Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-17, 07:50   #1
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 258

Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze


No i padło na czas że należy zacząć szukać sali na TEN dzień Wątek o salach na śląsku i w obrębie niektórych miast przeczytałam co najmniej 5 razy i niestety moje wątpliwości jak były tak są tak więc proszę o obiektywne opinie nt. sali w hotelu Silvia w Sośnicowicach oraz w hotelu Laguna w Niewieszu...Wesele przewidujemy na ok 120 osób( wiadomo ktoś może się wykruszyć ale taka jest liczba wyjściowa) . Jako że ok 60 osobom musimy zapewnić nocleg hotel jest dla Nas najrozsądniejszym wyjściem.

Także bardzo proszę o opinie osoby które miały swoje własne wesele w tych miejscach bądź były jako gość.

Za każdą konstruktywną opinie będę niezmiernie wdzięczna
pejlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 09:25   #2
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Też zastanawialiśmy się nad tymi dwoma hotelami, rodzina chłopa jest z daleka, więc też potrzebowaliśmy miejsc noclegowych. Suma summarum padło na Sylvię, głównie dlatego, że był fajniejszy kontakt z kierowniczką, natychmiastowe maile. Hotel Laguna - podobała mi się lokalizacja, natomiast sam hotel i wnętrze i wystrój już nie bardzo. Jeżeli chodzi o wystrój to w Sylvi poprosiłam o kilka rzeczy od siebie (oni z góry przystrajają salę płaci się od krzesła), ale mamy spotkać się na miesiąc przed ślubem i dopiąć na ostatni guzik. Moje sugestie luźne zostały wpisane do umowy od razu

Byłam w Sylvi parę dobrych lat temu na ślubie kuzynki - było fajnie. Poza tym urzekły nas (nno mnie) stoliki bankietowe.

Ślub dopiero w grudniu, więc więcej nie jestem w stanie powiedzieć
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 09:29   #3
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 258
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

No to dokładnie to samo co mnie- okrągłe stoły!! A czy jest tajemnicą to jakie zmiany wprowadziłaś w umowie? Bez szczegółów oczywiście typu że taki a taki kwiatek. Bardziej interesuje mnie kwestia menu+napoje, ewentualnie korkowe. Oczywiście jeżeli wolisz to napisz mi na priv Z góry Ci za to dziękuję
pejlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 09:38   #4
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Zmiany nie zmiany, chodziło mi głównie o to, żeby było prosto, nie lubię tego weselnego przepychu

Mam po Świętach ślub, kocham atmosferę okołoświąteczną, więc tam coś wspomniałam, że chciałabym dużo lampek świątecznych, planuję winietki w szyszkach zrobić i szyszkami też ozdobić. Pani (przesympatyczna!) wszystko wpisała do umowy niepytana, tak od siebie

O menu mam dopytywać w tym miesiącu, bo co rok się zmienia, a my umowę podpisywaliśmy w grudniu.

Nie podobała mi się opłata po północy za obsługę, ale trudno, cena i tak wychodziła w miarę w porządku, dla gości weselnych doba 70zł,a my mamy apartament dla nowożeńców za darmo

Napoje, ciasta we własnym zakresie, oni oferują jakieś tam 500ml bodajże na głowę od siebie

Maila Ci przekopiuję :

"Witam,
Nie ma dodatkowej opłaty za alkohol, kieliszki ani ciasto. Jak najbardziej można przywieźć napoje i ciasta we własnym zakresie bez dodatkowych opłat. Do Państwa dyspozycji oddajemy lodówki. Można mieć wgląd w dekoracje. Śniadanie może być przygotowane z pozostałości po weselu, Państwo dopłacają jedynie za świeże pieczywo/ jajecznicę/ kawę. Po godzinie 24 jest pobierana jednorazowa opłata za obsługę w wysokości 250zł. "
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 09:53   #5
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 258
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Super! Z dekoracjami typowo weselnymi takimi sztampowymi też wolałabym się nie zaprzyjaźniać Napoje we własnym zakresie to dla mnie przynajmniej świetna sprawa. Tak dopytuję bo |Pani, która się tym zajmuje jest akurat na L4 a warto wiedzieć na co się nastawić przy rozmowie
Nie ukrywam że Silvia byłaby najbliższa moim "ideałom" ale trochę się też obawiam tego że w sali restauracyjnej obok będzie 2 wesele ....Skądinąd wiem że jedzenie mają dobre więc tym się nie martwię. Ciekawi mnie tylko ilość jedzenie.
A Wy wybraliście opcję ze stołem szwedzkim czy podane na półmiskach na stołach gości?
pejlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 17:35   #6
Aagnieszka_26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Hej.

Ja też szukałąm sali na swoje wesele. Sylwia w Sośnicowicach też była brana pod uwagę, ale odpadła ze względy na bankietowe stoliki. Poza tym słszałam same pozytywy

Powodzenia

A tak na marginesie...

Ja co prawda ślub planuję w 2014, ale proszę o pomoc i opinie

Czy któraś z Was ma, miała lub będzie miała wesele w Restauracji Elefant w Pławniowicach? Co możecie mi powiedzieć o tym lokalu?

Czy któraś z Was słszała, zarezerwowała, była, widziała... zespół Drim z Gliwic? Faceci w necie zapowiadają się świetnie, czy któraś z Was słszała ich na żywo?

Dziewczyny z Gliwic i okolicy... jak zaplanowałyście swoje wesela? Gdzie, kto gra, jaki koszt?

My planujemy w Elefancie (130 zł\os za wesele 1-dniowe, 30 kwietnia 2014 (środa przed majówką), w tym tort, ciasto, owoce, kawa herbata bez ograniczeń i pokój dla nas) i zastanawiam się nad zespołem Drim (3000 zł za imprezę).

Pozdrawiam!
Aagnieszka_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 18:18   #7
sugarfreeee
Zakorzenienie
 
Avatar sugarfreeee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 342
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Zapraszamy do wątku Śląskich panien młodych sama dzięki niemu znalazłam zespol

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez pejlin Pokaż wiadomość
Super! Z dekoracjami typowo weselnymi takimi sztampowymi też wolałabym się nie zaprzyjaźniać Napoje we własnym zakresie to dla mnie przynajmniej świetna sprawa. Tak dopytuję bo |Pani, która się tym zajmuje jest akurat na L4 a warto wiedzieć na co się nastawić przy rozmowie
Nie ukrywam że Silvia byłaby najbliższa moim "ideałom" ale trochę się też obawiam tego że w sali restauracyjnej obok będzie 2 wesele ....Skądinąd wiem że jedzenie mają dobre więc tym się nie martwię. Ciekawi mnie tylko ilość jedzenie.
A Wy wybraliście opcję ze stołem szwedzkim czy podane na półmiskach na stołach gości?
Myśmy na obiedzie tam byli, całkiem ok co do szwedzkiego stołu tomtrudne pytanie, jeszcze nie wiem
__________________
Do what you love. Best.

sugarfreeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-21, 21:21   #8
katstan86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Cytat:
Napisane przez pejlin Pokaż wiadomość
No i padło na czas że należy zacząć szukać sali na TEN dzień Wątek o salach na śląsku i w obrębie niektórych miast przeczytałam co najmniej 5 razy i niestety moje wątpliwości jak były tak są tak więc proszę o obiektywne opinie nt. sali w hotelu Silvia w Sośnicowicach oraz w hotelu Laguna w Niewieszu...Wesele przewidujemy na ok 120 osób( wiadomo ktoś może się wykruszyć ale taka jest liczba wyjściowa) . Jako że ok 60 osobom musimy zapewnić nocleg hotel jest dla Nas najrozsądniejszym wyjściem.

Także bardzo proszę o opinie osoby które miały swoje własne wesele w tych miejscach bądź były jako gość.

Za każdą konstruktywną opinie będę niezmiernie wdzięczna
Byłam na weselu w Lagunie dwa lata temu, było naprawdę wyjątkowo. Obsługa, jedzenie, stoły bankietowe okrągłe, piękna dekoracja, otoczenie. W zeszłym roku w okresie Świat także zaczeliśmy nasze poszukiwania na ten dzień - padło oczywiście na Lagunę, ale jak mogłoby być inaczej przejechaliśmy wiele innych sal, byliśmy także w Sylwi w Sośnicowicach. Nie mogę powiedzieć że nam sie nie podobało, ale dowiedzieliśmy się, że to co było kilka lat temu niestety uległo całkowitej zmianie - właściciele, kuchnia, tylko nazwa pozostała. Ponadto miejsce przy drodze nie spełniło naszych oczekiwań, jak również to, że może być jeszcze inne wesele mniejsze. To nie wchodziło całkowicie w grę. Nie chciałam pilnować nie swoich gości a nikt nie da nam gwarancji kto będzie na imprezie obok. Stanęło na Lagunie we wrześniu powiemy ostateczne TAK. Teraz mamy już wszytko ustalone - dekoracje, kolory i koszty bez żadnych dopłat za godziny itd. Poczytaj jeszcze inne fora na temat Laguny i umów się na spotkanie z menagerem p. Justyną. Powodzenia
katstan86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 13:28   #9
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Hej! Jakie nowe opinie na temat tych lokali??

Właściwie Lagune skreśliłam przez brak kontaktu z właściwielką. Dla mnie jest karygodne nie oddzwonić i nie odpisać na maila - szkoda, bo sala ładna i same dobre opinie słyszałam. Może pani Justyna powinna zatrudnić kogoś do pomocy, żeby to ogranąc....

Szukamy dalej i teraz "na tapecie" mamy Hotel Sylwie w Sośnicowicach. Podobno właściwiel się zmienił, dlatego chciałam dopytać o najświeższe opinie. Trochę drogo... Mam na oku jeszcze jedną salę, ale nie ma o niej żadnych opinii i trochę się waham czy warto tak ryzykować.

Edytowane przez anavi
Czas edycji: 2014-10-28 o 13:30
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:52   #10
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

W Lagunie bylam na komunii,jedzenie bardzo dobre ale maja piekny ogrod i ciasta byly podane w ogrodzie,mile wspominam ten lokal.
W Silvi bylam na weselu,jedzenie bardzo dobre,stoly byly podluzne,jedyne co mi przeszkadzalo to ze na podlodze sa plytki i bylo troche slisko.Noclegi maja troche za drogie,kuzynka noclegi zalatwiala w innym miejscu.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:06   #11
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Dziękuję za odpowiedź!

Hmm jako narzeczona ogrodnika niestety nie widziałam w Lagunie pięknego ogrodu (serio, gdzie on był!? gdzieś z tyłu!?).

Taaa te płytki, ale widzę, że ładny parket nie jest regułą.
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 20:51   #12
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Cytat:
Napisane przez anavi Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź!

Hmm jako narzeczona ogrodnika niestety nie widziałam w Lagunie pięknego ogrodu (serio, gdzie on był!? gdzieś z tyłu!?).

Taaa te płytki, ale widzę, że ładny parket nie jest regułą.
To chyba mowimy i innej Lagunie bo ja pisalam o tej http://www.hotel-laguna.pl/
Nie,zebym polecala te sale bo nie mam w tym zadnego interesu.Moje wesele bedzie w calkiem innym klimacie http://www.rajcula.pl/
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 21:05   #13
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

O tej samej. Może tak jak pisałam - jako para związana z ogrodnictwem inaczej pojmujemy wyrażenie ogród. Ale nie chce zniechęcać innych

Fajna ta Rajcula, ale faktycznie zupełnie inny klimat
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-04, 18:24   #14
Marwoj3008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Hotel Laguna, Niewiesze - Wesele

Witam, organizowalismy wesele w Hotelu Laguna w miejscowosci Niewiesze. Wesele odbylo sie w Lipcu 2015 roku a o to nasza i wielu naszych gosci szczegolowa opinia:
Hotel powinien byc w calosci zarezerwowany dla gosci weselnych wiec nie wiem skad krecili sie tam obcy klienci. Stan Hotelu jak na 3 gwiazdki, tragedia: pokoje brudne, niedomyte prysznice, popsute szafki, niedzialajace rolety okienne, niedomykajace sie drzwi kabiny prysznicowej. Apartament dla nowozencow w ofercie posiada wanne z jacuzzi, niestety nie dziala. Po poinformowaniu wlascicielki odpowiedz byla jedna: klienci czesto psuja motor i nie bedzie tego naprawiac ze wzgledu na koszty. Rowniez odpadajacy napis ze sciany przed wejsciem na sale nie prezentowal sie zbyt ladnie na zdjeciach. Przybywajacy goscie na wesele musieli godzinami czekac na pokoje siedzac z walizkami na recepcji lub przed Hotelem.
Wesele, ogolnie przezylismy szok. Tylko nasze mocne nerwy niepozwalaly na zepsucie nam naszego "wyjatkowego" dnia w zyciu. Caly Hotel wraz z sala rezerwowalismy ponad rok wczesniej przy podpisanej umowie i wplacie zaliczki. Pol roku przed weselem otrzymalismy telefon z wiadomoscia o wielkiej pomylce i przeprosinami gdyz nasz termin byl wczesniej zarezerwowany tylko jedna z pracownic nie zapisala tego w ksiedze-koszmar. Dostalismy dwie mozliwosci odzyskanie 4 krotnego depozytu zgodnie z umowa lub przesuniecie wesela z soboty i niedzieli na czwartek i piatek. Wybralismy przesuniecie gdzyz nasz staly pobyt za granica nie pozwalal na nic innego. Trzeba bylo wszystko przesuwac: gosci, orkiestre, fotografa, kamerzyste... Nie obylo sie bez kilkukrotnych telefonow z zagranicy w celu dogadania.
Co do samego wesela nie bylo lepiej: zmienianie wczesniej ustalonego menu, ciepla wodka, jedno z gorszych to nie zostawianie jedzenia dla gosci na stolach wiec jesli mial ktos ochote na rolade po obiedzie to juz nie bylo, tylko wiejski stol i zimna plyta. Na poprawinach dla spoznionych gosci trzeba bylo prosic o pierwsze danie. Po przesunieciu terminu obiecana obnizka cen, wiejski stol, kega piwa i udziec bez wzgledu na liczbe gosci. Dzien przed weselem szefowa zazadala zaplaty za udzca mimo wczesniejszych ustalen, co kosztowalo mnostwo nerwow panny mlodej i nie obylo sie bez łez teściowej, gdzie nie zycze tego zadnemu panu mlodemu dzien przed weselem. Podczas wesela notoryczne wylaczanie klimatyzacji i kilkakrotne prosby o ponowne wlaczenie a temperatura na dworze ponad 30°.
Po calych przebojach na weselu zaplacone jedzenie nie bylo do zwrotu. Mimo ze oferta weselna sugerowala duzo miesa na osobe. Na pytanie czy cokolwiek zostalo wlascicielka odparla nieee nic nie zostalo. Wtedy dobre przypomnienie otrzezwilo pamiec , co z ciastami i winami? Przeciez tego prawie nikt nie jadl i nie pil. Po sprawdzeniu w kuchni udalo sie odzyskac pare butelek win i rozpuszczone w cieple ciasta ktore zostaly usuniete z lodowek na potrzeby kolejnego wesela. Pierwsza kega piwa na poprawinach byla wliczona w cene, szkoda ze skonczyla sie po okolo 20 szklankach.
Jedyne pozytywne rzeczy to dobra obsluga ze strony kelnerow i dobre jedzenie, niestety za szybko zabierane ze stolow lub bezposrednio podawane na talerz.
Szczerze, nikomu nie polecam...
Marwoj3008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 14:29   #15
marieee
Zadomowienie
 
Avatar marieee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: L-c
Wiadomości: 1 890
GG do marieee
Exclamation Dot.: Hotel Silvia Sośnicowice vs Hotel Laguna Niewiesze

Tydzień temu byliśmy na weselu w Lagunie w Niewieszu.

Mało jedzenia, totalnie.. Puste stoły.
Pomimo, iż zamawiane menu było bogate, na stołach panowały pustki.
Rosół z kostki, zupełnie bez smaku.
Pierwszy raz spotkałam się, z tym aby... nalewano bezpośrednio do talerza rosół wraz z makaronem
Tarta marchew do klusek na obiad? Też pierwsze widziałam.
Udziec suchy.
Zimna płyta? Mix sałat z olejem ( a to ci...)
Schab, suchy bezsmakowy.
Żylasty karczek przykryty sosem pomidorowym. BLE!

Gdyby nie wiejski stół, byłabym głodna. Jeszcze nie byłam na weselu, gdzie było TAK MAŁO JEDZENIA!

Nie polecam!
__________________
Niebo jest limitem...!
Włosomaniaczka

________
9.01.14 Zuzanka
1.03.18 Igusia

marieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-16 15:29:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:19.