ja jakis czas temu jako baze ,do ktorej rowniez dodawalem rozne ekstrakty,wszytsko ladnie sie rozpuszczalo i co najwazniejsze,efekty byly swietne.
Mozesz sprobowac ,tak jak radzi Rotkohl,z jantarem,ale u mnie,przetluszczal on bardzo wlosy,na dodatek wygladaly one na ciensze niz w rzeczywistosci;/
A mozesz mi powiedziec jaka to wcierka z BU we włosy?
Mam cerę mieszana ale naczynkową, włosy w zasadzie mało sie przetłuszczają, chciałam raczej wzmocnić i odzywić, bo mam długie.
A co dodawałes do tej wcierki?
Rotkohl napisał jakis watek czy post ? poszukam.
Edit, przepraszam nie zauważyłam


Wiesz co? Jesteś męzczyzną, chciałam sie Ciebie zapytać czy pielęgnacja cery u męzczyzn moze być tak samo stosowana jak u kobiet ( osobiscie wydaje mi sie ze chyba tak), ale nie wiem dokładnie.

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
zgadzam sie z po umyciu olej na skalp to nie najlepszy pomyssl, ale przed myciem mozesz sobie ta wcierke z olejem na skalp nakladac
ja osobiscie ide na latwinze i mieszam jantara zektraktem z kawy i ot moja wcierka
Napisz proszę jaki masz przepis? i co to jest ten jantar (kojarz się z bursztynem ). I jak stosujesz, przed czy po myciu włoskow?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-25 o 07:02
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 09:40   #943
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A mozesz mi powiedziec jaka to wcierka z BU we włosy?
Mam cerę mieszana ale naczynkową, włosy w zasadzie mało sie przetłuszczają, chciałam raczej wzmocnić i odzywić, bo mam długie.
A co dodawałes do tej wcierki?
Rotkohl napisał jakis watek czy post ? poszukam.
Edit, przepraszam nie zauważyłam


Wiesz co? Jesteś męzczyzną, chciałam sie Ciebie zapytać czy pielęgnacja cery u męzczyzn moze być tak samo stosowana jak u kobiet ( osobiscie wydaje mi sie ze chyba tak), ale nie wiem dokładnie.

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------



Napisz proszę jaki masz przepis? i co to jest ten jantar (kojarz się z bursztynem ). I jak stosujesz, przed czy po myciu włoskow?
Pozwolę sobie się wtrącić. Mam nadzieję, że Rotkohl niebędzie mieć za złe
Jantar to wcierka z Farmony. O, taka:
85f90b9c39a2d9fea16ab006a4bd546b.jpg
A ekstrakt to pewnie taki, jak na e-naturalne, lub nawet kofeina z mazideł zadziała
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 10:23   #944
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie się wtrącić. Mam nadzieję, że Rotkohl niebędzie mieć za złe
Jantar to wcierka z Farmony. O, taka:
Załącznik 5222691
A ekstrakt to pewnie taki, jak na e-naturalne, lub nawet kofeina z mazideł zadziała
dokladnie ektrakt z enaturalnie
jantar to jak dla mnie najlepsza sklepowa wcierka. I do tego cena swietna pojawwilo mi sie duzo baby hair al ja tyle rzeczy stosuje ze nie wiadomo czyja to zasluga aaa i wypadanie mi sie ograniczylo
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 11:28   #945
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
dokladnie ektrakt z enaturalnie
jantar to jak dla mnie najlepsza sklepowa wcierka. I do tego cena swietna pojawwilo mi sie duzo baby hair al ja tyle rzeczy stosuje ze nie wiadomo czyja to zasluga aaa i wypadanie mi sie ograniczylo
A u mnie niestety sie nie sprawdził w ogóle Teraz używam joanny rzepy i na razie jestem nawet zadowolona. Ale o kawie właśnie sama myślałam do jakiejś samorobnej wcierki, choć aktualnie mam tę rzepę + sesę i zalany olejem mix ziół czeka sobie, aż minie miesiąc i go odsączę.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 12:39   #946
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
A u mnie niestety sie nie sprawdził w ogóle Teraz używam joanny rzepy i na razie jestem nawet zadowolona. Ale o kawie właśnie sama myślałam do jakiejś samorobnej wcierki, choć aktualnie mam tę rzepę + sesę i zalany olejem mix ziół czeka sobie, aż minie miesiąc i go odsączę.
ja uwyzwam nawet samej kawy tj parze moocna kawe i tym ostudzonym naparem smaruje ale to trzeba zmyc jednak potem. Planuje wyprobowac sok z czosnku ponoc dziala cuda co wlosy to inne tendencje , myslalam wlasnie nad rzepa, ale na razie trzeba to wykonczyc a i tak maske z bingo spa drozdzowa zamowilam na skalp moze mi troche objetosci przybbedzie
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 13:32   #947
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A mozesz mi powiedziec jaka to wcierka z BU we włosy?
Mam cerę mieszana ale naczynkową, włosy w zasadzie mało sie przetłuszczają, chciałam raczej wzmocnić i odzywić, bo mam długie.
A co dodawałes do tej wcierki?
Rotkohl napisał jakis watek czy post ? poszukam.
Edit, przepraszam nie zauważyłam


Wiesz co? Jesteś męzczyzną, chciałam sie Ciebie zapytać czy pielęgnacja cery u męzczyzn moze być tak samo stosowana jak u kobiet ( osobiscie wydaje mi sie ze chyba tak), ale nie wiem dokładnie.
To jest dokladnie ta wcierka:
http://biochemiaurody.com/sklep/lotioneclipta.html
Swietnie,naprawde wzamcnia wlosy,moj brat tez byl z niej bardzo zadowolony,dodatkowo,usun ela u niego uporczywy lupiez,z ktorym nawet wiekszosc szamponow przeciwlupiezowych sobie nie radzila.
Mozesz ja wzbogacic o kilka ekstraktow,ktore dopasujesz pod siebie
Ja ja stosowalem czesto co noc,a czasem,gdy mialem przesuszona skore glowy,co 2-3 noc.Na zmiane z nim stosowalem prosty zel aloesowy,ktory robilem z gumy xantanowej,aloesu zatezonego,pantenolu,wody destylowanej,kompozycji witaminowej "all in one"oraz adenozyny.Zel byl lekki,fajnie nawilzal skalp,a aloes dodatkowo odzywia wlosy.

Tak,wydaje mi sie,ze pielegnacja mezczyzn moze byc rowniez stosowana u kobiet (i odwrotnie - ja jestem tego wlasciwie przykladem).Osobiscie,n ie wierze w ten sztuczny podzial na kosmetyki meskie i damskie

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
dokladnie ektrakt z enaturalnie
jantar to jak dla mnie najlepsza sklepowa wcierka. I do tego cena swietna pojawwilo mi sie duzo baby hair al ja tyle rzeczy stosuje ze nie wiadomo czyja to zasluga aaa i wypadanie mi sie ograniczylo
Przypomnialem sobie,ze ja swoje zapasy oddalem mojej mamie i ona byla zachwycona Jantarem.Widac,rzeczywisc ie,co skora,to inna reakcja.Obiektywnie rzecz biorac,Jantar ma naprawde swietny sklad i mysle,ze warto wyprobowac.No i jest dosc tani

Tez bardzo chcialem wyprobowac sok z czosnku lub cebuli na skore glowy,ale odstraszaja mnie te historie osob,ktore nawet w miesiac lub dwa,po jego odstawieniu ,czuja go (mam na mysli zapach) na glowie

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-25 o 13:37
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 09:28   #948
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
To jest dokladnie ta wcierka:
http://biochemiaurody.com/sklep/lotioneclipta.html
Swietnie,naprawde wzamcnia wlosy,moj brat tez byl z niej bardzo zadowolony,dodatkowo,usun ela u niego uporczywy lupiez,z ktorym nawet wiekszosc szamponow przeciwlupiezowych sobie nie radzila.
Mozesz ja wzbogacic o kilka ekstraktow,ktore dopasujesz pod siebie
Ja ja stosowalem czesto co noc,a czasem,gdy mialem przesuszona skore glowy,co 2-3 noc.Na zmiane z nim stosowalem prosty zel aloesowy,ktory robilem z gumy xantanowej,aloesu zatezonego,pantenolu,wody destylowanej,kompozycji witaminowej "all in one"oraz adenozyny.Zel byl lekki,fajnie nawilzal skalp,a aloes dodatkowo odzywia wlosy.

Tak,wydaje mi sie,ze pielegnacja mezczyzn moze byc rowniez stosowana u kobiet (i odwrotnie - ja jestem tego wlasciwie przykladem).Osobiscie,n ie wierze w ten sztuczny podzial na kosmetyki meskie i damskie


Przypomnialem sobie,ze ja swoje zapasy oddalem mojej mamie i ona byla zachwycona Jantarem.Widac,rzeczywisc ie,co skora,to inna reakcja.Obiektywnie rzecz biorac,Jantar ma naprawde swietny sklad i mysle,ze warto wyprobowac.No i jest dosc tani

Tez bardzo chcialem wyprobowac sok z czosnku lub cebuli na skore glowy,ale odstraszaja mnie te historie osob,ktore nawet w miesiac lub dwa,po jego odstawieniu ,czuja go (mam na mysli zapach) na glowie

siedzę z czosnkiem na głowie zobaczymy czy zapach zniknie

poza tym mam w planach zrobić macerat z kawy i macerat z czosnku dziś zobaczymy co z tego wyjdzie
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:20   #949
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
siedzę z czosnkiem na głowie zobaczymy czy zapach zniknie

poza tym mam w planach zrobić macerat z kawy i macerat z czosnku dziś zobaczymy co z tego wyjdzie
podaj przepis na jedno i drugie? Jak ten czosnek narzuciłas na włosy, i co na główce masz czepek, ręcznik? jak to technicznie ogarnąć?
Wampiry odstraszysz zapomnij o tym przystojniaczku z "Sagi Zmierzch")

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-26 o 11:41 Powód: OT
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-26, 11:39   #950
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Chyba kupię gotową, dziekuję za zdjecie

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------



hehe, z czosnkiem na głowie dzis stałam w kolejce i jedna Pani o pieknych włosach opowiadała jak to nałozyła czosnek na głowę, wszyscy sie dziwili jak to czosnek ( same baby w kolejce ) i mowi ze nie jest żle
tylko przepis jest taki ze olejek rycynowy, łyzeczka cytryny, jajko- to jest podstawowy przepis ( oczywiscie trzymac pod czepkiem i ciepło w reczniku przez min poł godz) , ale opcjonalnie mozna dodac czosnek
No podobno włosy wcale az tak nie smierdzą

Co do babuszki agafii maski drozdzowej to rewelacja! włoskow przybywa i są mieciutkie, kocham te maskę.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------



Wczoraj byłam u kosmetyczki ( pierwszy raz w zyciu na jakims ujedrnianiu falami RF , czy RM, nie widze roznicy, prawde mowiac
Pytałam się o ten podział- faktycznie cokobiety stosuja to i męzczyzni mogą , z ta roznicą ze męska skóra na buzce jest grubsza.

Tylko ja n mam krem z BU sojowy z peptydami, ma zawartosc estrogenow (bo w soi są)
jest takze dla Pan w okresie menopauzy- nie wiem czy dla męzczyzny bedzie odpowiedni? Ale bez przesady, przez skórę hormony sie nie dostaną przecież. (a soja ma pełno estrogenow takze Panowie szczegolnie chcący potomstwa powinni unikać spozywania, ale z kremem to chyba przesada?)

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------



podaj przepis na jedno i drugie? Jak ten czosnek narzuciłas na włosy, i co na główce masz czepek, ręcznik? jak to technicznie ogarnąć?
Wampiry odstraszysz zapomnij o tym przystojniaczku z "Sagi Zmierzch")
ja fanką Zmierzchu nie jestem, ani tego "przystojniaka" jak juz to blizej mi do Damona z Vampire Diaries

wcierke z czosnku robi sie w taki sposób że wyciska się czosnek wyścielając jakąś włókniną wyciskacz, żeby ci sam sok wylatywał bez fragmentów czosnku i ten sok wcierasz w skalp mozna rożnymi sposobami to robić ale ja to tak robie no i jak wetre w skalp, owijam głowe folią aluminiową i podgrzewam trochę suszarką

jeśli chodzi o macerat to w przypadku czosnku traktuje go blenderem w słoiku , minimum 1/3 jego to ten czosnek. co do oleju ktorym to zalewasz to musi byc taki który ma konsystencje płynną w temperaturze pokojowej są dwie szkoły jedna ze zalewa sie zimnym olejem druga że zalewa się gorącym olejem, ja zalewam zimnym. Taką miksture odstawia sie na 3 tyg , co dwa dni wstrząsając słoikiem zeby olej wszędzie dotarł. Po 3 tyg odsącza się przez gaze czosnek a macerat przelewa do buteleczki i mozna używać

jeśli chodzi o kawe to dokłądnie tak samo z tym że kawe miele w młynku i wsypuje do słoika, ale możesz mielonej kawy gotowej uzywać.

w wakacje sobie zrobie macerat z papryczki chilie
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:42   #951
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków


Bardzo proszę o niezaśmiecanie wątku.

O pielęgnacji włosów mamy całe odrębne podforum: https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-04-26 o 11:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 14:10   #952
imperfect boy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 42
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
siedzę z czosnkiem na głowie zobaczymy czy zapach zniknie
Podziwiam,szczerze;D Daj znac koniecznie jak z zapachem,tj czy zniknal,itp;D

Jesli chodzi o soje,to fitoestrogeny,sa duzo slabsze niz estrogeny.Trzebaby jej zjesc duuuuzo,zeby wywarlo to jakikolwiek efekt na uklad hormonalny.Ja jestem wegetarianinem,spozywam duzo produktow sojowych (choc bez przesady),ale nie widze zadnych pro-hormonalnych zmian
I jak juz wspominalem,zamierzam stosowac soje z olejem z malin,na twarz.Ciekaw jestem,czy zaobserwuje jakies zmiany,na plus oczywiscie.
Myslicie,ze moge dodac jeszcze do tego ekstrakt na naczynka ze zsk?Chyba nie ma zadnych przeciwwskazan?

Edytowane przez imperfect boy
Czas edycji: 2013-04-26 o 14:13
imperfect boy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:37   #953
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Chce sobie zrobić coś antycellulitowego najchetniej do zabiegów typu body wraping substancje aktywne mam upatzrone tylko co do tego, przede wszystkim chodzi mi o bazę
ektrakt z kawy
olejek cynamonowy
i kompleks antycellulitowy z e naturalnie
próbował ktoś coś zrobić??



Cytat:
Napisane przez imperfect boy Pokaż wiadomość
Podziwiam,szczerze;D Daj znac koniecznie jak z zapachem,tj czy zniknal,itp;D

zmyłam i przezornie do szamponu dodałam olejku miętowego i po zapachu czosnku ani śladu. Chociaż boje sie zeby się okazało ze tylko ja go nie czuje, poniewaz mi zapach czosnku nie przeszkadza, baaa ja lubie zapach czosnku

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

znalazłam coś takiego, myślicie że to ma sens? (chyba że receptury z użyciem składników spożywczych to też offtop]


Cytat:
  • 8 łyżek kawy
  • 1 łyżka cynamonu
  • 1 łyżka imbiru
  • 8 kropelek olejku cynamonowego( eterycznego)
  • 1,5 łyżki oliwy z oliwek
  • folia spożywcza
Wsyp kawę, cynamon i imbir do miseczki. Zalej wszystko wrzątkiem, do momentu, gdy poziom wody będzie równał się z poziomem składników. Dodaj olejek cynamonowy i oliwę z oliwek. Dokładnie wszystko wymieszaj i zostaw do przestygnięcia, mieszanka powinna być letnia podczas nanoszenia na ciało.Nakładaj ją na wszystkie miejsca dotknięte cellulitem, najlepiej stojąc w wannie lub pod prysznicem, oszczędzając sobie tym samych czas na ewentualne sprzątanie. Mikstura powinna przylegać do ciała i nie odpadać, jeśli tak nie jest, to dodaj do niej trochę balsamu ( może być antycellulitowy- wzmocni efekt), lub ciepłej wody. Dokładnie owiń wszystkie miejsca folia spożywcza, ubierz wygodne ciuchy i wskakuj pod koc, na około godzinkę.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 15:49   #954
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
Chce sobie zrobić coś antycellulitowego najchetniej do zabiegów typu body wraping substancje aktywne mam upatzrone tylko co do tego, przede wszystkim chodzi mi o bazę
ektrakt z kawy
olejek cynamonowy
i kompleks antycellulitowy z e naturalnie
próbował ktoś coś zrobić??






zmyłam i przezornie do szamponu dodałam olejku miętowego i po zapachu czosnku ani śladu. Chociaż boje sie zeby się okazało ze tylko ja go nie czuje, poniewaz mi zapach czosnku nie przeszkadza, baaa ja lubie zapach czosnku

---------- Dopisano o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

znalazłam coś takiego, myślicie że to ma sens? (chyba że receptury z użyciem składników spożywczych to też offtop]
Ja zamierzam robić coś takiego, ale jako bazę użyję prawdopodobnie jakiś najzwyklejszy balsam. Chcę dodać jeszcze olejku pomarańczowego, a zamiast zwykłej kawy to jej ekstrakt lub kofeina Może spirulina do tego... Tylko wszystko będę musiała mieszać przed zabiegiem.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 17:01   #955
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja zamierzam robić coś takiego, ale jako bazę użyję prawdopodobnie jakiś najzwyklejszy balsam. Chcę dodać jeszcze olejku pomarańczowego, a zamiast zwykłej kawy to jej ekstrakt lub kofeina Może spirulina do tego... Tylko wszystko będę musiała mieszać przed zabiegiem.
no właśnie ja miałam taki pomysł z tymi skąłdnikami które wymieniłam na górze, ekstrakt z kawy , olejek i kompleks antycelulitowy, tylko właśnie nie wiedziałam do czego, bo chciałam jak najlepsze działanie, a nie wiem czy mi zwykły balsam takie da
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 20:21   #956
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
no właśnie ja miałam taki pomysł z tymi skąłdnikami które wymieniłam na górze, ekstrakt z kawy , olejek i kompleks antycelulitowy, tylko właśnie nie wiedziałam do czego, bo chciałam jak najlepsze działanie, a nie wiem czy mi zwykły balsam takie da
Ja dodam do ujędrniającego, bo i tylko taki posiadam aktualnie. Ewentualnie do olejku do masażu. Ale to dopiero jak wykończę rozgrzewacza Eveline
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 22:40   #957
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Widzę, że są wątpliwości, więc wyjaśniam.

Wątek ma charakter informacyjny, nie "plotkowy". Poświęcony jest technicznym zagadnieniom związanym z tworzeniem i wykonywaniem receptur kosmetycznych. Trudno mówić o recepturach, kosmetykach i "zmaganiach" w przypadku prostych mieszanek "na oko" czy pojedynczych produktów spożywczych aplikowanych na różne części ciała.

Wątek nie jest miejscem wymiany refleksji na tematy pielęgnacyjne, nie rozprawiamy tu o efektach kuracji, stosowanych kosmetykach itd. Od tego są inne wątki, a w przypadku pielęgnacji włosów - jak już wspomniałam - całe podforum. Tam można dyskutować do woli.

Proszę się trzymać ustalonej formuły.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 14:38   #958
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

to ja może ad tematu: dziś ukręciłam mus do ciała nie jestem zbyt zadowolona bo zrobił się trochę twardy a nie miał być, no ale w sumie wiem, gdzie zrobiłam błąd więc mogę mieć pretensje tylko do siebie..

dziewczyny, czy można zrobić cięższy/zwykły (ale nie lekki) balsam bez emulgatora?
Mam dużo tłuszczu kakaowego, shea, kokosowego i arganowego i chciałabym z tego wykombinować jakiś balsam z pomocą gliceryny + woda, da się? próbowałyście? podrzućcie jakieś pomysły, propozycje

Edytowane przez 95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Czas edycji: 2013-04-27 o 14:45
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:21   #959
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Zobacz sobie program "Wiem co jem" Kasi Bosackiej na temat soi. Tam mowi o wpłwie soi na mężczyzn. Lepiej byc swiadomym. Byc moze cos przekreciłam bo sporo tez było na temat soi GMO,
a tego juz mamy pełno dosłownie wszedzie. Ja tez poszukam.

---------- Dopisano o 10:21 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ale to dopiero jak wykończę rozgrzewacza Eveline
rewelacja ten rozgrzewacz cieplutko do tego kofeinke i spiruline...

Lorri, masz racje, dyskusja odjechała...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-04-28 o 09:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:15   #960
Alioth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 224
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;40521237]
dziewczyny, czy można zrobić cięższy/zwykły (ale nie lekki) balsam bez emulgatora?
Mam dużo tłuszczu kakaowego, shea, kokosowego i arganowego i chciałabym z tego wykombinować jakiś balsam z pomocą gliceryny + woda, da się? próbowałyście? podrzućcie jakieś pomysły, propozycje [/QUOTE]

Nie da sie polaczyc gliceryny z olejem bez emulgatora. Mozesz zrobic co najwyzej plynny olej do ciala, albo zmiksowac masla z olejami. Nie dodawaj wody ani gliceryny bo rozwarstwi sie.

Jesli mus wyszedl twardy dodaj plynnego oleju.
Alioth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:12.