Silny ból brzucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-02, 12:07   #1
colorovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53

Silny ból brzucha


Jestem w 10 tc. W nocy obudził mnie okropny ból brzucha z prawej strony. Od razu sprawdziłam i okazało się, że przyczyną może być fakt, iż spałam na prawym boku i uciskałam tętnicę. Oczywiście od razu zmieniłam stronę i mimo potwornego bólu spróbowałam zasnąć. Jednakże teraz wciąż nie mogę siedzieć, stać, leżeć. Cały czas odczuwam ból. Nie tak silny jak w nocy, jednakże ból. Wizyta u lekarza za 2 tygodnie. Czy powinnam iść do lekarza czy to przejdzie i jest normalne? Przed ciążą miałam badania na kamicę nerkową i jest wykluczona.
colorovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:22   #2
ANNASAR
Zakorzenienie
 
Avatar ANNASAR
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3 900
Dot.: Silny ból brzucha

Cytat:
Napisane przez colorovva Pokaż wiadomość
Jestem w 10 tc. W nocy obudził mnie okropny ból brzucha z prawej strony. Od razu sprawdziłam i okazało się, że przyczyną może być fakt, iż spałam na prawym boku i uciskałam tętnicę. Oczywiście od razu zmieniłam stronę i mimo potwornego bólu spróbowałam zasnąć. Jednakże teraz wciąż nie mogę siedzieć, stać, leżeć. Cały czas odczuwam ból. Nie tak silny jak w nocy, jednakże ból. Wizyta u lekarza za 2 tygodnie. Czy powinnam iść do lekarza czy to przejdzie i jest normalne? Przed ciążą miałam badania na kamicę nerkową i jest wykluczona.

Witaj ja też miałam takie bóle poobno to normalne,ale jesli bea sie powtarzac idz o lekarza albo IP .Pozdrawiam
__________________
TIGRAN
21.12.2008

LIA
18.12.2014
ANNASAR jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:24   #3
colorovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Silny ból brzucha

Cytat:
Napisane przez ANNASAR Pokaż wiadomość
Witaj ja też miałam takie bóle poobno to normalne,ale jesli bea sie powtarzac idz o lekarza albo IP .Pozdrawiam
Dziękuję! Ja już jestem przerażona...
colorovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:43   #4
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Silny ból brzucha

Gdzie sprawdziłaś? W internecie?
Wybacz, ale doktor google to nie jest najlepszy doradca, zwłaszcza w ciąży.
Boli Cię w każdej pozycji i jeszcze nie jesteś u lekarza?...
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:45   #5
klara78
Zakorzenienie
 
Avatar klara78
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 16 653
Dot.: Silny ból brzucha

To ciąża. Ja bym poszła wcześniej, chyba że to jednorazowe i już Ci przeszło. Ja podczas dwóch ciąży nie miałam tego typu dolegliwości. Lepiej iść i mieć spokojną głowę, a nie żyć w stresie w tak ważnym dla Ciebie czasie.
klara78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 12:56   #6
colorovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Silny ból brzucha

Bolało potwornie w nocy. Teraz to raczej taki dyskomfort.
colorovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 14:26   #7
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Silny ból brzucha

Cytat:
Napisane przez colorovva Pokaż wiadomość
Jestem w 10 tc. W nocy obudził mnie okropny ból brzucha z prawej strony. Od razu sprawdziłam i okazało się, że przyczyną może być fakt, iż spałam na prawym boku i uciskałam tętnicę. Oczywiście od razu zmieniłam stronę i mimo potwornego bólu spróbowałam zasnąć. Jednakże teraz wciąż nie mogę siedzieć, stać, leżeć. Cały czas odczuwam ból. Nie tak silny jak w nocy, jednakże ból. Wizyta u lekarza za 2 tygodnie. Czy powinnam iść do lekarza czy to przejdzie i jest normalne? Przed ciążą miałam badania na kamicę nerkową i jest wykluczona.
Gdzie to sprawdziłaś???
W 10 tyg ciąży dziecko nie jest na tyle duże aby swoim ciężarem powodowac ucisk na tętnice.To może miec miejsce kiedy juz macica wraz dzieckiem i wodami płodowymi ma znaczny ciężar(na pewno nie w I trymestrze)Poza tym nie sądze aby to powodowało ból. Leżąc na plecach lub na prawym boku uciskana jest żyła główna dolna, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa. Ucisk ten zaburza prawidłowe krążenie krwi w organizmie, co może powodować słabsze dotlenienie rozwijającego się płodu, a ty możesz mieć zawroty głowy, słabe samopoczucie, mroczki a nawet omdlenia-ale nie ból.
Ja bym nie patrzyła na datę nastepnej wizyty-tylko szybko poszła do innego lekarza-jesli Twój jest niedostępny. Ja miałam w każdej ciąży bóle podbrzusza, ale takie jednostajne-łagodne. I takie też są normalne..W 9 tygodniu ostatniej ciąży miałam przez jeden dzień bóle krzyżowe i po kilku chwilach takiego bólu juz pędziłam do lekarza.Okazało sie że to macica (mam tyłozgięcie) zmieniała pozycję i uciskała na jakiś nerw.Tak więc radzę Ci się upewnić, będziesz spokojniejsza.
A jeśli ten ból był incydentalny...hmn...nie miałaś jakiegoś snu erotycznego tej nocy??(to nie żart!) Czasem na samym początku ciąży orgazm może wyzwalać nadmierny skurcz macicy-bardzo bolesny.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-02, 14:28   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Silny ból brzucha

idź jak najszybciej do lekarza.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 15:58   #9
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Silny ból brzucha

Radze isc do lekarza natychmiast.
Dziwi mnie ze nie zrobilas tego wczesniej.
Nie chce Cie straszyc ale ja mialam podobny bol w 8tc i niestety nie skonczylo sie dobrze, takze pedz do lekarza lepiej sprawdzic,
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 17:56   #10
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Silny ból brzucha

Idź do lekarza!!!
Nie wiem jak można być w 10tc, mieć silny ból brzucha i nie iść do lekarza?! Ja bym od razu myślała, że z dzieckiem coś nie tak i pędziła do lekarza!
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 21:03   #11
dorotape1987
Wtajemniczenie
 
Avatar dorotape1987
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 412
Dot.: Silny ból brzucha

tak jak dziewczyny pisaly za wczesnie na jakis ucisk od strony dziecka bo wszystko jest bardzo male mysle ze lekarz lepiej dmuchac na zimne kazda ciaza jest inna wiec co dla ciebie moze byc normalne dla innych juz niekoniecznie sprawdz to niema co czekac na wizyte
__________________
moje szczęście Navidek 02.12.2014
dorotape1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 11:30   #12
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Silny ból brzucha

Nie czekaj z wizytą. Dzwoń i idź dziś.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 07:24   #13
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Silny ból brzucha

No i jak tam??Wszystko OK????
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 08:33   #14
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Silny ból brzucha

No właśnie, też sobie o tym myślałam, mam nadzieję, że wszystko dobrze. Colorovva, daj znaka
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 09:04   #15
colorovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Silny ból brzucha

Wszystko w porządku Okazało się, że po prostu wcześniej muszę zacząć spać na lewym boku. Po nocy na prawym mam ten silny ból brzucha, wymioty, bo uciskam na żyłę główną i to normalne. Na plecach też nie mogę spać A dodatkowo moja macica się tak rozpycha, że uciska wszystkie narządy, co potęguje ten ból.
colorovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 06:46   #16
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Silny ból brzucha

Ale tak powiedział lekarz???dziwi mnie to , bo w tej chwili zarodek ma około 25mm, to maleństwo-owszem macica jest już pogrubiona i troszkę cięższa,ale nie aż tak.Chyba brzuch jeszcze nie jest widoczny u Ciebie????Tzn. nie powinien...Miałaś robione porządne usg?Może jest gdzieś torbiel (są dośc częste na tym etapie ciąży) i to ona jest uciskana?
W sumie jak jest wszystko ok, to super-to jest najważniejsze!Spokojnych kolejnych 30tyg. Ci życzę;-)

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2014-07-10 o 06:51
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 13:12   #17
colorovva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 53
Dot.: Silny ból brzucha

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Ale tak powiedział lekarz???dziwi mnie to , bo w tej chwili zarodek ma około 25mm, to maleństwo-owszem macica jest już pogrubiona i troszkę cięższa,ale nie aż tak.Chyba brzuch jeszcze nie jest widoczny u Ciebie????Tzn. nie powinien...Miałaś robione porządne usg?Może jest gdzieś torbiel (są dośc częste na tym etapie ciąży) i to ona jest uciskana?
W sumie jak jest wszystko ok, to super-to jest najważniejsze!Spokojnych kolejnych 30tyg. Ci życzę;-)
Macica się rozpycha, żeby dziecku miejsce zrobić Miałam usg lekarz też powiedział, że wszystko ok i zgodnie z planem
colorovva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 11:34   #18
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Silny ból brzucha

Ja też od początku ciąży miałam silne bóle brzucha, co prawda nie bolało mnie ciągle, ale kilkanaście razy dziennie kłuło, ciągnęło i uwierało. Kilka razy tak bardzo, że aż brakło mi tchu. Lekarz jednak mówił, że to więzadła macicy się rozciągają, i dopóki bóle te odczuwam do kilkunastu razy dziennie i nie towarzyszą im inne objawy, to wszystko jest ok Teraz jestem w 23 tc i boli już znacznie rzadziej
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 14:34   #19
RokAnn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7
Dot.: Silny ból brzucha

Podbijam, dziewczyny ja mam silne bóle podbrzusza. Zanim się zdecyduję na badania chciałabym zasięgnąć waszej opinii o nospie. Jest skuteczna na takie bole?
RokAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-27, 15:51   #20
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Silny ból brzucha

Cytat:
Napisane przez RokAnn Pokaż wiadomość
Podbijam, dziewczyny ja mam silne bóle podbrzusza. Zanim się zdecyduję na badania chciałabym zasięgnąć waszej opinii o nospie. Jest skuteczna na takie bole?
A nie lepiej zasięgnąć opinii lekarza?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-27 16:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.