Pytanie do kolczykoznawców :o - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-29, 21:49   #1
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Red face

Pytanie do kolczykoznawców :o


Witajcie.
17 dni temu przebiłam uszy. U kosmetyczki. Do dzisiaj noszę kolczyki 'lecznicze' barwy złotej. Wczoraj lekko uderzyłam się w ucho, dziś rano bardzo spuchło, zaczęło ropieć. Co więcej, lekki ból w obu utrzymywał się od dwoch dni, do tego lekkie swędzenie i bardzo sucha skóra na płatkach. Chciałam poluzować kolczyk w tym spuchniętym uchu, a że to moje pierwsze kolczyki oczywiście mi "wypsiknął" ucho boli i nie dam rady zalozyć go z powrotem.
Moje pytania:
1. czy powinnam juz wyciągnąć te kolczyki? Czy są przenoszone? (to co było na nich lecznicze już się zużyło przecież złote nie są (10zł)? słyszałam o zdzieraniu się tej warstwy)
2. Jesli tak, co powinnam włożyć w uszy i jak szybko?
3. Na złoto żółte przy głowie jestem uczulona (robi mi się zielona szyja )
4. boję się, ze dziurka mi się zrośnie jesli czegoś tam nie wsadzę.
5. jestem uziemiona w domu, kosmetyczka odpada na kilka dni.
Pewnie śmieszne dla Was są moje obawy, pewnie dla mnie tez kiedyś będą...ale prosze, pomóżcie laikowi
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 22:04   #2
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: Pytanie do kolczykoznawców :o

domyslam sie, że masz przebitki i do tego mocno zacisnięte..rana nie ma dostępu do powietrza i dlatego tak jest..na pewno powinnas zdjąć kolczyki żeby uszy odpoczęły..przeptrzyj ucho spirytusem i proponuje założyć przynajmniej narazie wiszące, ale nie jakieś ciężkie koła tylko coś lekkiego..nie zapomnij o zdezynfekowaniu kolczyka..pozdrawiam, Kasia
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-29, 22:32   #3
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Pytanie do kolczykoznawców :o

Ja nosilam od poczatku srebrne kolczyki i szybciutko mi sie zagoily Moze zmien juz na srebrne lub zlote wkrety i posmaruj ucho Tribiotykiem?
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 00:51   #4
fire_soul
Raczkowanie
 
Avatar fire_soul
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 38
Dot.: Pytanie do kolczykoznawców :o

zdecydowanie polecam tribiotic 3 razy dziennie niewielka warstwa, rowniez na kolczyk oraz dezynfekowanie woda utleniona rozcienczona pol na pol z przegotowana.
jezeli saczy ci sie ropa, namocz ucho ciepla woda z lagodnym mydlem, np dove [najlepiej poprzez waciki [platki kosmetyczne] moczone w tej wodzie z mydlem] jak juz rozgrzejesz ucho, delikatnie sciskaj waciki zeby wycisnac to, co zbiera sie w srodku dziurki. potem tribiotic.
konicznie wyjmiij te kolczyki od przebijania i zaloz najlepiej same takie jakby uchwyty do wiszacych kolczykow, trudno je opisac, takie jakby zamykane U nalepiej same te uchwyty, ze srebra bez jakichkolwiek zawieszek na nich, nie sa zbyt piekne ale za to lekki i pozwalaja na dotep powietrza. jesli nie mozesz ich wsunac w dziurke, to postaraj sie ja wczesniej przebic welflonem z apteki, najlepiej "dziewiatka". szkoda nowych dziurek zeby od razu zarosly
te zawieszki powinnas nosic ok. tydzien, po kurowaniu sie mascia i woda po takim czasie wszystko powinno juz byc ok
postaraj sie ie spac na tym boku gdzie masz gojaca sie dziiurke, dbaj tez zeby nie opadaly na nia za bardzo wlosy bo sie zabrudzi.
sama mam 9 kolczykow z czego wiekszosc przebijalam sama, wiec troche o nich wiem
zycze szybkiej rekonwalescencji !!!
__________________
Najwyższy czas zacząć pisać używając polskich znaków!
Może być ciężko...
fire_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 00:53   #5
fire_soul
Raczkowanie
 
Avatar fire_soul
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 38
Dot.: Pytanie do kolczykoznawców :o

och! znalazlam te uchwyty to sie nazywa bigle podobno http://www.koraliki.pl/images/products/147.jpg
__________________
Najwyższy czas zacząć pisać używając polskich znaków!
Może być ciężko...
fire_soul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 18:04   #6
lesna-poziomka
Raczkowanie
 
Avatar lesna-poziomka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 40
Dot.: Pytanie do kolczykoznawców :o

MYślę,że dobrzeby było zdjąc kolczyki i przemyc uszy rywanolem,albo wodą utlenioną.Na drugi dzien założyc kolczyki na biglu,zamiast sztyftu.Sztyfty nie dopuszczają powietrza do ucha,zazwyczaj mocno je ściaskaja.Albo zrób soboie przerwę w noszeniu kolczyków dotąd aż nie ''wyzdrowieją''.Suchą skórę uszu posmaruj kremem nivea,lub maścia witaminowa.
Pozdrawiam
__________________
''Przeżyj to sam...nie zamieniaj serca w twardy głaz,póki jeszcze serce masz....''
lesna-poziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.