DEXAPOLCORT N na trądzik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-16, 21:16   #1
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela

DEXAPOLCORT N na trądzik?


Witam, od 4 lat zmagam się z trądzikiem, jak na razie bez pozytywnego dłuższego albo efektywnego skutku, a moja lista specyfików jest tak długa, że nie pamiętam już czego nie używałam, ciągle zmieniam dermatologów ostatnio trafiłam na doktor która przepisała mi Dexapolcort N. Niestety oprócz tego, ze mam go stosować na oczyszczoną skórę nic więcej nie powiedziała, a muszę przyznać, że opisy w internecie trochę mnie niepokoją chociażby :

"Przeciwwskazania:
Nie wolno stosować deksapolcortu w bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych zakażeniach skóry (...) w trądziku zwykłym i różowatym, dermatitis perioralis, po (...)nie należy stosować na twarz." , zmiany skórne w postaci ropnych wyprysków i zaskórników występują tylko na twarzy.

Proszę o jakieś opinie na temat tego leku, bo na prawdę nie mam pojęcia jakie powinno być jego działanie, ile mam go stosować, bo z tego co czytałam, długotrwałe stosowanie może wywołać efekty uboczne. Byłabym wdzięczna za jakieś rady i opis działania tego leku.

Stosuję go juz jakiś tydzień i musze stwierdzic, że stan skóry się poprawił, chociaż trudno mi powiedzieć czy to dzięki niemu, czy poprostu mam lepszy czas po okresie, czy dzięki maseczce drożdżowej, a może Brevoxylowi, którego używałam wcześniej.
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 17:03   #2
Dzela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 51
GG do Dzela
Dot.: DEXAPOLCORT N na trądzik?

up
Dzela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:45   #3
1agulundzia1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6
Dot.: DEXAPOLCORT N na trądzik?

Witam ,
Od bardzo dawna rowniez mialam problem ze swoja cera- strefa T poltlosta noi mase wypryskow na czole w okolicach brody itd., masakrycznie bylo przed okresem jak chyba wiekszosc z nas ma, moze i nie w duzych ilosciach ale i tak zawsze cos wyskoczy

Wiec do czego zmierzam to do tego aby dac wam super recepture ktora zapisala mi odziwo nie pani doktor dermatolog (czasem oni naprawde nie maja pojecia co zapisywac ludziom) lecz doktor pediatra
Sklada sie to z 2-óch butelek jedną, polecam na nocponiewaz jest z siarką, drugą na rano, nalozyc plyn wacikiem odczekac jakies pol godziny a potem mozna stosowac rozne kremy fluidy i co wam sie tam podoba

Koszt wykupienia tego na recepte kosztuje za jedna miksturke 5 zł. bez recepty koszt jest okolo 40zł., czyli za całosc bagatela za lek 10 zł.
Ja osobiscie uzywalam tego codziennie i nie wysuszalo mi skory wogole! oporcz tego zakupilam sobie tez Davercin- koszt okolo 15zł. lecz nie zaczesto go uzywalam z racji duzego przesuszania skory uzywalam go tylko punktowo.
A wiec powodzenia

1. Z zawartościa siarki-zmieszac przed uzyciem NA NOC
HYDROCORTISONI 0,25
RESORCINI 2,00
DETREOMYCINI 3,00
SULF PPT 3,00

SPIR. UNI 70%
AD 100,0
MF.SOL

----------------------------------------------------
2. Bez zawartosci siarki PLYN NA DZIEN
DETREOMYCINI 3,00
RESORCINI 3,00
AC. SALICYLICI 3,00

SPRI. UNI 7%
AD 150,00
MF.SOL

---------------------------------------------------

POWODZENIA
1agulundzia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:32.